Poprzedni temat «» Następny temat
Jazda konna
Autor Wiadomość
Kesi 
Sztygar


Dołączyła: 03 Mar 2007
Posty: 69
Skąd: Wieliczka
  Wysłany: 15-06-2007, 10:32   Jazda konna i konie

Wieliczanie mają niewielki wybór co do miejsca w jakim można fajnie powozić tyłki ;)

Najlepsze warunki ma Baza Pony Sport jeżeli chodzi o ujeżdżalnie i instruktorów.
http://www.ponysport.pl

Można pojeździć również u pana Klimowskiego http://dorozki.republika.pl/ jednak brak instruktora i odpowiedniego miejsca do jazdy dla początkujących (nierówny i mały, aczkolwiek ogrodzony teren) działa odstraszająco. Dla osób zaawansowanych jazdy w teren są dużym plusem tej stajni. Ceny mają stosunkowo niskie i dość spory wybór koni.

Pozostaje jeszcze pani Piąstka i jej kuce felińskie, no cóż tylko dla niewysokich jeźdźców
http://www.stadniny.pl/oferty/1157608683

Może macie jeszcze jakieś propozycje :?:
 
     
allemma
Kopacz


Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 3
Wysłany: 16-05-2009, 20:42   Jazda konna

Proszę Was o podpowiedź, gdzie w Wieliczce lub okolicy można pojeździć konno? Chodzi mi głównie o naukę jazdy konnej dla dzieci. Dzięki.
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 16-05-2009, 20:55   

Na sierczy jest osordek jazdy konnej , tam gdzie stacja benzynowa.
W kornatce kolo dobczyc.
W czasławiu kolo dobczyc.
W niepolomicach sie gdzies oglaszaj
Proponuje uzyc googla z tymi slowami kluczami co powyzej napisalem :)
_________________
 
     
oseczka 
Zawalisko



Osiedle: Lekarka
Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 926
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 17-05-2009, 12:32   

"Tabor" ul Półłanki zaraz przy osiedlu Złocień w Krakowie
_________________
Nadeszło w pore lato powiedz mi co Ty na to? Słoneczko ładnie tańczy ma kolor pomarańczy przy Tobie zaraz płone Twe ciało opalone całuje kiedy tańczy bo smak ma pomarańczy....
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 17-05-2009, 21:10   

Okolice3 piekna osiedle zlocien :)
hehe
_________________
 
     
allemma
Kopacz


Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 3
Wysłany: 21-05-2009, 11:34   

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Zdecydowałam się na stadninę w Sierczy koło stacji benzynowej i nie żałuję, ponieważ syn jest zachwycony. Polecam, chociaż jest drogo.
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 21-05-2009, 11:36   

W kornatce jest stadnina , gdzie wlasciciel udostepnia konei zadarmo.
Trzeba je sobie tylko samemu przygotowac - albo placic komu s z obslugi stajni za ta prace.
Ponoc mozna wynegocjowac ciekawe stawki
Stajnia jest w kornatce prawie na samym koncu drogi, jakies 800 m za skrzyzowaniem z droga do myslenic.
_________________
 
     
Kesi 
Sztygar


Dołączyła: 03 Mar 2007
Posty: 69
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 04-08-2009, 12:13   

Ja Ci mogę z czystym sumieniem polecić dziewczynę z Trąbek nr gg 3306019
Jest instruktorem jeździectwa klasycznego (ma zdany egzamin i stosowne uprawnienia), ale uczy także western.
Ma 3 prywatne kuce (hucuła i dwa koniki polskie) i daje lekcje indywidualne na ogrodzonym, równym terenie, 15 zł/h
Dziewczyna jest studentką i konie na siebie zabraniają.
Polecam bo naprawdę warto nigdzie nie nauczy się tyle co tutaj.
Zdjęcia z terenu.



Wszystkie 3 konie do jazdy.


Lub z Sierczy Agate Piąstkę, ma kuce felińskie 20zł/h http://www.stadniny.pl/oferty/1157608640

Jak dziecko nauczy się minimum podstawowych chodów, można też umówić się na jazdy u Klimowskiego na Grabówkach, ale to raczej dla zaawansowanych jeźdźców ze względu na nierówny teren i brak instruktora, sama zaliczyłam tam niezłą glebę :) , konie całkiem sympatyczne http://www.dorozki.republika.pl/

http://www.stadniny.pl/oferty/1189756402 tej opcji jeszcze nie sprawdzałam osobiście

http://wzgorze.eco.pl/www...ane_wzgorze.php byłam, widziałam, też można pojeździć w przyjaznej atmosferę i pomęczyć inne zwierzęta ;) Ale to raczej dla takich co to chcą tylko pojeździć rekreacyjnie czyt. poklepać tyłkiem o siodło, niż się czegoś nauczyć.

Klub jeździecki Pegaz - jazda konna dla dzieci - Mateusz Lewandowski - Dobczyce, ul.Ogrodowa 12, tel. 604 71 99 68.
Konie od tego pana często są na imprezach w Dobczycach. Nigdy tam nie jeździłam, ale warto sprawdzić.
--------------------------------------------------------------------------------------------------
W większości dobrych stadnin konia do jazdy przygotowuje się samemu (czyszczenie, siodłanie itp.) i po jeździe również się go rozbiera i czyści.
Zawsze można prosić o pomoc jak ktoś nie jest w stanie założyć siodła bo np. koń jest dość wysoki, ale konia przygotowuje się samodzielnie i tak powinno być.
Jeździec i koń mają szanse choć troszkę się poznać.
Do konia na którego się wsiada trzeba mieć zaufanie inaczej nic z jazdy nie wyjdzie jak człowiek będzie siedział spięty. Jak wiesz czego się po koniu spodziewać jazda jest dużo przyjemniejsza.
 
     
Magda26
Gość
Wysłany: 26-08-2009, 08:11   Jesienny kurs jazdy konnej - Dobczyce

Zapraszamy na jesienny kurs jazdy konnej od połowy pod okiem instruktora w spokojnej i malowniczo położonej miejscowości Nowa Wieś, koło Dobczyc. Cena promocyjna 20 zł 1 lekcja. Zapraszamy także osoby zaawansowane. Więcej informacji i zapisy pod numerem telefonu: 660 523 081 lub przez e-mail: mrkwinta@interia.pl
 
     
@
Gość
Wysłany: 26-08-2009, 09:46   

a w jakie dni tygodnia, godziny i czym mogłaby dojechać nastolatka, bez wsparcia rodziców ?
 
     
Magda26
Gość
Wysłany: 26-08-2009, 13:23   

Dni tygodnia do ustalenia, dojeżdża do Nas Ch bus bezpośrednio z Krakowa przez Wieliczkę i do Nowej Wsi. Jeżeli jednak nie jesteś pełnoletnia, potrzebna będzie zgoda Rodziców.
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 26-08-2009, 22:43   

Magda26 napisał/a:
Cena promocyjna 20 zł 1 lekcja

Lekcja to 15 minut czy 60 minut?
Oraz ile trwa promocja?
Jaka cena po promocji?
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
Magda26
Gość
Wysłany: 27-08-2009, 06:35   

Kurs planujemy zacząć od połowy września, co mi umknęło w pierwszym poście. Cena promocyjna będzie obejmować zatem do końca października. 1 lekcja to 1 h, czyli 60 minut. Ceny od października do ustalenia indywidualnie, w zależności od stopnia zaawansowania, i częstotliwoci jazdy - na pewno nie będzie do wygórowana kwota. Będą możliwe karnety i zniżki dla stałych klientów.
 
     
@
Gość
Wysłany: 28-08-2009, 08:30   

a gdzie trzeba wysiąść jadąc tym CH busem ?
 
     
Magda26
Gość
Wysłany: 28-08-2009, 19:36   

Stajnia mieści się w Nowej Wsi, przed Dobczycami. Osoby bliżej zainteresowane już konkretnymi terminami proszę o kontakt na e-mail lub telefonicznie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 16