Poprzedni temat «» Następny temat
Ośrodek Zdrowia w Wieliczce
Autor Wiadomość
przecinek
Gwarek


Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 17
Wysłany: 11-02-2008, 12:20   Ośrodek Zdrowia w Wieliczce

Nie znam wszystkich szczegółów, ale napiszę co wiem, bo sprawa jest jak dla mnie bulwersująca.

Do tej pory, jeśli ktoś chciał zarejestrować się do lekarza np. internisty w wielickim ośrodku zdrowia to należało zarejestrować się tego samego dnia. Rejestracja jest otwierana o 7 rano, a ludzi przychodzili nawet 2h wcześniej! Ośrodek o tej godzinie był zamknięty, a pacjenci oczekiwali w małym przedsionku. Nie było to nazbyt komfortowe; zapach odbiegał nieco od wiosennej łąki, a w środku było tylko kilka krzesełek dla chorych, ale ludzie jakoś sobie radzili (np robiąc co chwilę rotacje na krzesełkach!).

Teraz zaszły zmiany i nawet przedsionek jest otwierany o 7. Pacjenci, często ludzi starsi, z gorączką, czekają tak jak np dziś na mrozie i wietrze. Nie ma tam też specjalnie zadaszenia, więc nie chroni przed deszczem.
Podobno jest to zarządzenie nowej pani dyrektor, ale nie jestem pena, czy ona zdaje sobie sprawę, że tam czekają ludzie CHORZY?!
Również podobno ukazał się już w jakiejś gazecie artykuł na ten temat, ale nie wpłynęło to na decyzję pani dyrektor.

Tymczasem wg mnie nie tylko przedsionek powinien być otwarty wcześniej, ale tak naprawdę cały ośrodek już gdy schodzą się tłumnie pacjenci, czyli co najmniej od 6.30.

Przepraszam, jeśli napisałam coś nieskładnie i nieładnie, ale tak się składa, że jestem chora :( Być może ktoś orientuje się lepiej w sytuacji i wie, jak uzasadniono konieczność zamknięcia przedsionka...
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 11-02-2008, 13:55   

Cytat:
Teraz zaszły zmiany i nawet przedsionek jest otwierany o 7.
moim zdaniem nikt nie musi sterczeć pod przychodnią od 6:30 przychodnia jest otwierana od 7 i tak powinno być łącznie z przedsionkiem. Rejstracja jest od 7 lekarze przyjmują od 8.
Cytat:
Pacjenci, często ludzi starsi, z gorączką, c
zawsze można telefonicznie zamówić wizyte domową. Wybaczcie ale to właśnie ludzi starsi mają wpojone przychodzenie do lekarza 1,5 godz przed otwarciem przychodni.
Cytat:
Nie ma tam też specjalnie zadaszenia, więc nie chroni przed deszczem.
Zróbmy z przychodni hotel 5 gwiazdkowy wtedy będzie wszystko

Pozdrawiam
_________________
Pozdrawiam
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 11-02-2008, 15:01   

Generalnie organizacja przychodni w wielickim powiecie leży i kwiczy. Dlatego ja należę do przychodni na jednym z krakowskich osiedlu, busem czy autem 10 minut, ale różnica w obsłudze to kosmos. Dzwonię, dostaję godzinę z dokładnością do 15 minut, oczywiście czasem się zdarzą różne obsuwy, ale nigdy (a należę już 10 lat) nie zdarzyło mi się czekać dłużej niż 1/2h, z reguły do 15 minut. Chyba, że ktoś się spóźni to czeka do końca. Natomiast z tego co sprawdziłem w naszym regionie, dalej panuje organizacyjna komuna i pół dnia trzeba tracić na wizytę do lekarza. Nie mówiąc już o ty, że w takich np. Staniątkach w ogóle na telefon(!) nie da się zarejestrować.

Czemu taki system nie może być wprowadzony w Wieliczce - niech mi to ktoś wytłumaczy.

Teoretycznie tracę wizyty domowe, ale z tego co wiem, także w Wieliczce trzeba mieć z 40 stopni, żeby udało się zamówić lekarza, ale właściwie z tego i tak nie korzystam, a komfort wizyty na godzinę jest zbyt duży, żeby z niego rezygnować ;)
 
     
Debris 
Bałwan solny



Dołączyła: 02 Mar 2007
Posty: 236
Wysłany: 11-02-2008, 19:46   

nie trzeba tracic pol dnia- wystarczy sie wypiąć na osrodek i sie do lekarzy rodzinnych tuż obok zapisac- wizyta zawsze pewna, w tym samym dniu i w dogodnym czasie.
Ja takze uwazam, ze to wystawanie poltorej godziny przed osrodkiem to takie nawyki z przeszlosci i domena ludzi starszych, choc z drugiej strony tlumaczy ich to, ze do osrodka mozna od 7 rano dzwonic bez ustanku i jak z audiotele- musisz trafic na wolna linie (czyt. laskawosc pan, ze odbiora), tyle ze szanse masz rownie male jak w grze :/
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 11-02-2008, 21:01   

Heh odnosnie naszego osrodka przypomniala mi sie sprawa z przed miesiaca gdzies hehe, jak do mojej siostry przyszlo pismo z osrodka osteplowane wszystkimi pieczeciami w niezabezpieczonej kopercie bez znaczkow i tego typu rzeczy i dostarczyla to poczta, ale co smieszniejsze pisza w tym zaswiadczeniu iz prosza o zgloszenie sie z powodu odkrycia iz jak cytuje "Pani dziecko" - a list zaadresowany do siostry ;P - nie posiada zaswiadczenia o szczepienie przeciwko czemus tam ;p podany adres pokoj lekarz ktory przyjmuje i takie tam - co najlepsze w ksiazeczce zdrowia wszystkie szczepienia są kompletne, a najśmieszniejsze w tej sprawie jest to że sprawa dotyczy szczepienia z przed 11 lat :D - pierwsze co to przyszedl mi na mysl dowcip bo ani koperta nie zapieczetowana ani znaczka nie ma ani stepla zadnego pocztowego, ale kartka jak najbardziej z rzeczywistymi pieczeciami, a watpie zeby ktos zadawal sobie tyle trudu zeby zrobic taki zart, niestety do osrodka sie nie dalo dodzwonic zeby wyjasnic sprawe :D
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 11-02-2008, 21:42   

ja mialem inna przygode z osrodkiem w wieliczce.. zarejestrowalem sie do lekarza - oczywiscie dwa miesiace do przodu.. przychodze w umowiony termin a tu 2 dni wczesniej pan doktor zrezygnowal z pracy bo jak to w rejestracji powiedzieli - nie oplacalo mu sie dojezdzac..

tak wiec od tamtej pory mam w du.pie budzetowke - tylko Lim albo Medicover. przynajmniej normalni ludzie tam pracuja..
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
oseczka 
Zawalisko



Osiedle: Lekarka
Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 926
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 11-02-2008, 22:43   

nietopesh, koperty dlatego bo to są DRUKi a DRUKi się tak nadaje :P

a że w naszej służbie zdrowia jest bałagan to już chyba każdy o tym wie :D
_________________
Nadeszło w pore lato powiedz mi co Ty na to? Słoneczko ładnie tańczy ma kolor pomarańczy przy Tobie zaraz płone Twe ciało opalone całuje kiedy tańczy bo smak ma pomarańczy....
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 11-02-2008, 23:00   

oseczka napisał/a:
nietopesh, koperty dlatego bo to są DRUKi a DRUKi się tak nadaje :P


A tak rozumiem teraz takie rozporzadzenie przyszlo zeby wysylac glupie druki w kopertach zaadresowanych recznie bez znaczkow i pieczeci nadania ktore sa otwarte zeby sasiedzi mogli przeczytac bez zabaw z odklejaniem - no tak przepraszam nie wiedzialem ze taka moda teraz :D
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 12-02-2008, 00:16   

A te kolejki godzinę przed otwarciem to nie czasem po to, aby się do specjalistów udało zapisać? Bo tam zdaje się limity ilościowe są. Co oczywiście też świadczyłoby o organizacyjnym chaosie.
 
     
oseczka 
Zawalisko



Osiedle: Lekarka
Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 926
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 12-02-2008, 04:12   

pablo, ostatnio byłam u doktora Bani o podbicie książeczki doktorek od 8:00 przyjmował od 7:30 była rejestracja byłam zaledwie o 7:15 i już w kolejce jako 15 która przyszła z sama książeczką a nie mówię już o jego pacjentach jako internisty :/
_________________
Nadeszło w pore lato powiedz mi co Ty na to? Słoneczko ładnie tańczy ma kolor pomarańczy przy Tobie zaraz płone Twe ciało opalone całuje kiedy tańczy bo smak ma pomarańczy....
 
     
dzaga 
Bałwan solny



Osiedle: Szymanowskiego
Pomogła: 3 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 02 Mar 2007
Posty: 233
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 12-02-2008, 14:32   

Cytat:
A te kolejki godzinę przed otwarciem to nie czasem po to, aby się do specjalistów udało zapisać?


Nie nie nie - do zwykłych internistów ludzie stoją tak :/
Ja też to już olałam i już dobry rok należymy z mężem do rodzinnych - umawiasz się na godzinę i najwyżej czekasz 20 minut. A poza tym L4 wydają bez problemu i na jak długo chcesz :D Ostatnio mężulek się "nie wyspał"(tak to określiła lekarka, bo po nocy nie mógł przekręcić głowy na bok) i dostał prawie 2 tyg zwolnienia :D
No a do specjalistów też jeżdżę do Medicoveru i leję na cały ośrodek, zwłaszcza teraz gdy pani K. jest dyrektorką :/
 
     
Gość

Wysłany: 13-02-2008, 15:57   

Tsubasa napisał/a:
ja mialem inna przygode z osrodkiem w wieliczce.. zarejestrowalem sie do lekarza - oczywiscie dwa miesiace do przodu.. przychodze w umowiony termin a tu 2 dni wczesniej pan doktor zrezygnowal z pracy bo jak to w rejestracji powiedzieli - nie oplacalo mu sie dojezdzac..

tak wiec od tamtej pory mam w du.pie budzetowke - tylko Lim albo Medicover. przynajmniej normalni ludzie tam pracuja..


No to lekarz normalny ! Znalazł pracę gdzie mu się opłaca. Może nawet w Limie albo Medicoverze ... Nie spotkałeś go tam przypadkiem :) ?
 
     
mgan 
Groty kryształowe


Osiedle: Oś.Sienkiewicza
Dołączył: 26 Lip 2007
Posty: 117
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 14-02-2008, 19:46   

Do ośrodka chodzę leczyć zęby/MÓJ WYBÓR/więc reguły przyjąłem z pokorą,czyli o 7:00 rano stoję do rejestracji,około 8:30 wchodzę do gabinetu.Mam trochę czasu obserwuje ludzi, którzy przychodzą do lekarza,nie wyglądają na chorych,są to ludzie głównie starsi,Mam wrażenie że przychodzą raczej towarzysko,przy okazji biorą recepty ,z racji wieku mają różne niedomagania.Z resztą uważam że jak ktoś jest naprawdę chory to w ośrodku zdrowia w Wieliczcę go nie wyleczą.
 
     
Abrakadabra 
Zawalisko



Osiedle: Szymanowskiego
Wiek: 45
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 891
Skąd: Przemyśl / Wieliczka
Wysłany: 14-02-2008, 20:10   

Skrócenie kolejek można osiągnąć bardzo prosta metodą, którą zastosowano w Czechach. Tam za każda wizytę u lekarza płaci się coś około w przeliczeniu 3,50 PLN. Mimo nie dużej kwoty, okazało się, że jakoś tzw. chorych ubyło :D
_________________
Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 14-02-2008, 20:53   

Nie możliwe dopóki będziemy tkwić w absurdzie, że służba zdrowia musi być za darmo.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,28 sekundy. Zapytań do SQL: 16