Poprzedni temat «» Następny temat
KOMISJA PRZYDZIALU MIESZKAN
Autor Wiadomość
Aga
Gość
Wysłany: 11-09-2008, 22:36   KOMISJA PRZYDZIALU MIESZKAN

Mam takie pytanie,na ktore nie znalazlam odp.jak gdzies jest to przepraszam ;)
dostalam pismo o komisji 15.09.2008 w sprawie przydzialu mieszkan socjalnych.
Chcialabym wiedziec jak to teraz bedzie przebiegac,czego mam sie spodziewac,jaki sa szanse abym to mieszkanie otrzymala?
 
     
Nord 
Kierat konny


Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 377
Wysłany: 12-09-2008, 09:17   

Nie mogę udzielić dokładnej odpowiedzi nie znając treści pisma, ale parę faktów mam nadzieje pomocnych. Znam troszke sprawę choć z innej strony.
W gminie Wieliczka sa określone i dostępne w Zarządzie Budynków Komunalnych zasady, kryteria i arkusze punktacyjne odnośnie przydziału mieszkań z puli komunalnej.
W uproszczeniu dobywa sie to tak:
zainteresowany składa pismo po wstępnej weryfikacji jest umieszczany na liście oczekujących obecnie z tego co się orientuję ok. 200 wniosków, bo od 2002 roku nie był oddawany żaden nowy lokal.
Następnie Komisja Mieszkaniowa Rady Miejskiej złożona z Radnych przeprowadza kwalifikacje punktową wg. przyjętego w uchwale arkusza. Komisja w ostatnim czasie nie przeprowadzała tej procedury, gdyż nie było sensu punktować sytuacji osób jak nie było szans na przydzielenie mieszkania, a warunki osób składających mogą sie przecież zmieniać. Poza tym z wizytą komisji zawsze wiązane są nadzieje na mieszkanie a tych nie było. Obecnie po oddaniu nowych mieszkań ta procedura zostanie uruchomiona. Zgodnie z przyjętymi założeniami i kryteriami dostępnymi i zapisanych w ustawie i prawie lokalnym.
Tak powinno to przebiegać, Najważniejsze kryteria to poza wstępnym i podstawowym czyli dochodem to stan obecnego lokalu, ilość m3 na osobę w rodzinie, dzieci, dostępność do mediów.
Komisja Mieszkaniowa opiniuje a samego przydziału dokonuje burmistrz, który zwykle kieruje się opinia komisji (w prawie nie jest do tego obligatoryjnie zobowiązany).

Z tego co się orientuję to w piśmie co Pani dostała chodzi o dostarczenie i uzupełnieniu załączników i zaświadczeń do wniosku. Powinny tam być nr telefonu do ZBK proszę tam zadzwonić o szczegóły. 15 raczej nie ma żadnej komisji mieszkaniowej, jej terminy obrad, jak każdej innej dostępne sa w Bip-ie.

O szansach na forum razie nie ma co mówić. Chyba aż takich możliwości wielieliczka24.info na razie nie ma. :diabel: ;)
 
     
Aga
Gość
Wysłany: 18-09-2008, 14:03   

witam mam kolejne pytanie.w pismie ktore otrzymalam bylo napisane ze mam doniesc zasw.o zarobkach z trzech mies.,zasw.o zarobkach rocznych i kilka papierkow.pisalo tez ze komisja zbiera sie 15,09.nie wiem juz co o tym myslec...ile sie czeka na taka odp???moze powinnam gdzies isc i zapytac???blagam pomozcie!
 
     
Nord 
Kierat konny


Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 377
Wysłany: 18-09-2008, 17:06   

Droga PANI, jak było napisane 15.09 to dlaczego Pani jeszcze tego nie oddała przecież chętnych jest dużo i mogli trzymać się ściśle dat.
Jak Pani chce na coś liczyć to radzę pozbierać wskazane druki i w drogę do UMiG
tam kompetentne osoby lub wcześniej zadzwonić 12 278 63 12.
 
     
Aga
Gość
Wysłany: 18-09-2008, 18:47   

Ale ja juz dawno papiery zlozylam :) chcialam tylko wiedziec ile bede teraz czekac na jakas wiadomosc????
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 17