Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: master7
10-10-2011, 07:44
Kto z Wieliczki będzie kandydował do Sejmu/Senatu?
Autor Wiadomość
Grecjus
Gwarek


Dołączył: 19 Maj 2011
Posty: 16
Wysłany: 19-05-2011, 21:21   

Kozioł ma duże poparcie środowiska "Dziwiszowego", które chce go mocno lansować.
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 19-05-2011, 21:26   

Cytat:
Kozioł ma duże poparcie środowiska "Dziwiszowego", które chce go mocno lansować.

Jak wszyscy w PISie.
Nie liczy sie czy coś potrafi tylko czy "czarni" go lubią :)
_________________
 
     
andrzej2011
Komora


Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 197
Wysłany: 20-05-2011, 10:27   

Podobno Duda były kandydat na prezydenta Krakowa ma być jedynką w naszym okręgu
 
     
Grecjus
Gwarek


Dołączył: 19 Maj 2011
Posty: 16
Wysłany: 20-05-2011, 18:33   

przemo napisał/a:
Cytat:
Kozioł ma duże poparcie środowiska "Dziwiszowego", które chce go mocno lansować.

Jak wszyscy w PISie.
Nie liczy sie czy coś potrafi tylko czy "czarni" go lubią :)


Czyżbyś podważał kompetencje Artura Kozła??
 
     
Ania5 
Szyb


Osiedle: Sienkiewicza
Wiek: 46
Dołączyła: 09 Lut 2011
Posty: 162
Wysłany: 23-05-2011, 07:06   

Czyli liderem Pisowskiej listy kandydat z Krakowa, dziwne praktyki :zly:
 
     
pt_kozlowski
Skarbnik


Dołączył: 17 Lis 2010
Posty: 85
Wysłany: 24-05-2011, 11:23   

Na to wygląda że Andrzej Masny może liczyć na wysokie miejsce na liście PJN! Artykuł zamieściłem w temacie "PJN w Wieliczce".
 
     
Grecjus
Gwarek


Dołączył: 19 Maj 2011
Posty: 16
Wysłany: 26-05-2011, 15:32   

pt_kozlowski napisał/a:
Na to wygląda że Andrzej Masny może liczyć na wysokie miejsce na liście PJN! Artykuł zamieściłem w temacie "PJN w Wieliczce".


Ale to taki start pro forma, PJN nie liczy się w wyborach!!!
 
     
Aleksander
Bałwan solny


Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 240
Wysłany: 26-05-2011, 18:48   

Szkoda Pana Masnego w PJN, musi poświęcić trochę czasu i gotówki. Sondaże ok 1% więc strata czasu i kasy. :029:
 
     
asiamala1
Szyb


Dołączył: 08 Lis 2010
Posty: 163
Wysłany: 27-05-2011, 18:45   

Pan Masny ma już długą kartotekę jesli chodzi o przynależność do organizacji i partii. :zly:
_________________
Asia
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 28-05-2011, 11:16   

Wyborcza machina ruszyła
Cytat:
Kto "z Wieliczki" wystartuje jesienią do Sejmu i Senatu? Dyskusje i przymiarki trwają. Niektórzy z potencjalnych kandydatów już zdecydowali.

Na razie pewniki są dwa. Elżbieta Achinger, mieszkanka Raciborska, teraz radna Sejmiku Województwa Małopolskiego, a w latach m.in. 2006-2010 radna miejska w Wieliczce, potwierdza że jest na liście PO w okręgu tarnowskim, gdzie przynależy powiat wielicki. - Startuję z piątego miejsca. Chciano dać mi czwarte, ale uznałam, że wolę to następne. Piąte miejsce, to i kampania wyborcza na piątkę... - stwierdza Elżbieta Achinger. Natomiast burmistrz Wieliczki od roku 2006 - Artur Kozioł, którego nazwisko wymieniane jest chyba najczęściej w gronie wielickich kandydatów do parlamentu z list PiS, zaprzecza pogłoskom jakoby miał kandydować.

- Wszyscy pytają mnie, czy będę startował do Sejmu... Bardzo się cieszę, że moja kandydatura pojawia się i w środowisku polityków, i wśród mieszkańców, bo to znaczy, że ludzie uważają, iż miałbym szansę w wyborach. Nigdzie się jednak nie wybieram. Jestem burmistrzem Wieliczki i mam zamiar być nim przez następne cztery lata. Mam tu do zrealizowania wiele ważnych projektów; nie mam ochoty z tego rezygnować - powiedział nam Artur Kozioł. Dodaje, że teraz "nie jest moment, by chciał ubiegać się o miejsce w parlamencie". - A mówiąc żartem - jedynym stanowiskiem, dla którego zrzekłbym się funkcji burmistrza Wieliczki, jest ambasador w Watykanie. To jest coś, o czym marzę od dziecka... - wyjawił.

Gdy zapytaliśmy, czy bierze pod uwagę "parlamentarny" scenariusz w roku 2015, stwierdził: - Dziś nie zakładam, że nie będę ubiegał się o stanowisko burmistrza Wieliczki także na kadencję 2014 - 2018. Poza tym, nie bardzo widzę siebie w roli posła. Wolę konkretne działanie niż zajmowanie się projektowaniem ustaw.

Elżbieta Achinger mówi natomiast, że początkowo zamierzała walczyć o miejsce w Senacie. - Wynika to z tego, że mam dużo różnych zajęć, których nie chciałabym przerywać - działam w Stowarzyszeniu Absolwentów i Przyjaciół LO w Wieliczce, z którym prowadzimy Uniwersytet Trzeciego Wieku, i w innych organizacjach pozarządowych. Do tego dochodzi jeszcze życie zawodowe, rodzina. Wolałabym Senat, bo to jednak mniej absorbująca praca, niż posłowanie. Stanęło jednak na tym, że wystartuję do Sejmu - mówi kandydatka PO.

Wieliczka może mieć "swego" senatora. Nieoficjalnie wiadomo, że wieliczanin, senator w tej kadencji, a wcześniej małopolski wojewoda - Maciej Klima (PiS), będzie ponownie ubiegał się o miejsce w Senacie z okręgu tarnowskiego.

Wojciech Kozak (PSL), wicemarszałek małopolski, mieszkaniec podwielickiej Zabawy, prawdopodobnie wystartuje do Sejmu, ale w okręgu krakowskim. Natomiast w okręgu tarnowskim listy do parlamentu zamierza przygotować także PJN. Tu "wielickim" kandydatem na posła ma być Andrzej Masny, mieszkaniec Sułkowa, radny powiatu wielickiego i wiceprezes Zakładu Gospodarki Komunalnej w Wieliczce.

Prócz Elżbiety Achinger, PO chce wystawić w okręgu tarnowskim jeszcze dwóch kandydatów do Sejmu z powiatu wielickiego. Konkretów jeszcze nie ma. Na przedwyborczej giełdzie pojawiają się nazwiska: radnej powiatu wielickiego, mieszkanki Węgrzc Wielkich, Ewy Ptasznik oraz wójta Gdowa Zbigniewa Wojsa, a także - rzadziej - byłego wójta Biskupic, obecnie sekretarza gminy Kłaj, Zbigniewa Fica.

Natomiast lokalni politycy PiS twierdzą, że z ramienia tej partii w okręgu tarnowskim "na posła" wystartuje dwóch wielickich kandydatów. Ustalono, że jeden z nich powinien być z gminy Wieliczka, drugi z innego rejonu powiatu. Mówi się, że o miejsce w Sejmie mogą ubiegać się: sekretarz gminy Wieliczka, mieszkaniec Czarnochowic, Adam Marek Panuś, wielicki starosta Jacek Juszkiewicz oraz radny powiatu wielickiego Roman Wcisło ze Szczytnik.

Czy wieliczanie mają tym razem szansę na "swojego" posła? Przypomnijmy, że powiat wielicki przypisano do tarnowskiego okręgu wyborczego w ordynacji wyborczej z kwietnia 2001 roku. Od tamtej pory żaden z kandydatów do Sejmu z tego rejonu nie uzyskał poselskiego mandatu, a mieszkańcy, wśród których panuje opinia, że winne temu jest przede wszystkim błędne wyznaczenie granic okręgów wyborczych, narzekają na brak "swego" reprezentanta.

Wedle powszechnej opinii, największe szanse na posłowanie "z Wieliczki" miałby Artur Kozioł, który podczas ubiegłorocznych jesiennych wyborów samorządowych uzyskał 10 920 głosów mieszkańców gminy. Gdyby podczas wyborów parlamentarnych wynik ten się powtórzył, burmistrz Wieliczki zasiadłby w sejmowych ławach.

Wojciech Kozak zebrał podczas ubiegłorocznych wyborów do Sejmiku Województwa Małopolskiego 12 443 głosów. Odnośnie szans Elżbiety Achinger zdania są podzielone. W listopadzie 2010 roku, podczas wyborów do Sejmiku Województwa Małopolskiego, uzyskała ona wynik 7308 głosów. Ten rezultat raczej nie wystarczyłby do Sejmu. Trzeba też wziąć pod uwagę, że wieliczankę poprzedza na listach PO troje posłów obecnej kadencji: Jan Musiał, Aleksander Grad oraz Urszula Augustyn. JOLANTA BIAŁEK

Wieliczka chce do Krakowa

Apele o ponowne przyłączenie powiatu wielickiego do krakowskiego okręgu wyborczego powtarzają się od lat. Ostatni raz po wyborach parlamentarnych w 2007 roku.

Rada Powiatu Wielickiego przyjęła wtedy rezolucję, w której napisano m.in. "Powiat wielicki długie lata należał do krakowskiego okręgu wyborczego. (...). W wyborach do Sejmiku Województwa Małopolskiego jesteśmy w okręgu "okołokrakowskim" i ta różnica (...) jest nieczytelna i kompletnie niezrozumiała dla mieszkańców". Mówiono także o bliskim sąsiedztwie powiatu wielickiego z aglomeracją krakowską oraz przynależności gmin tworzących powiat wielicki do Krakowskiego Obszaru Metropolitarnego.

Rezolucję tę przesłano m.in. do premiera Donalda Tuska oraz do małopolskich parlamentarzystów. Odzewu jednak nie było.
źródło: http://www.dziennik.krako...na-ruszyla.html
 
     
dawidsurowka 
Sztolnia


Osiedle: Lekarka
Wiek: 39
Dołączył: 22 Gru 2010
Posty: 152
Wysłany: 28-05-2011, 12:18   

Jeśli PO ma tylu chętnych z powiatu to znowu żaden nie zrobi wyniku, głosy się rozbiją skorzystają inni :?:
_________________
DAWID
 
     
Grecjus
Gwarek


Dołączył: 19 Maj 2011
Posty: 16
Wysłany: 30-05-2011, 09:01   

Czyli jednak Kozła nam zostawią.
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 30-05-2011, 09:02   

Nie wiem czy się cieszyć czy płakać :)
Nastepcy z jego ugrupowania mógłby być tylko gorszy :<
A w sejmie burmistrz osiągnąłby jedynie diety :)
_________________
 
     
Radekorzech 
Groty kryształowe


Pomógł: 1 raz
Wiek: 46
Dołączył: 08 Gru 2010
Posty: 117
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 30-05-2011, 09:15   

przemo napisał/a:
Nie wiem czy się cieszyć czy płakać :)
Nastepcy z jego ugrupowania mógłby być tylko gorszy :<
A w sejmie burmistrz osiągnąłby jedynie diety :)


Z drużyny tego Pana są tylko gorsi to racja
_________________
Radek
 
     
Grecjus
Gwarek


Dołączył: 19 Maj 2011
Posty: 16
Wysłany: 04-06-2011, 07:32   

Może ludzie wybraliby inną opcję, kto wie. A jak nie to Panuś
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 18