Poprzedni temat «» Następny temat
Podsumowanie samorządów 2011
Autor Wiadomość
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 31-12-2011, 10:16   Podsumowanie samorządów 2011

Cytat:

Najważniejsze w roku 2011

PODSUMOWANIE. Szefom wszystkich wielickich gmin oraz powiatu zadaliśmy te same pytania. Jakie wydarzenie było dla nich najczęśliwsze? Które najgorsze? Co ich najbardziej rozśmieszyło, a co wywołało największą irytację? Jakie wydarzenie uznali za kuriozum roku?


JACEK JUSZKIEWICZ, STAROSTA WIELICKI

- Osiągnięcie kompromisu i powołanie Zarządu Powiatu po blisko trzech miesiącach od wyborów samorządowych. Ponadto - utworzenie spółki powiatowej oraz przyznanie powiatowi nagrody Ambasadora RP w RFN za wzorową współpracę partnersz Monachium.
- N a szczęście nie było nic takiego.
- Wydarzeń z humorem w tle było zapewne dużo, ale przyznam, że nie wiem, które z nich uznać za najlepsze.
- Działania zmierzające do likwidacji w powiecie niektórych służb i inspekcji, na przykład Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej oraz Sądu Rejonowego. Jeśli projekty te zostaną zrealizowane - dla powiatu byłby to najczarniejszy scenariusz - będzie to powrót do centralizacji, a więc zaprzeczenie idei samorządności.
- Sytuację związaną z niemożliwością wygaszenia mandatu radnego, który nie chce nim być. Taki przypadek miał miejsce w Radzie Powiatu wkrótce po ostatnich wyborach samorządowych (chodzi o brak zgody Rady na wygaszenie mandatu radnego powiatowego Henryka Gawora, który został też wójtem Biskupic i wybrał to właśnie stanowisko - przyp. red.)

Artur Kozioł, burmistrz miasta i gminy Wieliczka

- Razem z moją żoną Joanną , synem Maksymilianem i ośmiotygodniową córeczką Julią spędziliśmy Święta Bożego Narodzenia, pierwszy raz we czworo. Więcej szczęścia trudno sobie wyobrazić.
- Marszałek Marek Nawara zadzwonił do mnie, ale nie mogłem odebrać telefonu. Oddzwoniłem za kilka godzin i rozpoczęliśmy rozmowę, którą mieliśmy dokończyć na drugi dzień około południa. Rano tego dnia dowiedziałem się, że marszałek zmarł.
- Zobaczyłem na korytarzu magistratu siedzącą przed sekretariatem kobietę. Dosiadłem się, zapytałem, w czym mogę jej pomóc. Po 20 minutach rozmowy i telefonicznych próbach rozwiązania sprawy, pani ta poprosiła mnie, abym wytłumaczył jej ,kiedy urzęduje burmistrz ...
- Świadkami mojej irytacji byli uczestnicy ostatniej sesji Rady Miejskiej. Radni opozycyjni odczytali dosadny tekst - że nasza gmina się nie rozwija... Wieliczka to dziesiątki inwestycji i miliony funduszy europejskich. A ktoś prubuje ludziom wmawiać, że nie wykorzystujemy szansy.
- Co nowy minister sprawiedliwości, to ten sam pomysł likwidacja sądu w Wieliczce. To staje się nudne.

Roman Ptak, burmistrz miasta i gminy Niepołomice

- Otrzymanie ostatniej transzy dofinansowania z Funduszu Spójności. Było to 15 mln zł, co skumulowane dodatkowo z wysokim kursem euro (dzięki temu gmina Niepołomice jest na plusie ok. 300 tys. zł - przyp. red.), pomogło nam zrealizować tegoroczny budżet.
- Tragiczne tsunami w Japonii. Dzięki projektowi "Most Solidarności" podczas wakacji gościliśmy w Niepołomicach 30 młodych ludzi z terenów dotkniętych kataklizmem.
- Skrócenie o jeden dzień 2012 roku w gminnym eko-kalendarzu. W Niepołomicach najbliższy luty będzie miał 28 dni :) Ponadto - teatrzyk cieni zaimprowizowany na telebimach przez Kazika i muzyków z Kultu, gdy podczas ich koncertu na Dniach Niepołomic nastąpiła awaria prądu.
- Śmiecenie. Pomimo licznych akcji informacyjnych i sprzątania świata, tysięcy godzin przeznaczonych na porządkowanie ulic i lasów, wciąż pojawiają się i pojedyncze śmieci, i dzikie wysypiska.
- Ciągłe zmiany w projekcie "6-latkowie do szkoły marsz!", stawiające w trudnej sytuacji wszystkich: rodziców, dyrekcje szkół i przedszkoli, samorządy. Wszystko to kosztem naszych najmłodszych...

Zbigniew Wojas, wójt gminy Gdów

- Najszczęśliwszym wydarzeniem tego roku było moim zdaniem rozstrzygnięcie przetargu na budowę obwodnicy Gdowa. Czekamy na tę drogę od kilkunastu lat. Jej budowa powinna ruszyć najbliższej wiosny.
- Informacje o pracy nad nową ustawą, dotyczącą finansów publicznych, która ma ograniczyć możliwość inwestowania przez samorządy.
- Podczas gminnych dożynek w Podolanach wyrabiałem ręcznie masło. Gdy stałem przy maselnicy, mieszkańcy i zaproszeni goście żartowali, że podolańskie masło będzie produktem regionalnym i znajdzie się na stołach w domach w całej Unii Europejskiej.
- Irytuje mnie, że na samorządy nakładane są coraz to nowe zadania i obowiązki. Na realizację tych przedsięwzięć rząd nie przekazuje jednak pieniędzy. Czyli, to my musiamy szukać fudnuszy na realizację tych zadań w coraz chudszych gminnych budżetach.
- Niezadowolenie mieszkańców z nowych inwestycji, jeżeli ulokowane są one w sąsiedztwie należących do nich budynków mieszkalnych. Inaczej mówiąc - blisko domu to źle, daleko - też niedobrze.... I jak tu wszystkim dogodzić?

Zbigniew Strączek, wójt gminy Kłaj

- Marszałek Małopolski przekaże 1,3 mln zł. na opracowanie dokumentacji wykonania zabezpieczenia Tusznicy. Powiodło się też utworzenie w gminie Uniwersytetu Trzeciego Wieku, gdzie uczestniczy w intersujących zajęciach blisko 60 seniorów .
- Brak rozstrzygnięcia trzech przetargów na sprzedaż terenów inwestycyjnych w naszej gminie. Skutkuje to brakiem wpływu do budżetu gminy dochodów z tytyułu opłaty planistycznej
- Brodaty mężczyzna wędrujący z dwoma osiołkami przez Kłaj wzbudził w czerwcu niemałe zainteresowanie wśród kierowców oraz mieszkańców. Był to 68-letni Francuz Jacques Abdelaziz, który od 15 lat przemierza Europę . Nam opowiedział swoją historię i skorzystał z noclegu w szkole w Szarowie.
- Montaż przez GDDKiA 24 latarni na zaledwie 800-metrowym odcinku drogi, który miał być przekazany gminie pod zarząd. By uniknąć drastycznie obciążających budżet gminy rachunków za energię elektryczną, domagamy się usunięcia połowy latarni.
- Łamanie przepisów ruchu drogowego przez kierowców ciężarówek, dowożących materiał na teren budowy autostrady A4 i ignorowanie problemu przez GDDKiA.

Henryk Gawor, wójt gminy Biskupice

- Najszczęśliwsza informacja przyszła niedawno- otrzymamy ponad 1 mln zł z MRPO jako refundację kosztów gminnych inwestycji oświatowo - rekreacyjnych z ostatnich lat.
- Ciągłe opóźnienie przez firmę projektów przygotowania dokumentacji dla wykonania chodnika przy drodze wojewódzkiej w Łazanach - Ignacówce. Czekamy już rok, by móc rozpocząć tę inwestycję.
- Nie jestem hazardzistą, ale ostatnio "zakładałem się" z niektórymi mieszkańcam o to, czy dane przedsięwzięcia zostaną zrealizowane. Na dziś wypiłem już kilka "wygranych" kaw m.in. z mieszkanką Trąbek, która nie wierzyła w wykonanie przejścia dla pieszych.
- Zamierzałem rozpocząć budowę w gminie przydomowych oczyszczalni ścieków, jednak obecny plan zagospodarowania - uchwalony w 2010 roku - nie pozwala na budowanie takich obiektów...
- Będę kontynuował temat - plan zagospodarowania. To dla mnie kuriozum! Dokument ten blokuje m.in. także budowę: szklarni na terenach rolniczych i czterospadowych dachów na garażach oraz remonty domów przy drogach.

Not. Jolanta Białek


_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 31-12-2011, 11:03   

Artur Kozioł, burmistrz miasta i gminy Wieliczka napisał/a:
- Zobaczyłem na korytarzu magistratu siedzącą przed sekretariatem kobietę. Dosiadłem się, zapytałem, w czym mogę jej pomóc. Po 20 minutach rozmowy i telefonicznych próbach rozwiązania sprawy, pani ta poprosiła mnie, abym wytłumaczył jej ,kiedy urzęduje burmistrz ...

Śmiać się, czy płakać?
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 31-12-2011, 11:48   

Ludzkie chlopisko... Ciekawe jakimi atrybutami trzeba sobie zasluzyc na taka osbista interwencje :diabel:
 
     
aniani
Siuda Baba


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 55
  Wysłany: 31-12-2011, 12:26   Re: Podsumowanie samorządów 2011

nietopesh napisał/a:
Cytat:

Najważniejsze w roku 2011

[b]Artur Kozioł, burmistrz miasta i gminy Wieliczka


- Zobaczyłem na korytarzu magistratu siedzącą przed sekretariatem kobietę. Dosiadłem się, zapytałem, w czym mogę jej pomóc. Po 20 minutach rozmowy i telefonicznych próbach rozwiązania sprawy, pani ta poprosiła mnie, abym wytłumaczył jej ,kiedy urzęduje burmistrz ...
- Świadkami mojej irytacji byli uczestnicy ostatniej sesji Rady Miejskiej. Radni opozycyjni odczytali dosadny tekst - że nasza gmina się nie rozwija... Wieliczka to dziesiątki inwestycji i miliony funduszy europejskich. A ktoś prubuje ludziom wmawiać, że nie wykorzystujemy szansy.



wg. mnie płakać, ale swoją drogą zżera mnie ciekawość jak była odpowiedź Burmistrza?
 
     
Aleksander
Bałwan solny


Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 240
Wysłany: 02-01-2012, 18:30   

nietopesh napisał/a:
Razem z moją żoną Joanną , synem Maksymilianem i ośmiotygodniową córeczką Julią spędziliśmy Święta Bożego Narodzenia, pierwszy raz we czworo. Więcej szczęścia trudno sobie wyobrazić.


pogratulować :sylwester:
 
     
Tomek
Sztolnia


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Mar 2011
Posty: 145
Wysłany: 02-01-2012, 19:39   

Każdy sobie podsumowuje jak tylko chce.
 
     
Ania5 
Szyb


Osiedle: Sienkiewicza
Wiek: 46
Dołączyła: 09 Lut 2011
Posty: 162
Wysłany: 04-01-2012, 07:51   

punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, trudno aby burmistrz czy wójt napisał krytycznie o roku swojej działalności
 
     
Artur3 
Groty kryształowe


Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 17 Paź 2011
Posty: 105
Wysłany: 19-01-2012, 15:20   

powiat wielicki ma szczęście, same ASY :one:
_________________
Artek
 
     
olekparasol 
Poprzecznia
Olek


Wiek: 44
Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 124
Wysłany: 19-01-2012, 17:47   

obecnego Wójta Biskupic ludzie wielokrotnie prosili by kandydował jakie szczęście ich spotkało że zgodził się kandydować, jak wygrał były łzy radości :(
 
     
Debris 
Bałwan solny



Dołączyła: 02 Mar 2007
Posty: 236
Wysłany: 19-01-2012, 18:42   

olekparasol napisał/a:
obecnego Wójta Biskupic ludzie wielokrotnie prosili by kandydował jakie szczęście ich spotkało że zgodził się kandydować, jak wygrał były łzy radości :(


a teraz wszyscy ci, ktorzy tak namawiali (tj. Bodzanow i Trabki przede wszystkim) płaczą, bo wójt nic nie zrobil i nie robi. poobsadzal stanowiska swoimi ludzmi, wyniki CAF żenujące, a tu tak jeszcze 3 lata takiej biedy. jak sie ktos nie nadaje do rzadzenia i nie ma odpowiednich ludzi, to takie sa efekty
 
     
prezes 
Komora


Pomógł: 1 raz
Wiek: 53
Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 185
Wysłany: 23-01-2012, 13:06   

MĄDRY POLAK PO SZKODZIE :(:
_________________
PREZES
 
     
Radekorzech 
Groty kryształowe


Pomógł: 1 raz
Wiek: 46
Dołączył: 08 Gru 2010
Posty: 117
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 23-01-2012, 18:22   

A miało nie być zastępcy, jest dwóch tylko inaczej się teraz nazywają.
_________________
Radek
 
     
paweltxt 
Komora


Dołączył: 28 Sie 2008
Posty: 182
Wysłany: 24-01-2012, 21:34   

zasłużeni działacze PISu musieli gdzieś dostać ciepłe posadki
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 16