Poprzedni temat «» Następny temat
Patriotyzm naszych urzędników
Autor Wiadomość
Arrgain 
Warzelnik



Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 22
Wysłany: 06-11-2010, 23:11   Patriotyzm naszych urzędników

Nie wiem czy ktoś może słyszał o tym że miały powstać tablice upamiętniające Solidarność w Wieliczce. Historia jest blokowana jak tylko się da. Może myślicie że chce kogoś sprowokować ale już mnie zaczyna denerwować jak traktują mojego ojca (Piotr Franciszek Marca). Jestem jego synem - Rafał Marzec. Postanowiłem że mu trochę pomogę ukazać prawdę. Zachęcam do zapoznania się z dokumentami które... jak że nic nie znaczą.

http://marzecpiotr.pl/?p=83

Temat jest znacznie bardziej rozbudowany. Podczas uroczystej sesji rady miasta miało nastąpić nadanie nazwy alei. Jak to ładnie sformułowane zostało w dokumencie:

http://www.wieliczka.eu/p...date=2010-07-31


Podczas 30lecia też zrobili niezłe jaja. Pomogę ojcu to wszystko udokumentować i wrzucić. Skaner pójdzie w ruch. Trzeba w końcu pokazać jak wygląda wszystko w naszym mieście. Chcę aby ludzie w końcu zainteresowali się historią - której prezentować boją się nawet szkoły (jak to trzeba było w ostatniej chwili odwołać spotkanie z uczniami)

Z góry przepraszam za błędy ale sie denerwuje jak muszę walczyć o prawdziwą historie.
Pozdrawiam.
 
     
Bartek
Zawalisko


Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 615
Wysłany: 07-11-2010, 10:10   

Czy któreś z tych pism mówi coś o blokowaniu? Ja to może dzisiaj jestem lekko zamotany, ale nic takiego nie widzę.

Co do samego tematy - ile w sumie ma być takich tablic? 20? 50? Jaka ilość potwierdzi patriotyzm?
_________________
http://about.me/bolivarinfo
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 07-11-2010, 10:21   

Powiem ci, ze ja tez nie zalapalem problemu
 
     
Arrgain 
Warzelnik



Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 22
Wysłany: 07-11-2010, 11:39   

Tablica miała być jedna, jednak burmistrz odrazu zaproponował dwie, jednak nie zrobił żadnej. Ludzie organizowali się w celu jej stworzenia, dostawali obietnice, media wszystko rejestrowaly. A ci oczywiście nie dotrzymali słowa i nic nie zrobili. Jedyne to odwlekają w czasie. Wszystko było zrobione na pokaz i mieli nadzieje ze temat ucichnie.

edit: Ciekawi mnie ilu z was słyszało o Solidarności w Wieliczce i o ludziach którzy bralu w niej udział. O tym jak walczono za przywróceniem obchodów świąt i mszy. W mediach mówią że "przywrócono obchody". Wielicka historia nie istnieje.
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 07-11-2010, 12:13   

Cytat:
Ciekawi mnie ilu z was słyszało o Solidarności w Wieliczce i o ludziach którzy bralu w niej udział.

Jak na mój gust to tablica wiele nie zmienia.
Zamiast tablicy może lepiej napisać interesujące opracowanie tego tematu? Sam bym chętnie poczytał, a i na wieliczanie.pl zamieścił ;)
Ilu z nas zauważa tablice na budynkach, koło których przechodzi. Ja niektóre dostrzegam po latach chodzenia w danym miejscu, a widzę, że nie pojawiły się wczoraj.
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 07-11-2010, 12:18   

jednakowoż moje zdanie jest takie że skoro ktoś się czemuś zasłużył to dlaczego takiej tablicy nie zrobić? ewentualnie trzeba by zgłębić przyczyny, po co i w jakim celu obiecano zrobienie takiej tablicy, a następnie z tej obietnicy się nie wywiązano..
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
Bartek
Zawalisko


Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 615
Wysłany: 07-11-2010, 12:42   

Rozumiem, że jakaś data została podana i termin został przekroczony. Ile już czasu ma burmistrz do tyłu?

Przeprasza za porównanie, ale stawianie tablic i pomników przez państwo kojarzy mi się z "poprzednim systemem". Dla mnie bardziej wartościowe było by ufundowanie tablicy przez osoby prywatne (czy sponsora) i postawienie jej w odpowiednim miejscu (nawet jako zezwolenie od władz).
_________________
http://about.me/bolivarinfo
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 07-11-2010, 13:39   

Bartek napisał/a:
Dla mnie bardziej wartościowe było by ufundowanie tablicy przez osoby prywatne (czy sponsora) i postawienie jej w odpowiednim miejscu (nawet jako zezwolenie od władz).


W tej kwestii jesteśmy wyjątkowo zgodni, chociaż obowiązkowo postawienie tablicy poprzedził bym tak jak wspomniał pablo konkretnym merytorycznym opracowaniem.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 07-11-2010, 13:48   

Mysle, ze to taki temat, ktorym mozna zainteresowac p.Dudowa. Mozna zorganizowac spotkanie z cyklu Wieliczka-Wieliczanie, ktorego wynikiem mogloby byc takie opracowanie.
 
     
Arrgain 
Warzelnik



Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 22
Wysłany: 07-11-2010, 15:29   

Bartek napisał/a:
Ile już czasu ma burmistrz do tyłu?


pierwsza tablica miała być odsłonięta na 3 maja 2010. (propozycja burmistrza)

Edit:
tak w ogóle to chodziło o objęcie patronatem obchodów 30 lecia Solidarności przez naszego "burmistrza" (na co wyraził zgodę - dokumenty na podanej stronie) a nie kase. A co do materiałów. Jedyne jakie narazie udało się zrobić to "wywiad", poprowadzony przez uczniów gim. Jest strasznie długi ale ukazane są fakty których gdzie indziej znaleźć nie można.
Wywiad tutaj (w 16 częściach, uprzedzałem że dłuugi) http://marzecpiotr.pl/?p=71
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 12-11-2010, 09:18   

http://www.dziennikpolski...lidarnosci.html

Dziennik Polski napisał/a:
Jest tablica "Solidarności"

ROCZNICA. Wieliccy księża zaapelowali o zaniechanie bezowocnych sporów i uczestnictwo w wyborach


92. rocznicę odzyskania niepodległości Wieliczanie świętowali wyjątkowo uroczyście. Odsłonięcie tablicy "Solidarności", zasadzenie symbolicznego dębu a także Wielicki Bieg Niepodległości - to główne punkty wczorajszych obchodów.
Przed godziną 10 kościół Św. Klemensa był już wypełniony po brzegi: weterani walk o Niepodległą w historycznych mundurach, harcerze, trudne do zliczenia poczty sztandarowe. Po odśpiewaniu "Roty", zaintonowanej przez chór "Lutnia", ks. prałat Zbigniew Gerle w swej homilii zaapelował, by z pamięci o przeszłości wyciągać także wnioski na dziś. W słowach, kierowanych do przybyłych niemal w komplecie kandydatów do władz samorządowych prosił, by działali na rzecz dobra wspólnego i spierali się nie przeciwko sobie, ale "o coś". - Polska potrzebuje dziś solidarności i współpracy wszystkich ludzi dobrej woli, którzy chcą służyć Ojczyźnie - grzmiał. Następnie zwrócił się do mieszkańców: - Musimy dokonać odpowiedniego wyboru członków samorządu gminnego, powiatowego i wojewódzkiego. Dlatego pierwszą sprawą w budowie dobra wspólnego jest pójście do urn!
Potem, przy dźwiękach orkiestry wielickiej kopalni, zgromadzeni przeszli pod pomnik Odrodzenia Polski, gdzie corocznie odbywają się uroczystości rocznicowe 11 listopada. Wczoraj rozpoczęto je odsłonięciem - wykonanej przez gminne władze - okazałej tablicy, upamiętniającej wkład wielickiej "Solidarności" w dzieło odzyskania niepodległości. Inicjatorem i pomysłodawcą jest Piotr Marzec, pierwszy przewodniczący NSZZ "Solidarność" wielickiej kopalni.
Wojciech Grzeszek, przewodniczący Małopolskiej "Solidarności" podkreślił, że o niepodległość Polacy musieli walczyć bardzo długo. Wielki w tym udział ludzi "Solidarności", którzy przed 30 - stu laty mieli odwagę powiedzieć komunistycznej okupacji "nie". W tym dniu i w tym miejscu chciałbym im wszystkim za to podziękować - mówił z naciskiem. Potem, wraz z kolejnymi przewodniczącymi kopalnianej "Solidarności" uroczyście odsłonił tablicę następującej treści: Ku pamięci tych, którzy czarną noc komunizmu z potrzeby serc i wolności myśli zmienili przez "Solidarność" w jasną drogę do niepodległości i demokracji. Obywatele Wieliczki uczestniczyli w tej walce od sierpnia 1980 roku. W swym oporze dotrwali do końca. Do chwili odzyskania przez Polskę suwerenności. Nie wolno nam o tym zapomnieć. Przedstawiciele kilkudziesięciu organizacji niepodległościowych, politycznych, społecznych i kulturalnych przez blisko godzinę składali wieńce pod pomnikiem.
Pamięć o ludziach "Solidarności" i wszystkich, którzy walczyli o wolną Polskę ma też przetrwać dzięki "dębowi Solidarności", zasadzonemu w Parku Mickiewicza, tuż przy Alei Solidarności. Burmistrz Artur Kozioł przekonywał, że drzewo będzie symbolem łączności międzypokoleniowej po "wsze czasy".W tym samym czasie spod Pomnika Ofiar II Wojny Światowej wyruszał VIII Wielicki Bieg Niepodległości. W tym roku wzięło w nim udział aż 157 osób! Na końcu peletonu imponująca rozmiarami biało- czerwona flaga, niesiona przez najmłodszych Wieliczan.

DOROTA STEC-FUS
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 16