Poprzedni temat «» Następny temat
Pociagi, Autobusy - po 1.09.2009
Autor Wiadomość
jaybee
Gość
Wysłany: 10-09-2009, 02:15   Pociagi, Autobusy - po 1.09.2009

Pozwalam sobie zalozyc nowy temat, by tematyke nieco odswiezyc i zaktualizowac :) .

Po pierwsze: Po nieudanym zamachu majowym na czestotliwosc kursowania kultowego juz teraz autobusu 304 (w maja zmniejszono ilosc kursow z taktu 15-minutowego na takt 20-minutowy), od wrzesnia przywrocono takt 15-minutowy? Jakies komentarze, obserwacje, opinie?

Po drugie: Po latach dotknela Wieliczke niespodziewana laska dobroci ze strony PKP.
Od 1 wrzesnia zwiekszono liczbe pociagow z 14 do 19 na dobe (od 4.50 do 21.55) i jednoczesnie zapewniono mozliwosc przejazdu tym samym pociagiem przez caly Krakow.
Wszystkie pociagi kursuja bowiem w niespotykanej dotad relacji Wieliczka Rynek-Oswiecim.
Az dziw, ze nikt nie zapodaje z jaka reakcja ze strony publiki spotkala sie ta zmiana...
Jaka frekwencja, jaki tabor jezdzi (nie ma juz szynobusow?)?
 
     
Mark
Gość
Wysłany: 10-09-2009, 13:37   

304 bardzo potrzebne. Wystarczy zaobserwowac kursy 6-8 wyjezdzające z Wieliczki. A 1 października już za 3 tygodnie:). Wtedy będzie co widzieć:D... A tak serio f=20m obecnie byłaby niewystarczalna.
 
     
Przemek777 
Skrzat


Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 31
Wysłany: 10-09-2009, 15:28   

Jeśli chodzi o 304 - super! Szynobusem raczej nie jeżdżę...
Brakuje mi jedynie jakiegoś autobusu nocnego do Wieliczki. Naprawdę, baardzo by się przydał... :)
 
     
12Martek 
Skrzat


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 09 Cze 2009
Posty: 36
Wysłany: 10-09-2009, 15:38   

304 według nowego rozkładu - rewelacja ;)

Mąż jeździ szynobusem - do Mydlnik - i jest szczęsliwy że nie ma dzień w dzień obowiązkowej godzinnej rundki po Galerii Krakowskiej ;) ;)

A jeszcze jakby nocny się pokazał - to już by była pełnia szczęsci - a na razie niech żyje ICAR ;)

Pozdrawiam
Marta
 
     
Piotrek
Gość
Wysłany: 14-09-2009, 21:31   

No nocny autobus do Wieliczki jest od zaraz potrzebny...az sie dziwie że nasz Urząd nic nie roobi w tym kierunku :/ :/ :/
 
     
raphalsky 
Mina



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 15-09-2009, 12:34   

Odnosnie PKP - mam ambiwalentne odczucia.
Był szynobus - była klimatyzacja i generalnie pojazd wyglądał jakby wyprodukowano go całkiem niedawno. Teraz jeżdżą składy, które liczą sobie na oko ze 30 lat. Hałas spory, szarpie przy ruszaniu, etc. Za to miejsca 10x więcej (czasem cały wagon jest dla mnie) - czy to się PKP opłaca?
_________________
Przy okazji uprzejmie informuję, że wbrew temu co twierdzą użytkownicy przemo, nacomito i kszpakik nie jestem Burmistrzem Wieliczki.

Pozdrawiam,
raphalsky
 
     
snejk04 
Bałwan solny
<<---->>



Osiedle: W.Pola/Kraków, os.Widok
Dołączył: 15 Kwi 2007
Posty: 241
Wysłany: 15-09-2009, 16:39   

Nie zapominaj, że pociąg nie kończy w Krakowie, a frekwencja w dalszej częsci trasy jest znacznie większa niż na odcinku "wielickim" i tam szynobusy byłyby zdecydowanie za małe.
 
     
Aska 
Magnum Sal
as



Osiedle: okolice Rynku ;)
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 08 Wrz 2009
Posty: 91
Wysłany: 15-09-2009, 19:28   

byłam fanką lini 304 ale we wakacje -była klima i było pusto, teraz wróciłam do jazdy busami ... wrócił wrzesień i uczniowie...masakra po prostu jest codziennie pełna :/ a co bedzie od pazdziernika? brak mi słów...korzystam z 304 wieczorami jak wracam poźniej z pracy albo jak jestem w galeri krakowskiej bo to dobre połączenie
a contra jeździ pusta z czego sie ciesze bo jest czym oddychac :D
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 16