Poprzedni temat «» Następny temat
Leki, przychodnie, apteki- praktycznie
Autor Wiadomość
Joanna Kulawik
Sztolnia


Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 159
Wysłany: 11-01-2012, 20:12   

nacomito napisał/a:
a Ty chyba nie wybierasz się w zaświaty?


Z własnej woli się nie wybieram, choć w tych warunkach obawiam się, że padnę na zawał, albo ze śmiechu.
Poza tym wyobraziłam sobie przebieg kontroli NFZ: kciuk w w dół!!! Niech żyje Cezar!
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 11-01-2012, 21:54   

to niestety pokazuje profesjonalizm ekipy Tuska.. jaki premier tacy ministrowie.. banda niedouków i karierowiczów, zostawią tu burdel jakich mało, długi a może i gorsze rzeczy i polecą na ciepłe posadki w unii europejskiej. a ciemny lud i tak ich będzie hołubił przez wieki :D
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
Radekorzech 
Groty kryształowe


Pomógł: 1 raz
Wiek: 46
Dołączył: 08 Gru 2010
Posty: 117
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 12-01-2012, 10:53   

Cytat:
Kolejny z rozdwojeniem jazni...
Jakby wszyscy tak mysleli to mielibysmy nadal komune, a pracownicy Ursusa, stoczniowcy i gornicy z Wujka nadal solidnie wykonywali swoja prace. Kompletne niezrozumienie i klapy na oczach.


to że wiele Twoich wpisów obraża innych Forumowiczów to już wiemy, może napiszesz coś innego może nawet sensownego ?
_________________
Radek
 
     
andrzej2011
Komora


Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 197
Wysłany: 12-01-2012, 11:22   

Cytat:
Kolejny z rozdwojeniem jazni...
Jakby wszyscy tak mysleli to mielibysmy nadal komune, a pracownicy Ursusa, stoczniowcy i gornicy z Wujka nadal solidnie wykonywali swoja prace. Kompletne niezrozumienie i klapy na oczach.


co ma ten wpis wspólnego z dyskusją ???
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 12-01-2012, 12:20   

andrzej2011 napisał/a:
co ma ten wpis wspólnego z dyskusją ???
To, ze pisanie pod roznymi nickami nie dodaje ani sensu ani wiarygodnosci twoim wypowiedziom
 
     
andrzej2011
Komora


Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 197
Wysłany: 12-01-2012, 12:31   

Nie potrzebuję innych nicków
Sens i wiarygodność znasz znaczenie tych słów??
 
     
Aleksander
Bałwan solny


Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 240
Wysłany: 12-01-2012, 16:44   

Panowie piszcie do siebie bzdury, lecz nie zaśmiecajcie forum :!:
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 12-01-2012, 17:26   

Do pochopnych odgórnych decyzji oraz protestu lekarzy i aptekarzy dołączyli pacjenci.

Cytat:
Kilogramy zbędnych leków

Osiemset osiemnaście kilogramów przeterminowanych leków zebrano podczas zorganizowanej przez Starostwo Powiatowe w Wieliczce zbiórki lekarstw. Mimo, że akcja trwała dwa i pół miesiąca (od 3 października do 15 grudnia 2011r.) i prowadzona była jedynie w ośmiu aptekach na terenie powiatu wielickiego udało się zebrać o ponad sto kilogramów odpadów więcej, niż w 2010 roku.
więcej: http://www.wieliczka.pl/i...d=1764&Itemid=1
 
     
asiamala1
Szyb


Dołączył: 08 Lis 2010
Posty: 163
Wysłany: 13-01-2012, 08:44   

W środę zadzwoniłam do ośrodka zdrowia na Szpunara aby zarejestrować się na wizytę ponieważ domowe sposoby leczenia przeziębienia nie specjalnie dają efekt. Po chyba 17 próbach udało się, pani w rejestracji informuje mnie że wolny termin dopiero wtorek.
Zaczęłam marudzić, że termin długi że czuję się kiepsko, odpowiedź szybka pretensje do
do rządu i ministra zdrowia, robimy co możemy.
Z tego co piszecie w Wielmedzie jakoś wszystko funkcjonuje, na Szpunara chaos.
_________________
Asia
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 13-01-2012, 08:48   

asiamala1 napisał/a:
w Wielmedzie jakoś wszystko funkcjonuje
Dopoki jestes przeziebiona. Bo jakbys potrzebowala juz usg to zakontraktowane maja w Krakowie. A i niektorzy lekarze nie zauwaza nawet zlych wynikow badan dopoki im wyraznie nie wskazesz i zazadasz reakcji.
 
     
asiamala1
Szyb


Dołączył: 08 Lis 2010
Posty: 163
Wysłany: 13-01-2012, 09:16   

Proszę nie strasz mnie bo bardzo poważnie rozważam przeniesienie się do Wielmedu
_________________
Asia
 
     
Noranda 
Żupnik


Wiek: 83
Dołączył: 16 Paź 2010
Posty: 71
Wysłany: 13-01-2012, 22:54   

Tak dla analizy porównawczej jak to się dzieje w innych EUROPEJSKICH krajach:
http://www.bankier.pl/wia...6,poradnik.html
http://www.rynekzdrowia.p...,115821,14.html
http://biznes.gazetaprawn...wa_dla_nfz.html
http://www.e-finanse.com/artykuly/47.pdf
A teraz wracam do elementarnych narzędzi systemowych które już wszędzie funkcjonują a miały
i u nas tylko "znowu im nie wyszło i w późniejszym terminie"...
http://www.rynekzdrowia.p...om,14639,1.html
Powtarzam swoje tezy: Żaden z podmiotów odpowiedzialnych za nasze zdrowie nie jest bez winy.
Przecież to nie głupi ludzie i nie same zimne dranie, więc może by tak nie na noże a do współpracy? Może by przestali walczyć, a zaczęli wspólnie budować?
Może by się tak coś w końcu zaczęło dziać, ale nie od komina, a od fundamentów i narzędzi którymi wszyscy będą się mogli posługiwać aby spełniać zadania najżywotniejsze dla każdego Polaka?
Ja mam zamiar wybierać: kto potraktuje mnie jak przedmiot do rzucania winnych, już do niego nie pójdę.
 
 
     
Piotrex 
Mina
Obiezyswiat



Osiedle: wies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 96
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 1447
Skąd: Wieliczka i okolice
Wysłany: 14-01-2012, 11:23   

Noranda napisał/a:
Może by się tak coś w końcu zaczęło dziać, ale nie od komina, a od fundamentów i narzędzi którymi wszyscy będą się mogli posługiwać aby spełniać zadania najżywotniejsze dla każdego Polaka?
Ja mam zamiar wybierać: kto potraktuje mnie jak przedmiot do rzucania winnych, już do niego nie pójdę.


To zbyt skostniała struktura.
Ja bym sprawdził na pierwszy rzut np. czy szpitale maja potwierdzenie wykonanych wyjazdów , badan i konsultacji które sa refundowane z NFZ-u.
Bo co wtedy jak ktos leży w szpitalu ma na karcie wielokrotne konsultacje z wyjazdem włącznie a na prawdę nic takiego nie miało miejsca....

Więc kontrola nad zwrotem pieniędzy bo może się okazać że szpoitale i byle zaradniejsi lekarze drenują fundusze NFZ-u.To moja teoria.

Kontrole na zasadzie crossingu czyli krzyzowej kontroli wykazały by moze jak to wygląda.


Wkurza mnie zapisywanie dla małego dziecka najdroższych szczepionek nie każdego stać na taki luksus a może sie okazać że są równie dobre alternatywy tansze...

Noranda: wiesz dobrze że w pierwszej kolejności trzeba by było zweryfikowac NFZ poprzez wprowadzenie szpiegów z CBŚ i zweryfikować poprawność wydatków łącznie z zleceniodawcami czyli placówkami, szpitalami

Druga sprawa ZUS ....przecież to jakaś masakra jest nikt nie kontroluje wydatków ZUS ich inwestycji , kiedys TVN pokazywał co się dzieje...

Nie wróżę aby coś się zmieniło przez najblizsze 25 lat w służbie zdrowia wiem jedno ...

Szlachetne zdrowie nikt sie nie dowie jako smakujesz aż sie zepsujesz " - a to bedzie kosztować w Polsce coraz więcej.

Uważam że nasze przycodnie sa dobre ale tylko do wystawiania recept i skierowań.
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 14-01-2012, 14:08   

Temat wątku: "Leki, przychodnie, apteki- praktycznie", a praktycznych informacji wstawiliście tu tyle, że kot napłakał...
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
Noranda 
Żupnik


Wiek: 83
Dołączył: 16 Paź 2010
Posty: 71
Wysłany: 14-01-2012, 14:45   

ArturSosin napisał/a:
Piotrex, bez urazy ale wez Ty sie lepiej zajmij samochodami bo szkoda nawet czasu zeby to skomentowac. A w przerwie zadzwon do NFZ i dowiedz sie jak to wyglada.

Do @Piotrex: Cały system ochrony zdrowia a także ZUS musi być zmieniony bo się nie sprawdzają. Kwestia kiedy i kto będzie miał odwagę wziąć się za te molochy stajni Augiasza.
Dla relaksu proponuję: http://www.youtube.com/watch?v=F_jsV5Fi0Gc
Żeby tak coś w tym stylu o służbie dla obywatela urzędników i polityków.
Do NFZ szkoda dzwonić. Tak są na bieżąco w internecie. Wypięli się czymś takim:
http://www.nfz-krakow.pl/...rt&idd=3&ida=94
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 16