Poprzedni temat «» Następny temat
Prasa lokalna w Wieliczce
Autor Wiadomość
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 08-10-2013, 09:16   

Cytat:
Cieszę się, że Ty znasz

Też jestem z tego dumny.
_________________
 
     
InterEgo
Warzelnik


Dołączył: 05 Paź 2013
Posty: 21
Wysłany: 08-10-2013, 09:19   

Joanna Kulawik napisał/a:
Niepotrzebna i nieprofesjonalna tak nerwowa reakcja na uwagi forumowiczów.


Na uwagi? Chyba inwektywy i pianobicie. Nieprofesjonalna moja reakcja? Cóż, nie aspiruję do roli świętego, ale do grubiaństwa mi daleko...
_________________
Grupa InterEgo
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 08-10-2013, 09:44   

InterEgo napisał/a:
do grubiaństwa mi daleko...
No coz, jest takie powiedzenie, ze jak kolejna osoba mowi ci, ze masz ogon, to sie wreszcie odwroc.
Nie okresliles/as swojej plci, ale mysle, ze jakbys miala jaja to juz dawno wybrnelabys w stylu 'wybaczcie, zapedzilam sie' czy cos w tym stylu.
 
     
InterEgo
Warzelnik


Dołączył: 05 Paź 2013
Posty: 21
Wysłany: 08-10-2013, 09:53   

ArturSosin napisał/a:
No coz, jest takie powiedzenie, ze jak kolejna osoba mowi ci, ze masz ogon, to sie wreszcie odwroc


To ja w odpowiedzi również złotą myślą: "Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich." (Cyceron)

ArturSosin napisał/a:
Nie okresliles/as swojej plci, ale mysle, ze jakbys miala jaja to juz dawno wybrnelabys w stylu 'wybaczcie, zapedzilam sie' czy cos w tym stylu.


Moja płeć ma tu drugorzędne znaczenie a przepraszać raczej nie mam za co.
_________________
Grupa InterEgo
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 08-10-2013, 10:37   

InterEgo napisał/a:
Nieprofesjonalna moja reakcja?
...
Działalność reklamowa jest jedną z gałęzi która musi przynieść pewien rachunek, pokryć koszty wydawania bezplatnego periodyku i nic w tym nadzwyczajnego.

Jeśli Twoje/Wasze wydawnictwo nie będzie wręczane nachalnie, nie będzie wisiało na każdym słupie i drzewie, nie będzie wciskane do każdej skrytki pocztowej, by potem przysparzać gminnych śmieci - róbta se co chceta. W przeciwnym wypadku - wynocha!
 
     
InterEgo
Warzelnik


Dołączył: 05 Paź 2013
Posty: 21
Wysłany: 08-10-2013, 10:55   

Cytat:
Jeśli Twoje/Wasze wydawnictwo nie będzie wręczane nachalnie, nie będzie wisiało na każdym słupie i drzewie, nie będzie wciskane do każdej skrytki pocztowej, by potem przysparzać gminnych śmieci - róbta se co chceta. W przeciwnym wypadku - wynocha!


Racja, strach wyjść na ulicę. Paparazzi przy lokalnych reklamówkach to pikuś...
_________________
Grupa InterEgo
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 08-10-2013, 12:07   

Życzę powodzenia w przedsięwzięciu i oby "Ego" nie przerosło tego "Inter".
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 08-10-2013, 12:40   

Oby nie było tak, że reakcja na istniejące wydawnictwo, będzie mniejsza niż ta obecna, na nieistniejące... :)
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
InterEgo
Warzelnik


Dołączył: 05 Paź 2013
Posty: 21
Wysłany: 08-10-2013, 14:11   

Prawdziwy festiwal uszczypliwości :)
_________________
Grupa InterEgo
 
     
Bronek 
Zawalisko



Osiedle: Boża Wola
Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 717
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 08-10-2013, 14:17   

InterEgo, tak bardziej do rzeczy - jaki planujecie nakład na cały powiat?

Pismo oczywiście rozumiem bezpłatne - więc jaką przewidujecie dystrybucję?

Myślę, że to żadna tajemnica ani zdrada jakiejś świetnej taktyki, bo chyba z helikoptera nie zamierzacie zrzucać gazet w dzień targowy na Bednarce.
_________________
www.srodmiescie.wieliczka.eu
 
     
InterEgo
Warzelnik


Dołączył: 05 Paź 2013
Posty: 21
Wysłany: 08-10-2013, 16:16   

Bronek myślę, że niepotrzebnie silisz się na kontynuowanie sarkazmów - gazet z helikoptera, zdradzania cudownych taktyk itd. Chcesz, pytaj merytorycznie wtedy postaram się odpowiedzieć na pytania które zadajesz, ale w przeciwnym wypadku - chyba sam rozumiesz, że na pyskówki i docinki szkoda czasu. Ale do rzeczy.

Dystrybucja?
Znane i dostępne kanały - hostessy, stojaki prasowe w kilkunastu miejscach, itd. Żadnych nowości wprowadzić się nie da. Prowadziłem rozmowy z Pocztą Polską by robić to na zasadzie "prenumeraty", ale niestety koszty tym kanałem byłyby niewspółmiernie wysokie.

Nakład?
Nakład realny to 2,5-3 tys. egzemplarzy. Na taki powiat w zupełności wystarczy. Oczywiście zaznaczam - realny, a nie deklarowany bo to zasadnicza różnica. Zadeklarować można nawet 15 tys. a drukować 3 tys., bo z doświadczenia wiem, że to dość powszechne praktyki, tylko nie tędy droga.
_________________
Grupa InterEgo
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 08-10-2013, 16:40   

Cytat:
o z doświadczenia wiem, że to dość powszechne praktyki, tylko nie tędy droga.

Tylko z tym nakładem to jak z przebiegiem auta. Zleceniodawcy lubią być oszukiwani.
 
     
InterEgo
Warzelnik


Dołączył: 05 Paź 2013
Posty: 21
Wysłany: 08-10-2013, 16:59   

Cytat:
Tylko z tym nakładem to jak z przebiegiem auta. Zleceniodawcy lubią być oszukiwani.


Myślę a nawet wiem, że reklamodawcy dobrze wiedzą gdzie leży prawda z gazetkami reklamowymi. Takie praktyki są w rzeczywistości na krótką metę - szybki zysk i... zwijanie interesu. Reklamodawca natnie się raz, drugi, trzeci i kończy współpracę bo dobrze wie jaka jest efektywność jego reklamy - z tego reklamówka jest rozliczana.

Przykład z zachodniopomorskiego. Znajomy w lokalnej reklamówce zamówił 3 emisje z rzędu na pół strony, dużego marketu z produktami codziennego użytku. Moduł reklamowy z kuponem rabatowym "-10%". Efekt po 3 miesiacach? Odzyskał niespełna 100 kuponów przy nakładzie grubo 30 tys egz. Wniosek? Albo nakład oszukany, albo kulała dystrybucja. Efektywność żadna a klient reklamował się w tej reklamówce po raz pierwszy i ostatni.

Nasza filozofia na szczęście jest zupełnie inna :)
_________________
Grupa InterEgo
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 08-10-2013, 17:56   

Cytat:
Myślę a nawet wiem, że reklamodawcy dobrze wiedzą gdzie leży prawda z gazetkami reklamowymi.

Kiedyś miałem krótki epizod w temacie. Dla większości bardziej istotne było, że w tamtej gazetce za tą samą kasę to mam pół strony A4, a nie marny moduł, a nie że mogli nakład zobaczyć, a i potwierdzenie z poczty mieć. I widzieli swoją gazetkę w okolicznych sklepach na ladzie i to sprawiało, ze już byli happy ;)
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 09-10-2013, 07:23   

Cytat:
Myślę a nawet wiem, że reklamodawcy dobrze wiedzą gdzie leży prawda z gazetkami reklamowymi.
a ja myślę, że jednak nie wiedzą, bo gdyby wiedzieli nie decydowaliby się na reklamę w gazetkach reklamowych, które w większości trafiają do naszych śmietników.
Cytat:
Przykład z zachodniopomorskiego. Znajomy w lokalnej reklamówce zamówił 3 emisje z rzędu na pół strony, dużego marketu z produktami codziennego użytku. Moduł reklamowy z kuponem rabatowym "-10%". Efekt po 3 miesiacach? Odzyskał niespełna 100 kuponów przy nakładzie grubo 30 tys egz. Wniosek? Albo nakład oszukany, albo kulała dystrybucja. Efektywność żadna a klient reklamował się w tej reklamówce po raz pierwszy i ostatni.
żadna dedukcja. Wystarczy przyjrzeć się jak wygląda kampania reklamowa w dużych firmach i wnioski nasuwają się same.
_________________
Pozdrawiam
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 17