Poprzedni temat «» Następny temat
Oszust w Wieliczce !
Autor Wiadomość
Piotrex 
Mina
Obiezyswiat



Osiedle: wies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 96
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 1447
Skąd: Wieliczka i okolice
Wysłany: 23-02-2012, 23:27   

ArturSosin napisał/a:

Sid napisał/a:
Allegro ma program ochrony kupujących
Widocznie mamy calkiem inne doswiadczenia albo cie pamiec zawodzi. Allegro nic nie zrobi po doniesieniu na Policje. Policja kieruje sprawe do prokuratury i dopiero kiedy prokurator powezmie decyzje o wszczeciu postepowania mozesz korzystac z programu ochrony kupujacych. Przechodzilem przez to i wg mnie jedna wielka sciema. A prokuratura z niewiadomych przyczyn nie wszczela postepowania bo nie doszukala sie zamiaru celowego oszustwa.


Słuchajcie toż pisze kilka postów wyżej że przerabiałem temat z Wielicką Policją sprawę oszustwa cwaniaczka z jakiegoś miasta z Polski.
Po prawie roku dostałem info że gość ma sprawę ale kasy nadal nie widzę , allegro pisało aby zgłosic sprawę na Policję tak więc uzbruj się w cierpliwosć gość na pewno dostanie wezmawie za jakiś czas na Janinską pewnie ale musi wejść dochodzenie, doniesienie o popełnieniu oszustwa,przestepstwa sprawa bedzie wyjasniana i za jakiś rok moze dostaniesz swoje kilkadzisiąt złotych jak zapadnie wyrok wykonania zadoścuczynienia i zwrotu zagarniętych pieniedzy itp. bla bla...



Nikt nie bezie szedł w Twoim imieniu do jakiegoś człowieka weź się opamiętaj.

nauczka na prszyszłosc - jak widzisz ze gość ma jakieś negatywy to jest to sygnał ze coś z nim nie halo i lepiej kupić za pobraniem i kropka a nie przelewac na kont.

Inna sprawa może być jak jestes nieletnim :D

Ja musze pochwalić panów z Jedynaka nikt mnie nie spuścił po brzytwie , pan tutaj nie podam nazwiska ładnie opisał wszystko , przekazał dalej i już.
Maja swoje procedury.


Tak że daj sobie siana z tymi słuchawkami i na przyszłosć idz do Media , nie płać za wysyłkę ale znajdz normalny sklep internetowy.

Dbre systemy Hi FI nie kupisz promo na allegro .
 
     
Sid 
Kierat konny



Dołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 411
Wysłany: 23-02-2012, 23:42   

Bartek5035 napisał/a:
Mam prośbę?
Czy ktoś by się pofatygował do tego Pana w moim imieniu??


Twoja prośba jest całkowicie durna i id_iotyczna, no weź sie ogarnij .... od tego masz Policje a nie "nowych" kolegów z tego forum !

Jak sobie to wyobrażasz, że ktoś z nas jutro pójdzie do kola i grzecznie poprosi o zwrot kasy za słuchawki dla Bartka5035 ze Świętokrzyskiego ... no to są jakieś jaja.
 
     
munczi
Kopacz


Dołączył: 24 Lut 2012
Posty: 8
Wysłany: 24-02-2012, 01:19   

witam,
ja też zostałam zrobiona w wała przez tego pana :)

jestem z Warszawy i w wigilię zamówiłam słuchawki, nie mam ich do dziś :) na początku był kontakt ze sprzedającym i maile typu "w następnym tygodniu powinny być", gdy poprosiłam nr przesyłki, żebym mogła sprawdzić, gdzie jest - dostałam go..i chińską stronę, na której ciągle jest ten sam komunikat :) po tym zgłosiłam sprawę do allegro i kontakt z panem M.W. się urwał - nie odpisuje na maile, o telefonach nawet nie wspominał, bo te nie działały nawet, gdy jeszcze na maile odpisywał ;)

chcę zgłosić sprawę na policję, ale nie bardzo wiem, jak się za to zabrać, poza tym sama jedna chyba za wiele nie zdziałam, bo podejrzewam, że taką kwotą, jak 90 zł to pewnie się nawet za bardzo nie przejmą..Bartek, może jakiś zbiorowy pozew?:)
 
     
Piotrex 
Mina
Obiezyswiat



Osiedle: wies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 96
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 1447
Skąd: Wieliczka i okolice
Wysłany: 24-02-2012, 01:30   

munczi: moze byc tego kilkadziesiąt osób.
Idz na POlicję wydrukuj cała korespondencję , wygrana aukcję, lisytacje itp...
Policjant i tak napisze ze 2 strony co i jak ty sie podpiszesz i tyle.

Moze towar lezy na urzedzie celnym gdzie trzeba zapłacic cło i VAT ....??

Cwaniaczki tak robia teraz na allegro wysyłaja towar z zagranicy albo z Azji i cena jest super ale jak sie okkazuje że wszystko stanęło na cle gdzie trzeba zapłacić kilka % za cło + przesyłkę + 23% to cena juz nie robi sie fajna ..

A ty człowieku sie martw nie wszystko ...

Prokuratura to wszystko nzłozy do kupy i tyle .

Wiecie jaki jest na allegro czesto myk ...?
Aby się zarejestrowac trzeba odesłać to co przyjdzie pocztą.
Wystarczy aby napisac adres na kogoś innego odebrać (czyt. włamac się do skrzynki) tej osoby i odesłać list aktywujacy i juz mamy konto ale nie na siebie ale na Bogu winnego Kowalskiego i na jego nazwisko robimy szybko wał wystawiamy przedmioty ludzie kupują , inni pozytywy sadzą i już ...

Juz pisałem kiedyś do allegro aby zrobili cos z weryfikacja rejestrujacych ale oni to maja w doopie.
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 24-02-2012, 08:45   

tak z ciekawości jak patrzyłem to historia jego sprzedaży zaczyna się od listopada 2011 i chyba jako drugi komentarz już był negatyw.. że też są jeszcze tacy co w ciemno na alletargu kupują..

jeżeli on to z chin wysyła to może być jak Piotrex napisał.. często jest tak że sprzedawca umawia się ze sklepem że ten wysyła towar z prywatnego adresu jako prezenty i wtedy przeważnie celnicy nie przyglądają się takim przesyłkom, jednak wybiórczo potrafią się dobrać do paczki.. tak znajomemu oclili zaproszenia ślubne które robiła mu znajoma z USA..
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
Bartek5035 
Gwarek


Wiek: 30
Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 12
Wysłany: 24-02-2012, 09:22   

przemo napisał/a:
Cytat:


jeśli go znasz to może mógłbyś mi jakoś pomóc?

Lecz się.
Cytat:
jutro jeszcze raz pójdę na policję z całą dokumentacją z allegro i z aukcji
zobaczymy co zrobią, niech ścigają Go

Obawiam się, że jeszcz enie byłeś
|

kulturą to ty nie grzeszysz...
byłem dzisiaj rano na policji, dostali całą dokumentację i będą próbować skontaktować się z tym Panem, jeśli to nie pomoże to rozpoczną postępowanie po uprzednim wyrażeniu zgody przeze mnie
tak więc jeszcze jutro będę musiał iść i jeżeli nie będzie z Nim kontaktu to wyrażę zgodę na wszczęcie postępowania.
 
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 24-02-2012, 09:30   

Bartek5035 napisał/a:
będą próbować skontaktować się z tym Panem, jeśli to nie pomoże to rozpoczną postępowanie po uprzednim wyrażeniu zgody przeze mnie
Co za brednie. Daj juz spokoj i nie zameczaj nas swoimi fantazjami.
 
     
Bartek5035 
Gwarek


Wiek: 30
Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 12
Wysłany: 24-02-2012, 12:40   

jak to fantazję...??
zastanów się...
jeżeli zdecyduję się to dopiero będę musiał podpisać taki dokument który mi pokazali i jeśli to zrobię to zacznie się dochodzenie w tej sprawie.
na razie będą próbować skontaktować się z tym Panem, mówili że będą też w kontakcie z oddziałem w Wieliczce, więc może się uda :)
bardzo na to liczę, albo zwrot kasy, albo towar :)
 
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 24-02-2012, 12:49   

Cytat:
bardzo na to liczę, albo zwrot kasy, albo towar

żebyś sie nie przeliczył.
Ja nie kupuje na allegro inaczej niż za pobraniem.
Zbyt dużo oszołomów jest w sieci
_________________
 
     
Piotrex 
Mina
Obiezyswiat



Osiedle: wies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 96
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 1447
Skąd: Wieliczka i okolice
Wysłany: 24-02-2012, 13:04   

Tsubasa napisał/a:
jednak wybiórczo potrafią się dobrać do paczki.. tak znajomemu oclili zaproszenia ślubne które robiła mu znajoma z USA..


Teraz trzepia wszystkie lotnicze paczki a gifty juz tak nie przechodzą..

Bartek bez urazy ale nie miałeś do czyniania z takimi sprawami ja zawodowo zajmuję sie e-sprzedażą wiec nie licz że P. Henio z komendy pójdzie po Twoje pieniądze.
Im nie wolno tego robić i takich jak ty mają setki..

Moga jedynie przyjśc i "grzecznie "zapytać czy nie lepiej uregulować zaległości bo później bedzie się musiał włuczyć po sądach itp.. a to bez sensu np. w droze na fajerant są wystarczajaca dowaleni robotą..


Chyba że gościa tu nie ma i siedzi sobie gzieś w UK, Niemczech a wysyłkę sobie robi przez alibabe albo made in china liczac że uniknie cła, VAT-u i innych podatków.

Uzad skarbowy tropi takich cwaniaczków którzy na allegro sprzedaja bez naszeych podatków, policz sobie allegro ok. 4%, cło ok. 4%, transport + cło + 23% + wymagany certyfikat CE jak go nie ma to ma zonka hehe aha i jego marża - podatek należny i VAT jaki musi odprowadzić do fiskusa ...

Wiec siedzą goście często za granicą i wysyłaja towaru w cenahc bardzo podbramkowych a ofcjalnych dystrybutorów idzie szlag chce trafić ...

bo może sie okazac że ta osoba której podałes nazwisko NIE MA W TEMATEM NIC WSPÓLNEGO i tak jak pisałem ktoś się pod nia podpiął..

Tak sobie może robić prywatnie i wiele ludzi tak robi kupując jakieś badziwia w Chinach czy U.S ale nikt normalny nie robi tego w ten sposób bo jak fiskus mu siadzie to się nie wys...ra :D

Idzie weekend kup sobie piwko , chipsy i idz na Policje z dokumantami i powiedz im żeby się tym zajęli ty nic nie wskurasz.

Co do zgody to albo idziesz na policje i wnosisz swój wniosek o wszczęcia postepowania w sprawie oszustwa albo nie.

Żeby się nie skonczyło że bedziesz musiał publicznie wystosować przeprosiny i karę jakby sie okazało że chłopaka ktos w kanał wpuścił i wrobił ... :P :P :diabel: a ty po nazwisku go oczerniłeś no i znowu admin bedzie miał pewnie robotę heheheh

Tak że daj sobie siana załatw tą bzdurę normelnie przez policje za kilka miesięcy dostaniesz pismo w którym sie dowiedz wszystkiego :-)
 
     
munczi
Kopacz


Dołączył: 24 Lut 2012
Posty: 8
Wysłany: 24-02-2012, 13:26   

Piotrex napisał/a:
munczi: moze byc tego kilkadziesiąt osób.
Idz na POlicję wydrukuj cała korespondencję , wygrana aukcję, lisytacje itp...

no właśnie dziś zadzwoniłam na najbliższy komisariat i powiedzieli mi to samo :) plus to, że jak to zrobię, to przekażą sprawę do policji w miejscu zamieszkania tego gościa i "się zacznie" :P
w następnym tygodniu idę na ten komisariat.

w sumie w komentarzach na allegro kilka osób pisało, że interwencja policji pomogła i przynajmniej dostali zwrot kasy, także liczę, że i mi się uda ;)
 
     
jw 
Warzelnik


Osiedle: Krzyszkowice
Dołączył: 08 Gru 2010
Posty: 26
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 24-02-2012, 20:15   

Program Ochrony Kupujących Allegro
Czyżby POK nie działał?
Allegro nie interesuje się tym, co dzieje się na ich aukcjach?
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 24-02-2012, 20:16   

Cytat:
Program Ochrony Kupujących Allegro
Czyżby POK nie działał?
Allegro nie interesuje się tym, co dzieje się na ich aukcjach?

Oczywiście że nie. Od przynajmniej 2 lat mają wszystko w doopie. Reagują jak przyniesiesz kwity z policji.
_________________
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 24-02-2012, 22:39   

jw napisał/a:
Allegro nie interesuje się tym, co dzieje się na ich aukcjach
Nie, ewentualnie prawie nie.
 
     
Bartek5035 
Gwarek


Wiek: 30
Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 12
Wysłany: 26-02-2012, 10:54   

noo :D
chyba Policja się do niego pofatygowała bo wczoraj wreszcie się ze mną skontaktował
obiecał że wyśle paczkę we wtorek :)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 17