Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
16-11-2010, 11:48
Sfinks w wieliczce.
Autor Wiadomość
Jurkovia 
Poprzecznia


Wiek: 38
Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 133
  Wysłany: 30-09-2007, 09:40   Sfinks w wieliczce.

Słyszałem ze w wieliczce ma powstać przy kopalni restauracja sfinks. Wydaje mi sie ze jest to mozliwe bo przy milionie turystów to sie opłaca i jest potrzebne. Słyszałęm takze cos o Mcdonaldzie ale to juz tyle razy słyszałem ze jestem juz teraz przekonany ze nie bedzie McD. Ale z tym sfinksem wydaje sie realne. Czy ktoś cos moze wie ???
 
     
Madafaker 
Mina



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1716
Skąd: Małopolska Rulez !!
Wysłany: 30-09-2007, 11:20   

Oczywiście w domyśle chodzi o kolejną restaurację sieci SPHINX...
_________________
Od 0 do 18 cm w 5.5 sekundy :-)
 
 
     
Jurkovia 
Poprzecznia


Wiek: 38
Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 133
Wysłany: 30-09-2007, 11:35   

No dokładnie o taką właśnie chodzi. I ciekaw jestem czy to jest kit czy może ktos coś też już słyszał. W sumie fajnie jak by taka knajpka powstała. :one:
 
     
Jurkovia 
Poprzecznia


Wiek: 38
Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 133
Wysłany: 02-10-2007, 19:43   

Przez tą cisze rozumiem ze nikt nic nie wie... ??? :/
 
     
Madafaker 
Mina



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1716
Skąd: Małopolska Rulez !!
Wysłany: 02-10-2007, 19:59   

sekretariat@sfinks.pl

Spróbuj pod tym mailem uzyskać informację... :)
_________________
Od 0 do 18 cm w 5.5 sekundy :-)
 
 
     
Jurkovia 
Poprzecznia


Wiek: 38
Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 133
Wysłany: 02-10-2007, 20:04   

dzięki madafaker
 
     
Jurkovia 
Poprzecznia


Wiek: 38
Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 133
Wysłany: 05-10-2007, 15:12   

Napisałem do restauracji sphinx pytanie o ich lokal u nas w mieście ale nie odpisali. Jak widać nie zależy im na dobrym wizerunku. Przypuszczam że ta restauracja u nas nie zaistnieje, a plotka któą usłyszałem jak zwykle była czyjmś dowicipem. Szkoda że nie ma u nas lokalu z prawdziwego zdarzenia lub jakiejś znanej sieci...
 
     
Madafaker 
Mina



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1716
Skąd: Małopolska Rulez !!
Wysłany: 05-10-2007, 18:13   

Osobiście jestem ciekaw cen w restauracjach "Sfinks"...i jaki byłby odsetek wsród gości tejże restauracji mieszkańców Wieliczki i okolic...śmiem twierdzić iż niewielki...ale póki co, to czysto teoretyczne rozważania... :okulary2:
_________________
Od 0 do 18 cm w 5.5 sekundy :-)
 
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 05-10-2007, 19:54   

co do cen Sfinksowych to sa w sumie srednio przyjazne..

podstawowe dania obiadowe sfinksowe kosztuja min. 18 pln, a ryba wychodzi kolo 25..
osobiscie lubie czasem tam zjesc ale szczegolnym pasjonatem tej restauracji nie jestem..
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
mgm123
Kopacz


Dołączył: 23 Wrz 2007
Posty: 8
Wysłany: 05-10-2007, 21:09   

też uważam ze jakas znana sie by się przydała w naszym mieście. Jest tu milion turystów rocznie a z Wieliczka zmiast czerpac z tego zyski, buduje parkingi,

gratuluje panie burmistrzu. Przeciessz turysci wolą kolejny parking niż jedzenie :diabel2:
 
     
Jurkovia 
Poprzecznia


Wiek: 38
Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 133
Wysłany: 07-10-2007, 15:23   

Dokładnie mgm123 ma racje milion turystów rocznie a nie ma gdzie zjeść!!! Oczywiście zjeść coś normalnego czekając nie raz długo na zejście. Bo baru solnego nie nazwie lokalem gdzie można było by zjeść dobrze. uważam ze w wieliczce przydała by sie restauracja typu casual didnig. Doskonałym rozwiązamniem był by sphinx czy siuox. Zresztą dla wieliczan też przydał by sie lokal zeby wyskoczyc soebie wieczorem na dobrą kolację.
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 07-10-2007, 18:29   

Jurkovia napisał/a:
Zresztą dla wieliczan też przydał by sie lokal zeby wyskoczyc soebie wieczorem na dobrą kolację.


nie no juz nie popadaj w depresje.. jest troche restauracji w poblizu.. masz Karczme Pod Wielka Sola, nowootwarty Pałacyk Wielicki, rzut beretem jest Magillo, ktos tam pisal ze w VaBanque dobra pizze serwuja.. na niedalekie wycieczki jest zamek w Niepolomicach, restauracja w Folwarku Zalesie, Szałas w Gdowie.. Kazda z tych knajp ma swoj wlasny unikalny klimat ktory bije na glowe swiecace tandetne "dynie" ze Sphinxa ;)
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
Jurkovia 
Poprzecznia


Wiek: 38
Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 133
Wysłany: 07-10-2007, 19:50   

Ja lubie tsubasa ta siwecącą tandete jest smacznie i przytulnie. Po za tym nie kazdy ma auto zeby o godzinie 19 czy 20 pojechać do szałsu czy folwarku choć wiem ze tam jest fajnie i smacznie. Busy nie jeżdżą w tamte rejony aż tak późno. Jedyne co wyminiłeś z tych gdzie można sie udać to karczma pod wielką solą - według mnie REWELACJA no i może Vabanque choć nie wiem jak tam dają jeść. Reszta w wieliczce to żaden specjał. A turyści nie koniecznie muszą wiedzieć gdzie blisko jest taki dobry lokal... Zresztą im więcej do wyboru tym lepiej, każdy znajdzie coś dla siebie.

P.S pozdrowienia dla brata sędziowł mecz mi ostatnio i grałem z nim pod liceum w piłke. Sympatyczny gość... :D
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 07-10-2007, 19:58   

dzieki, przekaze..

co do dojazdu to faktycznie zapomnialem o tym drobnym odleglosciowym problemie ;)
natomiast wczoraj probowalem o 18 zjesc obiad w jakiejs restauracji.. Karczma - wesele; Magillo - wesele; Zajazd Koral w Sułkowie - wesele.. dopiero w Bodzanowie nie bylo wesela w Zajezdzie "U Gaduly". notabene klimat tam jak za komuny.. za to wyprobowalem pizze z mexicany i powiem ze puki co to moja dominujaca pizzeria w Wieliczce ;)
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
peter.pan 
Skrzat


Osiedle: Krzyszkowice
Wiek: 48
Dołączył: 01 Wrz 2007
Posty: 32
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 07-10-2007, 21:48   

Tak na prawde to wszedzie turysci i turysci... turysci nie beda jesc w Wieliczce. Przykre ale prawdziwe. Niewielki odsetek turystow stoluje sie w naszym miescie, a i tak Ci co tu jedza to w wiekszosci robia to pod ziemia w Kopalni. Trzeba by zrobic cos dla nas - Wieliczan. Wielka Sol, VaBanque - fajnie ale ile mozna jesc "Polska" kuchnie. Oczywiscie ze odpowiecie - dlugo. Ale tkaie jedzenie mamy na codziec w domu. Zeby zjesc cos innego - wloskiego, slatkowego - nawet arabskiego (jesli ktos lubi) - trzeba juz gdzies pojechac. A wielickie lokale - traca klienta - i snia o turystach :) . Turysta mieszka w Krakowie...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 17