Poprzedni temat «» Następny temat
Sprzedaż wody / zużycie wody dla gminy Wieliczka
Autor Wiadomość
oswaldini
Kopacz


Dołączył: 21 Lut 2011
Posty: 4
Wysłany: 21-02-2011, 23:57   Sprzedaż wody / zużycie wody dla gminy Wieliczka

Witam, poszukuję informacji o średnim zużyciu wody w gminie Wieliczka lub sumie sprzedanej wody w gminie. bardzo dobrze gdyby informacja miała jakieś źródło a nie była przekazana ustnie.

Niestety po przeszukaniu strony GUS, strony Wieliczki oraz strony Zakładu Gospodarki Komunalnej nie znalazłem interesującej mnie informacji.

Jeżeli ktoś jest mi w stanie pomóc będę wdzięczny.
Pozdrawiam
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 22-02-2011, 07:17   

A telefonu do ZGK na stronie nie było ?
FOrum raczej nie zastapi rocznika statystycznego ani pracowników ZGK.
Proponuje uzyc maila lub telfonu lub odwiedzić ich osobiście :)
_________________
 
     
oswaldini
Kopacz


Dołączył: 21 Lut 2011
Posty: 4
Wysłany: 22-02-2011, 13:42   

Niestety w ZGK mnie przełączają z pokoju do pokoju. W końcu zadzwoniłem do siedziby zarządu na Mickiewicza gdzie rozmawiałem z bardzo milą Panią. Informację może otrzymam drogą administracyjną po złożeniu pisma.

Wczoraj nie dzwoniłem bo już było zamknięte.

Przemo Główny Urząd Statystyczny (GUS) to było pierwsze miejsce, które sprawdziłem. Niestety nie znalazłem potrzebnej mi informacji.

Jednak gdyby ktoś był w posiadaniu interesujących mnie danych bardzo proszę o odpowiedź.
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 22-02-2011, 14:36   

Hmm z 2007 to wygląda tak :
Cytat:
Sieć wodociągowa
Z systemu zbiorowego zaopatrzenia w wodę w mieście i Gminie Wieliczka korzysta
obecnie ok. 38,9 tys. osób, co stanowi ok. 80% mieszkańców Gminy, a zużycie wody na
1 mieszkańca wynosi ok. 90 litrów na dobę. Gmina Wieliczka nadal prowadzi rozbudowę sieci
wodociągowej. Łączna długość sieci wodociągowej na terenie miasta Wieliczka wyniosła 239,4
km (w tym przyłącza 126,8 km), a w obszarze wiejskim Gminy 487,0 km (w tym przyłącza
202,4 km). Do sieci wodociągowej podłączonych jest ogółem ok. 10 000 budynków
mieszkalnych. Na terenie gminy nie ma ujęć do celów przemysłowych. Zakłady przemysłowe
korzystają do celów produkcyjnych z zasobów wody pitnej. Liczba podłączeń do sieci
wodociągowej wynosiła na koniec 2006r. 11.176 szt., w tym 3.917 szt. na terenie Miasta
Wieliczka.
Źródła zaopatrzenia miasta i gminy w wodę to:
- ujęcie wód trzeciorzędowych w Krakowie - Bieżanowie, 4 studnie o łącznej wydajności
4000 m3/d,
- ujęcie wód głębinowych 2 studnie w Węgrzcach Wielkich i Małej Wsi - 134 m3/d,
- zakup wody z wodociągu Raba - 1.366 m3/d.
Urządzenia wodociągowe stanowiące integralną część sieci wodociągowej to:
- hydrofornie 8 obiektów,
- zbiorniki wody przepływowe, końcowe-miasto ul. Pułaskiego - 3000 m3, Rożnowa - 2000
m3,
- zbiorniki przepływowe, końcowe - gmina: Koźmice Wielkie 300 m3, Gorzków 1000 m3,
Raciborsko 300 m3, Mietniów 1000 m3, Węgrzce Wielkie 200 m3 + 1000 m3.
Przez teren gminy przebiegają dwa główne rurociągi o średnicy 1.400 mm i 1.000 mm,
służące do zaopatrzenia miasta Krakowa i okolic. Znajdują się również zbiorniki służące
do magazynowania wody w Gorzkowie i Sierczy (największe w Europie).
Ogółem, pobór wody z sieci wodociągowej na potrzeby miasta i gminy wynosi ok. 4000 mł/d.
_________________
 
     
oswaldini
Kopacz


Dołączył: 21 Lut 2011
Posty: 4
Wysłany: 22-02-2011, 15:00   

Dziękuje Ci, na pewno się przyda - też to znalazłem - Program Ochrony Środowiska Miasta i Gminy Wieliczka z 2008r.

Udało mi się dokopać do Banku Danych Lokalnych prowadzonego przez GUS. Znalazłem potrzebne dane, najnowsze są na rok 2009. Jeżeli ktoś jest zainteresowany oto link:
Kod:
http://www.stat.gov.pl/bdl/app/dane_cechter.display?p_id=100951&p_token=0.9861601239535958

W 2009 zużycie wody na 1 podłączonego do sieci wodociągowej mieszkańca wynosi 100 dm3/d.
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 22-02-2011, 22:56   

oswaldini napisał/a:
po przeszukaniu strony GUS, strony Wieliczki oraz strony Zakładu Gospodarki Komunalnej

Jest jeszcze coś takiego jak biblioteka...
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
oswaldini
Kopacz


Dołączył: 21 Lut 2011
Posty: 4
Wysłany: 22-02-2011, 23:47   

Nie wiem po co takie docinki. Pomimo że mamy XXI wiek to korzystam z książek, nie wszystko jest w internecie, zwłaszcza literatura techniczna. Pisze prace dyplomową i wszystkie książki, które są mi niezbędne posiadam.

Temat uważam za zamknięty.
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 23-02-2011, 09:04   

oswaldini napisał/a:
Nie wiem po co takie docinki.

Tak to był docinek, albowiem w pierwszym poście piszesz tylko u szukaniu w internecie, nie pada zaś z twoich ust słowo "książka" czy "biblioteka", gdzie zazwyczaj można znaleźć takie informacje.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
Noranda 
Żupnik


Wiek: 83
Dołączył: 16 Paź 2010
Posty: 71
  Wysłany: 05-03-2011, 20:01   

master7 napisał/a:
oswaldini napisał/a:
Nie wiem po co takie docinki.

Tak to był docinek, albowiem w pierwszym poście piszesz tylko u szukaniu w internecie, nie pada zaś z twoich ust słowo "książka" czy "biblioteka", gdzie zazwyczaj można znaleźć takie informacje.

Mam wątpliwości czy książka może być źródłem aktualnych informacji.Z racji realiów cyklu redakcyjnego i wydawniczego oraz dotarcia do bibliotek /których?? do publicznej w Wieliczce też?/.
W obecnym okresie może dostarczać dane do części wstępnej większości prac dyplomowych zaczynających się od słów "..już starożytni Grecy i Rzymianie..." w celach porównania przeszłości do stanu obecnego. Danych możliwie aktualnych musimy poszukiwać u źródła jak to podawali Forumowicze. Sprawa pozornie oczywista ale miałem kiedyś przypadek że gdy fotografowałem sobie kibelek a la latryna na stacji kolejowej z tablicą "zakaz fotografowania" to faktycznie zostałem pouczony przez milicjanta z gęstą miną że należy stosować się do takich zakazów bo wiszą one na obiektach o znaczeniu obronnym. Kto wie, czy informacja o zużyciu wody na "głowę" /??/ mieszkańca Wieliczki nie jest nadal kwalifikowana i dzisiaj do grupy reglamentowanych stopniem tajności. ;) :)
 
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 05-03-2011, 20:03   

Cytat:
czy informacja o zużyciu wody na "głowę" /??/ mieszkańca Wieliczki nie jest nadal kwalifikowana i dzisiaj do grupy reglamentowanych stopniem tajności.

Nie wiem co ten post miał wnieśc w dyskusje, ale słowa poprzedników o bibliotece i rocznikach statystycznych są kluczowe.
_________________
 
     
dawidsurowka 
Sztolnia


Osiedle: Lekarka
Wiek: 38
Dołączył: 22 Gru 2010
Posty: 152
Wysłany: 25-04-2011, 19:12   

Woda jest twarda i zakamieniona, czy zdatna do picia podobno tak :|
_________________
DAWID
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 25-04-2011, 19:26   

dawidsurowka napisał/a:
Woda jest twarda i zakamieniona


Zależy o którym rejonie miasta i gminy piszesz :diabel2:
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
Halina 
Groty kryształowe
Mąciwoda


Osiedle: osiedle Zielone
Dołączyła: 27 Mar 2011
Posty: 103
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 25-04-2011, 20:18   

Wydaje mi się ,że niezależnie z którego kranu na terenie Gminy Wieliczka leci woda, to jej jakość pozostawia dużo do życzenia! Osobiście nie znam nikogo,kto piłby ''kranówkę'' bez filtracji !!! Stwierdzenie,że ''nasza woda jest dobra''oznacza,że nie zawiera chorobotwórczych bakterii ponad przyjętą normę, więc pijąc ją nie zachorujemy ............Byłam w Afryce /Maroko /,byłam w Meksyku i.......kranówki nie piłam ! ! !---a więc u nas jest lepiej ???
Nasza spółka ZGK ''robi'' badania jakości wody-zawsze wychodzą , dobrze ,co jest ogłaszane podczas sesji rady miasta.....kto chce, niech wierzy-ja mam swoje zdanie. Z braku nakładów finansowych modernizacja sieci wodociągowej NIE ISTNIEJE /chyba ,że liczą zakładane podczas pęknięcia rury OPASKI UCISKOWE ! !
PS .....na szczęście jest jeszcze deszczówka....../babcia zawsze myła w niej włosy, by miały połysk/.......
_________________
2011
  cukiereczek
     
greg
Mina


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 1254
Wysłany: 25-04-2011, 20:49   

Halina napisał/a:
Wydaje mi się ,że niezależnie z którego kranu na terenie Gminy Wieliczka leci woda, to jej jakość pozostawia dużo do życzenia

Żyjemy w (niestety) zurabanizowanym społeczeństwie - kranówy się nie pije. Jak chcesz wiedzieć, w którym rejonie jest lepsza lub gorsza woda to poczytaj wcześniejsze posty
 
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 25-04-2011, 22:02   

greg napisał/a:
kranówy się nie pije

W Polsce może i nie, ale w inych krajach tak. Wszystko zalezy od ujęc, ktore sa dostepne i sposobów uzdatniania.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 17