Poprzedni temat «» Następny temat
Lotto w kopalni
Autor Wiadomość
almayer 
Kierat konny


Osiedle: Szymanowskiego
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 382
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 16-05-2007, 13:26   Lotto w kopalni

Rekordowa Kolektura

Oddział Krakowski Spółki Totalizator Sportowy uruchomił najniżej na świecie położoną kolekturę sprzedającą gry liczbowe i loterie pieniężne. Kolektura usytuowana jest w podziemiach Kopalni Soli w Wieliczce, w przejściu pomiędzy komorami Warszawa i Wisła na głębokości 125m pod ziemią, przy trasie turystycznej odwiedzanej przez ponad milion turystów rocznie.

Inaugurację nowej kolektury rozpoczęto konferencją prasową, która odbyła się w siedzibie Krakowskiego Oddziału Totalizatora Sportowego.

Po południu w wielickiej kopalni, nastąpiło uroczyste otwarcie podziemnej kolektury. Uroczystość, odbywającą się w komorze Warszawa, poprowadził znany prezenter Ryszard Rembiszewski, nazywany również „Panem Lotto”. Przecięcia wstęgi dłutem górniczym dokonali: Przewodnicząca Rady Nadzorczej Totalizatora Sportowego Alicja Konzal, Dyrektor Oddziału Totalizatora Sportowego w Krakowie Renata Muszyńska, Członek Zarządu Totalizatora Sportowego Grzegorz Sołtysiński oraz prezes Kopalni Soli „Wieliczka” S.A. Zbigniew Zarębski.

Otwarcie uświetniła swoim występem pierwsza dama polskiej operetki- Grażyna Brodzińska, której towarzyszył zespół Krakowskiej Młodej Filharmonii pod batutą Tomasza Chmiela. Artyści zaprezentowali publiczności repertuar składający się ze szlagierów muzyki filmowej oraz melodii świata.

Otwarta pod ziemią kolektura została zgłoszona do księgi rekordów Guinessa jako najniżej położona na świecie.
Źródło: www.kopalnia.pl

Czy ktoś z Was słyszał o tym wydażeniu, bo ja trafiłem na to tylko dzięki stronie kopalni, a wydaje mi się że pomysł jest ciekawy tylko trochę mało nagłośniony.
 
     
Tardas 



Osiedle: Szymanowskiego
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 722
Skąd: Magnum Sal
Wysłany: 16-05-2007, 14:04   Re: Lotto w kopalni

almayer napisał/a:
Czy ktoś z Was słyszał o tym

Czytałem relację na stronie Urzędu www.wieliczka.eu
Spróbuję kupić los, może szczęście zależy od wysokości n.p.m. :one:
_________________
http://www.wieliczka24.info - niezależna strona miasta
 
 
     
almayer 
Kierat konny


Osiedle: Szymanowskiego
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 382
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 17-05-2007, 20:45   

Tardas napisał/a:
może szczęście zależy od wysokości n.p.m.

może raczej od niskości p.p.m. :-)
jak ilekroć jadę do jakiegoś miasta w którym jeszcze nie byłem albo jestem na wczasach zawsze wysyłam totolotka i ....... jak zwykle nic, ale próbuję dalej i przy najbliższej okazji spróbuję w kopalni
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 17