Poprzedni temat «» Następny temat
LPG - serwis i instalacja
Autor Wiadomość
robcook 
Warzelnik


Dołączył: 17 Kwi 2011
Posty: 21
Skąd: Bodzanów
Wysłany: 08-06-2011, 13:06   LPG - serwis i instalacja

Witam

W Wieliczce znam tylko jeden zakład- ul.Wierzynka - co sądzicie o ich usługach i fachowości?
Może jest jeszcze inny zakład w okolicach?
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 08-06-2011, 15:06   

jeżeli masz na myśli Stan Gaz to śmiało możesz do nich jechać.. przede wszystkim znają się na rzeczy i potrafią dobrze doradzić.. zresztą zależy jakie auto masz do zagazowania - niektóre silniki są prostsze inne bardziej skomplikowane, zależy też od mocy samochodu. jak masz moc koło 200km lub więcej to przede wszystkim zwróć uwagę na zapas mocy reduktora - jak dla mnie powinien obsługiwać minimum do 300km.. ważna jest też grubość przewodu - przy wyższych mocach - minimum "fi" 8mm.. najlepiej jakbyś sobie poskładał instalację z różnych komponentów - reduktor najlepszy z możliwych, komputer sterujący i wtryski..
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
robcook 
Warzelnik


Dołączył: 17 Kwi 2011
Posty: 21
Skąd: Bodzanów
Wysłany: 08-06-2011, 15:26   

Tsubasa napisał/a:
najlepiej jakbyś sobie poskładał instalację z różnych komponentów - reduktor najlepszy z możliwych, komputer sterujący i wtryski..


A dlaczego nie z jednej firmy? - np. BRC Sequence24

No generalnie mam do diagnozy Tico - gaśnie czasem w czasie jazdy, wyłącznie na gazie.A całą elektrykę+reduktor już wymieniłem.

No i zastanawiam się nad drugim moim samochodzikiem by go zagazować 95KM. Ale szukam dużego potwierdzenia - jak montują w StanGazie.
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 08-06-2011, 15:34   

ja mam założoną instalkę na 4 litrowym 6 cylindrowym silniku i hula bezproblemowo.. pisałem z własnego doświadczenia - brałem najlepsze komponenty z możliwych i 2 lata wszystko pięknie jeździ..

z BRC jest taki kłopot że mało który zakład się podejmie naprawy gwarancyjnej - z tego co wiem to w Tarnowie dopiero jest serwis firmowy BRC..

instalację masz podciśnieniową czy sekwencyjną?
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
robcook 
Warzelnik


Dołączył: 17 Kwi 2011
Posty: 21
Skąd: Bodzanów
Wysłany: 08-06-2011, 15:40   

Tsubasa napisał/a:


z BRC jest taki kłopot że mało który zakład się podejmie naprawy gwarancyjnej - z tego co wiem to w Tarnowie dopiero jest serwis firmowy BRC..

instalację masz podciśnieniową czy sekwencyjną?


No ponoć StanGaz jest przedstawicielem BRC - chyba że jakieś są błędy na stronie BRC.
A instalacja w Tico to I generacji- na gaźniku ;)
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 08-06-2011, 15:44   

kiedyś był tylko Czakram i nic więcej. może się zmieniło..

co do gaźnika się nie wypowiadam bo temat to czarna magia.. natomiast w Stan Gazie na pewno Ci pomogą bo z rok temu z nimi rozmawiałem na temat instalacji do 3 gaźnikowego Jaguara i nawet chcieli się podjąć zadania.. przynajmniej twierdzili że już kiedyś coś takiego robili..
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 08-06-2011, 21:37   

W stangazie zagazowalem juz 5 autek. Na ukladch róznych generacji. Nigdy nie mialem wiekszych klopotów. W razie problemów zawsze pomogli. Warunkiem bezproblemowej jazdy są okresowe przeglady i wymiana filtrow. Nawet nie wiesz ile syfu moze byc w gazie.
W stangazie zakladają i sewisują BRC. 1,5 roku temu zakladalem sekwencję BRC do szczeniaka. Bez zadnych problemow jeździ do dzisiaj. Wracalem tylko na tankowanie i przegląd gwarancyjny.
 
 
     
sprox
Mina


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2011
Posty: 1256
Wysłany: 08-06-2011, 23:56   

Landi Renzo?
_________________
Unión Europea nos trae por la calle de amargura.
European Union brings us down the street of bitterness.
 
     
Tomek
Sztolnia


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Mar 2011
Posty: 145
Wysłany: 09-06-2011, 13:52   

STANGAZ nawet miał swoje kilka minut w programie USTERKA w TVN

moja opinia jest że są słabi szczególnie jeśli chodzi o serwis
 
     
Bartek
Zawalisko


Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 615
Wysłany: 09-06-2011, 14:46   

Tomek napisał/a:
STANGAZ nawet miał swoje kilka minut w programie USTERKA w TVN

moja opinia jest że są słabi szczególnie jeśli chodzi o serwis

Tak miał, ale kto pracował w jakiejkolwiek branży przedstawionej w usterce wie, że formuła tego programu była specjalnie tak ustawiona by ośmieszyć osoby próbujące coś naprawić.

Poza tym ten program był w TVN jakieś 10 lat temu - od tego czasu chłopaki ze stangazu nabrali doświadczenia lub już tam nie pracują.
_________________
http://about.me/bolivarinfo
 
     
czu86 
Warzelnik



Osiedle: Lekarka
Wiek: 37
Dołączył: 24 Wrz 2009
Posty: 24
Wysłany: 09-06-2011, 17:47   

ja Stangaz omijam szerokim łukiem, nie potrafili łatwej usterki zdiagnozować , wymienili inna część za 550 zł po czym powiedzieli że to jednak chyba sterownik którego nie mają i nie sprowadzą
 
 
     
Ania5 
Szyb


Osiedle: Sienkiewicza
Wiek: 46
Dołączyła: 09 Lut 2011
Posty: 162
Wysłany: 10-06-2011, 08:07   

program USTERKA obnaża pseudo fachowców.

Co do STANGAZU to zapłaciłam za filtr + wymianę, minęły 2 miesiące i auto się zaczęło krztusić, z racji tego że byłam w Tarnowie podjechałam do pierwszej z brzegu stacji montażowej z gazem i zaczęli sprawdzać od filtra gazu. Okazało się że był nie wymieniany, stary i brudny. W tej sytuacji mogę tylko napisać, szerokim łukiem omijać tą firmę :029:
 
     
Bartek
Zawalisko


Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 615
Wysłany: 10-06-2011, 20:46   

Ania5, program usterka obnaża pseudo fachowców na takiej samej zasadzie jak Taniec z Gwiazdami tworzy gwiazdy tańca towarzyskiego. Zgadnij dlaczego nie było kolejnego sezonu?

Osobiście nic w SG nie robiłem i nie interesuje mnie ta firma.
_________________
http://about.me/bolivarinfo
 
     
Piotrex 
Mina
Obiezyswiat



Osiedle: wies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 96
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 1447
Skąd: Wieliczka i okolice
Wysłany: 13-06-2011, 01:15   

Ja słyszałem dobre opinie o jakiejś firmie koło rybitw tam gdzie jest Intercars.
Wiem że ludzie tam przyjeżdzają z polowy Plski z japonczykami V6 ale musze sie dopytać.
Ja nie znam Stan Gazu więc nic konstruktywnego nie moge powiedzieć.
Czesto wiedza i oczekiwania moich klientów zaskakują samych mechaników czy ludzi bedących laureatami konkursu FOTY...Trzeba sprostać takim klientom.

Kiedys się interesowałem LPG jak chciałem zmienic samochód ale kupiłem diesla.
Obcnie z tego co wiem to niewiele osób zajmujących się gazem wie jakie auta wymagaja lubryfikacji, jakie maja ceramiczne gniazda zaworowe itp.

Jak benzyna i ON bedzie dalej tak drożeć to kupię sobie V6 i załozę sekwencję (żuka z silnika 16 V robić nie będę ).

Pozdrawiam
 
     
izakot 
Sztolnia


Osiedle: Zadory
Pomogła: 1 raz
Wiek: 46
Dołączyła: 15 Gru 2010
Posty: 154
Wysłany: 18-06-2011, 18:16   

Znajomi założyli instalację na Krakowskiej w Wieliczce i są bardzo zadowoleni, sama się zastanawiam nad zagazowaniem
_________________
Izabela
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 16