Poprzedni temat «» Następny temat
Śmietnik na Reformackiej!!!
Autor Wiadomość
gosia_1111
Kopacz


Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 5
Wysłany: 11-02-2011, 11:21   Śmietnik na Reformackiej!!!

Witam,
jak wszyscy dobrze wiemy tylko kilka bloków plus sklep ma prawo do wyrzucania śmieci na tymże nie najpiękniejszym śmietniku.... tymczasem oburzenie moje było wielkie gdy zobaczyłam czarny samochód terenowy z rejestracja zaczynającą się od SK... podjeżdżający pod sam śmietnik... pan ociągając się poczekał aż odejdę - po czym otworzył bagażnik i zaczął z niego wyciągać kilka worów ze śmieciami... tak się szmacić za kilkanaście złotych??? Moje zdumienie i niesmak był ogromny tymbardziej, że inni mieszkańcy osiedla też obserwowali podobne zachowania. Mam zamiar w podobnych przypadkach robić zdjęcia i umieszczać je na tymże forum. Innych mieszkańców proszę o to samo. Niesamowite chamstwo.
Śmietnik ma być zamknięty... ale czy ludzie podobnego pokroju jak ów pan nie będą przyjeżdżać w nocy i podrzucać śmieci??? a nam płacącym rachunki rosną z roku na rok...
 
     
raphalsky 
Mina



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 11-02-2011, 11:30   Re: Śmietnik na Reformackiej!!!

gosia_1111 napisał/a:
Witam,
jak wszyscy dobrze wiemy tylko kilka bloków plus sklep ma prawo do wyrzucania śmieci na tymże nie najpiękniejszym śmietniku.... tymczasem oburzenie moje było wielkie gdy zobaczyłam czarny samochód terenowy z rejestracja zaczynającą się od SK... podjeżdżający pod sam śmietnik... pan ociągając się poczekał aż odejdę - po czym otworzył bagażnik i zaczął z niego wyciągać kilka worów ze śmieciami... tak się szmacić za kilkanaście złotych??? Moje zdumienie i niesmak był ogromny tymbardziej, że inni mieszkańcy osiedla też obserwowali podobne zachowania. Mam zamiar w podobnych przypadkach robić zdjęcia i umieszczać je na tymże forum. Innych mieszkańców proszę o to samo. Niesamowite chamstwo.
Śmietnik ma być zamknięty... ale czy ludzie podobnego pokroju jak ów pan nie będą przyjeżdżać w nocy i podrzucać śmieci??? a nam płacącym rachunki rosną z roku na rok...


Oczywiście zgadzam się z Tobą, że to patologia.
Jednak, robienia zdjęć i zamieszczania w sieci odradzam - polskie prawo jest tak skonstruowane, że z pewnością nic dobrego z tego dla Ciebie nie wyniknie a gościowi nic nie zrobią. Takie przynajmniej odnoszę wrażenie - naruszyłabyś jego wizerunek, dobra osobiste czy jakoś tam...
A że rejestracja SK... - nie sądzę aby gość jechał specjalnie aż z Katowic. Być może to Twój dalszy sąsiad, który zakupił nowe auto albo jeździ służbowym.
 
     
ygrek 
Mina



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1160
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 11-02-2011, 12:09   

gosia_1111 napisał/a:
otworzył bagażnik i zaczął z niego wyciągać kilka worów ze śmieciami... . Niesamowite chamstwo.
Czyn naganny, choć można doszukać się pozytywów - nie wywalił śmieci do rowu przy drodze, ani do lasu. Podejrzewam, że gdyby były jeszcze ogólnodostępne kontenery na śmieci, to by je tam zawiózł. Ciekawe czy z ekonomicznego punktu widzenia nie jest bardziej opłacalne dla miasta wystawienie kilku takich kontenerów, aby uniknąć zaśmiecania miasta?
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 11-02-2011, 12:11   

Jednak zrobienie zdjęcia i umieszczenie go tutaj z zamazaną delikatnie tablicą i twarzą sprawcy może w pewien sposób zadziałać na niektóre osoby przymierzające siędo tego procederu. Niech czują na sobie ten oddech płacących mieszkańców.

Na recydywistów podziała jednak tylko osobiste zwracanie ciągłej uwagi.

Chociaż znajdzie się garstka indywidualistów po których to spłynie.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
Bartek
Zawalisko


Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 615
Wysłany: 11-02-2011, 12:16   

ygrek napisał/a:
Podejrzewam, że gdyby były jeszcze ogólnodostępne kontenery na śmieci, to by je tam zawiózł. Ciekawe czy z ekonomicznego punktu widzenia nie jest bardziej opłacalne dla miasta wystawienie kilku takich kontenerów, aby uniknąć zaśmiecania miasta?

W Krakowie dawniej widziałem "dzwony" do papieru, metalu, itp. W sumie zwykły kontener byłby o wiele lepszym pomysłem. Jednak do tego trzeba dobrej woli urzędników.
_________________
http://about.me/bolivarinfo
 
     
gosia_1111
Kopacz


Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 5
Wysłany: 11-02-2011, 14:16   

Na pewno samochód służbowy, zresztą mnóstwo osób z osiedla jeździ samochodami służbowymi. Nie sadze by komuś się chciało wjeżdżać w głąb osiedla by śmieci wyrzucić... Gdyby to był jeden przypadek to trudno - patologia, ale to się powtarza nagminnie. Rozmawiałam z ludźmi z osiedla i też widzieli jak ludzie z drugiej części osiedla noszą tu śmieci. A przecież dobrze wiemy, które bloki płacą za wywóz śmieci. W przeciągu roku rachunek wzrósł o ponad 100 proc. Przecież miasto nie będzie płacić za nasze śmieci, ale wystarczyłoby by każdy się poczuł do odpowiedzialności... ale to chyba pobożne życzenia.
Muszę się w takim razie dowiedzieć jak to jest z tym umieszczaniem zdjęć. Można ewentualnie wpisać część rejestracji i model samochodu... A może wystarczy by Ci, którzy płacą zwracali uwagę tym, którzy wyrzucają śmieci bezprawnie...
 
     
raphalsky 
Mina



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 11-02-2011, 14:24   

gosia_1111 napisał/a:
A może wystarczy by Ci, którzy płacą zwracali uwagę tym, którzy wyrzucają śmieci bezprawnie...


To jakby naturalny, prawidłowy i usprawiedliwiony odruch.
Ale ma swoje słabe strony - można się "trochę nasłuchać na swój temat", czyli zostać obrzuconym niewybrednymi epitetami. No ale może do tego nie dojdzie...
 
     
greg
Mina


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 1254
Wysłany: 11-02-2011, 14:26   

[quote="gosia_1111"]Na pewno samochód służbowy, zresztą mnóstwo osób z osiedla jeździ samochodami służbowymi. Nie sadze by komuś się chciało wjeżdżać w głąb osiedla by śmieci wyrzucić... Gdyby to był jeden przypadek to trudno - patologia, ale to się powtarza nagminnie. Rozmawiałam z ludźmi z osiedla i też widzieli jak ludzie z drugiej części osiedla noszą tu śmieci. A przecież dobrze wiemy, które bloki płacą za wywóz śmieci. W przeciągu roku rachunek wzrósł o ponad 100 proc. Przecież miasto nie będzie płacić za nasze śmieci, ale wystarczyłoby by każdy się poczuł do odpowiedzialności... ale to chyba pobożne życzenia.

Zawsze możne zrobić zamknięcie śmietnika a klucze posiada każdy z lokatorów. W samej Wieliczce zauważyłem, że w paru miejscach jest tak zrobione. Zdjęcia mogą Ci się nie przysłużyć.
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 11-02-2011, 14:29   

raphalsky napisał/a:
Ale ma swoje słabe strony - można się "trochę nasłuchać na swój temat"


No cóż to może być problem faktycznie, ale następnym razem na auto agresora jakieś lokalne wandale bezwstydne mogą niepostrzeżenie rzucić cegłą z okna :diabel2:
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 11-02-2011, 15:18   

Ci z Kurdwanowa? :D
To taki polski sport, podrzucanie smieci. Mozna zamknac smietnik ale i tak chamy podrzuca worki pod bramke. Jedyne co mozna zrobic to foto i oficjalne zgloszenie wlasciciela terenu do strazy o zasmiecanie.
 
     
greg
Mina


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 1254
Wysłany: 11-02-2011, 15:49   

ArturSosin napisał/a:
Ci z Kurdwanowa? :D
To taki polski sport, podrzucanie smieci. Mozna zamknac smietnik ale i tak chamy podrzuca worki pod bramke. Jedyne co mozna zrobic to foto i oficjalne zgloszenie wlasciciela terenu do strazy o zasmiecanie.


I tu się zgodzę - śmietnik zamknięty a gość podrzuca śmieci - zdjęcie, bo gostek ewidentnie zaśmieca środowisko. Smietnik otwarty i zdjęcie - ja tylko jeden raz, więcej nie będę - obiecuję etc - a właściwie to kto pozwolił robić mi zdjęcia, przecież ja nie śmiecę, tylko daję do kosza na śmieci.
 
     
gosia_1111
Kopacz


Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 5
Wysłany: 14-03-2011, 15:03   

śmietnik został zamknięty... klucze maja Ci co złożyli się na jego zamkniecie ... tylko dlaczego ktoś zostawia stosy śmieci przed śmietnikiem? Wypadałoby brać te śmieci i odnosić pod drzwi ludziom którym żal zapłacić 10 zł za to z czego korzystają. Proszę o zwracanie uwagi ludziom którzy bezprawnie korzystają ze śmietnika. Oj Straż Miejska będzie wzywana...
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 14-03-2011, 15:35   

A nie możecie kupić kamery na WiFi ?
Nagrać przez tydzien kto to i dać straży miejskiej ?
Jaki to problem ?
Straszycie będzie wzywana Straż - po ilu przyjadą po 30 minutach po godzinie ?
Co zrobia jak juz nie będzie delikwenta ?


Kamer kamera i jeszcze raz Kamera !
_________________
 
     
gosia_1111
Kopacz


Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 5
Wysłany: 14-03-2011, 15:47   

Kto tą kamerę kupi? I czy Straż Miejska będzie ścigała delikwentów? Obejrzą filmik i tyle... A delikwenci będą nocą śmieci wyrzucać.
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 14-03-2011, 15:50   

to po co piszesz tu gorzkie żale ?
Możecie nic nie robic.
Podobny problem miał ostatni blok, non stop było sprayowane przejscie na plac.
Zainstalowano 2 kamery i ani jednego baźgroła nie ma.
A kamere kto da ?
Droge zbudowaliście, śmietnik ogrodziliście to dajcie po 10 zł i będzie jeszcze kamera.
Napiszecie obiekt monitorowany i zobaczycie że będzie sukces.

A tak będziesz tylko pisać i pisać i pisać i nic z teog nie będzie :)
_________________
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 16