Poprzedni temat «» Następny temat
Park Kingi
Autor Wiadomość
bajtlok2
Sztolnia


Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 157
Wysłany: 29-11-2008, 19:28   Park Kingi

W związku z tym, ze Kesi ruszyła problem smrodliwej klapy proponuję małą wymianę informacji:
1. rozdział kanalizacji na ścieki i burzówkę
2. bezprawna instalacja wentylacji przepompowni fekaliów na najstarszym budynku w parku -nr 2, powstał w 1872
3. skargi mieszkańców do administracji i sanepidu
4. wizyta inspektorów, opinia niekorzystna dla ksw
5. oficjalne pismo do najemcy z sanepidu - bardzo przyjazne dla ksw, stanowisko odmienne od wyrażonego przez inspektorów
6. skarga mieszkańców do województwa
7. ostra reakcja czynników i "w tri miga" panowie z f-my budującej hotel - o dziwo w kaskach!!!-w obecności nadzoru budowlanego rurę zdemontowali.
8. klapa "pyka" i smrodzi dalej, nadto smród wychodzi z wielu studzienek, na szczęście jest po sezonie, to i nie ma za dużo do pompowania.
Może pan Niemczyk coś dorzuci, bo przecież tam mieszka
Inwestycje:
jak napisał pan Jacek właścicielem działki z hotelem Grand Sal ( Duża Sól albo Wielki Sal, w zależności z jakiego języka tłumaczyć ) jest spółka TT, swoją inwestycją naruszyła działkę z budynkiem nr 2- w międzyczasie wycinając ponad 100letnią lipę- bo podobno pusta w środku, która nawet zaborcy podczas budowania Łazienek nie przeszkadzała.
Działka należy wprawdzie do ksw, ale pozwalając nią dysponować podmiotowi trzeciemu ,bez zgody najemców budynku nr 2 naruszono ich prawo pierwokupu tejże nieruchomości.
Zagadnienie bardzo obszerne, jest mnóstwo komentarzy ministerialnych i poselskich dla takich spraw, z konkluzją,że należy stać po stronie najemców - m.in. to kwestia wspomnianej przeze mnie kaucji gwarancyjnej z mieszkania służbowe.
W dobie przemian własnościowych- zamiana ksw w ksw s.a. takie obciążenie jak posiadanie tych nieruchomości nie powinno mieć miejsca. Stąd w planie finansowym - a wiem, że ma go m.in. pan Jacek bo go otrzymał jako załącznik do pozwu o eksmisję - zagwarantowane środki na rozwiązanie spraw mieszkańców były: bodajże 2700000PLN, ale się rozeszły,może na zakup czarnoskórych piłkarzy , czy inne ważne rzeczy niezbędne do zabezpieczania zabytkowej kopalni?
Widać, że 800tysPLN na fontannę z ogrodem zapachowym przed hotelem Grand Sal się znalazły, tylko te kryształki raz są raz ich niema, a zapach już jest spod klapy oddalonej o kilkanaście metrów.
Z tego co wiem to sprawy są w sądzie, powództwo kopalni w sprawie państwa Markowskich zostało oddalone, być może ksw będzie apelować, ale tam jakiś niezły bajzel jest w dokumentach sądząc chociaż po tych z blogu pana Niemczyka. Inwestycji jest planowanych dużo, ale za kwotę porównywalną z tą jaką wydała TT, na budowę rzekomo ekskluzywnego hotelu , można bylo maszynę wyciągową do Regisu kupić.
To kilka jaskółek, nawet nie przeze mnie wywołanych, ale plączących się po forum. Zapraszam do wymiany zdań. Raczej mnie już nie poniesie- to w sprawie Kesi i fikusa.
 
     
Jacek Niemczyk 
Skrzat
Jacek


Osiedle: Park Kingi
Wiek: 61
Dołączył: 16 Sie 2007
Posty: 30
Wysłany: 29-11-2008, 20:52   

Bardzo się cieszę że uruchomiony został osobny temat Park Kingi, będę mógł nie posadzany o załatwianie „własnych interesów”przedstawić naszą sprawę. Piszę naszą bowiem dotyczy nie tylko mnie i Państwa Markowskich, inne były wczesniej i tez do nich wrócę.Chodzi nie o interes a o prawo, prawo bezwzględnie łamane. I chociaż wydawać by się mogło że wobec dramatycznej według znających się na rzeczy naukowców sytuacji kopalni, a zatem i miasta wraz z jego mieszkańcami to mała sprawa, to jednak dotyczy tych samych ludzi decydujących o naszej i innych przyszłości.Ci maja do nas mieszkających w „kopalnianym getcie” bliżej bo tutaj prawo R.P. nie sięga.
Dzisiaj odniosę się tylko do spraw toczących się przed Sądem Rejonowym w Wieliczce, pisze spraw albowiem są dwie: jedna skierowana przeciwko mnie i Państwu Markowski o eksmisję i druga z mojego wniosku o stwierdzenie naruszenia prawa pierwokupu zajmowanych mieszkań zgodnie z ustawami (15 grudnia 2000r. i 7 lipiec 2005r.) Obie sprawy (przy czym ta dotycząca eksmisji Państwa Markowskich już się zakończyła ich wygraną.) moją Sąd przeciąga i może wyda inny wyrok, co by mnie nie zdziwiło zwłaszcza że Sąd zdaje się nie zauważać poświadczających nieprawdę dokumentów załączonych do sprawy , nieprawdę bowiem właścicielem hotelu w dawnych Salinarnych Lazienkach jest Spółka Trasa Turystyczna, a oświadczenie o prawie do dysponowania nie swoim budynkiem podpisał pod rygorem 3 lat pozbawienia wolności Prezes KSW Spółka Akcyjna, podobnie sprawa się ma z rzekomą pomyłką dotyczącą inwestora w dokumentach dotyczących przebudowy budynku nr.2 w Parku Kingi gdzie mieszkamy. Zarówno w projekcie przebudowy, jak i opinii konserwatorskiej widnieje Kopalnia Soli „Wieliczka” Trasa Turystyczna. Ale jakie to ma znaczenie wobec prawa, wszystko przecież można załatwić Sąd wszystko przyjmie, podobnie jak i konserwator zezwalając na zdemolowanie ponad stuletniego zabytkowego budynku, zresztą już się przecież udało to z łazienkami i dwoma budynkami nr.14 i 15 w Parku.
Tym razem się nie uda. To na początek c.d.n.
_________________
Jacek
 
     
Jacek Niemczyk 
Skrzat
Jacek


Osiedle: Park Kingi
Wiek: 61
Dołączył: 16 Sie 2007
Posty: 30
Wysłany: 30-11-2008, 12:39   Park Kingi

W dalszym ciągu zaprezentuje fakty związane z ‘kopalnianym gettem” odnosi się to do polityki faktów dokonanych na zasadzie wszystko jest nasze teren budynki i mieszkający w nim żywy inwentarz, tak żywy inwentarz a nie ludzie obywatele R.P. I tak po kolei można prześledzić na blogu: www.wieliczka-miny.blog.onet.pl
_________________
Jacek
 
     
bajtlok2
Sztolnia


Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 157
Wysłany: 01-12-2008, 20:16   

A podobno dzisiaj dwa beczkofekaliowozy pompowały na parkingu przy wlocie z kanalizacji do ul Dembowskiego, panie Jacku to prawda? bo jeśli tak to chyba z tym całym rozdziale w parku to lipa...
 
     
Jacek Niemczyk 
Skrzat
Jacek


Osiedle: Park Kingi
Wiek: 61
Dołączył: 16 Sie 2007
Posty: 30
Wysłany: 01-12-2008, 21:05   

Na tym parkingu od paru dni stoi beczkowóz, ale nie wiem co tam robią. Ja interweniowałem, wysłałem pisma do wojewódzkiego nadzoru budowlanego, ispektoratu ochrony srodowiska wzsystko tydzień temu i dostałem do wiadomości tylko pismo sanepidu wojewódzkiego z informacją o przekazaniu sprawy do Powiatu. Jak zatelefonowałem do Pani która była adresatem, ta odpowiedziała mi że nic nie mogą tutaj zrobic i że to sprawa ochrony środowiska, ale ci milczą, podobnie jak nadzór budowlany. Poczekam jeszcze trochę i jak nadal nie odpowiedzą to im zaniosę w foliowym worku ten smród i wypuszczę w biurze, to chyba jedyna mozliwość zaprezentowania problemu.
_________________
Jacek
 
     
bajtlok2
Sztolnia


Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 157
Wysłany: 01-12-2008, 21:19   

No może być ciężko, bo powiedzą,że se Pan ten smród wziął z...
Ale jak hotel ruszy, to ta fontanna, te zapachy, za pieniądze podatników ( one nie śmierdzą, zresztą te z turystów też nie...).
Ponoć równie ciekawych inwestycji jest więcej ( widziałem, ale nie mam w rękach, a są fajne, zwłaszcza, jeżeli chodzi o koszty )
 
     
bajtlok2
Sztolnia


Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 157
Wysłany: 05-12-2008, 19:00   

Jak widzę pan Jacek trochę pofotografował i zapraszam na http://wieliczka-miny.blo...660,index.html. Dla straszących sądem są to dokumenty załączone przez kopalnię do pozwu przeciwko panu Jackowi i jego sąsiadowi, dotyczą wydatkowania publicznych pieniędzy i można je udostępnić dalej. Przydała by się lepsza jakość.
 
     
bajtlok2
Sztolnia


Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 157
Wysłany: 23-12-2008, 19:01   

Mam jedno pytanie, na które może ktoś z forumowiczów udzieli odpowiedzi: W jaki sposób KSW stała się właścicielem, z wpisem hipotecznym,budynków w Parku Kingi o numerach od 2 do 7?
Z tego co wiem, to w roku pańskim 1990 KSW zwróciła się do mieszkańców tychże obiektów z ofertą sprzedaży, nie doszło do niej, gdyż jak się okazało nie było wpisu w hipotece odnośnie tych nieruchomości. Obecnie dostępny jest wyciąg z hipoteki "komputerowy", który obejmuje lata 1996(bodajże, ale nie wcześniej )do 2008 - ostatnia zmiana jest związana z aktem komercjalizacji. Co uczyniła KSW i w jaki sposób,że uzyskała wpisy hipoteczne na te nieruchomości ? I od kiedy?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 16