Poprzedni temat «» Następny temat
Oświadczenia majątkowe
Autor Wiadomość
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 23-04-2007, 10:27   Oświadczenia majątkowe

Tak się zastanawiam czemu w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta i miny Wieliczka brak oświadczenia majątkowego osoby najważniejszej w gminie czyli Burmistrza.

http://www.wrotamalopolsk...enia/Burmistrz/

Zastępcy oświadczenie jest, radnych też, czyżby się Burmistrz czegoś wstydził ;) :P
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
Ostatnio zmieniony przez master7 26-03-2008, 15:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
  master771
     
Pretekst 
Bałwan solny


Dołączył: 13 Mar 2007
Posty: 222
Wysłany: 23-04-2007, 19:50   

Przeglądnąłem oświadczenie wiceburmistrza. Dominuje w nim słowo "nie" połączone z nabyłem, posiadam, itp. Skoro prawie wszystko jest na "nie" to jest też jasność, no NIE?
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 24-04-2007, 10:31   

Pretekst napisał/a:
"nie" połączone z nabyłem, posiadam

Dobre ;)

Pretekst napisał/a:
Skoro prawie wszystko jest na "nie" to jest też jasność, no NIE?

Zgadza się, to też jest informacja.
Gorzej jednak jeśli jej brak.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
Tardas 



Osiedle: Szymanowskiego
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 722
Skąd: Magnum Sal
Wysłany: 24-04-2007, 12:48   

Pretekst napisał/a:
to jest też jasność, no NIE?

Może po prostu urząd NIE ma takiego dokumentu :?:
Aby wypełnić czas oczekiwania aż ten dokument się znajdzie zapraszam do zapoznania się z oswiadczeniem o niekaralności Burmistrza oraz z oświadczeniem lustracyjnym :)

oswiadczenie burmistrza
Plik ściągnięto 427 raz(y)
240,9 KB
burmistrz niekarany
Plik ściągnięto 1249 raz(y)
150,56 KB
_________________
http://www.wieliczka24.info - niezależna strona miasta
 
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 22-05-2007, 10:59   

No i jest oświadczenie Burmistrza w Biuletynie Informacji Publicznej:
http://www.wrotamalopolsk...oziol122006.pdf
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
almayer 
Kierat konny


Osiedle: Szymanowskiego
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 382
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 01-06-2007, 21:23   

mieszkanie 66,53 m2 za 180 tyś zł - kupuję w ciemno!
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 03-06-2007, 23:40   

almayer napisał/a:
kupuję w ciemno!

Niebawem będę chciał zrobić takie podliczenie dla wszystkich tj. Burmistrza, zastępcy i radnych.
Faktycznie po przejrzeniu pobieżnym oświadczeń można odnieść wrażenie, że panuje ogólna tendencja do zaniżania własnego majątku.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
jerzy.jan 
Bałwan solny


Osiedle: MARDIMEX
Wiek: 74
Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 283
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 12-06-2007, 15:48   

Możecie wierzyć lub nie, ale oświadczenie burmistrza czytałem na początku roku na stronie UMiG Wieliczka. „Zginęło”, tak jak wiele innych ciekawych materiałów. Chociażby treści uchwał. Ten temat przewijał się w kilku wątkach.
Wycena posiadanego majątku przez osoby na świeczniku mija się z celem.
Podejrzewam, że mieszkanie burmistrz kupił kilka lat temu i zapłacił taką cenę, jaką dyktował deweloper. Na stronie Mardimex-u były publikowane ceny mieszkań tam sprzedawanych - po ok. 2.600 za m2. Czy ma na bieżąco korygować cenę do istniejącego zapotrzebowania rynku nieruchomości? Bezsens. Jeżeli sprzeda mieszkanie to wtedy fiskus go będzie sprawdzał. Odprowadzi podatek lub nie – prawo działa dla wszystkich. Każdy z nas traktuje własne lokum jako pewnego rodzaju lokatę kapitału.
A tak na marginesie – może Almayer kupi samochód burmistrza za 42.000 zł. Podejrzewam, że burmistrz sprzeda mu w ciemno roczny samochód po cenie zakupu.
Dajmy temu „chłopu” spokój, oceniajmy jego działania dla Wieliczki, obserwujmy zachodzące zmiany w mieście. To dla nas chyba ważniejsze niż aktualna na ten moment cena jego mieszkania.

master7 napisał/a:
Niebawem będę chciał zrobić takie podliczenie dla wszystkich tj. Burmistrza, zastępcy i radnych.

Gratuluję chęci i zapału.
 
     
Nord 
Kierat konny


Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 377
Wysłany: 13-06-2007, 08:58   

Niebawem będę chciał zrobić takie podliczenie dla wszystkich tj. Burmistrza, zastępcy i radnych.
Faktycznie po przejrzeniu pobieżnym oświadczeń można odnieść wrażenie, że panuje ogólna tendencja do zaniżania własnego majątku.[/quote]

Proponuję jeszcze Starostę, członków zarządu powiatu i radnych powiatowych

a dlaczego nie sekretarzy dyrektorów i kierowników instytucji i jednostek gminy i powiatu !!!
to tez funkcjonariusze publiczni biorący z kas urzędowych kilkakrotnie wiecej niż radni

jak wszyscy to wszyscy ....... tylko czy czasu i zapału wystarczy
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 13-06-2007, 14:14   

jerzy.jan napisał/a:
Wycena posiadanego majątku przez osoby na świeczniku mija się z celem.

Co prawda to prawda. W naszym kraju te oświadczenia to często fikcja. Każdy bowiem wpisuje wg. własnego uznania. Nie jestem fachowcem w tej dziedzinie ale wygląda na to że nie ma odpowiednich przepisów doprecyzujących jak ma być wyceniany majątek.
jerzy.jan napisał/a:
Czy ma na bieżąco korygować cenę do istniejącego zapotrzebowania rynku nieruchomości?

Moim zdaniem powinien. To jest oświadczenie o stanie obecnym, a nie za ile coś tam kiedyś się kupiło.

Nord napisał/a:
Proponuję jeszcze Starostę, członków zarządu powiatu i radnych powiatowych
a dlaczego nie sekretarzy dyrektorów i kierowników instytucji i jednostek gminy i powiatu !!!
to tez funkcjonariusze publiczni biorący z kas urzędowych kilkakrotnie wiecej niż radni

Nie kpij sobie. To jest moje święte prawo. Będę chciał to skorzystam z niego.

Aby wyjaśnić kwestię zestawienia - miałem na myśli jedynie tabelkę zbierającą do kupy jedynie to co jest w oświadczeniach, a nie żadne przeszacowywanie bo to nie ma sensu.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
almayer 
Kierat konny


Osiedle: Szymanowskiego
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 382
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 13-06-2007, 21:20   

jerzy.jan napisał/a:
Dajmy temu „chłopu” spokój, oceniajmy jego działania dla Wieliczki

Jerzy.jan jeżeli Pan Burmistrz ma do wypelnienia oświadczenie majatkowe i robi to jak mu się podoba to jaką masz gwarancję że powazniejsze sprawy zalatwi porządnie.
Uważam że skoro jest obowiazek wypełniania takich oświadczeń to nalezy to robić porządnie a nie kpić z ludzi. Jeden z partyjnych kolegów naszego Pana Burmistrza niejaki Jacek Kurski tłumacząc kiedyś fakt bujdy z dziadkiem Tuska powiedział "Ciemny lud to kupi" - ja osobiście nie chcę "kupować" lipnych oświadczeń majątkowych Burmistrza ani żadnych "kitów" wciskanych nam przez polityków.
 
     
jerzy.jan 
Bałwan solny


Osiedle: MARDIMEX
Wiek: 74
Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 283
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 14-06-2007, 10:54   

Almayer - Dlaczego mam zakładać, że wszyscy mnie okłamują?
Jeżeli ja bym wypełniał oświadczenie, to zgodnie z pytaniami udzielam takiej informacji, która ma pokrycie z wartością na dzień wypełnienia oświadczenia, a nie tak jak mi się podoba,. Wg mojej oceny tak zrobił burmistrz.

master7 napisał/a:
wygląda na to że nie ma odpowiednich przepisów doprecyzujących jak ma być wyceniany majątek.

Ja też nie spotkałem nigdzie informacji o instrukcji wypełniania oświadczeń majątkowych, czy też obowiązku korygowania wartości majątku. Co ile dni, tygodni miesięcy korygować, wg jakich kryteriów? Bzdura. Ideą składania oświadczeń majątkowych jest możliwość dokonania porównania wzrostu lub spadku wartości majątku w okresie pełnienia funkcji publicznych. A brutalnie mówiąc to czy dany „gość na świeczniku” dorobił się czegoś na boku, czy też jego majątek wzrósł o dochód z pełnionych funkcji.

almayer napisał/a:
Uważam że skoro jest obowiazek wypełniania takich oświadczeń to nalezy to robić porządnie a nie kpić z ludzi

Podaj konkretnie, w którym miejscu burmistrz z nas zakpił. Gwarantuję ci, że osobiście odwiedzę burmistrza w czasie jego dyżuru i poproszę o sprostowanie i przeproszenie. Na chwilę obecną uważam, że ty posunąłeś się za daleko w swojej ocenie twierdząc, że
almayer napisał/a:
osobiście nie chcę "kupować" lipnych oświadczeń majątkowych Burmistrza


Nie interesuję się polityką, poszczególnymi ugrupowaniami politycznymi, więc nie będę zabierał głosu w sprawie „kolegów” burmistrza. Ja wybierałem burmistrza spośród kandydatów (nawet nie wiem jaką opcję polityczną prezentowali i obecnie prezentują) opierając się o ich program wyborczy. W dalszym ciągu podkreślam, że dla mnie ważne jest jakie działania podejmuje burmistrz, aby Wieliczka jak najszybciej straciła w moich oczach (i moich znajomych) opinię prowincjonalnej mieściny egzystującej z godziny na godzinę, byle nikt nie kręcił się po godzinie 18-tej. Dlatego ponownie podkreślę
jerzy.jan napisał/a:
Dajmy temu „chłopu” spokój, oceniajmy jego działania dla Wieliczki, obserwujmy zachodzące zmiany w mieście.
 
     
almayer 
Kierat konny


Osiedle: Szymanowskiego
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 382
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 14-06-2007, 22:32   

jerzy.jan napisał/a:
Podaj konkretnie, w którym miejscu burmistrz z nas zakpił.
podając że mieszkanie 66 m2 jest wrate 180 tys, przecież kazdy wie o ile podrożały mieszkania w całej Polsce. Zestawienie ceny z metrażem aż kłuje w oczy, nie chodzi o to aby wycenić miszkanie czy samochód ale aby podać wartość która w przybliżeniu mu odpwiada. Ja wyceniając takie mieszkanie podal bym conajmniej 300 tys zł.
W zwiazku z czym podtrzymuję swoją opinię że oświadczenie jest conajmniej wypelnione na prędce i niedbale, bez głębszego zastanowienia.
Jeżeli chodzi o mnie to polityką trochę się interesuję i szczerze powiedziawszy mam już doś obłudy panujacej w naszym swiecie polityki (mówię tu ogólnie nie kierując tego konkretnie do naszego Burmistrza - to tak żeby wszystko było jasne)
jerzy.jan napisał/a:
Ja wybierałem burmistrza spośród kandydatów [...] opierając się o ich program wyborczy

kiedyś usłyszałem następujące stwierdzenie "Nikt Ci tego nie da co Ci polityk naobiecuje" więc do programów podchodzę z duuuuuużym dystansem.
jerzy.jan napisał/a:
W dalszym ciągu podkreślam, że dla mnie ważne jest jakie działania podejmuje burmistrz,
mnie również na tym zależy, skoro został wybrany niech pracuje jak najlepiej aby Wieliczka rosla w siłę a nam żyło się dostatnio.....
 
     
Nord 
Kierat konny


Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 377
Wysłany: 14-06-2007, 22:53   

Nord napisał/a:
Proponuję jeszcze Starostę, członków zarządu powiatu i radnych powiatowych
a dlaczego nie sekretarzy dyrektorów i kierowników instytucji i jednostek gminy i powiatu !!!
to tez funkcjonariusze publiczni biorący z kas urzędowych kilkakrotnie wiecej niż radni

Nie kpij sobie. To jest moje święte prawo. Będę chciał to skorzystam z niego.

Aby wyjaśnić kwestię zestawienia - miałem na myśli jedynie tabelkę zbierającą do kupy jedynie to co jest w oświadczeniach, a nie żadne przeszacowywanie bo to nie ma sensu.[/quote]

Żadne kpiny (ani mi to w głowie) to tylko podpowiedź jak wszyscy to wszyscy
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 04-07-2007, 12:01   

Nord napisał/a:
Żadne kpiny (ani mi to w głowie) to tylko podpowiedź jak wszyscy to wszyscy


No i w sumie pojawiła się taka możliwość, albowiem na stronie BIP powiatu pojawiły się w końcu oświadczenia majątkowe radnych i zarządu.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 18