Poprzedni temat «» Następny temat
i po wyborach - Rada Osiedla
Autor Wiadomość
aizuk
[Usunięty]

Wysłany: 22-04-2007, 20:42   i po wyborach - Rada Osiedla

Więc po krótce , bo myśle że red. Tardas szerzej postara się to opisać na głównym forum( zdięcia itd)w wyborach uczestniczyło 50 osób z 3 osiedli( kościuszki , Szymanowskiego,Przyszłość) , w tym ja i Tardas .Zgłosiło chęc kandydowania do rady 20 osób. Wybrano 15. Z spraw dotyczących oś. Kościuszki poruszono następujące:
a) sprawa przeniesienia poczty a w związku z tym przesunięcia znaku zakazu wjazdu bl. 3 ( po przeniesieniu poczty w inne miejsce)
b) wymiana chodników przed bl. 1 i 2
c) oznakowanie przejścia dla pieszych ul.Kościuszki- Lidl, krakowska - Przystanek MPK
d) rondo na skrzyżowaniu Kościuszki - Krakowska
e) ekran dzwiękochłonny od stacji Orlen
Mam nadzieje ze coś z tego się urodzi , ale praktycznie jak wynikało z dyskusji jest to twór bardziej opiniotwórczy niż decydujący.W każdym bądz razie myśle ze w radzie będą ludzie mądrzy i aktywni
 
     
Pretekst 
Bałwan solny


Dołączył: 13 Mar 2007
Posty: 222
Wysłany: 22-04-2007, 23:05   

Kto został przewodniczącym rady tych osiedli? Mam nadzieję, że nie Henryk Uhryński?
 
     
Tardas Osiedle: Szymanowskiego
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 722
Skąd: Magnum Sal
Wysłany: 23-04-2007, 12:31   Re: i po wyborach

aizuk napisał/a:
jak wynikało z dyskusji jest to twór bardziej opiniotwórczy niż decydujący.W każdym bądz razie myśle ze w radzie będą ludzie mądrzy i aktywni

Niestety tak to wygląda, że praktycznie żadnych mocy decyzyjnych rada osiedla nie ma.
Na szczęście też mam wrażenie, że wybraliśmy lokalnych aktywistów, którzy będą mieli szansę coś zrobić dla osiedli, a przynajmniej kontrolować pracę urzędu gminy i opiniować ważne dla nas wszystkich sprawy.
Jednym z ciekawych wątków poruszanych przez odchodzący zarząd była kwestia odbioru prac wykonywanych na zlecenie urzędu przez firmy zewnętrzne. W poprzednich latach urząd samodzielnie odbierał wykonane zlecenia przez firmy prywatne bez konsultacji z zarządem. Myślę, że to dobrym rozwiązaniem byłoby uczestniczenie przez zarząd przy odbiorze takich prac. Nowowybrana rada osiedli powinna bardziej aktywnie współpracować urzędem, lub - co może ważniejsze - urząd powinien bardziej aktywnie współpracować z radą W służbie mieszkańcom oczywiście :!!:
Pretekst napisał/a:
Kto został przewodniczącym rady tych osiedli?

Przewodniczący i zarząd zostanie wybrany na 1 spotkaniu nowowybranej Rady. jeszcze nie wiadomo kiedy to będzie.

aizuk napisał/a:
myśle że red. Tardas szerzej postara się to opisać na głównym forum

Myślę że nie ma co zanudzać forumowiczów moimi wypocinami. Zamieszczam za to kilka fotek z zebrania wyborczego osiedli Kościuszki Przyszłość Szymanowskiego.

komisja skrutacyjna
Plik ściągnięto 53 raz(y)
58,8 KB
Przew. H. Uhryński
Plik ściągnięto 95 raz(y)
55,9 KB
komisja wyborcza
Plik ściągnięto 60 raz(y)
50,85 KB
zebranie
Plik ściągnięto 87 raz(y)
66,47 KB
_________________
http://www.wieliczka24.info - niezależna strona miasta
 
 
     
aizuk
[Usunięty]

Wysłany: 23-04-2007, 21:36   

Skromność Tardasa jest ujmująca , Więc powiem oficjalnie ,pogratulujmy Tardasowi ze dostał się do rady naszych osiedli ,poniewaz skromność nie pozwala mu przemówić , chciałbym skomentować niedzielne wybory , gdzie TARDAS w sposób inteligetny zareklamował na posiedzienu nasze forum ,porobił pare zdięć no i bedzie przedstawicielem naszych osiedli, co myśle wyjdzie wszystkim nam na dobre,
 
     
Tardas Osiedle: Szymanowskiego
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 722
Skąd: Magnum Sal
Wysłany: 23-04-2007, 22:19   

aizuk napisał/a:
pogratulujmy Tardasowi ze dostał się do rady naszych osiedli

A dziękuję bardzo :!:
Programu nie będę na razie przedstawiał, chociaż mam kilka pomysłów dotyczących tej najmniejszej, sublokalnej skali.
Dobra wiadomość jest taka, że forum będzie miało stałego korespondenta w radzie osiedlowej :)
_________________
http://www.wieliczka24.info - niezależna strona miasta
 
 
     
Pretekst 
Bałwan solny


Dołączył: 13 Mar 2007
Posty: 222
Wysłany: 24-04-2007, 19:28   

Tardas gratulacje. Życzę jednocześnie dalszych sukcesów, nie tylko w kwestii ciekawych pomysłów, ale także funkcji. Marzy mi się bowiem, żeby w końcu właściwa osoba zastąpiła dotychczasowego przewodniczącego. Powodzenia
 
     
almayer 
Kierat konny


Osiedle: Szymanowskiego
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 382
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 24-04-2007, 20:10   

Tardas, dołączam swoje gratulacje, mam nadzieję, że dzięki Tobie będziemy mogli coś zmienić na naszym (naszych) osiedlu(ach).
Nawet mam pierwszą sprawę, którą pasowałoby odświeżyć, a mianowicie w zeszłym roku były zbierane podpisy w blokach 4,5,6,7 na oś Szymanowskiego w kwestii poprawy stanu drogi dojazdowej do naszych bloków, oraz postawienia ograniczeń prędkości i ustanowienia tej drogi jako "droga wewnętrzna". Pismo z podpisami wpłynęło jeszcze za poprzedniego burmistrza, przyszła nawet odpowiedz, że sprawa będzie rozpatrzona przy ustalaniu następnego budżetu i.... w nowym budżecie nie ma słowa o naszej drodze. Jeżeli nie znalazły się pieniądze na odnowienie nawierzchni to może udałoby się wysupłać parę złotych na przekwalifikowanie tej drogi i postawienie znaków ograniczających prędkość. Zbliża się lato a samochody (i motory) śmigają pod oknami z prędkością o wiele za dużą....
 
     
aizuk
[Usunięty]

Wysłany: 25-04-2007, 17:18   

Dopowiem jeszcze że na 15 osób jedna jest z os. Kościuszki , jedna z ul. Krakowskiej , 2 z oś. Szymanowskiego oraz 11 z oś. Przyszłość. I zapewno to z oś. Przyszłość bedzie przewodniczący i zarząd . Czyżby następne 4 lata z tym samym przewodniczącym? A może dać szanse komuś nowemu? Przewaga oś. Przyszłość wynika nie tylko z tego że przyszło ich najwięcej ( choć mieszka tam najmniejsza liczba mieszkańców)ale tez są zgrani , mają swoje spotkania osiedlowe i chyba nawet jakąś gazetke .Mieli swoich kandydatów i każdy na nich głosował.
 
     
almayer 
Kierat konny


Osiedle: Szymanowskiego
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 382
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 25-04-2007, 21:19   

jeżeli pisząc o przewodniczącym masz na myśli Pana Uhryńskiego, to On osobiście przed wyborami samorządowymi obiecywał mi, że będzie popierał odbudowę naszej drogi, nawet na piśmie znalazł się jego podpis.
Mam nadzieję, że nasza mała społeczność nie będzie się rządzić takimi prawami jak sejm, a mianowicie, głosujemy dopóki nie przegłosujemy tego co zaplanowała "koalicja" :-)
 
     
Tardas Osiedle: Szymanowskiego
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 722
Skąd: Magnum Sal
Wysłany: 26-04-2007, 21:31   

Oto pełna lista radnych osiedli Kościuszki - Przyszłość - Szymanowskiego

[ Dodano: 11 Maj 2007, 21:16 ]
W poniedziałek 7 maja odbyło się pierwsze spotkanie nowowybranej Rady Osiedli Kościuszki, Przyszłość, Szymanowskiego. Zgodnie ze Statutem osiedli pierwsze zebranie miało na celu wyłonienie osób reprezentujących Radę oraz Zarząd.

Spotkanie poprowadził wiceburmistrz Wieliczki Henryk Gawor oraz sekretarz MiG Anna Piotrowska. Nowi radni przy stuprocentowej frekwencji wybrali Przewodniczącego Rady Osiedli, jego zastępcę oraz Sekretarza (w głosowaniu jawnym). Następnie w głosowaniu tajnym odbyły się wybory Przewodniczącego i Członków Zarządu.

Poniżej lista osób wybranych:
Przewodniczący Zarządu: Halina Sinkunas
Członkowie Zarządu: Gorzkowski Witold, Kisielowski Stefan

Przewodniczący Rady Osiedli: Włodzimierz Żmuda
Zastępca Przewodniczącego: Mirosław Brachowicz
Sekretarz: Grzegorz Supron

Jakie są kompetencje wybranych osób?
Najkrócej mówiąc Przewodniczący Rady Osiedla odpowiada za funkcjonowanie samej Rady, zwołuje zebrania, dba o porządek zebrań oraz reprezentuje Radę na zewnątrz.

Przewodniczący Zarządu jest z kolei swego rodzaju "władzą wykonawczą" dla postulatów, pomysłów i uchwał Rady Osiedla i mieszkańców. To właśnie Przewodniczący Zarządu reprezentuje mieszkańców w stosunku do Burmistrza, Urzędu i innych instytucji. Jako jedyna osoba z Rady ma status funkcjonariusza publicznego, ma obowiązek brać udział w sesjach Rady Miejskiej jednak bez prawa głosu. Ponadto, jako jedyna osoba z Rady może pobierać diety i ubiegać sięo zwrot kosztów podróży służbowej.

Wyborcze posiedzenie Rady Osiedli nie obyło się niestety bez pierwszych konfliktów. Punktem zapalnym była przewaga osób z osiedla Przyszłość w Radzie. Pomimo sugestii kilku osób (także z samej Przyszłości), żeby w Zarządzie były osoby reprezentujące wszystkie osiedla, tylko mieszkańcy Przyszłości zostali wybrani do Zarządu. Czy w związku z tym problemy i postulaty osób z os. Kościuszki i Szymanowskiego będą brane pod uwagę przez osoby z Zarządu? Nowowybrana Przewodnicząca Zarządu Halina Sinkunas zapewniła, że os. Przyszłość nie musi być preferowane, ale to od aktywności radnych ale i też samych mieszkańców pozostałych dwóch osiedli zależy, żeby ich sprawy też były reprezentowane. Jak będzie w rzeczywistości? Czas pokaże.

Na następnym zebraniu, zaplanowanym na 16 maja (środa), Rada będzie dyskutować o konkretnych sprawach osiedla.
Zapraszam do dyskusji na temat tego co należy przede wszystkim zrobić dla naszych trzech, połączonych osiedli. Wszelkie sugestie i pytania są mile widziane - można dyskutować w komentarzu, można też do mnie wysłać maila

radni
Plik ściągnięto 71 raz(y)
70,93 KB
_________________
http://www.wieliczka24.info - niezależna strona miasta
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 16