Poprzedni temat «» Następny temat
Informacja Turstyczna
Autor Wiadomość
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 28-11-2008, 20:48   Informacja Turstyczna

Nie wiem czy zwróciliście uwagę na dworcu w Wieliczce na pierwszej wiacie idąc z miasta prosto został powieszony baner reklamujący kopalnie dowiedziałam się że kopalnia jest 400 m i strzałeczka prosto. Idąc zgodnie z ta informacja doszła bym do Klasztoru reformatów. Rewelacja nie ma jak rzetelna informacja co z tego wynika że dalej turystów nabija się w butelkę. szkoda że nie miałam przy sobie telefonu może ktoś z Was będzie przechodził tamtędy. Ciekawa jestem też czy dalej są jakieś strzałeczki odbijające w stronę kopalni niestety nie miałam czasu sprawdzić.
_________________
Pozdrawiam
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 28-11-2008, 21:29   

agga napisał/a:
Idąc zgodnie z ta informacja doszła bym do Klasztoru reformatów.

Właśnie tam będzie wkrótce główne wejście do kopalni.
 
     
Gościnnie Jacek
Gość
  Wysłany: 28-11-2008, 22:03   Brawo !!!

Klasztor lub hotel po drugiej stronie torów!!! i tak czy owak będą turyści mieli bliżej :D
Czy płacąc nie małe pieniądze za zwiedzanie kopalni wpisanej na listę UNESCO chcielibyście oglądać podświetlane krasnale i zamawiać obiad ?
 
     
Amika
Solanka


Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 49
Wysłany: 29-11-2008, 11:54   

Nie moi mili... na pierwszej wiacie jest 450m , dwie wiaty dalej - 400m i strzałka w lewo , na skwerek a na skwerku - 200m :zdziw:
 
     
Rumcajs
Gość
Wysłany: 29-11-2008, 14:34   

Widocznie władze TT wiedzą coś więcej - pewnie się coś zapadnie i będzie szyb koło klasztoru...
 
     
bajtlok2
Sztolnia


Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 157
Wysłany: 29-11-2008, 15:16   

Granica kopalni biegnie inaczej klasztor zapadał się z powodu uaktywnienia osuwiska i braku skanalizowania- jechał na fekaliach pakowanych w skarpę kilkaset lat przez nieliczną wspólnotę, na dole były stawy, a zakotwiczenie budynku słabe; no to "osadzono" porządnie w ramach szkód górniczych, mur tez znacznym (nawet bardzo) kosztem zbudowano.
Ale jest to wpływ działalności kopalni, tak jak na budynki w Parku Mickiewicza; wycieki do szybu Kościuszko powodują zniszczenia na powierzchni poza granicą złoża ( mniej więcej wszystko na linii Lotos-sz. Kościuszko się deformuje ). Pozdrowionka!
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 01-12-2008, 19:39   

Amika, W dniu kiedy pisałam posta był tylko jeden baner na 1 wiadukcie uważnie sprawdzałam idąc po dworcu bo mnie to bardzo zaskoczyło i zdziwiło zarazem ale hmm .. może jakieś krasnoludki kopalniane coś podziałały ;)
_________________
Pozdrawiam
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 16