Poprzedni temat «» Następny temat
[pływanie] post usunięty
Autor Wiadomość
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 18-12-2013, 14:46   

Rok temu wywalczyłem, że moje nie chodziły - w zamian jakieś telefony do sanepidu wykonałem.

W tym roku chodzą i na razie nic nie ma - może coś dzwonienie dało. :D
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
MW 
Bałwan solny



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Wrz 2012
Posty: 256
Wysłany: 18-12-2013, 14:48   

solniak napisał/a:
na razie
I tak trzymać. :)
_________________
www.marekwozniak.com.pl
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 18-12-2013, 23:52   

Tyle, że coby nie mówić, wszystkie moje dzieciaki jakoś pływać się tam nauczyły. Obecnie nie chodzą, ale ze względu na narzekanie na prowadzących.
 
     
Piotrex 
Mina
Obiezyswiat



Osiedle: wies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 96
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 1447
Skąd: Wieliczka i okolice
Wysłany: 20-12-2013, 00:11   

A co jest gorsze gosciu że starczaca fujara na basenie czy taki zwykly co przebiera się na waleta nikomu nie wadzac ?

Ta grzybica to chyba brak klapek i nie moczenie nog w progu przed wejsciem na basen tak ?
 
     
bartek70 
Gwarek


Dołączył: 28 Wrz 2013
Posty: 15
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 25-12-2013, 23:21   

solniak napisał/a:
Rok temu wywalczyłem, że moje nie chodziły - w zamian jakieś telefony do sanepidu wykonałem.

W tym roku chodzą i na razie nic nie ma - może coś dzwonienie dało. :D


Ja chodzę dość często na razie nie dostałem nic, ale to też dużo zalezy od higieny ludzi, część się w ogóle nie myje przed i jak również po tylko wejdą wodą dostaną i hop do wody, uważam ze w ogóle powinien być nakaż mycia się nago w szatniach które są podzielone na panie i panów jakoś np w Niemczech nie ma tego problemu że jeden się myje a drugi nie, ludzie myją się normalnie wskakuje się nago pod natrysk myje, potem wkłada sie to w czym się pływa i gitara a u nas co jest ... według mnie to przyzwyczajenia ludzi takie i też jak by obsługa była inna (sprawdzała czy ktoś jest mokry), jeszcze każdy chce jak najszybciej bo w cenie (czasie) jest przebieranie, mycie, suszenie, może się to zmieni niebawem
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 26-12-2013, 09:15   

pablo napisał/a:
Tyle, że coby nie mówić, wszystkie moje dzieciaki jakoś pływać się tam nauczyły. Obecnie nie chodzą, ale ze względu na narzekanie na prowadzących.


Dyrektorka szkoły mówi, że nie powinieneś narzekać, bo jej się w papierach wszystko zagadza.
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
prezes 
Komora


Pomógł: 1 raz
Wiek: 53
Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 185
Wysłany: 26-12-2013, 10:53   

Różnie mówią w klapkach czy bez ? Kiedyś często bywałem na basenie w Piekarach, co ciekawe nikt tam nie chodził w klapkach zadałem pytanie dlaczego ? Okazało się że rozmawiałem z facetem zarządzającym tym obiektem, mówi mi że 70% osób w tych samych klapkach chodzi nad rzeką jeziorem wokół domu i oczywiście na basenie. To bardzo duży problem, gdyż na płytkach była trawa smoła i czasami nawet odchody, które były przyklejone pod klapkami. Więc wszyscy chodzą boso, a na koniec dnia wszystkie powierzchnie są dezynfekowane.
_________________
PREZES
 
     
beksia 
Solanka
beksia


Dołączyła: 29 Mar 2011
Posty: 45
Skąd: gmina Wieliczka
Wysłany: 27-12-2013, 11:25   

Tak czytam Wasze posty i muszę tylko wtrącić, że problem grzybic nie bierze się z brudu, tylko z.... czystości. Tak - grzybice to problem ludzi czystych a nie brudnych. Stwierdzili to Niemcy, którzy zawsze dbali o czystość aż do przesady. Nie twierdzę, że na basen nalezy wchodzić brudnym po całym dniu pracy fizycznej albo tygodniu nie mycia się :/ . Przy zachowaniu standardowej higieny ciała, przed wejściem na basen należy wodą zmyć z siebie kurz i pot,ale nie używać wtedy mydła, bo zmyjesz z siebie swoją naturalną warstwę ochronną, złożoną z tłuszczów (lipidów) i pożytecznych drobnoustrojów które Cie chronią przed infekcjami. Po basenie to samo- spłukać z siebie wodę basenową (śmierdzi chlorem i wysusza skórę, czyniąc ja podatną na infekcje). Może powyższe brzmi jak wykład albo reklama jakiegoś "przyjaznego dla ciała" płynu do mycia, ale to święta prawda. :)
 
     
MW 
Bałwan solny



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Wrz 2012
Posty: 256
Wysłany: 27-12-2013, 17:33   

beksia napisał/a:
muszę tylko wtrącić, że problem grzybic nie bierze się z brudu
To ja też wtrącę, że brodawki biorą się z wirusów a nie z grzybów. ;)
beksia napisał/a:
to święta prawda.
Wkrótce Noworoczna. Z tej okazji życzę nie jeździć publicznymi środkami transportu.
_________________
www.marekwozniak.com.pl
 
     
Artur3 
Groty kryształowe


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 17 Paź 2011
Posty: 105
Wysłany: 28-12-2013, 07:57   

Grzybicy sprzyja wilgotne i ciepłe środowisko, buty w których pocą się nogi sztuczne skarpety to podstawowe przyczyny
_________________
Artek
 
     
sprox
Mina


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2011
Posty: 1256
Wysłany: 28-12-2013, 09:43   

MW jest lekarzem. Jego opinie sa najbardziej miarodajne.
_________________
Unión Europea nos trae por la calle de amargura.
European Union brings us down the street of bitterness.
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 28-12-2013, 10:08   

Opinii tych co znają grzybicę z pierwszej ... nogi, też nie należy lekceważyć. :)
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
red_ford 
Gwarek
red.ford


Dołączył: 04 Sty 2014
Posty: 12
Wysłany: 09-01-2014, 12:50   

W ogóle z tymi zasadami basenowymi to jest coś nie tak. W kwestii powyższych tematów, konieczności mycia się pod prysznicami i przebierania. Po odbiciu czasu na zegarze, wejście do szatni, rozebranie się i umycie pod prysznicem to jakieś 10 min. szczególnie w zimie kiedy tych ubrań jest sporo. Wyjście z basenu, umycie pod prysznicem i przebranie się, wysuszenie włosów (bo na polu mróz) to kolejne 10 jeśli nie 15 minut. Efektywny czas korzystania z basenu to 30-35 min. Uważam, że zegarki powinno się odbijać przy wejściu na salę basenową i wyjściu z niej. Wczoraj kazali mi dopłacić 20 gr. (śmiech na sali) bo wyszedłem jakieś półtorej minuty po czasie. A przy kasach jeżeli jest kolejka i pani nie od razu skasuje zegarek, też trzeba czasem poczekać i za to się dopłaca... Tu nie chodzi o głupie 20 gr. ale o zasady...
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 09-01-2014, 14:18   

SM działa w tym przypadku gospodarnie, a nie fair.
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 16-01-2014, 13:41   

red_ford napisał/a:
kolejne 10 jeśli nie 15 minut. Efektywny czas korzystania z basenu to 30-35 min
Jak wylaczy sie z czasu suszenie to koszt efektywny wzrosnie, ergo bilet bedzie drozszy. Wyjdzie na jedno. Czysta kalkulacja.
red_ford napisał/a:
przy kasach jeżeli jest kolejka i pani nie od razu skasuje zegarek
A nie ma mozliwosci wstrzymania zegara przy kasach?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 16