Poprzedni temat «» Następny temat
Przystanki autobusowe
Autor Wiadomość
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 08-09-2008, 17:12   

nietopesh napisał/a:
Ale wracając do śmieci to naprawdę wnerwiająca sprawa gdy tak bez jakiegokolwiek wstydu ludziska robią syf innym, bo im żal kilkunastu zł za wywóz

Zgadza się.
Przystanek 304 Wieliczka Kopalnia Soli.
Poniżej niemal codzienny poranny widok na kosz na śmieci.

Plik ściągnięto 38 raz(y)
93,38 KB
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
dzika79 
Kierat konny


Osiedle: centrum
Wiek: 45
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 377
Wysłany: 08-09-2008, 18:38   

master7 napisał/a:
nietopesh napisał/a:
Ale wracając do śmieci to naprawdę wnerwiająca sprawa gdy tak bez jakiegokolwiek wstydu ludziska robią syf innym, bo im żal kilkunastu zł za wywóz

Zgadza się.
Przystanek 304 Wieliczka Kopalnia Soli.
Poniżej niemal codzienny poranny widok na kosz na śmieci.


oj tak woreczki te wisza już jakis czas, a nie wspomne ze dookoła pobojowisko z petów, i czaego deszcz nie zmuje na droge do kanalizacji to wiatr nawieje. A tak wogóle to kto zajmuje sie czystościa na przystankach 304. Z tego co pamietam jak jeszcze istniał LUX bus razem z Contra mieli obowiązek dbac o czystość przyznanych im przystanków a teraz wolna amerykanka.
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 08-09-2008, 18:45   

Myślę, iż miasto w tej kwestii powinno wziąć przykład z Krakowa i zlecić opiekę nad przystankami zewnętrznej firmie w zamian za reklamę na wiatach. Myślę, iż reklamy tak jak w Krakowie nikomu by nie przeszkadzały, a wszyscy byli by zadowoleni z nowej ładnej wiaty.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
Madafaker 
Mina



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1716
Skąd: Małopolska Rulez !!
Wysłany: 08-09-2008, 19:02   

Pozostaje tylko kwestia,iż nie wszędzie da się taką wiatę na chodnik lub w pobliżu wcisnąć...dlatego też zapewne nie zostaną ustawione.
_________________
Od 0 do 18 cm w 5.5 sekundy :-)
 
 
     
dzika79 
Kierat konny


Osiedle: centrum
Wiek: 45
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 377
Wysłany: 08-09-2008, 19:33   

nietopesh napisał/a:
Myślę, iż miasto w tej kwestii powinno wziąć przykład z Krakowa i zlecić opiekę nad przystankami zewnętrznej firmie w zamian za reklamę na wiatach. Myślę, iż reklamy tak jak w Krakowie nikomu by nie przeszkadzały, a wszyscy byli by zadowoleni z nowej ładnej wiaty.


jestem za wiatą na przystanku w kierunku centrum ale w drugą strone raczej cięzko bedzie ustawić wiate zwłaszcza ze ten teren na którym mogłaby stanąc nalezy do własciciela budynku usytułowanego nieopodal
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 08-09-2008, 19:46   

No tak to prawda, jednak na głównych wielickich przystankach taka wiata mieści się bez problemów, a obecnie w wielu miejscach nie istnieje żaden przybytek tego typu.
Tak poglądowo na szybko patrząc, to chyba tylko przystanek pod cmentarzem i przy IPN ( w jedną ze stron) nie kwalifikują się do postawienia wiat.

No dzięki dzika, zwróciłaś mi też uwagę na fakt o którym zapomniałem - własość prywatna ;P
Ale myślę że gdyby miasto chciało to zapewne by się z właścicielem dogadało ;P
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
dzika79 
Kierat konny


Osiedle: centrum
Wiek: 45
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 377
Wysłany: 09-09-2008, 16:59   

nietopesh napisał/a:
No tak to prawda, jednak na głównych wielickich przystankach taka wiata mieści się bez problemów, a obecnie w wielu miejscach nie istnieje żaden przybytek tego typu.
Tak poglądowo na szybko patrząc, to chyba tylko przystanek pod cmentarzem i przy IPN ( w jedną ze stron) nie kwalifikują się do postawienia wiat.

No dzięki dzika, zwróciłaś mi też uwagę na fakt o którym zapomniałem - własość prywatna ;P
Ale myślę że gdyby miasto chciało to zapewne by się z właścicielem dogadało ;P



Mnie generalnie jest żal tych turystów którzy mokna w deszczu lub gotuja sie w upale. I mała ławeczka by sie tam przydała bo wiata to już szczyt luksusu. Ale pomyslmy jednak o tym bo "jak cię turyści widza tak Cie piszą" i wielu z nich najchetniej by spoczęło na chwilkę aby dac odpocząć nogom po wędrówce po Kopalni. A tu kicha. Nieraz widziała turystów którzy chronili sie przed upałem po przeciwnej stronie pod Murem ZSZ i w momencie przyjazdu 304 szybko gnali do autobusu. Pomyslmy więc nie o 'naszej"wygodzie ale o turyście który wyjedzie z miasta zadowolony.( i nie powie "ale wiocha nie było gdzie usiąść na przystanku autobusowym ,bo nie było ławki"
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 09-09-2008, 19:11   

dzika79 napisał/a:
"ale wiocha nie było gdzie usiąść na przystanku autobusowym ,bo nie było ławki"

, a biedni mieszkańcy musieli się przeciskać pomiędzy oczekującymi na autobus turystami. Na szczęście nie przejeżdżał nikt z dzieckiem w wózku, bo mógłby spowodować karambol. Wtedy pogotowie, straż, policja i nie zdążylibyśmy do pabu na Kaźmierzu.
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 09-09-2008, 20:14   

dzika79 napisał/a:
"ale wiocha nie było gdzie usiąść na przystanku autobusowym ,bo nie było ławki"

Zgadzam się to jest mega wiocha. Sam niejednokrotnie w ostatnich upalnych dniach tam sterczałem. Ani usiąść, ani gdzie się schronić przed słońcem.
Ostatnio od początku roku szkolnego, przynajmniej w tych kursach, którymi zazwyczaj jeżdżę, ludzi mnóstwo.

I jak tu mówić, że urzędnicy stoją frontem do mieszkańców i turystów :?:
Linia 304 jeździ już 5 miesięcy, a ja jakoś nie napotkałem ani kawałka zapowiedzi, że coś się więcej zrobi na przystankach, poza znakiem i koszem na śmieci.
Proponowałbym szanownym urzędnikom w ramach przerwy, wyjść jutro około 13 i przejść się na przystanek pod kopalnią w stronę Krakowa i postać tam z 10 minut.

ps. wydzielam temat
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 09-09-2008, 20:41   

Fakt mogli by pomyśleć o ławeczce i jakieś wiacie a turystów bardzo dużo ostatnio jeździ. Parę razy przejeżdżałam tamtędy i aż byłam w lekkim szoku :): )
_________________
Pozdrawiam
 
     
gość
Gość
Wysłany: 19-09-2008, 17:45   

się zgadzam z wami, chociaż małe ławeczki na przystankach pod Kopalnią, moja babcia ledwo chodzi i często nie moze wystac czekając na jakis środek transportu.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 18