Poprzedni temat «» Następny temat
Polityka informacyjna UMiG
Autor Wiadomość
lala
Skrzat


Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 39
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 04-11-2007, 22:54   Polityka informacyjna UMiG

------------------------
W związku z zainicjowaniem dyskusji na temat polityki informacyjnej Urzędu Miasta i Gminy Wieliczka w temacie o nowej stronie internetowej, podzieliłem tematy. W tym miejscu proponuję kontynuować dyskusję na temat informacji pojawiających się od strony Urzędu, ich kompletności, rzetelności itp.
Tardas
-----------------------

a ja brzezino nie przeczytałam ani jednego Twojego wpisu, bo mnie kompletnie nie interesuje ten poziom wymiany.
tsuba - spoko, bo Ty masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem.
 
     
brzeziniak
Poprzecznia


Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 132
Wysłany: 05-11-2007, 12:35   

....................................................................................................................
 
     
brzeziniak
Poprzecznia


Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 132
Wysłany: 05-11-2007, 12:53   

Ze strony skyscraper city o Wieliczce

Wieliczka to megainteresujący przykład miasta, które łączy w sobie cechy satelity w obrębie metropolii i samodzielnego ośrodka ponadlokalnego.

Sama struktura ludności jest już podstawą do ciekawych analiz socjologicznych - miasto 'obsługuje' bowiem zasiedziałych mieszkańców miasta (o bardzo różnym statusie materialnym), mieszkańców sąsiednich wiosek i gmin a także nowonabytą ludność krakowską szukającą tu tańszych działek i więcej spokoju.

Z drugiej strony miasto cierpi na brak dobrych gospodarzy i nie wykorzystuje swojego potencjału, który jest ogromny. To, że intensywnie się rozbudowywuje jest rzeczą niezależną od zarządzania i normalną dla tego typu ośrodka w aglomeracji. A potenjalnie Wieliczka to jedno z najbardziej interesujących suburbiów w Polsce -

-doskonałe skomunikowanie z Krakowem i A4
-transparentność i marka znana na całym świecie
-malownicze położenie
-w miarę zamożna ludność
-wielofunkcyjne centrum z własnym życiem społeczno kulturalnym

Moim zdaniem w pełni profesjonalna ocena miasta która nigdy nie trafi do cenzurowanych nośników informacji.
 
     
lala
Skrzat


Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 39
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 05-11-2007, 23:47   

ta w pełni profesjonalna ocena została wystawiona z datą February 10th 2007 - po 15- letnim okresie królowania poprzednika - umiesz czytać? Na szczęscie na przełomie 2006/2007 zmienił się "panujący" i w ciągu kilku miesięcy pod tym smętnym wpisem o super warunkach i niewykorzystanym potencjale pojawiło się kilkanaście newsów i tzw dobrych wiadomości.
sytuacja jest beznadziejna - zgred w krótkich spodenkach, który uprawia propagandę niewykorzystanej szansy i krytykanctwo marnych lotów rokuje nie najlepiej i zawsze trochę śmieszy.
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 06-11-2007, 00:03   

lala prosze Cie.. mamy w Wieliczce potencjal i super warunki ale na budowe betonowych osiedli.. i tego nie zmieni nikt z rzadzacych, dopoty bedziemy mieli taka malomiasteczkowa mentalnosc..
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
Kozmicki 
Zawalisko



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 834
Wysłany: 06-11-2007, 09:24   

Tak się zastanawiam, dlaczego dyskusje na forum, jeszcze zanim się na dobre rozpoczną już grzęzną w osobistych wycieczkach i nudnych dla osób postronnych przepychankach.

Czy umiemy jeszcze DYSKUTOWAĆ ? Używając ARGUMENTÓW zamiast INWEKTYW ?

Z taką nieśmiałą prośbą o zaniechanie zaśmiacania tematu osobistymi połajankami -

Koźmicki.
 
     
brzeziniak
Poprzecznia


Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 132
Wysłany: 06-11-2007, 13:10   

XII zwyczajna sesja Rady Miejskiej w Wieliczce

Zaproszenie na

XII zwyczajną sesję Rady Miejskiej w Wieliczce,
zwołanej na dzień 25 października 2007 roku /czwartek/ o godz. 15:00

w sali konferencyjno - widowiskowej „Magistrat” w Wieliczce,

ul. Powstania Warszawskiego 1


Proponowany porządek obrad:
1. Otwarcie obrad sesji.
2. Przyjęcie protokołu z sesji XI/2007.
3. Przyjęcie porządku obrad.
4. Uchwała w sprawie zmiany uchwały budżetowej Gminy Wieliczka na 2007 rok.

5. Uchwała w sprawie ustalenia diet i zwrotu kosztów podróży służbowych dla radnych.

6. Uchwała w sprawie wyboru ławników na kadencję w latach 2008-2011.

7. Uchwała w sprawie zmiany Uchwały nr XLIII/494/2002 Rady Miejskiej w Wieliczce z dnia 9 października 2002 roku w sprawie zatwierdzenia Statutu Samodzielnego Publicznego Zespołu Lecznictwa Otwartego w Wieliczce.

8. Uchwały w sprawie sprzedaży nieruchomości położonej w Kokotowie, stanowiącej własność Gminy Wieliczka.

9. Uchwały w sprawie nabycia nieruchomości położonej w Wieliczce obręb 3, stanowiącej własność osób fizycznych.

10. Wystąpienia radnych, przewodniczących zarządów osiedli, sołtysów wsi oraz odpowiedzi na wnioski i interpelacje.

11. Zakończenie obrad.

A gdzie w porządku obrad informacja o Uchwale nr XII/139/2007 o rozpatrzeniu skargi na Burmistrza Pani Marii Sewioł ( skarga uznana za bezzasadną, temat skargi opisany).
A gdzie informacja o Uchwale nr XII/140/2007 o rozpatrzeniu skargi na Burmistrza Pana Adama Berezowskiego ( skarga została uznana za zasadną, bez podania tematu).
A gdzie informacja o Uchwale nr XII/141/2007 rozpatrzenie skargi na Burmistrza i Radę Miasta Państwa Jolanty i Andrzeja Dymków ( Skarga uznana za bezzasadną, temat opisany.
Błąd czy świadome działanie?
Ja rozumiem że Burmistrz nie lubi krytyki. W końcu stracił 4000 zł na zarobkach. Ale decydując się na działalność społeczną musi się z tą krytyką liczyć, wydaje bowiem społeczne pieniądze. Nie pochwalam ataków na Burmistrza w kościele. Można to zrobić w sposób cywilizowany jak Państwo wspomniani powyżej. A o osiągnięciach naszej władzy pogadamy w najbliższym czasie. Zbliża się rocznica a to dobry czas do rozliczeń.
 
     
arash 
Solanka


Dołączył: 26 Mar 2007
Posty: 41
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 06-11-2007, 14:33   

brzeziniak napisał/a:
Zaproszenie na

XII zwyczajną sesję Rady Miejskiej w Wieliczce,
zwołanej na dzień 25 października 2007 roku /czwartek/ o godz. 15:00

w sali konferencyjno - widowiskowej „Magistrat” w Wieliczce,

ul. Powstania Warszawskiego 1


Proponowany porządek obrad:


przecież chyba wyraźnie widać: proponowany... - to informacja, która pojawia się w celu informacji a dokładnie zaproszenia zainteresowanych na Sesję. Pojawia się ona zwykle dużo wcześniej za nim rozpocznie sie Sesja jak to bywa z zaproszeniami... Przecież to nie jest sztywny plan Sesji poza tym, w dniu Sesji spływa najwięcej wniosków, które zostają tuż przed Sesją dołączane do porządku obrad, tak też było w tym przypadku. Ponadto nie wyrywaj 3 spraw spośród kilku uchwał, które oprócz tych zostały dodane do porządku obrad. Jak już przedstawiasz sprawę (wg mnie nie w tym wątku - sorry ale pilnuję tematu bo go założyłem) to przynajmniej obiektywnie. jeśli jeszcze czegoś nei rozumiesz chętnie odpowiem. pozdrawiam. :diabel:
_________________
żeby być kimś, zawsze trzeba być sobą...
 
     
brzeziniak
Poprzecznia


Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 132
Wysłany: 06-11-2007, 17:33   

Nie rozumiem dlaczego na tej stronie nie mogę znaleźć np zarobków pełnomocników Burmistrza. Chyba że nie umiem z niej korzystać, to w tym przypadku poproszę o radę jak na to trafić. Skoro temat jest i osoba dobrze poinformowana to chętnie skorzystam z okazji. Być może źródła z których czerpię wiedzę wypatrzają mój obraz sytuacji. A nie rozumiem wielu rzeczy i w tym mój problem.
ps. Czy ty nie chwalisz czasem swojego dzieła?
Za wątek w złym miejscu sory.
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 06-11-2007, 18:08   

akurat pelnomocnicy nie musza podawac swoich zarobkow do wiadomosci publicznej.. taka ciepla posadka, bo nikt nie moze wiedziec ile zarabia i za co..
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
brzeziniak
Poprzecznia


Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 132
Wysłany: 06-11-2007, 19:01   

Wieliczka: Tanie państwo na opak
Szymon Jadczak
2007-09-12, ostatnia aktualizacja 2007-09-12 23:08

Radykalne cięcia w administracji w ramach programu "Tanie państwo" zapowiadał PiS w poprzedniej kampanii do parlamentu. PiS-owskie władze Wieliczki niewiele robią sobie z tych zobowiązań. Burmistrz Artur Kozioł powołał właśnie szóstego pełnomocnika.
Nominacja ta wielu zaskoczyła. 3 września burmistrz powołał bowiem na pełnomocnika ds. współpracy z zagranicą Józefa Dudę, z którym jeszcze niedawno zacięcie konkurował o władzę w gminie (w ubiegłorocznych wyborach samorządowych walkę o fotel burmistrza wygrał Kozioł, zdobywając niemal 56 proc. głosów). Jeszcze kilka miesięcy temu działacze PiS-u zarzucali na naszych łamach Dudzie brak kompetencji. Co się zmieniło od tamtego czasu?

- Wybory wyborami, wtedy konkurowaliśmy, ale teraz trzeba współpracować - twierdzi Duda. Nie widzi w przyjęciu stanowiska u konkurenta niczego niewłaściwego: - Mógłbym mieć wątpliwości, gdybym dostawał pieniądze za coś, czego nie robię. A tak nie jest.

Inni jednak widzą sprawy inaczej. - To uciszanie opozycji przez rozdawanie stanowisk i spłacanie długów wyborczych - uważa radny Adam Kociołek z konkurencyjnego dla PiS-u w Wieliczce Porozumienia Samorządowego.

Wątpliwości wielickich samorządowców budzi także nominacja dla Józefa Lassoty, pełnomocnika burmistrza ds. inwestycji. - Tak się dziwnie składa, że dostał posadę wkrótce po tym, jak poparł w wyborach prezydenckich w Krakowie kandydata PiS-u Ryszarda Terleckiego - powtarzają między sobą wieliccy politycy.

- Nawet nie wiedziałem, że burmistrz jest z PiS-u - zarzeka się Lassota. Pytany, skąd propozycja pracy w Wieliczce, odpowiada: - Widocznie uznano, że jestem tu potrzebny.

Lassocie podlegają trzy wydziały. Każdym z nich zarządza kierownik. Czy w ten sposób nie dublują się kompetencje urzędników? - Nie mam takiego poczucia - twierdzi.

Pełnomocnicy zatrudnieni w Wieliczce zarabiają średnio 3 tys. zł brutto. Chcieliśmy zapytać Kozioła, dlaczego w niespełna 20-tys. mieście jest ich aż sześciu. Nie udało nam się jednak z burmistrzem porozmawiać. - Jest na delegacji w Warszawie - poinformowała Agnieszka Szczepaniak, rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta w Wieliczce.

Po kilku następnych telefonach od nas pani rzecznik zapewniła, że w połowie października ulegnie zmianie struktura organizacyjna urzędu i zostaną zlikwidowane cztery z sześciu stanowisk pełnomocników. - Burmistrz uznał, że zatrudnieni na nich pracownicy wypełnili swoje zadania - zapewnia pani rzecznik.

Źródło: Gazeta Wyborcza Kraków

Już znalazłem ale nie chce mi się wierzyć żeby Pan Józef Lassota zarabiał u nas tylko 3000 zł brutto. A z drugiej strony dlaczego tajne przecież to społeczne pieniądze?
 
     
brzeziniak
Poprzecznia


Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 132
Wysłany: 07-11-2007, 13:39   

jeśli jeszcze czegoś nie rozumiesz chętnie odpowiem. pozdrawiam.

Przed kilkoma dniami przeczytałem w UMiG pismo WOŚ-7624/I-29/07 z dn3.09.2007 w sprawie decyzji odmownej o środowiskowych uwarunkowaniach Budowa wyciągu narciarskiego Podstolice.
Przed sobą mam Panoramę listopad 2007 str 26 Nowy stok narciarski w którym to artykule między innymi czytam: Teraz na stoku w Podstolicach prowadzone są prace ziemne, już wyprofilowano trasy narciarskie.Przewiduje się uruchomienie linii bus Kraków wyciąg Podstolice i Wieliczka wyciąg Podstolice.
W związku z tym moje pytania:
Czy to chodzi o ten sam wyciąg to co jest grane?
Jeżeli chodzi o inny wyciąg to po co budowa wyciągu w Wieliczce, skoro w Podstolicach będą dwa?
 
     
brzeziniak
Poprzecznia


Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 132
Wysłany: 07-11-2007, 16:22   

Do arash-a jeszcze kilka pytań.
Zajrzałem na tą wspaniałą stronę, piękne sprawozdanie z XII zwyczajnej sesji Rady Miasta i znowu nic odnośnie skarg na Burmistrza. Tym razem sprawdziłem już, czy nie ma tam wyrazu projekt.
Ustawa z 8 marca 1990 o samorządzie gminnym paragraf 24a
Z radnym nie może być nawiązany stosunek pracy w urzędzie gminy, w której radny uzyskał mandat.
Jak to się ma do osoby Pana Józefa Dudy, który widzę że jest i pełnomocnikiem i radnym.
 
     
arash 
Solanka


Dołączył: 26 Mar 2007
Posty: 41
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 08-11-2007, 14:36   

Cytat:
jeśli jeszcze czegoś nie rozumiesz chętnie odpowiem. pozdrawiam.


Myslalem odnosnie Sesji, poniewaz bylem na ostatniej wiec wiem jak bylo:)

1. Odnosnie wyciagu - nie znam sprawy, przeciez nie ja wydawalem decyzje:) :P ale to nie ten sam wyciag co pod Baranem (pisalo chocby w gazetach)
2. Jesli jest to faktycznie oficjalne sprawozdanie (wraz z porzadkiem obrad) podane do publicznej wiadomosci i jest to pominiete to interwencja w Biurze Rady lub u Osoby odpowiedzialnej za umieszczenie informacji.
3.
brzeziniak napisał/a:
Z radnym nie może być nawiązany stosunek pracy w urzędzie gminy, w której radny uzyskał mandat.
Jak to się ma do osoby Pana Józefa Dudy, który widzę że jest i pełnomocnikiem i radnym.

wiem, że w Polsce jak pisze, że nie może to.... (polak potrafi) i domyslam się, że stąd Twoje podejrzenia, że widzisz.... ale p. Duda nie pełni obowiązków Radnego, stwierdzenie wygaśnięcia mandatu to tylko formalność, która musi nastąpić bodajże w ciągu 3 m-cy:)
_________________
żeby być kimś, zawsze trzeba być sobą...
 
     
brzeziniak
Poprzecznia


Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 132
Wysłany: 08-11-2007, 17:06   

W tym problem, że oficjalnego porządku do internetu nikt nie wprowadza, jest natomiast sprawozdanie na stronie internetowej w którym nie znajduję tych informacji. Odnośnie diet również sucha informacja bez podania wysokości, 30% mogłoby być źle odebrane. I o to mi chodzi niektóre tematy się pomija. Znajdź mi w internecie Obwieszczenie WOŚ-7624/I-29/07. Wisi na tablicy a na stronie miasta nie widzę. Albo niedbalstwo, albo celowe działanie.
W sprawie wyciągów to już się całkiem pogubiłem. W Panoramie listopad 2007 Pani B. Zapadlińska pisze: Za to do Pawlikowic zainteresowani dotrą w ciągu pół godziny, więc wypoczywać tu mogą cały dzień. To i w Pawlikowicach ma być wyciąg?
Dziękuję za informację o Panu Dudzie. Wydaje mi się jednak, że bardziej etyczne byłoby zrzeknięcie się mandatu i nie powodowałoby niepotrzebnych domysłów. Nie pełni obowiązków to po co blokuje?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 16