Poprzedni temat «» Następny temat
Strategia Rozwoju Gminy Wieliczka na lata 2007- 2015
Autor Wiadomość
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 03-02-2010, 23:10   Strategia Rozwoju Gminy Wieliczka na lata 2007- 2015

Przeglądam sobie
Strategia Rozwoju Gminy Wieliczka na lata 2007- 2015

i tak sobie myślę:
1) Jak niezrobienie kąpieliska na Grabówkach ma się do "Sport+rekreacja"?
2) Jak sprawa załatwiania 304 ma się do "Zintegrowany system komunikacji"? (Szczególnie w kontekście tego jak do komunikacji podeszły teraz Niepołomice.)
3) Jak niepowstanie kampusu w Parku Mickiewicza ma się do "Kampusy szkół wyższych"?
4) Czy wykreowanie "mody na kawę" w Wieliczce (w 2015!) nie jest przypadkiem równie realnym projektem co przeniesienie stolicy do Wieliczki?

Jest jeszcze niby 6 lat, ale czy w 2015 nie spojrzymy na ten diagram z duuuuużym uśmiechem?

_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
raphalsky 
Mina



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 05-02-2010, 10:04   Re: Strategia Rozwoju Gminy Wieliczka na lata 2007- 2015

solniak napisał/a:

1) Jak niezrobienie kąpieliska na Grabówkach ma się do "Sport+rekreacja"?


Myślę, że do sportu podchodzi się w Wieliczce z należytą troską - liczba boisk oraz basen o tym świadczą. Oczywiście, jeżeli dałoby się zorganizować kąpielisko byłby to kolejny dobry obiekt. Niemniej na moje oko to ww. punkt już jest spełniony.

solniak napisał/a:

2) Jak sprawa załatwiania 304 ma się do "Zintegrowany system komunikacji"? (Szczególnie w kontekście tego jak do komunikacji podeszły teraz Niepołomice.)


Fakt, z 304 nie jest najlepiej. Ale w perspektywie zecydowana (rewolucyjna?) poprawa połączeń kolejowych w 2012. Poza tym myślę, że problem 304 zostanie w najbliższym czasie jakoś rozwiązany.

solniak napisał/a:

3) Jak niepowstanie kampusu w Parku Mickiewicza ma się do "Kampusy szkół wyższych"?


Tego punktu zupełnie nie rozumiem. Mamy w Wieliczce jakieś wyższe uczelnie? Czy też chodzi o zorganizowanie sypialni dla Krakowa?

solniak napisał/a:

4) Czy wykreowanie "mody na kawę" w Wieliczce (w 2015!) nie jest przypadkiem równie realnym projektem co przeniesienie stolicy do Wieliczki?


A to się uda na pewno! Przynajmniej ja jestem obrej myśli. Już na wiosnę będziemy mogli przechadzać się po nowej płycie rynku. Rewitalizacja kolejnych placów miasta też w tym pomoże. A przełomem będzie remont Szybu Regis.

Tak to widzę. Może zbyt optymistycznie? - cóż, widzę że w Wieliczce sporo się dzieje. Można uprawiać czarnowidztwo a można też optymizm. Ponieważ do tej pory się nie zawiodłem na działaniach miasta więc zachowam optymizm :)
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 05-02-2010, 10:32   Re: Strategia Rozwoju Gminy Wieliczka na lata 2007- 2015

raphalsky napisał/a:
Tego punktu zupełnie nie rozumiem. Mamy w Wieliczce jakieś wyższe uczelnie? Czy też chodzi o zorganizowanie sypialni dla Krakowa?

nie ma ale chodzily plotki, ze miala byc
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 05-02-2010, 13:26   

raphalsky napisał/a:
Tak to widzę. Może zbyt optymistycznie? - cóż, widzę że w Wieliczce sporo się dzieje. Można uprawiać czarnowidztwo a można też optymizm. Ponieważ do tej pory się nie zawiodłem na działaniach miasta więc zachowam optymizm :)


Nie twierdzę, że nic się nie dzieje. Wręcz przeciwnie. Choć jestem zwolennikiem maksymalizacji. :)

raphalsky napisał/a:
solniak napisał/a:

1) Jak niezrobienie kąpieliska na Grabówkach ma się do "Sport+rekreacja"?


Myślę, że do sportu podchodzi się w Wieliczce z należytą troską - liczba boisk oraz basen o tym świadczą. Oczywiście, jeżeli dałoby się zorganizować kąpielisko byłby to kolejny dobry obiekt


Kąpielisko to nie sport, to rekreacja. W lecie wolisz pływać na basenie czy pod gołym niebem? Wolałbyś jechać na Kryspinów czy na Grabówki? Z Krakowa więcej ludzi też by wpadało zostawić trochę pieniędzy dla Wieliczki.

raphalsky napisał/a:
solniak napisał/a:

2) Jak sprawa załatwiania 304 ma się do "Zintegrowany system komunikacji"? (Szczególnie w kontekście tego jak do komunikacji podeszły teraz Niepołomice.)


Fakt, z 304 nie jest najlepiej. Ale w perspektywie zecydowana (rewolucyjna?) poprawa połączeń kolejowych w 2012. Poza tym myślę, że problem 304 zostanie w najbliższym czasie jakoś rozwiązany.


Jak jest Wieliczka traktowana przez ZIKIT to widać. PKP też będzie fajna dla Wieliczki jak tylko będzie miała z tego zyski. DOCELOWO tylko własna komunikacja zapewni komfort. W Niepołomicach też do tego wniosku doszli.

raphalsky napisał/a:
solniak napisał/a:

3) Jak niepowstanie kampusu w Parku Mickiewicza ma się do "Kampusy szkół wyższych"?


Tego punktu zupełnie nie rozumiem. Mamy w Wieliczce jakieś wyższe uczelnie? Czy też chodzi o zorganizowanie sypialni dla Krakowa?


Sprawa niepowstania kampusu szkoły Gowina. To nie byłaby tylko sypialnia, tylko zastrzyk młodych ludzi. Wyobraź sobie Kraków z i bez młodych ludzi.

raphalsky napisał/a:
solniak napisał/a:

4) Czy wykreowanie "mody na kawę" w Wieliczce (w 2015!) nie jest przypadkiem równie realnym projektem co przeniesienie stolicy do Wieliczki?


A to się uda na pewno! Przynajmniej ja jestem obrej myśli. Już na wiosnę będziemy mogli przechadzać się po nowej płycie rynku. Rewitalizacja kolejnych placów miasta też w tym pomoże. A przełomem będzie remont Szybu Regis.


Tu jestem największym pesymistą. :) Może tą kawę będa ludzie z termosów pić?

Jakie przecież były protesty mieszkańców gdy na rynku był (ohydny) okrąglak-kawiarnia! Trzeba by chyba wywłaszczenia jakieś przeprowadzić. ;)

Na zachodzie widziałem takie małe miejscowości satelity koło miast molochów, ale one zwykle miały aurę ekskluzywności: drogie i piękne domy, eleganckie sklepy, itp. Do takich satelitów mieszkańcy molochów wyjeżdżali w weekendy. Jak to zrobić w Wieliczce? Ustawowo zmieniamy Praxi na Empik, a Kingę na Almę?
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 05-02-2010, 13:54   

Co do tej szkoły wyższej to jak się okazuje nie do końca taki feler :diabel2:

Cytat:

Studia w Wieliczce

Powiat Wielicki podjął współprace z Wyższą Szkołą Edukacji Zdrowotnej w Łodzi. W jej efekcie zostanie uruchomiony Oddział Doskonalenia Nauczycieli, w ramach którego prowadzone będą studia podyplomowe.

Inicjatywa ma na celu zwiększenie dostępności do podnoszenia kwalifikacji zawodowych przez nauczycieli. Dlatego w programie studiów dominować będą przedmioty pedagogiczne. Zajęcia prowadzone będą w wielickim Liceum Ogólnokształcącym. Jeżeli potwierdzi się zainteresowanie nimi, w Wieliczce może powstać zamiejscowy ośrodek dydaktyczny uczelni.

-Rozwój szkolnictwa jest jednym z priorytetowych działań samorządu powiatowego. Myśląc o nim, musimy mieć na uwadze podnoszenie kwalifikacji nauczycieli, bo to z kolei przekłada się na poziom nauczania. Dlatego wspieramy uruchomienie oddziału uczelni. Jestem przekonany, że spotka się ona z zainteresowaniem ze strony pracowników oświaty - twierdzi starosta wielicki Jacek Juszkiewicz.

Kurier Wielicki nr 2 (38) luty 2010.

_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
raphalsky 
Mina



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 05-02-2010, 14:48   

solniak napisał/a:
Jak to zrobić w Wieliczce? Ustawowo zmieniamy Praxi na Empik, a Kingę na Almę?


Doskonały pomysł :D

Niestety nic nie wiem nt. okrąglaka na rynku (to nie za moich czasów było) - ale chętnie dowiedziałbym się czegoś bo to pewnie ciekawa historia...

Generalnie masz rację ale...

W sprawie Grabówek dobrze jest podjąć działania - bo może da się jeszcze coś zrobić na tym etapie.

W sprawie komunikacji - trudno mi się wypowiedzieć bo nie analizowałem jak inne miasta-satelity organizują tę kwestię. Kolej aglomeracyjna jest moim zdaniem bardzo dobrym rozwiązaniem. A, że kolej w Polsce nie jest normalną firmą/firmami to inna sprawa. Mam nadzieję, że z czasem znormalnieje, zwłaszcza po wejściu konkurencji na rynek.

Odnośnie wyższej uczelni - jestem "za" obiema rękami. Jedynie nie wiem co najpierw: szkoła czy kampus? Ja bym stawiał jednak na szkołę.

Odnośnie kawiarni - to jest proces naturalny i ewolucyjny. Ograniczenie ruchu kołowego w rejonie rynku skutecznie ograniczy liczbę zakupowiczów a nowa aranżacja płyty rynku zachęci do wzmożonego popytu i poadaży biznesu kawiarnianego.

Generalnie myślę że nie można uzyskać wszystkiego na raz ale sprawy idą w dobrą stronę. Z Twoich uwag i sugestii najpilniejsza jest sprawa Grabówek, bo rzeczywiście możnaby wykorzystać ten teren lepiej, zgodnie z Twoją propozycją a sprawy już są w toku więc czasu mało...
 
     
moje3grosze
Gość
Wysłany: 05-02-2010, 17:59   

raphalsky napisał/a:
Niestety nic nie wiem nt. okrąglaka na rynku (to nie za moich czasów było) - ale chętnie dowiedziałbym się czegoś bo to pewnie ciekawa historia...

Byl na Rynku namiot wielki, caloroczny, sponsorowany przez browar (Zywiec chyba).
Mial toalety, piwska zimne i grzane (winko tez bylo). Trwal przez kilka lat. Rozebrano go w 2005 (moge sie mylic o rok lub cos).
Jezeli 2005 nie, to ktore sa te Twoje czasy? :kosci:
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 05-02-2010, 20:16   

raphalsky napisał/a:
W sprawie Grabówek dobrze jest podjąć działania - bo może da się jeszcze coś zrobić na tym etapie.


No właśnie. Póki wody nie odpompowali, może jest szansa, że kiedyś do tematu powrócą.

raphalsky napisał/a:
Mam nadzieję, że z czasem znormalnieje, zwłaszcza po wejściu konkurencji na rynek.


Po wejściu konkurencji, jeszcze bardziej będą liczyć każdy grosz.

nietopesh napisał/a:
Cytat:

Studia w Wieliczce

Powiat Wielicki podjął współprace z Wyższą Szkołą Edukacji Zdrowotnej w Łodzi. W jej efekcie zostanie uruchomiony Oddział Doskonalenia Nauczycieli, w ramach którego prowadzone będą studia podyplomowe.


W wielickim liceum będą się dokształcać - z tego co wyczytałem w Panoramie.
Ale co z tego będzie miało miasto? Prestiż, pieniądze, świeżą krew?

Okrąglak nie był namiotem, tylko bardziej solidną rozbieralną konstrukcją. Gdzieś mi się jego zdjęcia zapodziały bo bym wrzucił tu.
Rewitalizacja rynku nie ograniczy prawa mieszkańców rynku do protestu w sprawie działającej tam w przyszłości kawiarni/pubu. Raz już postawili na swoim i wygrali.
I nie przyjeżdżali tu krakowianie na kawę, tylko kibole na rozróbę przychodzili i młodzież wiejska "na piwo w Wieliczce". Jak ktoś nożem dostał to bodaj zamknęli lokal.
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 05-02-2010, 21:23   

Ta akcja z okrąglakiem nawet w TVP3 była. Tak czy siak incydent z nożownikiem był, tak jak czasem zdarzało się dresiarskie bydło. Sam patent był jak dla mnie niezły, jednak dzika mentalność społeczności przemówiła.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
raphalsky 
Mina



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 06-02-2010, 00:58   

moje3grosze napisał/a:

Jezeli 2005 nie, to ktore sa te Twoje czasy? :kosci:


"Moje czasy" zaczynają się powiedzmy od 2006 roku - czyli moje pierwsze kontakty z Wieliczką. Na dobre rozpoczęły się natomiast rok temu kiedy się tutaj przeprowadziłem :)
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 06-02-2010, 19:59   

No to przegapiłeś epokę dudajską w Wieliczce. Nie żebyś wiele stracił...
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 06-02-2010, 21:27   

no to małe przypomnienie przedstawiające taki niewielki zarys sytuacji, w materiale pojawia się również ś.p Jacek Niemczyk jeżeli ktoś jeszcze nie wie kto to był i czym się zajmował, a na tym forum był on obecny.

http://ww2.tvp.pl/video3/2006/04/04/68424/film.asf
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 16