Poprzedni temat «» Następny temat
Paranoja
Autor Wiadomość
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 27-04-2008, 08:02   Paranoja

Wczoraj zauważyłam coś czego nie mogę sobie wytłumaczyć przy ul. Powstania Warszawskiego wiza wi Kingi zostało zlikwidowane przejście dla pieszych w sposób drastyczny. Zamontowano słupy z łańcuchami uniemożliwiające wejście a jezdnie tym samym przejście i wejście do obu sklepów. Gratulacje dla pomysłodawców kolejnej głupoty.
_________________
Pozdrawiam
 
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 27-04-2008, 20:34   

Nie po to wydano tyle pieniędzy na światła, zeby sobie chodzić byle gdzie. Ale naprawde to nie jest tak źle. Przejscie jest kilka metrów dalej w kierunku biedronki. mozna przetuptac. A kolo Kingi było w troche nieszczególnym miejscu. Swiatło zielone puszczało ruch na Słowackiego a na przejscie wchodzili piesi i się wszystko blokowało. Może teraz będzie troche lepiej i bezpieczniej. Przyzwyczailismy sie do swiateł to i do tego sie przyzwyczaimy.
 
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 28-04-2008, 07:44   

Cytat:
Przyzwyczailiśmy sie do swiateł to i do tego sie przyzwyczaimy.
Tomek mów o sobie. ja sie do świateł nie przyzwyczaiłam a często jako piesza wręcz dostaje szału kiedy muszę tyle stać i czekać na zielone. Tamto przjście było ominięciem tej przeszkody.
Dla mnie jest to utrudnieniem życia. Uważam że bardziej do zlikwidowania nadawało sie przejście parę metrów dalej w stronę biedronki.
_________________
Pozdrawiam
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 28-04-2008, 07:49   

Zrobienei śiwtałe tam to XXX a potwierdzeniem tego XXX są te łańcuchy.
Jeżeli tak będa wykonywane wszystkie "ulepsenia" komunikacyjne to gratuluje.

Światła miały odciągnąć ludzi z gdowa, limanowej itd od przejazdu przez centrum.
Niestety kościuszki, janińska, rynek, chopina teraz to jest główny trakt i dużo szybszy bo bez świateł !
_________________
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 28-04-2008, 08:49   

agga napisał/a:
Zamontowano słupy z łańcuchami uniemożliwiające wejście a jezdnie tym samym przejście i wejście do obu sklepów.

Też to w sobotę na zakupach zauważyłem.
Zauważyłem też że te słupki są w pewnym oddaleniu od krawężnika co znacznie zawęziło chodnik. Dwie osoby mijają się "na styk".
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 28-04-2008, 09:40   

Agga, mi te łańcuchy bardzo nie przeszkadzają bo po centrum poruszam sie b. rzadko (m.in przez swiatła), ale fakt ze tym którzy codziennie kilka razy się przejdą przez Słowackiego to może wkurzać. Ale chyba lepsze te łańcuchy (i tańsze) niż nowe światła tak cudownie zaprogramowane jak te obok.
 
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 28-04-2008, 11:33   

Tomek73, no i właśnie dla mnie to przejście było cudownym ratunkiem od tych świateł a teraz stoje stoje stoje na światłach a moja adrenalina sięga zenitu
_________________
Pozdrawiam
 
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 28-04-2008, 13:40   

agga, po co sie zaraz denerwować, trzeba niestety przejść pod Kebaba lub Sochę. Znam lepsze sposoby na popsucie sobie humoru niż przejście pod Kingą. niestety ktoś tak zadecydował i musimy z tym żyć. Ja też unikam świateł jak ognia, dlatego kombinuje innym przejściem.
 
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 28-04-2008, 15:12   

zawsze można poćwiczyć skoki przez płotki ;)
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 29-04-2008, 18:03   

Jak dla mnie to rozwiązanie jest dobrym pomysłem, bo wcześniej startowało się na światłach w strone biedronki wszyscy ogień, a tu nagle z za stojących aut wyskakuje jakiś pieszy i nie jeden raz blisko było tragedii, bo piesi też nie są święci, jadąc w druga stronę też nie było cudnie bo włączyło się zielone to każdy ogień, a ci co jechali od placu kosciuszki chcąc się włączyć musza manewry wykonać szybko i pewnie, aż tu nagle na pasy wchodzą sobie spacerowicze i zielone się świeci a korek jak stał tak stał.
Moim zdaniem rozwiązanie jest bardzo dobre, po to są światła aby na nich przechodzić, mam okazję często sie poruszać po wieliczce i chociaż jest to swego rodzaju utrudnienie to jakos nie przeszkadza mi specjalnie, a nawet uważam to za bezpieczniejszy wariant, bo do tej pory każdy omijał światła tworząc niebezpieczne sytuacje.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 17