Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
16-11-2010, 11:45
Stomatologia brrrrrrrrrr.....
Autor Wiadomość
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 29-11-2011, 23:29   

usmiech napisał/a:
Chodzi o opinię znajomych
Obcych rowniez.
usmiech napisał/a:
czy swoją własną
To jest doswiadczenie. Pytanie bez sensu bo odpowiedz chyba jasna.
usmiech napisał/a:
jeśli ktoś powie, że jest kiepsko, to już wystarczy, żeby samemu nie spróbować
A po co ryzykowac swoim zrowiem? To nie recenzja filmu.
Mam wnioskowac, ze macie takie kiepskie opinie?
usmiech napisał/a:
chodzi mi na przykład o plotkę
Jak to mowia, w kazdej plotce jest ziarno prawdy...
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 30-11-2011, 08:56   

Cytat:
chodzi mi na przykład o plotkę
Jak to mowia, w kazdej plotce jest ziarno prawdy..

To najskuteczniejsza forma reklamy - reklama szeptana.
Stąd częste odwołanie w tv do 'jedna pani mówi drugiej pani' oraz prośba do klientów o polecanie swoich usług znajomym. Opinia znajomego często ma większą siłę niż kampania za miliony.
Niestety oczywiście w przypadku złej opinii, działa także bardzo mocno w drugą stronę ;)

Proponuję poczytać jakiś podręcznik do podstaw marketingu ;)
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 30-11-2011, 09:13   

Dokladnie. Nalezy przy tym zaznaczyc, ze plotka pozytywna nie niesie z soba zadnej sensacji wiec jej zasieg i moc oddzialywania jest znikoma. Inaczej ma sie sprawa plotki negatywnej. To jest to co ludzi kreci! Wystarczy spojrzec na tytuly prasowe i wszystko jasne.
 
     
usmiech 
Warzelnik
:)


Wiek: 37
Dołączył: 31 Paź 2011
Posty: 22
Wysłany: 30-11-2011, 11:20   

ArturSosin napisał/a:
Mam wnioskowac, ze macie takie kiepskie opinie?


wręcz przeciwnie :)

Co do marketingu szeptanego - zgadzam się w 100% to świetna forma reklamy, dlatego też trzeba dokładac wszelkich starań, żeby klienci byli zadowoleni.

Jest jeszcze dość szeroki temat marketingu szeptanego w internecie: tutaj niewiele potrzeba aby ktoś podszył się pod "niezadowolonego klienta" lub z drugiej strony pod tego, który będzie wychwalał pod niebiosa. - takie opinie też bierzecie pod uwagę? Spotkałem się kiedyś z raportem, z którego wynikało, że bardzo wiele osób podejmując decyzje kieruje się opiniami przeczytanymi w internecie. Raport dotyczył decyzji zakupowych, ale mechanizm jest chyba podobny.
_________________
estetyka uśmiechu | Klaśnieńska 16
 
     
brembon 
Kopacz


Dołączył: 30 Lis 2011
Posty: 2
Wysłany: 30-11-2011, 11:22   

usmiech
Nikt jeszcze tego nie wskazał, ale dla mnie również bardzo ważny jest sprzęt, którym się posługuje mój dentysta, lubię gdy coś jest sprawne i lepszej jakości. Czasami mi się zdarzyło spotkać takich stomatologów, których gabinety wyglądały jak radzieckie laboratoria. Przy pytaniu o jakość usług staram się uzyskać więcej ocen niż tylko od jednej osoby, wtedy mogę sobie bardziej obiektywnie spojrzeć na sprawę.
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 30-11-2011, 11:29   

usmiech napisał/a:
niewiele potrzeba aby ktoś podszył się pod "niezadowolonego klienta" lub z drugiej strony pod tego, który będzie wychwalał pod niebiosa
Niestety nie da sie tego zweryfikowac. Sa juz nawet firmy przyjmujace zlecenia na pisanie komentarzy na forach (ble).
brembon napisał/a:
gabinety wyglądały jak radzieckie laboratoria
Ale te czasy minely wiele wiele la temu. Teraz unity specjalnie nie roznia sie funkcjonalnoscia. Pojawiaja sie czasem jakies nowe technologie ale tez pytanie czy chcemy z nich korzystac zanim czas nie pokaze ile sa warte.
 
     
usmiech 
Warzelnik
:)


Wiek: 37
Dołączył: 31 Paź 2011
Posty: 22
Wysłany: 30-11-2011, 11:58   

ArturSosin napisał/a:
Niestety nie da sie tego zweryfikowac. Sa juz nawet firmy przyjmujace zlecenia na pisanie komentarzy na forach (ble)


mając to na uwadze, czy można wierzyć w opinie, które zamieszczone są w internecie?
_________________
estetyka uśmiechu | Klaśnieńska 16
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 30-11-2011, 12:02   

A mozna wierzyc w w to co podaja media? Mozna wierzyc w to co mowia ludzie? Czasem nawet nie mozna wierzyc w to co sami widzimy :D
Wybacz, ale zadajesz troche naiwne pytania.
Akurat jesli chodzi o opinie internetowe to zafalszowanie moze byc pozytywne. Wszystko zalezy od globalnej ich ilosci. Wraz ze wzrostem ilosc falszu maleje.
 
     
usmiech 
Warzelnik
:)


Wiek: 37
Dołączył: 31 Paź 2011
Posty: 22
Wysłany: 30-11-2011, 12:24   

ArturSosin napisał/a:
Wybacz, ale zadajesz troche naiwne pytania.


ArturSosin w tym wątku chodzi mi o dyskusję i wymianę poglądów, nie uzyskanie odpowiedzi na frapujące pytania. Ciekaw jestem jaka jest Wasza postawa w stosunku do rozmaitych opinii, które można przeczytać w internecie. Przepraszam, jeśli wydałem Ci się naiwny.
_________________
estetyka uśmiechu | Klaśnieńska 16
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 30-11-2011, 12:50   

usmiech napisał/a:
wręcz przeciwnie
No to spojrzalem na 'znany lekarz'. Wpisy wpisami, bo jak sam sugerujesz, moga byc wlasne. Ale punktowo oceny ponizej juz nie wygladaja tak rozowo. Moze dlatego, ze system pamieta IP i nie mozna samemu 2 razy zgodzic sie z opinia? ;)
Sugeruje poprawic adres bo jest 32-020 Krakow.
Sukcesow.
 
     
bestiamid 
Kopacz


Dołączył: 05 Gru 2011
Posty: 5
Wysłany: 05-12-2011, 12:21   

Tak w sumie czytam waszą dyskusję i przyznam, że jest bardzo rzeczowa. Odnośnie informacji pojawiających się na forach to ja podchodzę sceptycznie do tych, które w nienormalny sposób coś zachwalają, bądź przeciwnie- krytykują. Jednakże przyznać muszę, że na forach internetowych bardzo często zdarza mi się dowiedzieć o ciekawych usługach, produktach, które potem wykorzystuję i to mogę zaznaczyć jako plus.
usmiech
Co do dentystów to warto, żeby w obecnych czasach mieli swoją stronę internetową tak jak ta estetyka uśmiechu, bo przynajmniej mogę wejść i samemu ocenić jak wygląda profesjonalizm, czy nowoczesny sprzęt używany przez nich, o czym często ludzie napominają na forach. Gorzej jak piszą, że ktoś używa najlepszych urządzeń, a gdy wchodzę na jego stronę to niczego na ten temat nie znajduję. :|
 
     
usmiech 
Warzelnik
:)


Wiek: 37
Dołączył: 31 Paź 2011
Posty: 22
Wysłany: 06-12-2011, 17:28   

Co do znanego lekarza, to faktycznie jeden z bardziej popularnych portali zbierających opinie o lekarzach. Obserwujemy go od dłuższego czasu i wymieniając opinie z kolegami z innych specjalizacji, mamy sygnały, o tym, że nawet tam zatrudniani są ludzie, którzy mogą psuć statystyki konkurencji/poprawiać własne.

Dzięki za znalezienie pomyłki.
_________________
estetyka uśmiechu | Klaśnieńska 16
 
     
usmiech 
Warzelnik
:)


Wiek: 37
Dołączył: 31 Paź 2011
Posty: 22
Wysłany: 09-12-2011, 14:21   

bestiamid napisał/a:
Gorzej jak piszą, że ktoś używa najlepszych urządzeń, a gdy wchodzę na jego stronę to niczego na ten temat nie znajduję.


No tak spójny komunikat jest bardzo ważny. Myślę, że znacznie ważniejsza od strony internetowej jest jakość usług, choć zaufanie Pacjentów należy wzbudzać na każdym możliwym kroku. Bardzo wielu pacjentów panicznie boi się dentystów, a przecież nie jesteśmy tacy straszni :) Jest znacznie przyjemniej kiedy Pacjenci przychodzą regularnie, a nie kiedy już boli...
_________________
estetyka uśmiechu | Klaśnieńska 16
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 09-12-2011, 19:03   

usmiech napisał/a:
przecież nie jesteśmy tacy straszni
Gadaj zdrow. I tak wiemy swoje. ;) :D
 
     
bestiamid 
Kopacz


Dołączył: 05 Gru 2011
Posty: 5
Wysłany: 16-12-2011, 13:25   

usmiech Boją się dentystów, bo chyba mają tak jak ja. Powiem Ci tylko tyle, że z okresu dzieciństwa to zapamiętałem dentystę jako zło konieczne, dosłownie trzeba było mnie ciągnąć do gabinetu w przychodni. Te wszystkie borowania, stukania normalnie horror.. Jeszcze jak dentysta był niemiły to już całkiem rozpacz. :| Jak Wy sobie radzicie z takim strachem u pacjentów mającym podłoże we wcześniejszych bolesnych przeżyciach? bo dzieciaki to na pewno się boją, ale i niektórzy ludzie to, tak jak piszesz, zaglądają do Was zapewne z konieczności..
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 17