Poprzedni temat «» Następny temat
polaczenia kolejowe Wieliczka - Warszawa Centralna
Autor Wiadomość
ygrek 
Mina



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1160
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 17-11-2009, 22:25   

O ile wiem to spółki-córki PKP, czyli PKP Intecity i PKP Przewozy Regionalne konkurują ze sobą, więc nie kupisz karnetu na połączenia ich kursów. Natomiast co do kursu Wieliczka-Warszawa via Kraków, realizowanego przez Przewozy Regionalne - wygooglałem REGIO Karnet.
 
     
jaybee
Gość
Wysłany: 18-11-2009, 12:18   

Za 2800 zl kupisz kwartalna karte uprawniajaca do nieograniczonej liczby przejazdow wszystkimi pociagami PKP IC i PR.

http://www.intercity.pl/?page=kolorowe_karty
 
     
raphalsky 
Mina



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 18-11-2009, 21:23   

raphalsky napisał/a:
Dzisiaj z W-wy do Krakowa wracałem 4,5h



Nawiązując do swojej powyższej wypowiedzi muszę ją sprostować: podróż trwała 3,5 a nie 4,5h. Z nerwów kalkulacje mi się rozjechały :D
Ostatnio zmieniony przez raphalsky 19-11-2009, 14:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
jaybee
Gość
Wysłany: 19-11-2009, 13:27   

Maja zwracac jakies tam kwoty (albo w gotowym pieniadzu, zwanym gotowką :) , albo, co bardziej prawdopodobne, w postaci jakichs bonow rabatowych) - ale tylko, gdy pociaga EIC opozni sie wiecej niz godzine. Takich opoznien jest podobno mniej niz pol %.
 
     
jaybee
Gość
Wysłany: 19-11-2009, 15:22   

Nawiazujac do swojej powyzszej wypowiedzi :D musze cos wyjasnic.
Odpowiadalem raphalskiemu, ktory wspomnial, ze kolej bedzie zwracac pieniadze za spoznienia. Kolega raphalski jednakze pozniej tak przemodelowal swoj oryginalny post, ze moja powyzsza wypowiedz wydaje sie byc dziwnie nie zwiazana z niczym, a przeciez byla :)
 
     
raphalsky 
Mina



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 19-11-2009, 15:50   

Tak, przyznaję się do błędu :|

(chciałem zacytować samego siebiei nie zwróciłem uwagi, że zamiast cytować edytowałem posta)
_________________
Przy okazji uprzejmie informuję, że wbrew temu co twierdzą użytkownicy przemo, nacomito i kszpakik nie jestem Burmistrzem Wieliczki.

Pozdrawiam,
raphalsky
 
     
Baton
Gość
Wysłany: 24-11-2009, 23:36   

Jest to dla mnie nie bagatelna kwota, ale powiedzmy ze moglbym sie szarpnac na polroczna karte... W zwiazku z tym kilka pytan:

- czy dzieki tej karcie moge wsiasc w dowolny pociag na terenie Polski za free (poza pociagami miedzynarodowymi)??? Niuanse odnosnie miejscowek nie sa chyba bardzo istotne?

- kupujac na firme otrzymam fakture z 7 czy 22% vatem?

- warto zakupic 1 czy 2 klasa

Szczegoly: http://www.intercity.pl/?page=kolorowe_karty
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 25-11-2009, 08:31   

Baton ciekawa jestem czy jak dostaniesz przeczyszczenia to będziesz pisał na forum i pytał się czy możesz wziąć jedną tabletkę węgla czy 2 - wybacz ale czy tak trudno zadzwonić na informacje PKP i dowiedzieć się interesujących Cię rzeczy
Na pytanie
Cytat:
warto zakupic 1 czy 2 klasa
nie potrafisz odpowiedzieć sobie sam, na serio nie wiesz jaka jest różnica pomiędzy podróżą 1 czy 2 klasą
pytanie o rachunek pominę chyba za bardzo byś się zmęczył dzwoniąc do PKP
_________________
Pozdrawiam
 
     
raphalsky 
Mina



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 25-11-2009, 09:07   

Baton napisał/a:
Jest to dla mnie nie bagatelna kwota, ale powiedzmy ze moglbym sie szarpnac na polroczna karte... W zwiazku z tym kilka pytan:

- czy dzieki tej karcie moge wsiasc w dowolny pociag na terenie Polski za free (poza pociagami miedzynarodowymi)??? Niuanse odnosnie miejscowek nie sa chyba bardzo istotne?

- kupujac na firme otrzymam fakture z 7 czy 22% vatem?

- warto zakupic 1 czy 2 klasa

Szczegoly: http://www.intercity.pl/?page=kolorowe_karty


Karta imienna jest tańsza, więc jeżeli planujesz jeździć osobiście to rozważ taką właśnie opcję.
Wszystkie pociągi za free + miejscówka również za free po okazaniu biletu w kasie. Oczywiście w pociągach podmiejskich może się trafić sytuacja, że konduktor (oops! Kierownik Pociągu) nie będzie wiedział co mu przedstawiasz, gdyż nigdy nie widział biletu sieciowego ani nie miał pojęcia, że takie coś istnieje ale najczęściej daje się przekonać, że jest to bilet zwłaszcza, że zamieszczona na bilecie treść informuje, że uprawnia do jazdy na terenie kraju.
Odnośnie klasy - jak masz kasę to wchodź w klasę 1 :)
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 25-11-2009, 09:40   

Cytat:
Oczywiście w pociągach podmiejskich może się trafić sytuacja, że konduktor (oops! Kierownik Pociągu) nie będzie wiedział co mu przedstawiasz, gdyż nigdy nie widział biletu sieciowego ani nie miał pojęcia, że takie coś istnieje
takie sytuacje jak opisujesz raczej się już nie zdarzają. Miało to miejsce jak weszły te bilety.
_________________
Pozdrawiam
 
     
Baton
Gość
Wysłany: 25-11-2009, 16:11   

Ojjj agga, ale jestes niemila... :029:

Zadaje takie pytania nie z lenistwa, czy tez dlatego ze nie znam Pana googla, ale aby poznac opinie praktykow, fanow, uzytkowinkow, etc.

Jak bedziesz chciala kupic audi, zapewne nie zadzwonisz z pytaniem do salonu :>

No moze pytanie o rachunek jest pewnym naduzyciem... rzeczywiscie to moglem odnalesc bez wiekszego wysilku...

Z tym biletem jest jeden problem... po miejscowke nalezy stac w kolejce do kasy, a to straszna strata czasu... i wolalbym tego uniknac...
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 25-11-2009, 16:30   

Miejscowke wypisuja Ci w pociagu za darmo , ale to drobny szczegol, tego pewnie tez dowiedzialbys sie na infolinii PKP
_________________
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 25-11-2009, 16:59   

a co jak wszystkie miejscówki są sprzedane? w intercity się zdaża
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 25-11-2009, 17:07   

Baton zapewniam Cię że, ja jestem bardzo miłą i sympatyczna osobą tylko denerwują mnie takie pytania
Widzisz jak ja mam problem to z reguły staram się rozwiązać go sama w Twoim przypadku biorę tel i dzwonie do PKP. Pytanie czy kupić bilet 1 czy 2 klasy jest dla mnie porównywalne z pytaniem czy iść z rodziną na obiad do Kebab Square czy np hmm.. do Zamku do Niepołomic. Odpowiedz ta sama w jednym i drugim przypadku. Prawda że głupie.
_________________
Pozdrawiam
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 25-11-2009, 17:51   

nigdy mi sie nei zdazylo :) zeby nie bylo miejsca
_________________
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 16