Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
22-01-2009, 15:44
Nowe przedszkole w Wieliczce
Autor Wiadomość
atam 
Mina


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Lis 2008
Posty: 1021
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 16-04-2011, 08:27   

Tomek73 napisał/a:
Ludzie placa podatki na panstwowe przedszkola a nie prywatne.

dokładnie ! ja jestem właśnie w sytuacji, ze moje dziecko w tym roku nie zakwalifikowało się do przedszkola i co? niech mi gmina dopłaci różnicę między ceną w przedszkolu państwowym a prywatnym, dlaczego moje dziecko się nie dostało, a inne tak... i inni korzystają z dobrodziejstwa państwa i moich podatków, a ja z jakiegoś powodu nie mogę ! i muszę z własnych pieniędzy zapłacić więcej za prywatne ! :027:
 
     
Czoobek 
Skarbnik



Osiedle: Biedne :)
Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 88
Skąd: z kątowni :)
Wysłany: 16-04-2011, 09:38   

Problem przedszkolny ciągnie się od dawien dawna, a miejsc jak co roku brakuje. W Krakowie wyglądało to teraz w ten sposób.
Co do miejsc w prywatnych, to nie ma co dramatyzować. Są jeszcze wolne miejsca zarówno w Śledziejowicach, jak i w samej Wieliczce.
_________________
Pzdr,
Czoobek

 
  czoobek
     
szczepan1891
Warzelnik


Dołączył: 26 Mar 2011
Posty: 22
Wysłany: 16-04-2011, 11:07   

Ja jestem pedagogiem i sledze ciagle ogloszenia o prace do tych prywatnych przedszkoli. Tam co 2 miesiace kogos potrzebuja nowego. wiecie dlaczego? bo rodzice bula czesne a pensje dla wychowawcy sa na granicy sprzataczki w tesco- nie ublizajac: kiedys widzialam ogloszenie 1500 na reke a w przedszkolu pryw w wieliczce zaoferowano mi 1200. dlatego jest olbrzymia rotacja kadry bo jak studentka chwile popracuje to zaraz odchodzi jak tylko znajdzie lepiej platne zajecie
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 16-04-2011, 13:32   

szczepan1891 napisał/a:
kiedys widzialam ogloszenie 1500 na reke a w przedszkolu pryw w wieliczce zaoferowano mi 1200.


To i tak jest nieźle, bo w jednym z wielickich popularnych sklepów kasjer sprzedawca ma na rękę na okrągło jakieś 1000 zł minus ewentualne manko i straty na które trzeba się w razie czego złożyć. Dla porównania sprzątaczki w Galerii Kazimierz wychodzą na czysto z kwotą ok 1200-1300 zł.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
zwerge
Gwarek


Dołączył: 17 Kwi 2011
Posty: 15
Wysłany: 18-04-2011, 15:23   

W prywatnych przedszkolach pracują ludzie bez pełnych kwalifikacji. Zrobią studia to uciekają do przedszkoli państwowych gdzie będą mieli możliwość robienia stopni zawodowych i przywileje płynące z Karty Nauczyciela.
 
     
zwerge
Gwarek


Dołączył: 17 Kwi 2011
Posty: 15
Wysłany: 18-04-2011, 15:29   

A i czytałam dość ciekawy artykuł w gazecie prawnej dotyczący obowiązków jakie ma gmina jeśli chodzi o zapewnienie miejsc dzieciom w przedszkolach. http://praca.gazetaprawna...edszkolach.html
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 18-04-2011, 15:45   

Biorąc pod uwagę niż demograficzny, miasto zamiast budować nowe przedszkola, powinno po prostu dopłacić tym, którzy się nie załapali do prywatnych. Tyle ile dopłacają do dzieciaka, które się załapało. A za kilka lat przynajmniej nie będzie pustostanów.
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 18-04-2011, 15:49   

pablo napisał/a:
nie załapali do prywatnych
do publicznych
Juz pisalem, ze to byloby sprawiedliwe
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 18-04-2011, 23:00   

oczywiście publicznych, przejęzyczenie
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 19-04-2011, 08:34   

http://www.dziennikpolski...rzedszkola.html

Dziennik Polski napisał/a:
Przepełnione przedszkola

POWIAT. Wiadomo już, że w placówkach dla najmłodszych zabraknie miejsc dla co najmniej trzystu dzieci. W części wielickich gmin trwa jeszcze rekrutacja.

726 - tylu najmłodszych przyjęto do przedszkoli w gminie Wieliczka na rok szkolny 2011/2012. To nieco więcej - o 25 dzieci, a było to możliwe dzięki zagospodarowaniu na potrzeby maluchów kolejnych pomieszczeń w przedszkolach nr 2 w Wieliczce oraz w Koźmicach Wielkich - niż przed rokiem.
Jednak już tradycyjnie w gminie najliczniejszej w powiecie pod względem liczby mieszkańców, a dodatkowo mającej najwyższy w Małopolsce wskaźnik migracji ludności, nie dla wszystkich dzieci wystarczyło miejsc w przedszkolach. Wedle szacunków konieczne będzie odesłanie z kwitkiem rodziców ok. 300 maluchów.

- Liczba dzieci nieprzyjętych do przedszkoli na pewno nie będzie większa niż przed rokiem. Dokładne dane będziemy mieć pod koniec tego miesiąca. Obecnie trwa jeszcze weryfikacja list, ponieważ niektórzy rodzice zapisywali dzieci nawet do pięciu przedszkoli i trzeba teraz to wszystko uporządkować - informuje Paweł Mucha, kierownik Wydziału Edukacji wielickiego UMiG.

Dodaje on, że jeśli będzie potrzeba to w Szkole Podstawowej w Sierczy uruchomiony zostanie oddział przedszkolny dla 50 dzieci. - Są tam pomieszczenia, które można zaadaptować dla najmłodszych. Podczas wakacji będą one wyremontowane, przystosowane do wymogów sanepidu itp. Do przedszkola w Sierczy będą mogły uczęszczać nie tylko sześciolatki, ale także młodsze dzieci. Nie będzie prowadzany tam dodatkowy nabór, ale przyjmowane będą dzieci, które teraz znajdą się na listach rezerwowych - mówi Paweł Mucha.

Drugą gminą w powiecie wielickim, gdzie nabór do placówek dla najmłodszych już zakończono, są Biskupice. Tam do dwóch przedszkoli mieszczących się przy szkołach podstawowych w Trąbkach (50 miejsc) i Biskupicach (65 miejsc) nie przyjęto łącznie 23 dzieci. Jest to liczba mniejsza niż przed rokiem, gdy miejsc zabrakło dla ponad 30 dzieci. Jednocześnie rodzice maluchów, których nie przyjęto do przedszkoli nie mogą liczyć na zmianę tej sytuacji, ponieważ 115 miejsc to maksimum, jakie można wygospodarować w placówkach dla najmłodszych w tym rejonie.

JOLANTA BIAŁEK

Nabór do końca kwietnia

W gminach Gdów, Kłaj i Niepołomice rodzice mogą zapisywać dzieci do przedszkoli jeszcze do przez kilkanaście dni - do 29 kwietnia.

Z szacunków wynika, ze przedszkolnego deficytu nie będzie w Gdowie, gdzie w tym roku otwarto nowe przedszkole mogące pomieścić nawet 200 dzieci, oraz w Kłaju. - Mamy w przedszkolach w sumie 280 miejsc. Nie mam sygnałów, by gdzieś spodziewano się, że zabraknie miejsc. Jednak gdyby tak się stało to jest możliwość uruchomiania jeszcze dodatkowego oddziału przedszkolnego dla 25 dzieci - twierdzi Michał Łuczkiewicz, kierownik Gminnego Zespołu Szkół i Administracji w Kłaju.

Trudniej może być natomiast w gminie Niepołomice, gdzie przed rokiem zabrakło miejsc dla kilkudziesięciu dzieci, a od tego czasu przedszkolna baza nie została rozbudowana. W czterech przedszkolach samorządowych w tym rejonie przygotowano dla dzieci łącznie 490 miejsc. W gminie pracują także cztery niepubliczne placówki dla najmłodszych, mogące przyjąć w sumie co najmniej 210 dzieci.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
zwerge
Gwarek


Dołączył: 17 Kwi 2011
Posty: 15
Wysłany: 19-04-2011, 14:12   

Moje pytanie brzmi: dlaczego tylko 50 miejsc? Czy tylko tyle jest miejsca czy tylko tyle postanowiono rzucić rodzicom aby im pozamykać buzie?
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 19-04-2011, 14:26   

I to my tu mamy wiedziec? Tu chcesz zasiegnac takiej informacji? Hmm.
Dobra, skoro chcesz. Tyle bylo miejsca. OK?
 
     
zwerge
Gwarek


Dołączył: 17 Kwi 2011
Posty: 15
Wysłany: 19-04-2011, 16:52   

A widziałeś na własne oczy jakim zapleczem dysponuje szkoła? Czy tak tylko piszesz?
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 19-04-2011, 19:47   

Tak tylko pisze. Skoro szukasz TU odpowiedzi to daje ci jakakolwiek :P
 
     
Hippo Art
Kopacz
Hippo Art


Osiedle: Krzyszkowice
Dołączył: 05 Maj 2011
Posty: 1
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 05-05-2011, 00:30   Niepubliczne Przedszkole Artystyczno-Językowe Hippo Art

Niepubliczne Przedszkole Artystyczno-Językowe Hippo Art przy ul. Parkowej 6, os. Krzyszkowice ZAPRASZA!.
ZAPISY NA ROK 2011/2012 TRWAJĄ! MAMY OSTATNIE WOLNE MIEJSCA!
www.hippoart.pl
hippo-art@wp.pl
_________________
Niepubliczne Przedszkole Artystyczno-Językowe Hippo Art w Wieliczce, ul. Parkowa 6
  Przedszkole Hippo Art
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 17