Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
14-02-2011, 09:41
RTV AGD w Wieliczce
Autor Wiadomość
Adam 777 
Kopacz


Osiedle: Lekarka
Dołączył: 04 Sie 2011
Posty: 8
Wysłany: 04-08-2011, 21:24   

Podzielam zdanie koleżanki .
Dokonywałem w Kindze na 1 piętrze sporo drobnych zakupów i poza cenami które wynegocjowałem , a były lepsze niż w nie jednym sklepie to otrzymał jeszcze fachowa obsługę .
Jak większości sklepów ,duża gama towaru na zamówienie lecz jak obiecali to towar był na następny dzień i jeszcze zadzwonili ze już jest .
Osobiście polecam na 5+
_________________
wszyscy jesteśmy ludźmi
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 05-08-2011, 13:20   

Adam 777 napisał/a:
poza cenami które wynegocjowałem , a były lepsze niż w nie jednym sklepie


Zależy o jaki sprzęt jeszcze chodzi, bo kupując lodówkę cena w Kindze, jak i na Sikorskiego była o jakieś 300 zł wyższa, niż załatwiłem na Szpitalnej.

Nie oznacza to jednak, że zawsze i na wszystko takie ceny będą mieć, gdyż zamawiając z kolei kuchenkę gazową oferta ze Szpitalnej nie była atrakcyjna tak samo jak z innych sklepów wielickich. Pierwszy raz pokusiłem się wówczas na zamówienie sprzętu ze sklepu wysyłkowego i było to NEO24, gdyż różnica 400 zł jest dla mnie sporą różnicą.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 05-08-2011, 17:51   

Ale trudno porownywac cene sprzetu na polce z cena sprzetu na ekranie monitora
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 05-08-2011, 19:34   

ArturSosin napisał/a:
Ale trudno porownywac cene sprzetu na polce z cena sprzetu na ekranie monitora


Dlaczego ?? Jak się chce to się da. Numery katalogowe są identyczne, w związku z czym produkt na ekranie ma odpowiadać temu na polce. Jeśli tak nie jest to zgłasza się reklamacje, albo odstępuje od zakupu do czego w przypadku sklepu internetowego ma się prawnie 10 dni.

Zwróć też uwagę na fakt, że w Wielickich sklepach 90% sprzętu również oglądasz na obrazku w drukowanym katalogu. Dla mnie to obojętne, czy oglądam sprzęt w katalogu, czy na monitorze. Tak czy owak muszę zaufać sprzedawcy, że dostarczony sprzęt będzie OK - w sumie sprzedawca też nie wie co przyjdzie od producenta. W przypadku sklepów internetowych mam jednak ten komfort, że może mi się w ciągu 10 dni odwidzieć zakup ;) Przy zakupie sprzętu z katalogowego obrazka w sklepie niestety nie mam takiej możliwości i muszę później żyć z ewentualnym bublem.

Ja wyznaje przemyślane zakupy i wpierw zapoznałem się z ofertą lokalną, bo uznaje zasadę, że trzeba wspierać okoliczny biznes. Niemniej jednak zakupów nie dokonuje w 1 lepszym sklepie, ani pod wpływem emocji dlatego sprawdziłem również ofertę innych firm w kraju. Jak się okazało zdecydowana większość posiadała wskazany sprzęt grubo poniżej ceny lokalnych biznesmenów.
Owszem - byłbym skłonny dołożyć powiedzmy 100 zł i kupić drożej w Wieliczce, ale 400 zł to jednak jak dla mnie zbyt dużo.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
Piotrex 
Mina
Obiezyswiat



Osiedle: wies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 96
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 1447
Skąd: Wieliczka i okolice
Wysłany: 06-08-2011, 01:28   

Ja kiedys szukałem TV, amlitunera itp. i w Wieliczce było zawsze drożej, zawsze dlatego kupowałem w Krakowie.
Co do amplitunera zresztą to nie było osoby ktora cokolwiek rzeczowego mogła powiedzieć więc poziom wiedzy był dobijający, kupiłem na Malborskiej w salonie DVD chodzi do tej pory.

Nie wiem jak jest teraz.

I tej jestem tego zdania że w pierwszej kolejnosci trzeba wspierac lokalna przedsiębiorczość i zawsze tak robię chyba że nie uzyskuję jakiejś pomocy, rady itp.

Z moich ostatnich zakupów to jakos zazwyczaj najczesciej bywałem na Sikorskiego tam kupowałem lodówkę, pralke, TV , Video i wszystko do tej pory chodzi wiec chłamu nie kupowali.
Czajnik Zelmer chodzi juz 10 lat żelazko Tefal też ....

A jak z transportem to obecnie wyglada ?
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 06-08-2011, 05:41   

Mowiac o porownaniu nie mialem na mysli samego towaru a obsluge transakcji sklepowej i internetowej. nie da sie konkurowac miedzy sklepem a posrednictwem kurierskim.Ja tam sporo kupilem w Wieliczce i nie narzekam na ceny ale nie da sie uogolnic
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 06-08-2011, 09:41   

ArturSosin napisał/a:
na mysli samego towaru a obsluge transakcji sklepowej i internetowej.


W sklepie płacisz i mówią, że dowiozą na drugi dzień, ewentualnie potem dowiadujesz się, że jednak nie jutro tylko za kilka dni bo nie mają samochodu wolnego.
Internetowo wyglądało to tak, że zamówienie złożyłem rano ok godziny 10 płacąc przelewem, który zaksięgowali do godziny 14, a o 19 dostałem maila, że kurier odebrał sprzęt z magazynu. Przyjechał na drugi dzień o 12.
W obu przypadkach najpierw zapłaciłem, a towar otrzymałem w najlepszym wypadku na drugi dzień. Różnica jest jednak taka, że w internetowym sklepie mogę zapłacić w dowolny sposób z gotówka włącznie, natomiast w Wieliczce w grę wchodzi wyłącznie gotówka.

ArturSosin napisał/a:
nie da sie konkurowac miedzy sklepem a posrednictwem kurierskim


Da się tylko trzeba chcieć. Ja rozumiem, że nie da się całego sprzętu zgromadzić u siebie, bo to i koszta i potrzeba ogromnej powierzchni, ale dostawczak powinien być i jak ktoś coś zamówi, to telefon do kierowcy i ogień na hurtownie. Jeszcze mógłbym zrozumieć młode, małe firmy, które dopiero raczkują i może ich nie być stać na dodatkowego kierowce.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
Bartek
Zawalisko


Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 615
Wysłany: 06-08-2011, 15:23   

Cytat:
Co do amplitunera zresztą to nie było osoby ktora cokolwiek rzeczowego mogła powiedzieć więc poziom wiedzy był dobijający,

Płacąc sprzedawcy 1000-1500 zł raczej wiedzy nie dostaniesz. Zresztą pasjonatów rzadko spotkasz i w salonach ze sprzętem - wolą zarabiać w innym miejscu tak by było ich stać na sprzęt ;-)

nietopesh napisał/a:
Internetowo wyglądało to tak, że zamówienie złożyłem rano ok godziny 10 płacąc przelewem, który zaksięgowali do godziny 14, a o 19 dostałem maila, że kurier odebrał sprzęt z magazynu. Przyjechał na drugi dzień o 12.

Owszem, ale nie zawsze. Nie raz i nie dwa czekałem tydzień na przesyłkę. Najbardziej ubawiły mnie zakupy w Helionie eBooka. Maila z linkiem dostałem po 36 godzinach od wpłaty - tyle trwało księgowanie :/

Piotrex napisał/a:
I tej jestem tego zdania że w pierwszej kolejnosci trzeba wspierac lokalna przedsiębiorczość i zawsze tak robię chyba że nie uzyskuję jakiejś pomocy, rady itp.

Jak najbardziej za! No chyba, że różnica w cenie jest za duża ;-)
_________________
http://about.me/bolivarinfo
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 06-08-2011, 20:23   

Tez czesto kupuje przez net ale nie zawsze jest tak rozowo. Na odkurzacz czekalem 4 dni i przysedl nie ten model. Kolejne kilka dni. A w sklepie zdejmujesz z polki i masz. I to jest sklep z definicji. Tam gdzie zamawia sie towar nie nazywam tego sklepem.
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 06-08-2011, 23:47   

Bartek napisał/a:
Owszem, ale nie zawsze. Nie raz i nie dwa czekałem tydzień na przesyłkę.


Czasem pewnie trafiają się odstępstwa od reguły bo to też zależy od miejsca zakupu. Ja przedstawiłem jedynie moje doświadczenia ze sklepem NEO24, gdyż wiekszość rzeczy znajduje w porównywalnych cenach w naszej okolicy. Kuchenka gazowa była wyjątkiem.

ArturSosin napisał/a:
A w sklepie zdejmujesz z polki i masz


Frytkownice może i tak, ale lodówkę, czy kuchenkę już niekoniecznie, bo na półce masz wystawkę, a sprzęt i tak dostajesz z magazynu centralnego. Tak przynajmniej mają w Euro RTV AGD czy jak im tam, oraz w MediaMarkt. Przy zakupie grubszego sprzętu siłą rzeczy musisz zaczekać.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
Adam 777 
Kopacz


Osiedle: Lekarka
Dołączył: 04 Sie 2011
Posty: 8
Wysłany: 06-08-2011, 23:52   

Co to tych cen to sprawy maja się rożnie .
Miesiąc temu musiałem zakupić lodówkę i wybrałem elektroluksa ERB 34233 .pierwsze przepatrzyłem net następnie pojechałem do euro ,potem na Sikorskiego ,a kopiłem w Kindze .Załatwiłem wszystko w 10 minut ,a na następny dzień o 14 miałem lodówkę w domu
Zapłaciłem 1100 zł gotówka i bez jakiego kol wiek proszenia wnieśli do domu ,rozpakowali,wypoziomowali i zabrali stara i styropiany
Nie dość ze ta cena była najbardziej atrakcyjna to wszystko zostało zalatane profesjonalnie.
Fakt ze na sklepie niektóre ceny maja wyższe niż na sikorskiego i szpitalnej lecz jak się trochę po negocjuje to i taniej i człowiek nie musi samemu dźwigać..
Do sklepu w Kindze przekonał mnie wujek jak kupował sharpa 46LU824 i zapłacił 4500
Jednym słowem kto szuka ten znajduje , a ze trzeba troszkę porozmawiać z ludźmi a nie tyko o najniższa cenę pytać to rzecz jasna
A co do wiedz fakt to w takim euro to niektórzy to chyba z łapanki bo tylko mówią ze super lodówka ,a facet z Kingi to mi nie dość ze wszystko o elektroluksie objaśnił to pokazał na cym polegają różnice y innym sprzętem
_________________
wszyscy jesteśmy ludźmi
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 07-08-2011, 00:07   

Adam 777 napisał/a:
bez jakiego kol wiek proszenia wnieśli do domu ,rozpakowali,wypoziomowali i zabrali stara i styropiany


To akurat jest standard z wyłączeniem kurierów, którzy jedynie zabierają stare sprzęty

Adam 777 napisał/a:
Jednym słowem kto szuka ten znajduje , a ze trzeba troszkę porozmawiać z ludźmi a nie tyko o najniższa cenę pytać to rzecz jasna


Bywam u was za każdym razem gdy czegoś poszukuje, ale rozmowa za 400 zł ekstra z nakłanianiem na modele które są na stanie, lub za które sprzedawca ma większą prowizje mnie nie interesuje. To samo tyczy się innych sklepów, żeby nie było, że się przyczepiłem. Mnie interesuje atrakcyjna cena sprzętu. Wiem, że jedni mają tańsze lodówki jednego producenta, a inni pralki drugiego producenta, dlatego też odwiedzam lokalne sklepy każdorazowo w celu wybadania terenu.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 07-08-2011, 09:45   

dlatego drogą negocjacji w zasadzie wszystkie sprzęty poza kinem domowym i głośnikami kupowałem na sikorskiego.. w kindze nie bywałem ale moja strategia jest zazwyczaj taka że spisuję cenę z internetu i ze sklepu dla idi.otów i idę z tą kartką na sikorskiego a oni już kombinują dalej...
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 07-08-2011, 10:02   

Tsubasa napisał/a:
moja strategia jest zazwyczaj taka że spisuję cenę z internetu i ze sklepu dla idi.otów i idę z tą kartką na sikorskiego a oni już kombinują dalej...


No to ja takie informacje przekazuje ustnie, ale ostatnio coś nie możemy się dogadać ;) - dlatego też zakup ostatni był wysyłkowy ;)
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 07-08-2011, 15:59   

A wiesz ze cos w tym jest. Jeszcze przed wakacjami obkupilem sie i dogadalismy ceny. A pare dni temu urwalem ledwie 2%.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 18