Poprzedni temat «» Następny temat
Nowy portal miasta - wieliczanie.pl
Autor Wiadomość
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 30-03-2010, 19:49   Nowy portal miasta - wieliczanie.pl

22 marca 2010 roku wystartował nowy Wielicki portal - mojego autorstwa wieliczanie.pl

Mniej więcej co ma na celu jest opisane na pierwszej stronie portalu, jednak potraktujcie to jako szkic, gdyż liczę na Wasze sugestie co do jego rozwoju.

Tak jak tam napisałem, chciałbym, żeby to była strona, gdzie są informacje z pierwszej ręki, gdzie czytelnik, który niekoniecznie chce się wczytywać w forum, mógł znaleźć skrót dotyczącej go informacji. Także jako miejsce, gdzie ludzie mający jakieś pasje lub zainteresowania mogli je uzewnętrznić i nimi się podzielić.

Po piątkowym spotkaniu KC wieliczka24.info z prezesem masterem na czele ;) , pojawiła się pewna wizja, jak wydaje się symbiozy obydwu portali. Wieliczanie.pl staliby się serwerem newsowym, trochę reportażowym, w którym można będzie szybko zapoznać się z bieżącymi informacjami - często pojawiającymi się po raz pierwszy na wieliczka24, natomiast dyskusje byłyby przenoszone na forum.

Dzięki temu forum miałoby szanse na zdobycie nowych użytkowników, (przekierowywanych z wieliczanie.pl), a więc i 'świeżą krew', w drugą stronę umożliwia chociażby jasno sformułowany przekaz nie rozmyty przez dyskusję forum.
Przyczyną dla powstania takiego portalu był także start innego, komercyjnego portalu z wielickimi wiadomościami. Uważam, że siła obiektywizmy jest w społeczności, a nie w komercji, która na pstrym (tzw. reklamowym) oku jeździ.

W serwisie wieliczanie.pl postawiłem na utrzymanie kontaktu z czytelnikami. Obecnie mamy prawie 1000 znajomych na NK, którzy dostają raz dziennie info o najnowszych informacjach, przewiduję następne akcje, które przyciągną czytelników portalu. Z drugiej strony pojawia się możliwość zdobywania funduszy na mam nadzieję np. wspólne inicjatywy wieliczka24 i wieliczanie, co mam nadzieje przysporzy nam jeszcze więcej czytelników.

Co do pracy, to nie wątpię, że jest jej dużo i sam nie uciągnę. Chętnie zaprosiłbym do współtworzenia wielu z Was, bo wiem, że jest tu dużo osób mających coś ciekawego do powiedzenia. Z najaktywniejszych, że wspomnę: agga, nacomito, oseczka, Madafaker, nietopesh, Tardas, miki, Abrakadabra, Tomek73, kiotari, raphalsky, almayer, Piotrex, dzika79, Nord, ygrek, anhelli, przemo, solniak, master, tsubasa, jeżeli o kimś zapomniałem - przepraszam :) Liczę na Was i Wasze pomysły. Mam nadzieję, że nie jestem jedynym, który czuje tego sens :)

Oprócz treści, problemem są technikalia. Na dniach poprzerabiam serwis tak, by forum przekierowywało tutaj, a posty do artykułów były tworzone także w wieliczka24.info.

A może wreszcie jakieś pubowe spotkanie po świętach? Tematów związanych z forum i portalem pewnie nie zabraknie? :)
 
     
zenon
Gość
Wysłany: 31-03-2010, 10:23   Re: Nowy portal miasta - wieliczanie.pl

pablo napisał/a:
22 marca 2010 roku wystartował nowy Wielicki portal - mojego autorstwa wieliczanie.pl

Tak jak tam napisałem, chciałbym, żeby to była strona, gdzie są informacje z pierwszej ręki, gdzie czytelnik, który niekoniecznie chce się wczytywać w forum, mógł znaleźć skrót dotyczącej go informacji. Także jako miejsce, gdzie ludzie mający jakieś pasje lub zainteresowania mogli je uzewnętrznić i nimi się podzielić.



Tak po prawdzie, to mnie nie przekonałeś. Dlaczego nie można udrożnić istniejących już miejsc na wieliczka24.pl (chyba, że nie chcą tego właściciele wieliczka24) i podjąć się redagowania newsów i pisania artykułów. Wtedy jedno z drugim dobrze by się uzupełniało.
No więc - dlaczego nie razem, tylko osobno? Bo jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o ... :)
 
     
raphalsky 
Mina



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 31-03-2010, 11:32   

Inicjatywa mi się podoba :)
Jeżeli chcę się dowiedzieć co dzieje się aktualnie w mieście to formą łatwiejszą w odbiorze jest krótki artykuł czy komunikat niż "przegrzebywanie" się przez posty na forum. Inicjatywa godna pochwały.
Odnośnie współpracy - hm... to już chyba nie będzie takie proste, ale można się nad tym zastanowić.
_________________
Przy okazji uprzejmie informuję, że wbrew temu co twierdzą użytkownicy przemo, nacomito i kszpakik nie jestem Burmistrzem Wieliczki.

Pozdrawiam,
raphalsky
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 31-03-2010, 12:45   

zenon napisał/a:
podjąć się redagowania newsów i pisania artykułów

A widzisz tu takich chętnych do pisania newsów?
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
WARZELNIK
Gość
Wysłany: 31-03-2010, 14:44   a slyszeliscie o par. 212 (prawo prasowe)

radzę zapoznać sie z paragrafem 212 ustawy o prawie prasowym (notabene z 1983 roku).


http://niwserwis.pl/polsk..._praktyce_.html
 
     
Madafaker 
Mina



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1716
Skąd: Małopolska Rulez !!
Wysłany: 31-03-2010, 14:47   

pablo napisał/a:
A może wreszcie jakieś pubowe spotkanie po świętach?

Koncepcja z gruntu słuszna...od tego bym zaczął...
_________________
Od 0 do 18 cm w 5.5 sekundy :-)
 
 
     
zenon
Gość
Wysłany: 31-03-2010, 15:11   

master7 napisał/a:
zenon napisał/a:
podjąć się redagowania newsów i pisania artykułów

A widzisz tu takich chętnych do pisania newsów?


Pablo :)

Ale już nie wiem - masz jakiś stosunek do tej inicjatywy.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 16