Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
29-06-2007, 09:01
Postaw pytanie burmistrzowi.
Autor Wiadomość
B.Czyżowska
Bałwan solny


Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 258
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 05-03-2007, 20:11   Postaw pytanie burmistrzowi.

Wysłany: Pon Mar 05, 2007 6:44 pm Temat postu: Postaw pytanie burmistrzowi.

--------------------------------------------------------------------------------

Dzień Dobry.
Mam przyjemność przekazać wiadomość , że ''Stowarzyszenie Świętego Mikołaja....'' zostało zaakceptowane w programie działań obywatelskich. Jednym z pkt. grantu jest przygotowanie i przeprowadzenie spotkania mieszkańców z burmistrzem. Program zobowiązuje mnie bezwzględnie do dopuszczenia wszelkich pytań do burmistrza - są one z dziedzin: bezpieczeństwo,infrastruktura techniczna,kultura, sport, rekreacja,ochrona środowiska, ochrona zdrowia,oświata,pomoc społeczna,wspieranie przedsiębiorczośći, wygląd gminy, zarządzanie w gminie oraz inne pytania.
Każde pytanie które zostanie przesłane na adres mój emailowy zostanie postawione publicznie . Bardzo proszę o przesłanie zapytań, pytań .Również pytania , które pojawią się na forum, będą przedstawione burmistrzowi.
O terminie spotkania z burmistrzem Wieliczki powiadomię na forum.
Nr rejestrowy: 5050 z 6.12.2004 roku
boguslawa.czyzowska@interia.pl
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 05-03-2007, 22:56   

Czy jest szansa aby w koncu w Parku Mickiewicza powstał jakikolwiek plac zabaw dla dzieci.
W całej wieliczce istnieje tylko jeden wmiare nowy plac ( koło targu ) ale i on nie jest zbyt bogato wyposazony.
Dzieci maja w wieliczce gdzie spacerowac ale bawic sie nie specjalnie.
Prosze o przekazanie sprawy do burmistrza.

Moje drugie pytanie wiaze sie z ul.Królowej Jadwigi, która codziennie odprowadzam do szkoly moja córke. Schody na tej ulicy rozlatuja sie a wokol nich lezy porozrzucany gruz ( resztki kostki ) i kilogramy smieci lacznie ze starymi parasolami i obierkami od ziemniakow.
Tamtedy chodza dzieci do szkoly i dosc czesto turysci do kopalni.
Czy mozemy spodziewac sie jakiejs reakcji ?


Pytanie trzeci, czy bedzie rewitalizacja "parku pod baranem", to cudowne miejsce ale zaniedbane, zasmiecone, a moze stac sie cudownym miejscem spacerowym i widokowym, oraz moze przyciagac turystow przybywajacych do Kosciolka sw.Sebastiana.

Podobnie z parkiem na grabowkach ?!, pamietam z dziecinstwa jak tam bylo cudownie karuzele, kapielisko, scena ? czy nie mozna wspolnie z Kopalnia ponownie zadbac o ten teren nawet zrobic wstep odplatny ale niech cos tam bedzie ( najpierw jednak wywalic ferme lisow, posprzatac ! masa smieci, i zrobic przecinke drzew )


Narazie tyle :)
Mam nadzieje ze burmistrz zacznei dzialac w tematach blizej mieszkancow :)
Pozdrawiam
 
     
Gość

Wysłany: 06-03-2007, 11:55   

Istnieje wiele wątpliwości odnośnie pogotowia ratunkowego.Są karetki czy ich nie ma ,albo czy jest ich zbyt mało?Proszę do odniesienia się do tych wątpliwości i poczytanie tematu,który jest dostępny na forum.Myślę ,że Pan częściej będzie tu zaglądał i brał udział w wyjaśnianiu wielu kwestii dotyczących naszego miasta.Niech ktoś wreszcie uwierzy w życzliwość tematów.Naprawdę mogą one pomagać w likwidacji problemów na naszym terenie.POZDRAWIAM
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 06-03-2007, 13:37   

Nasunęła mi się jeszcze jedna sprawa.
Na ul .Brodzińskiego obok gimnazjum i w drodze z Mardimexu ( osiedle jakby ktos sie nei orientowal ) nie ma zadnych progow zwalniajacych. Jest tam komis i glowna trasa przelotowa na polnocna czesc zadorow i oczywiscie mardimex. Ludzie czasami osiagaja tam po kilkadziesiat kilometrow na godzine.

Czy jest szansa zeby miasto postawilo tam chocby jeden prog zwalniajacy ?
Szkoda dzieci ktore moga stac sie ofiara piratow drogowych.
Ewentualnie z kim rozmawiac o takiej inwestycji, mysle ze nie jest to jedyne miejsce gdzie "spiacy policjanci" sa potrzebni.


Jezeli ktos uwaza ze w jego okolicach jest cos takiego potrzebne prosze o dopisywanie swoich uwag.
Swoja droga nik nit ma pytan do burmistrza ? To az dziwne i zaskakujace ze tylko ja i "gość" sie tu pocimy !
 
     
sylwia.wk 
Bałwan solny



Wiek: 41
Dołączyła: 01 Mar 2007
Posty: 223
Skąd: wieliczka
Wysłany: 06-03-2007, 14:18   

ja mam pytanie odnosnie przedszkoli! jest duzo dzieci a za malo miejsc w przedszkolach! czy bedzie cos z tym zrobione???
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 06-03-2007, 14:24   

sylwia.wk napisał/a:
ja mam pytanie odnosnie przedszkoli! jest duzo dzieci a za malo miejsc w przedszkolach! czy bedzie cos z tym zrobione???

Na to odpowiedź masz już w budżecie gminy na ten rok.
Ma być budowane przedszkole.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
Gość

Wysłany: 06-03-2007, 14:51   

Mam pytanie o plany zlewni ściekow w Wieliczce, już nie mówię o kanalizacji (koniecznie obowiązkowej!). Samochody jeżdżą aż na Zakopiankę i kosztują 120 złotych. Po wsiach - Tomaszkowice, Lednica, Chorągwica .. wszyscy mają rury z szamba do rowów i nie wywożą nieczystości wcale. Jak się zrobi gorąco przejść się nie da tak śmierdzi XXX. Może da się coś z tym zrobić? Domów coraz więcej - w końcu wszystkich czerwonka wytruje.
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 06-03-2007, 15:22   

Gość napisał/a:
Może da się coś z tym zrobić?

Owszem da się.
Swego czasu dowiadywałem się gdzie trzeba to zgłaszać.
Oto odpowiedzi jakie otrzymałem
Cytat:
W odpowiedzi na e-maila z dnia 30 maja 2005 r. dot. spuszczania nieczystości do rowu uprzejmie wyjaśniam, że zgodnie z ustawą z dnia 13 września 1996 r. o Utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz.U. z dnia 20 listopada 1996 r.) kontrolę nad opróżnianiem szamb sprawują gminy, a zatem nadzór nad realizacją tych obowiązków sprawuje wójt, burmistrz lub prezydent miasta.

Oraz
Cytat:
Nieprawidłowości w usuwaniu nieczystości płynnych leżą w gestii Wydziału
Ochrony Środowiska Urzędu Gminy.


Można by zatem Burmistrza o to zapytać.
Faktycznie na terenach poza miastem jest to sprawa nagminna.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
Gość

Wysłany: 07-03-2007, 09:10   

Przy IPN bardzo ładnie doprowadzono teren do porządku,ale centralne miejsce tych małych plant straszy.Chodzi mi o fontannę.Wystarczyło by ją porządnie wyczyścić i zakonserwować przed zabrudzaniem.Koszty małe, efekt ogromny.Jak na razie co roku wymiatają z niej śmieci i nalewają wody.Odrażające.Zamiast szarości jak na kamień przystało jest gruba warstwa brudu,aż kapie i chodzi tu nie tylko o jej dolną część ale o całość.Proszę na to popatrzeć i coś z tym zrobić.
 
     
B.Czyżowska
Bałwan solny


Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 258
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 23-03-2007, 15:38   czy będą jaja strusie.

Dzień Dobry.

Jakie działania planuje podjąć w najbliższym czasie Pan w Urzędzie mające na celu podniesienie sprawności w obsłudze strony internetowej naszego miasta. Jakie działania będą podjęte aby urzędnicy nie zachowywali się jak przysłowiowe strusie '' kufer w górze - głowa w piachu''.

Po krytyce giną artykuły.

z poważaniem
grant: czyżowska
 
     
Ludvig 
Kopacz


Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 4
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 23-03-2007, 18:48   

Jak to giną? Kasowane są artykuły na stronie urzedu? Co to bylo???
 
     
B.Czyżowska
Bałwan solny


Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 258
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 23-03-2007, 19:02   usunęli.

Wysłany: Sro Mar 21, 2007 5:06 pm Temat postu: połowa wiadomośći.

--------------------------------------------------------------------------------

witam.

15 marca odbyło się spotkanie burmistrza Artura Kozioła z reprezentantami Wielickiej Izby Gospodarczej. Ustalono na nim min. zasady stałej współpracy między Wielicka Izbą Gospodarczą a Samorządem Miasta i Gminy Wieliczka.

Rozmumiem, że będzie dalsza część wiadomośći.

Jak skrytykowałam, że to tylko informacja podana w połowie i niekompletna. To została ona usunięta. Mnie uczono''że połowa informacji to kłamstwo''
--------------------------------------------------------------------------------
 
     
Ludvig 
Kopacz


Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 4
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 23-03-2007, 19:51   

Jest w archiwum: http://www.wieliczka.gmin...i&nrwiad=106314
Zdjęli ze strony glownej ale w archiwum zostalo.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 18