Poprzedni temat «» Następny temat
Miasteczko rowerowe i skate park
Autor Wiadomość
RzYq 
Gwarek


Osiedle: Szymanowskiego
Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 15
Wysłany: 04-03-2007, 17:29   Miasteczko rowerowe i skate park

Urzędnicy nie zdają sobie sprawy że Skate Park to nic innego jak plac zabaw, tylko nie dla dzieci ale dla młodzieży. Nie wiedzą że dzisiejsza młodzież musi się gdzieś wyszaleć, a jak nie ma gdzie to w pierwszej kolejności plącze się między blokami. W rezultacie wpada w złe towarzystwo. Wszyscy wiemy co się z tym wiąże, kradzieże, bójki, narkotyki, seks itp. Nie zdają sobie sprawy, że właśnie w wieku 13-18 lat młodzież ma z tym najczęściej kontakt. Możliwe, że cześć z Was zauważyła grupy rowerzystów szwędających się bez celu po mieście, gdyż są wyganiani z "miejscówek" czy to przez policję, straż miejską czy też przez zwykłych mieszkańców. Dlatego też chciałbym wyjść z inicjatywą budowy takiego obiektu na terenie miasta Wieliczka, lecz zdaje sobie sprawe, że sam zdziałam niewiele. Proszę, więc osoby popierające mój pomysł o pomoc. Kontakt: gg 3333904 lub mail: rzyg@interia.pl

Razem możemy zdziałać więcej!

Trochę informacji nt. firmy zajmującej się budową Skate Parków:
http://www.techramps.com/
 
 
     
Tardas 



Osiedle: Szymanowskiego
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 722
Skąd: Magnum Sal
Wysłany: 04-03-2007, 21:07   

A ile taki Skate Park może kosztować? I jakie są potencjalne źródła finansowania: czy tylko gmina, czy może sponsorzy prywatni, typu producent sprzętu sportowego albo klub sportowy?
_________________
http://www.wieliczka24.info - niezależna strona miasta
 
 
     
sylwia.wk 
Bałwan solny



Wiek: 41
Dołączyła: 01 Mar 2007
Posty: 223
Skąd: wieliczka
Wysłany: 05-03-2007, 09:51   

ja kiedys jezdzilam na rolkach teraz juz nie! ale Skate Park lecz mysle ze w wieliczce to nierealne! :/
 
     
RzYq 
Gwarek


Osiedle: Szymanowskiego
Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 15
Wysłany: 05-03-2007, 17:30   

Wstępna rozmowa została dziś przeprowadzona z burmistrzem. Inicjatywa nie została z góry przekreślona. Miejmy nadzieje, że pomysł wypali...
 
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 05-03-2007, 20:16   

Cytat:
Wstępna rozmowa została dziś przeprowadzona z burmistrzem. Inicjatywa nie została z góry przekreślona. Miejmy nadzieje, że pomysł wypali...

No i brawo :one:
Wreszcie może ktoś w urzędzie ruszy głową i pomyśli, że przydałoby się coś także dla młodzieży, a nie tylko same place zabaw dla dzieci.
Dziś nastolatki to już chyba w piaskownicy nie siedzą :?: ;)
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
KozaX 
Warzelnik



Dołączył: 02 Mar 2007
Posty: 23
Skąd: Koźmice Wielkie
Wysłany: 11-03-2007, 12:00   

master7 napisał/a:
a nie tylko same place zabaw dla dzieci.

I z tym jest problem...

W takiej Nowej Hucie, którą określa się niekiedy slumsami Krakowa praktycznie przy każdym osiedlu jest plac zabaw...

Co do Skate Parku to owszem, powinno coś takiego być w Wieliczce, ale... SP to miejsce dla wąskiej grupy osób, węższej niżeli 'piłkarze', 'koszykarze', itd., a jak wiadomo miejsc dla tych drugich w Wieliczce też brak, więc w pierwszej kolejności powinny być uzupełnione zapotrzebowania tej szerszej grupy osób, a następnie tej węższej.
 
     
Tardas 



Osiedle: Szymanowskiego
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 722
Skąd: Magnum Sal
Wysłany: 11-03-2007, 15:25   

KozaX napisał/a:
więc w pierwszej kolejności powinny być uzupełnione zapotrzebowania tej szerszej grupy osób, a następnie tej węższej.

Dlatego właśnie pytałem o źródła finansowania. Bo wolałbym, żeby dołożyli się do tego sponsorzy prywatni. Tym bardziej, że skejtowcy (z tego na ile znam tę grupę) łatwo się identyfikują z markami, czyli firmami z odzieżą sportową i sprzętem sportowym. A skoro znane marki oszczędzają szyjąc w krajach Trzeciego Świata, to niech chociaż pieniądze wyłożą na SP w Wieliczce :P
_________________
http://www.wieliczka24.info - niezależna strona miasta
 
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 12-03-2007, 13:13   

KozaX napisał/a:
Co do Skate Parku to owszem, powinno coś takiego być w Wieliczce, ale... SP to miejsce dla wąskiej grupy osób, węższej niżeli 'piłkarze', 'koszykarze', itd., a jak wiadomo miejsc dla tych drugich w Wieliczce też brak, więc w pierwszej kolejności powinny być uzupełnione zapotrzebowania tej szerszej grupy osób, a następnie tej węższej.

No co by nie powiedzieć racja :)
Faktycznie z tym kulawo trochę jest. A powinny być chyba ogólnodostępne boiska, stoły do ping-ponga, stoliki szachowe w parku, jakiś tor sprawnościowy itd itp...
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
Asia
Gość
Wysłany: 12-03-2007, 21:27   

a nawiazujac do rolek - znalazlby sie kawalek do pojezdzenia w Wieliczce ?? czy do sasiedniego miasta musze
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 12-03-2007, 22:34   

no na rolki to u nas jakos tak malo atrakcyjnie jest... zdecydowanie przyjemniej pozjezdzic wokol blon lub nad wisla...
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
Czajek 
Skrzat



Osiedle: Szymanowskiego
Wiek: 34
Dołączył: 13 Mar 2007
Posty: 34
Wysłany: 13-03-2007, 23:16   

Możecie mi wierzyć ze skaterzy w wieliczce są calkiem spora grupą, tylko trzeba wiedzieć gdzie szukać ;)

Miejmy nadzieje ze jak ruszy budowa basenu to w okół powstanie jakis sensowny kompleks sportowy. Razem z naszym skateparkiem i jak pisał @Master7 boiskami, stołami do ping-ponga, stolikami szachowymi.
 
 
     
Gość

Wysłany: 15-03-2007, 12:26   

Przeniosłam swój post z Forum "oficjalnego" a tam pisałam tak:

Uważam,że Skate Park jest potrzebny.Młodzież ma prawo,a wręcz powinna mieć
miejsce,gdzie bezpiecznie może spędzać czas.
W miejscu gdzie obecnie mieszkam( chwilowo Krakowskie Osiedle Bronowice)niedawno taki Skate Park powstał.Nie sprawdziły sie" proroctwa"mieszkańców,że będzie ,przepraszam za wyrazenie, "bydło".
Młodzież ma wreszcie gdzie sie wyszaleć .Nawet maluszki,które bawia się obok na placu zabaw podchodza obejrzeć popisy na desce,czy rolkach.
A nastoletni chłopcy maja okazję do popisów przed dziewczynami.Sportowa rywalizacja kwitnie,a ławki i mury są całe,bo jest miejsce,gdzie spalają energię.
Nie zajmuje on dużej powierzchni i nie kosztuje aż TYLE ! To niewielka suma ,zwłaszcza jak sie porówna z budżetem przeznaczonym na inne cele.
Nie wolno zapominać o młodych,bo Oni tez mieszkają w Wieliczce.
Sama jestem matką trójki dzieci(najstarszy 14 lat) i wiem czego im potrzeba.
A tak na marginesie,to kazde szanujące i dbające o swój prestiż osiedle,czy społeczność, bardzo dba,zeby w ich wspólnocie było miejsce dla każdej grupy wiekowej.

Tutaj coś na temat cen: http://www.skateland-pl.info/oferta/index.html
 
     
Wariot 
Warzelnik


Osiedle: Siercza
Wiek: 35
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 20
Wysłany: 15-03-2007, 22:16   

KozaX, jakby to powiedziec widzisz tu cos poza piłka nożna i koszem??
http://www.wieliczka.gmin...ocation=f&msg=1

Zdecydowanie popieram pomysł powstania takiego miejsca gdzyz sam jezdze i wiem ze sie nas wywala (czasami grzecznie a czasami mniej :/ ) ze wszystkich miejscuwek (o ile nie zostana one wczesnie zniszczonie :029: )
A co do liczby osub jezdzacych jest ich b. duzo gdyz nie sa to tylko mieszkancy Wieliczki ale takze okolic.
_________________
....gdy zostane prezydentem, to kazdemu podam reke...
 
 
     
KozaX 
Warzelnik



Dołączył: 02 Mar 2007
Posty: 23
Skąd: Koźmice Wielkie
Wysłany: 17-03-2007, 21:49   

Czajek napisał/a:
Możecie mi wierzyć ze skaterzy w wieliczce są calkiem spora grupą, tylko trzeba wiedzieć gdzie szukać ;)

Nie podważam tego, lecz uważam, że o wiele, wiele, wiele więcej jest 'piłkarzy', 'koszykarzy', 'siatkarzy', itd.



Anonymous napisał/a:
Nawet maluszki,które bawia się obok na placu zabaw podchodza obejrzeć popisy na desce,czy rolkach.

Widzisz, u Was mają się gdzie bawić maluszki, u Nas nie...



Wariot napisał/a:
KozaX, jakby to powiedziec widzisz tu cos poza piłka nożna i koszem??
http://www.wieliczka.gmin...ocation=f&msg=1

A co ma piernik do wiatraka ?

Mi chodzi o niezrzeszonych !



Wariot napisał/a:
Zdecydowanie popieram pomysł powstania takiego miejsca gdzyz sam jezdze i wiem ze sie nas wywala (czasami grzecznie a czasami mniej :/ ) ze wszystkich miejscuwek (o ile nie zostana one wczesnie zniszczonie :029: )
A co do liczby osub jezdzacych jest ich b. duzo gdyz nie sa to tylko mieszkancy Wieliczki ale takze okolic.

Widzisz, Nas się też wywala...

Trzy lata temu zrobiliśmy sobie boisko na czyimś nieużywanym polu, wbetonowaliśmy bramki, kosiliśmy co miesiąc trawę, itd. prawdziwy Wembley. :D
Po trzech miesiącach korzystania z tego właściciel Nam to wszystko rozwalił - pole to stoi dalej nieużywane.

Dwa lata temu znów zrobiliśmy sobie boisko na czyimś nieużywanym polu, lecz tym razem pytaliśmy się właściciela o zgodę, tak jak poprzednio - wbetonowaliśmy bramki, kosiliśmy trawę, zamontowaliśmy oświetlenie nawet, itd., ale właścicielowi się odwidziało...

Rok temu zrezygnowaliśmy z takich akcji, więcej czasu poszło na przygotowywanie, niżeli na samą przyjemność. Postanowiliśmy jeździć do Raciechowic na tamtejszą hale, ale... 50 zł. godzina plus ok. 25 zł. przejazd. Na dzień dzisiejszy mamy taką halę w Koźmicach i gramy zawsze co środę, tylko, że dalej 50 zł. godzina... odpada na szczęście już przejazd.

Po przeliczeniu tego 2 razy 50 zł. na tydzień razy 52 (ilość tygodni w roku) daje 5.200 zł. rocznie za Nasze hobby. A wiesz ilu jest jeszcze takich ludzi jak My w Koźmicach ?

Powtarzam, nie jestem przeciwnikiem powstania tego Skate Parku (sam kiedyś świrowałem na BMX dopóki go nie rozwaliłem na serpentynach w Koźmicach), ale uważam, że jest o wiele więcej potrzebniejszych obiektów sportowych do wybudowania niżeli ten Wasz.
 
     
Wariot 
Warzelnik


Osiedle: Siercza
Wiek: 35
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 20
Wysłany: 17-03-2007, 23:53   

No wiesz... my tez sie sporo meczymy z budowa np tras czy skoczni tylko tego nie widzac bo to w lasach jest. I co chwilke trzeba odbudowywac wszystko bo ktos rozwala albo jakis pacan sobie crossem przejedzie po chopie i po niej. Trampkarze maja jakies kluby czy cos boiska tez sa np. górnik, pod klasztorem, wieliczanka na Szymanowskiego jest jakies, przy szkolach sa sale czy male place na ktorych mozna pokopac, a my niemamy ani jednego miejsca o ktore nie musielibysmy sie bac ze jak nastepnym razem przyjedziemy to zobaczymy gruzy. Co do kosztow to ceny czesci nie sa niskie te 5200zl rozklada sie na paru a ja sam musze tyle dac za rower zeby mi sie po jednym zjezdzic nie rozlecial. Tak wiec dla piłkarzy COŚ jest a my walczymy chociaz o jedno COŚ
_________________
....gdy zostane prezydentem, to kazdemu podam reke...
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 16