Poprzedni temat «» Następny temat
Kamienica przy szybie królewskim
Autor Wiadomość
Miecio
Gość
Wysłany: 09-01-2008, 11:49   

No to mamy "Kamienice przy Szybie Królewskim"
A gdzie ten szyb ?



Wiecej informacji
 
     
Miecio
Gość
Wysłany: 09-01-2008, 11:51   

A najlepszy jest opis miasteczka Wieliczka :
Cytat:
WIELICZKA to perła polskich miast, urokliwa, pełna zabytkowych obiektów i zadbanej zieleni, to miasto wielu atrakcji i wydarzeń kulturalnych. Zrównoważony rozwój tego wyjątkowego miasta w tym dbałość o jego uzdrowiskowy charakter sprawia, że warto w nim zamieszkać.

Niesamowite gdzie oni to znalezli ?????
Pocyztajcie w linku z poprzedniego posta jakie jaja tam wypisuja :)
 
     
wicked 
Skarbnik


Dołączyła: 12 Wrz 2007
Posty: 81
Wysłany: 09-01-2008, 12:24   

Miecio napisał/a:
A najlepszy jest opis miasteczka Wieliczka :
Cytat:
WIELICZKA to perła polskich miast, urokliwa, pełna zabytkowych obiektów i zadbanej zieleni, to miasto wielu atrakcji i wydarzeń kulturalnych. Zrównoważony rozwój tego wyjątkowego miasta w tym dbałość o jego uzdrowiskowy charakter sprawia, że warto w nim zamieszkać.

Niesamowite gdzie oni to znalezli ?????
Pocyztajcie w linku z poprzedniego posta jakie jaja tam wypisuja :)


no to prosze - a ja nie wiedziałam w jak cudownym mieście żyję! :diabel: perła polskich miast - powaliła mnie na łopatki, hehe...

Cytat:
A po co Ci gimnazjum ?
Niestety wyz demeograficzny juz minal i predko nowy nie przybedzie.
Pozatem dzieci z obecnego gimnazjum robia wystarczajac ilosc zniszczen wokolicy.
Mysle z ieszkancy sw barbary nie byliby zadowoleni.


A co do lasu ? Ja chetnie ale za ile go bedzie mozna ogladac ? 30 lat ? dozyje ?

Wole galerie bo przynajmniej bedzie mozna sensowne zakupy zrobic.
Pozdrawiam

po co gimnazjum - po to by dzieciaki miały lepsze warunki do nauki...i niekoniecznie musi to byc w okolicach św.Barbary...bo to nie o to chodzi...
- a co do galerii- sensowne zakupy to ja robie w krakowie np w galerii kazimierz. tyle mamy galerii / centrum handlowe itd itp - po co tego budowac więcej? galeria kazimierz; krakowska, sklepy na Rynku w Krk; galeria centrum; M1; Plaza; nie wspomne o zakopiance oraz Solway - ja myślę, że co za dużo to niezdrowo... niech sobie tam galerie budują, mnie to ogólnei nei przeszkadza; jednak wydaje mi się, że Wieliczka ma jeszcze inne zapotrzebowania:)
 
     
Jam Łasica
Gość
Wysłany: 09-01-2008, 12:57   

wicked zapomniałas dodac kolejna budowana w okolicach stacji łagiewniki na terenie starej cementowni.

A po co u Nas ?
A) podatki firm które będą podnajmować powierzchnie będą spływały do kasy naszego miasta
B) jeżeli komuś kto akurat wykańcza lub buduje dom czegoś zabraknie to nie będzie musiał wbijać sie do centrum krakowa ( nawet pod tesco ) tylko kupi na miejscu, a ze wzgledu na to że inwestycji budowlanych jest sporo to coś takiego się przyda , popytaj choćby ludzi z ochoty czy by nie chcieli mieć bliżej.
C)Galeria wielicka będzie tosunkowo mała, ale jej zaletą ma być KINO !, którego od chyba około 15 lat nie ma ( jak nie dłużej ), ludzie narzekają ze nie ma jak wrócić z nocnych seansów z krakowa, tu by mieli na miejscu, nawet moze wieliccy taksówkarze by coś zarobili.
D) jeżeli powstanie galeria to możliwe ze do niej jakas nowa nitka komunikacyjna ( darmowy autbus , linia MPK )
E) wkońcu po to żeby sciągnąć do wieliczki ludzi z okolic naszego powiatu i ościennych , żeby zostawiali kase u Nas a nie w słynnych Krakowskich Molochach.

Co TY na to ?
 
     
wicked 
Skarbnik


Dołączyła: 12 Wrz 2007
Posty: 81
Wysłany: 09-01-2008, 13:08   

Jam Łasica napisał/a:
wicked zapomniałas dodac kolejna budowana w okolicach stacji łagiewniki na terenie starej cementowni.

A po co u Nas ?
A) podatki firm które będą podnajmować powierzchnie będą spływały do kasy naszego miasta
B) jeżeli komuś kto akurat wykańcza lub buduje dom czegoś zabraknie to nie będzie musiał wbijać sie do centrum krakowa ( nawet pod tesco ) tylko kupi na miejscu, a ze wzgledu na to że inwestycji budowlanych jest sporo to coś takiego się przyda , popytaj choćby ludzi z ochoty czy by nie chcieli mieć bliżej.
C)Galeria wielicka będzie tosunkowo mała, ale jej zaletą ma być KINO !, którego od chyba około 15 lat nie ma ( jak nie dłużej ), ludzie narzekają ze nie ma jak wrócić z nocnych seansów z krakowa, tu by mieli na miejscu, nawet moze wieliccy taksówkarze by coś zarobili.
D) jeżeli powstanie galeria to możliwe ze do niej jakas nowa nitka komunikacyjna ( darmowy autbus , linia MPK )
E) wkońcu po to żeby sciągnąć do wieliczki ludzi z okolic naszego powiatu i ościennych , żeby zostawiali kase u Nas a nie w słynnych Krakowskich Molochach.

Co TY na to ?


zgadzam się z tym w pełni; nie napisałam, że jestem PRZECIW; tylko wydaje mi się, ze Wieliczka nie ma jeszcze np dobrych szkół; centrum sportowego; rozwiniętego centrum miasta - jest tylko ta kopalnia i nic więcej. Pola "półchłopka" są idealnym miejscem na galerie, to fakt; z dala od centrum, tylko ciągle wydaje mi się, że tych galerii juz tyle jest w krk że w końcu nastąpi przesyt:) jak wybudują taką galerię, sama pewnie wskocze tam na zakupy...niech sobie robią co chcą...
 
     
AdR 
Poprzecznia


Osiedle: W. Pola
Wiek: 36
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 09-01-2008, 14:15   

Hmmm napisał/a:
Jak wyjezdzasz z wieliczki po lewej stronie to miejsce gdzie jest BP - cały obszar, dawniej tam rosła kukurydza :))) :)


dzięki :one: myślałem zupełnie o innym obszarze :D


heh... no jakby ta galeria wybudowała się rzeczywiście to by coś może ruszyło, kino by bylo, basen już budują... no no :)
 
 
     
Wieliczanka
Gość
Wysłany: 09-01-2008, 14:31   

W sprwie "Kamienicy przy Szybie". Czy nie jest to aby teren Plant? A gdzie w ofercie opis lokalizacji miejsc postojowych lub garażowych dla użytkowników i lokatorów?
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 09-01-2008, 14:33   

ehh.. taka z Ciebie Wieliczanka jak ze mnie autobus..

jakbys sie przygladnela zdjeciom zamieszczonym wczesniej i wizualizacji to zauwazylabys ze na rogu LImanowskiego i Szpunara plant nie ma, nie bylo i nie bedzie (bo byly by to najmniejsze planty w polsce)..

tamto miejsce straszylo odkad pamietam cokolwiek z Wieliczki..
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
WWieliczanka
Gość
Wysłany: 09-01-2008, 15:51   

Drogi Tsubasa. Gratuluję odwagi. :D Czy znasz odpowiedż na temat miejsc postojowych?
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 09-01-2008, 16:29   

odpowiedzi na to pytanie nie znam, natomiast po przegladnieciu strony tejze firmy obawiam sie ze raczej takowych nie bedzie.. czyli jakies 20 samochodow bedzie musialo gdzies sie tam pomiescic w okolicy.. moze beda sobie parkowac na parkingu strzezonym ;) jest tuz niedaleko

a co tam.. wyslalem do firmy maila z zapytaniem o miejsca parkingowe.. jak mi odpisza zamieszcze tutaj odpowiedz na to jakze nurtujace Cie pytanie ;)
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
hrabia_wronski
Gość
Wysłany: 10-01-2008, 12:38   Bardzo zabawna lokalizacja ...

Bardzo zabawne ...
Do tych wszystkich atrakcji dodam jeszcze ,ze nie traci sie czasu na SPANIE.
A to kupcy jadacy o 5 rano na rynek ,a to Pogotowie Ratunkowe jadace o 2 w nocy kilka razy na sygnale .
A tak ,nie spiac w nocy i wstajac o 5 rano ma sie wiecej czasu na przyjemnosci .
Zazdroszcze lokalizacji ...aczkolwiek ..no coz ,"niech kazdy sie domysli co mam na mysli "...
 
     
G.N 
Groty kryształowe
spoźniony:)


Osiedle: Sienkiewicza
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 117
Wysłany: 11-01-2008, 12:29   

Chciałem się tylko powtórzyć, iż kamienica podoba mi się i jestem zadowolony.

(Nigdy nie wiadomo kto postawi drugą Biedronkę....)

A każdy ma inne preferencje i mieszkanie w centrum przynosi wiele innych korzyści ponad ciszę i spokój. Nie wszyscy chcą mieszkać w lesie, i ja na przykład bez wahania wybrałbym mieszkanie w tej kamienicy, niż na jakimś cichym nudnym osiedlu.
 
     
Kukuruznik
Gość
Wysłany: 11-01-2008, 14:36   

Jest tylko jedne problem czy 40 m można nazwać mieszkaniem ?
dla 4 osobowej rodziny to chyba problem, chyba że inwestor liczy na samych singli lub singielki :)


Ogólnie kamienica będzie miała okna tylko na południe i wschod, bo widok na ciasne podwórko albo będzie kiepski albo nie będzie wcale.

To co napisał hrabia, targ, karetki, tłok i przystanek busów robią swoje.

A co do mieszkania na nudnym osiedlu to powiem tyle - nie od lokalizacji zależy to jak zagospodarujesz sobie czas, jak ktoś jest w życiu pomyslowy nigdy sie nie nudzi - prawda ?
 
     
brzeziniak
Poprzecznia


Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 132
Wysłany: 11-01-2008, 15:28   

Po przeliczeniu miejsc parkingowych na mieszkania (1,2 miejsca na mieszkanie), biura i powierzchnię handlową wyszło, że budynek ten powinien mieć co najmniej 30 miejsc parkingowych. Jest tam tyle miejsca?
 
     
Kukuruznik
Gość
Wysłany: 11-01-2008, 15:35   

NA parkingu za skarbnikiem jest ( ale tam sie sporo zuli kreci i chyba ten parking bedzie platny ).
Na szpunara z 6-7 sie zmiesci w czescie obok kamienicy, restza na dojezdzie do osrodka zdrowia.
Styknie prawda ?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 16