Poprzedni temat «» Następny temat
nie parkuj na kopercie
Autor Wiadomość
almayer 
Kierat konny


Osiedle: Szymanowskiego
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 382
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 30-04-2007, 22:31   nie parkuj na kopercie

Witam
Ostatnio na ulicach Wieliczki pojawiły się "koperty" oznaczające miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych. Uważam to za bardzo trafiony pomysł, oby tylko nasza prężnie działająca Straż Miejska egzekwowała czy te miejsca rzeczywiście są zajmowane przez pojazdy do tego uprawnione.
Proszę zwróćcie uwagę na te miejsca i jeżeli nie jesteście uprawnieni do parkowania na "kopertach" nie zajmujcie tych miejsc, ponieważ może się okazać, że ktoś naprawdę potrzebujący będzie chciał tam zaparkować, o mandacie nie wspomnę.
 
     
Pretekst 
Bałwan solny


Dołączył: 13 Mar 2007
Posty: 222
Wysłany: 01-05-2007, 19:30   

Dość prozaiczy wydźwięk...
 
     
Tardas 



Osiedle: Szymanowskiego
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 722
Skąd: Magnum Sal
Wysłany: 09-05-2007, 12:56   Re: nie parkuj na kopercie

almayer napisał/a:
oby tylko nasza prężnie działająca Straż Miejska egzekwowała czy te miejsca rzeczywiście są zajmowane przez pojazdy do tego uprawnione.

Też mam taką nadzieję, bo niestety często takie miejsca sa zablokowane. Z drugiej strony często zdarza się, że z samochodu z etykietką "niepełnosprawny" wysiada rosły wysportowany chłopak :< A wczoraj - w Krakowie - sam widziałem, jak z dostawczego samochodu ze znaczkiem niepełnosprawny wysiadła zupełnie sprawna ekipa remontowa, wyciągnęła składaną drabinkę i zaczęła szybkować się do remontu krakowskiej elewacji :027:
Wyborcza niedawno zajęła się tym problemem.
" Ponad 15 tys. osób w Krakowie dysponuje kartami parkingowymi dla niepełnosprawnych, które uprawniają do wjazdu i postoju w centrum miasta. Kart przybywa w tempie 2 tys. na rok. A miejsc parkingowych jest wciąż tyle samo - o wiele za mało."
całość artykułu tu

" Właściciele drogich aut coraz częściej korzystają z kart postojowych osób niepełnosprawnych, aby wjeżdżać i parkować w strefie A w Krakowie. Wczoraj w ramach wspólnej akcji z "Gazetą" informowały o tym Radio Kraków i TVP3. Dziś na nasze pytania odpowiada komendant straży miejskiej"
Rozmowa z komendantem krakowskiej SM tu
_________________
http://www.wieliczka24.info - niezależna strona miasta
 
 
     
schoda 
Solanka



Dołączyła: 09 Mar 2007
Posty: 46
Wysłany: 09-05-2007, 13:31   

Mam nadzieję, że Straż Miejska będzie uważnie obserwowała miejsca wydzielone dla niepełnosprawnych.
 
     
jadu 
Żupnik



Osiedle: Krzyszkowice
Wiek: 43
Dołączył: 29 Cze 2007
Posty: 71
Wysłany: 30-06-2007, 10:14   

tak szczerze to nie mam nic przeciwko kopertom
popieram "akcje nie parkuj na miejscach dla niepełnosprawnych"

ale ..... tak prawdę mówiąc mieszkańcy Wieliczki prawie nie maja gdzie zaparkować w centrum miasta. Owszem jest masa płatnych parkingów...obiło mi się o uszy,ze ten nowy parking w miejscu gdzie był komin warzelni miał być ogólnodostepny, dawny dworzec pks też miałbyć dla mieszkańców ..... załamka :/
_________________
:::::: Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku ::::::
 
     
Tardas 



Osiedle: Szymanowskiego
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 722
Skąd: Magnum Sal
Wysłany: 30-06-2007, 11:01   kary i kolejne koperty

Daniel Mamala, Pełnomocnik ds. osób niepełnosprawnych UMiG Wieliczka napisał/a:

W Wieliczce są gotowe miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Zaznaczone są białe koperty ze znakiem niepełnosprawności oraz znaki poziome.
Pełnomocnik ds osób niepełnosprawnych zaproponował aby do końca maja osoby, które zaparkują na tych miejscach bez odpowiednich uprawnień nie były karane mandatami. Przystał na ta propozycje komendant straży miejskiej Kazimierz Hankus. Natomiast od pierwszego czerwca za parkowanie na miejscu przeznaczonym dla osób niepełnosprawnych mandat będzie wynosił 100 zł.
Hankus uczula kierowców większych wozów typu bus na parkowanie przy ulicy Batorego na miejscu dla osób niepełnosprawnych. Miejsce wyznaczone jest blisko skrzyżowania. Jeśli samochód przekroczy biała linie to można otrzymać mandat do 200 zł.. Oprócz tego naliczone zostaną punkty karne od 1 do 3 w zależności od sytuacji.

W następnej kolejności zostaną wyznaczone miejsca parkingowe przy cmentarzu w Wieliczce. Maja one powstać do 1 listopada bieżącego roku.
Poniżej podajemy usytuowanie miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych.
- ul.Kilińskiego
- ul. Sikorskiego
- ul. Batorego
- Parking - ul. Szpunara (Ośrodek Zdrowia)
- Parking ul. Limanowskego
- Parking ul. Powstania Warszawskiego-Parking ul. Pocztowa
Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wieliczce
- Osrodek Zdrowia w Koźmicach Wielkich.
_________________
http://www.wieliczka24.info - niezależna strona miasta
 
 
     
jadu 
Żupnik



Osiedle: Krzyszkowice
Wiek: 43
Dołączył: 29 Cze 2007
Posty: 71
Wysłany: 30-06-2007, 12:08   .....

no i super :D

myslę, że trzeba będzei wyrobić również miejsca postojowe tylko dla rejestracji KWI
np z zielonym kwadratem ... nie długo żywcem nie bedzie gdzie postoju szukać
_________________
:::::: Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku ::::::
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 01-07-2007, 07:35   

I co z tego jak i tak staja samochody.
Propozycja jak ktos zobaczy ze ludzie stoja na kopercie komorka w dlon, zdjecie i na forum.
Master zaloz jakisosobny topic o wykroczeniach samochodowych to bedziemy wrzucac :)
 
     
Madafaker 
Mina



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1716
Skąd: Małopolska Rulez !!
Wysłany: 01-07-2007, 10:45   

Jak z tym walczą inni...
Cytat:
Parkujesz w miejscach zarezerwowanych dla niepełnosprawnych? W lipcu na przedniej szybie znajdziesz wielką, czerwoną naklejkę. Zanim ją zedrzesz, ludzie dowiedzą się, że jesteś niepełnosprawny inaczej.


Prekursorem akcji nalepkowej jest Płock. Wcześniej kierowcy, którzy na parkingach w Płocku bezprawnie zajmowali koperty ze znaczkiem człowieka na wózku, znajdowali za wycieraczką ulotkę z hasłem "Zabrałeś moje miejsce, zabierz moje kalectwo". Mało kogo to wzruszało, ulotkę wystarczyło wyjąć.

Od kwietnia tego roku hasło naklejane jest na przednie szyby po stronie pasażera. Rzuca się w oczy na czerwonym tle formatu kartki z bloku. Nalepka nie zostawia śladów, ale nie da się jej usunąć jednym ruchem, bo pocięta jest na drobne kawałki. Zdrapywanie trwa kilkanaście minut.

Pomysł podchwycił Marcin Mikulski z Katowic, prezes stowarzyszenia Aktywne Życie. Zmienił tylko hasło na "Parkujesz? - Zdrapujesz!". Na nalepce znajduje się wymowny obrazek: charakterystyczna ikona niepełnosprawności i auto zaparkowane na plecach człowieka na wózku. Brygady Mikulskiego - trzy po dwie osoby, ale zgłaszają się kolejni chętni do pomocy - już w lipcu pojawią się na katowickich ulicach, by piętnować samochody kierowców, którzy łamią przepisy.
_________________
Od 0 do 18 cm w 5.5 sekundy :-)
 
 
     
oseczka 
Zawalisko



Osiedle: Lekarka
Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 926
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 01-07-2007, 16:11   

Ciekawe czy u nas się coś takiego pojawi.. ale fajnie by było :) może wreszcie jak by tak jednemu przyszło parę razy zdrapywać nauczył by się gdzie parkować,.. :)
_________________
Nadeszło w pore lato powiedz mi co Ty na to? Słoneczko ładnie tańczy ma kolor pomarańczy przy Tobie zaraz płone Twe ciało opalone całuje kiedy tańczy bo smak ma pomarańczy....
 
     
Gringo 
Solanka



Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 41
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 01-07-2007, 22:41   

Podoba mi sie pomysł z ta nalepką. A sam jestem przeciwny parkowaniu na "kopertach" przez "zdrowych" ludzi. Powinny być za to duże kary pienieżne!!!
 
     
jadu 
Żupnik



Osiedle: Krzyszkowice
Wiek: 43
Dołączył: 29 Cze 2007
Posty: 71
Wysłany: 01-07-2007, 22:53   

ja najbardziej uwielbiam "paniusie" które wjadą jak im wygodnie coby się nie nakręcić przy parkowaniu a potem znikają na godziny :/
_________________
:::::: Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku ::::::
 
     
Gringo 
Solanka



Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 41
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 01-07-2007, 22:58   

jadu, popieram stanie zostawi i pójdzie. Wogole brak myślenia i wyobrażni Ale nie tyczy sie to tylko Pań ale i Panów.
 
     
jadu 
Żupnik



Osiedle: Krzyszkowice
Wiek: 43
Dołączył: 29 Cze 2007
Posty: 71
Wysłany: 01-07-2007, 23:03   

no nie OK :)
mam nadzieje ze żadnej Pani nie uraziłem,
ale wystarczy popatrzeć jak XXX ludzie parkują na rynku głównym i przy targu, poza tym jeszcze Limanowskiego o wiecznie zapchanym parkingu Biedronki nie wspominając
jakoś nauczyłem się, że jak coś potrzebuję z centrum w godzinach do-południowych to parkuję na płatnym przy Limanowskiego niedrogo a pewnie i w sumie w centrum
_________________
:::::: Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku ::::::
 
     
Gringo 
Solanka



Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 41
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 01-07-2007, 23:07   

To jak już parkujesz na Limanowskiego to mozesz zostawić auto pod Straża Miejska <tam tez przecież bezpiecznie> :P I spacerkiem się przejśc
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 16