Poprzedni temat «» Następny temat
Korespondent z Bizancjum donosi....
Autor Wiadomość
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 18-02-2011, 20:40   

Tak potraktowano mniejszość 65 lat temu w jednym z europejskich krajów:

http://wiadomosci.gazeta....bede_zyl__.html
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
atam 
Mina


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Lis 2008
Posty: 1021
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 18-02-2011, 20:45   

oj coś żeśmy się odkulali od Bizancjum... ;)
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 18-02-2011, 22:39   

No to powracając do tematu tu są kamerki drogowe w mieście, więc teraz siedzimy i patrzymy kiedy kiotari będzie wracał z bankietu :P

http://tkm.ibb.gov.tr/yolDurumu/Kameralar.aspx
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 19-02-2011, 09:03   

Wiem, że OT, ale nie mogę przejść koło tego obojętnie
Cytat:
Tak potraktowano mniejszość 65 lat temu w jednym z europejskich krajów:

Plucia na Polaków cd? Aaa Wyborcza i wszystko jasne ;)
Ciekawe czy izraelska prasa też reklamowałaby książkę science-fiction udającą historyczną, w której Żydzi są bezpodstawnie oskarżania o np. ludobójstwo.

że cytując nawet z tego artykułu
Cytat:
Ilu ich było? Jan T. Gross w ostatecznej wersji swojej książki zmniejszył szacowaną przez siebie liczbę polskich ofiar ze "stu - dwustu tysięcy" na "kilkadziesiąt tysięcy". Barbara Engelking (to m.in. na podstawie jej szacunków zmienił zdanie Gross) jest ostrożniejsza i nie podaje nawet szacunkowej liczby: "Żeby mieć jakiekolwiek wyobrażenie o proporcjach, trzeba by wiedzieć, ilu Żydów próbowało się ratować. Ilu nie poszło do wagonów lub z nich wyskakiwało? Ilu ukrywało się po stronie aryjskiej? Ilu uciekło z obozów pracy? Jak się szacuje, wysiłek ucieczki przed śmiercią podjęło ok. 10 proc. polskich Żydów. Jeśli więc około 250 tys. Żydów poszukiwało ratunku, a - według szacunków historyków - spośród tych, którzy w różnych warunkach ukrywali się wśród ludności polskiej, ocalało od 30 do 60 tys. w partyzantce i w lesie - od 10 do 15 tys., to w tej ostatniej, trzeciej fazie Zagłady zginęło od 175 tys. do 210 tys. Żydów.

Cytat:

Nie sposób stwierdzić, jaka część z nich została wyłapana i zabita przez samych Niemców zaraz po likwidacji gett, ilu zmarło z wycieńczenia, chorób czy głodu, a ilu zostało wydanych Niemcom czy zamordowanych przez Polaków". Same tylko dokumenty, na których autorka opiera swoją książkę, pozwalają szacować, że z winy Polaków zginęło ponad dwa i pół tysiąca osób. A to zaledwie fragmentaryczne badania.


Zauważyli, że pseudo historyk Gross wziął liczbę z księżyca, więc teraz próbują to jakoś uzasadnić naukowo. Bo Gross przyjął, że wszyscy o których nie wiadomo co się z nimi stało, na pewno zostali wydani/zamordowani przez Polaków. I z 200 tysięcy wychodzi podobno 2500.
I nawet z tego artykuły wynika, że Polacy uratowali wielokrotnie więcej Żydów, niż mogliby teoretycznie wydać. To, że kanalie są wszędzie i autorka dotarła do świadków takich wydarzeń, ma przypiąć nam jako narodowi łatkę morderców Żydów.
Ile Żydów zabili Niemcy i ile uratowali? Aaa, to nie Niemcy to przecież naziści z Marsa. Przekłamywanie historii cd.
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 19-02-2011, 09:34   

pablo napisał/a:
przypiąć nam jako narodowi łatkę morderców Żydów
O ile latwiej potem upominac sie o mienie. A to jest priorytet tego narodu.
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 19-02-2011, 10:49   

Jak dla mnie to powinno się całą sytuację wyzerować po wojnie.

Jak ktoś się zrzekł polskości i zwiał do Izraela, USA, czy gdzieś to teraz won a nie odzyskiwanie mienia. Tak samo z Niemcami. Jakie zwroty majątków. Wojnę wywołali i bezczelnie jeszcze będą zabierać nieruchomości w których mieszkają najczęściej nasi przesiedleńcy.
:fakyou: :fakyou: :fakyou:

Teraz to tylko w miastach straszą różne obiekty bo nie ma kto wyremontować, a jak już się ktoś podejmie i kasę wyłoży to się znajduje właściciel krzyczący, ale to jest moje.
:502: :502: :502:
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 19-02-2011, 10:56   

nietopesh napisał/a:
to się znajduje właściciel
A zwykle 'spadkobierca' ;)
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 19-02-2011, 12:38   

pablo napisał/a:
I nawet z tego artykuły wynika, że Polacy uratowali wielokrotnie więcej Żydów, niż mogliby teoretycznie wydać. To, że kanalie są wszędzie i autorka dotarła do świadków takich wydarzeń, ma przypiąć nam jako narodowi łatkę morderców Żydów.
Ile Żydów zabili Niemcy i ile uratowali? Aaa, to nie Niemcy to przecież naziści z Marsa. Przekłamywanie historii cd.


Przekłamywaniem historii jest także robienie z Polaków narodu wybranego, szczególnie gościnnego, sprzyjącego "obcym", szlachetnego, itp. Jak sam napisałeś kanalie sa wszędzie, ale zgodnie z polską propagandą, nie w Polsce. Ile tzreba było czasu aby takie Jedwabne wyszło na jaw...

A to że akurat próbuje się Polskę zrównać z Niemcami, czy przypiąć nam jakąś szczególną łatkę tępicieli Żydów, to inna sprawa, która też mi sie nie podoba. Nie można jednak każdego głosu wskazującego mordy Polaków na Żydach sprowadzać do robienia antypolskiej propagandy. A tego chciałaby prawica, bo w micie Polski Chrystusowej nie ma miejsca na podłości i zbrodnie.
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 19-02-2011, 13:14   

Natomiast w micie michnikowszczyzny jest robienie z Polaków ludobójców, a wszystkich, którzy przed oczernianiu Polski próbują się przeciwstawiać łatek typu antysemita i wyznawcę Polski będącej mesjaszem narodów.

Nie uważam więc, że Polska jest Polską Chrystusową, wybraną, super szlachetną, etc.

Co nie zmienia mojej opinii o szumowinach typu Grass oraz jego promotorach, których działalność prowadzi do zrównania katów i ofiar. Polska historiografia nie zaprzecza, że były denuncjacje, było szmalcownictwo, ale ważna jest po pierwsze podbudowa histroczna, czyli wynika to z jakichś dokumentów, a nie z powietrza, a po drugie ważne jest kontekst. Więc jeżeli gość twierdzi, że Polacy przyczynili się do zabicia tylu i tylu żydów powinien jednak zaznaczać, że była to zdecydowanie mniejsza skala, niż tych, którzy tych Żydów z narażeniem życia ratowali.
Takich będę tępił zawsze i wszędzie. Bo robią z naszego kraju antysemitów, mimo, że nigdzie Żydów nie musiano ratować z narażeniem życia, a nie zajmą się np. taką Francją, gdzie antysemityzm był rzeczywisty, gdzie Żydów francuscy obywatele na terenie wolnej Francji wydawali dobrowolnie.
Cytat:
We Francji zakorzenienie antysemityzmu w elitach państwa ukazała osławiona afera Dreyfusa po I wojnie światowej. Rząd Frontu Ludowego prowadził poufne negocjacje z rządami innych krajów w sprawie pozbycia się i ekstradycji Żydów z Europy, jeszcze zanim Hitler doszedł do władzy. Administracja państwowa rządu Vichy, francuska policja i francuscy obywatele wydali w ręce ges_tapo dziesiątki tysięcy Żydów z nie okupowanej części Francji. Dobrowolnie i gorliwie.


A kto słyszał o antysemityźmie francuskim - nikt. A kto o Polskim - cały świat, właśnie przez takich zakłamanych pajaców.

Polska podobnie jak Izrael powinna przeznaczyć konkretne pieniądze na PR na Zachodzie, odkłamujący historię. Przez 40 lat nie mogliśmy się bronić, przez następne 20 nie potrafiliśmy i to są skutki.

Cytat:
Ile tzreba było czasu aby takie Jedwabne wyszło na jaw...

Według grassa w zwykłej wiejskiej stodole zmieściło się 1600 osób...
Ohydny fakt miał miejsce, ale czy to była reguła na polskich wsiach, czy jednak wyjątek? Ten człowiek za wszelką cenę chce zrobić z nas ludobójców, co widać chociażby w przykładach manipulacji liczbami.
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 19-02-2011, 15:26   

pablo napisał/a:
A kto słyszał o antysemityźmie francuskim - nikt.


Ja słyszałem. I o Dreyfusie także. :)

Myślę, że nie wiemy jak naprawdę odbierana jest Polska czy Francja w kontekście antyżydowskości i trochę wyolbrzymiamy problem.

Natomiast faktycznie powinno sie przeznaczyć kasę na dobrą polską propagandę. Kto milczy medialnie , ten nie ma racji... Taki świat.

Jestem zwolennikiem zbudowania supernowoczesnego Centrum Pamięci Zbrodni Niemieckich w takim Oświecimiu jak tylko to niemieckie centurm wypędzonych powstanie - pownno być tak super multimedialne żeby każdy cudzoziemiec stawial go sobie za obowizaek zobaczyć.

Na pewno byłyby to lepiej wydane pieniadze z budżetu niż na Świątynię Gigant.

To co nie pomaga Polsce obecnie, to zezwolenie na rasistowskie treści w Radiu MaRyja, które nie są ścigane przez prokuraturę, co druga ściana na blokowisku o treści : Żydy do gazu, itp.
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 19-02-2011, 15:56   

nietopesh napisał/a:
No to powracając do tematu tu są kamerki drogowe w mieście, więc teraz siedzimy i patrzymy kiedy kiotari będzie wracał z bankietu

Bankietu nie było, nie macie co patrzeć na kamerki :-)
Wracając do Turcji - to przypominam o rzezi Ormian podczas pierwszej wojny światowej, gdzie zależnie od źródeł wycięto ok 1 mln Ormian - za to, że byli chrześcijanami. Turcy obecnie przemilczają ten fakt - podobnie jak każda inna nacja przemilcza niemiłe fakty ze swojej historii. Ararat uznawany przez Ormian za symbol ich kraju znajduje się w Turcji od tego czasu.
A co do wstąpienia Turcji do Unii - mam bardzo mieszane uczucia. Unia, mimo różnych obecnych deklaracji odżegnujących się od chrześcijańskich korzeni - jest wspólnotą krajów wychowanych w jednej kulturze, mających wspólne korzenie tożsame z chrześcijaństwem. To zupełnie inny świat niż świat turecki - nawet jeśli Attaturk zrobił z Turcji państwo świeckie.
Bardzo lubię Turków, ale nie wydaje mi się aby ich wstąpienie do Unii było dobrym pomysłem. Ale może się mylę...?
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 19-02-2011, 18:42   

Póki Francja, Niemcy, Anglia nie poczują tam pieniedzy, Europa może spać spokojnie.
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 19-02-2011, 18:55   

Cytat:
To co nie pomaga Polsce obecnie, to zezwolenie na rasistowskie treści w Radiu MaRyja, które nie są ścigane przez prokuraturę,

słyszałeś, czy powtarzasz? :)

Cytat:
co druga ściana na blokowisku o treści : Żydy do gazu, itp.

a to ma zupełnie inne podłoże :)
 
     
T
Kierat konny


Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 331
Wysłany: 19-02-2011, 20:00   

kiotari napisał/a:

Wracając do Turcji - to przypominam o rzezi Ormian[...]

Turcy mają też (lub mieli niedawno) zatargi z Grecją, Cyprem (i o Cypr - przede wszystkim) i częścią swoich licznych sąsiadów; mają też duży atut rosyjski w ręce - puszczanie lub nie floty czarnomorskiej przez Bosfor. Do tego mają Kurdów, walczących o uzyskanie własnego niepodległego kraju i kawałkiem Turcji by nie pogardzili. To jeszcze o tym, kto Turków nie kocha.

kiotari napisał/a:
A co do wstąpienia Turcji do Unii - mam bardzo mieszane uczucia. [...]
Bardzo lubię Turków, ale nie wydaje mi się aby ich wstąpienie do Unii było dobrym pomysłem. Ale może się mylę...?

Turków, jak i kilku nawet bliższych nacji, niestety nie znam, poza tym co o nich przeczytam. Z doniesień prasowych i książek Pamuka jawi mi się jednak państwo szybko się modernizujące i z aspirującą władzą oraz mocno ostrożną (w najlepszym razie) prowincją. Ten rozdźwięk oraz ten podkreślany przez Pamuka ogólny stosunek do Europy, na którą się patrzy w Turcji w celach porównawczych aby zaraz potem poczuć do niej niechęć i pomieszanie wstydu z poczuciem wyższości... To jest to co mnie niepokoi jako Europejczyka. Że Turcja, nie będąc gotową społecznie na europejską wersję demokraji, choć może ekonomicznie w lepszej kondycji niż np Rumunia czy nawet Polska, stanie się kolejnym źródłem problemów, na początek dla unijnej polityki społecznej i kulturalnej.
_________________
Zawsze wyorbrażałem sobie Raj jako bibliotekę; nigdy jako ogród.
Jorge Luis Borges
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 19-02-2011, 22:30   

T napisał/a:
Z doniesień prasowych i książek Pamuka jawi mi się jednak państwo szybko się modernizujące i z aspirującą władzą oraz mocno ostrożną (w najlepszym razie) prowincją. Ten rozdźwięk oraz ten podkreślany przez Pamuka ogólny stosunek do Europy, na którą się patrzy w Turcji w celach porównawczych aby zaraz potem poczuć do niej niechęć i pomieszanie wstydu z poczuciem wyższości... To jest to co mnie niepokoi jako Europejczyka. Że Turcja, nie będąc gotową społecznie na europejską wersję demokraji, choć może ekonomicznie w lepszej kondycji niż np Rumunia czy nawet Polska, stanie się kolejnym źródłem problemów, na początek dla unijnej polityki społecznej i kulturalnej.

Bardzo trafnie to ująłeś :)
Będąc w Istanbule - spacerując po ulicach, jeżdżąc ichniejszym tramwajem czy metrem można poczuć się pod względem cywilizacyjnym, jak w normalnym kraju europejskim. Jakiejś porażającej biedy na ulicach nie widać, ilość żebrzących w normie - tak jak i u nas. Słysząc jednak nawoływania muezinów z minaretów człowiek zdaje sobie sprawę, że to dla niego kulturowo zupełnie obcy świat. I pewnie tak samo jest z ich aspiracjami do Unii. Pod względem gospodarczym to może by i pasowali, ale kulturowo - kompletnie nie.
T napisał/a:
puszczanie lub nie floty czarnomorskiej przez Bosfor.

To jest jedna z przyczyn, dla których są w NATO
T napisał/a:
Do tego mają Kurdów, walczących o uzyskanie własnego niepodległego kraju i kawałkiem Turcji by nie pogardzili.
i którzy co jakikś czas coś im wysadzają, aby przypomnieć o swoim istnieniu. Nie należy tez zapominać o cichym sojuszu z Irakiem Saddama i Iranem, który ma na celu izolację i ignorowanie właśnie Kurdów. Problemy wsppółzycia z Kurdami oraz z nacjami arabskimi w momencie wejścia do UNii staną się też naszymi problemami. Choć arabbskie probelmy Belgii i Francji też są w pewnym sensie naszymi problemami już teraz.
A z drugiej strony twarde NIE dla Turcji w Unii może spowodować rzucenie ich w ramiona świata arabskiego, co może być groźne dla Europy.
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 17