Poprzedni temat «» Następny temat
Historia najnowsza Wieliczki od 1945 roku...
Autor Wiadomość
MagnumSal 
Żupnik



Osiedle: Wieliczka
Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 78
Ostrzeżeń:
 3/3/6
  Wysłany: 21-02-2010, 15:40   Historia najnowsza Wieliczki od 1945 roku...

Witam forumowiczów

czy zna ktoś może jakąś książkę albo opracowanie mówiące o najnowszej historii Wieliczki, szczególnie chodzi mi tu o okres PRL od 1945 roku do 1990
Interesuje mnie zatrudnienie Wieliczan, jakie wtedy było bezrobocie?ogólnie rynek pracy

Na razie znalazłem Monografię miasta Kazimierza Pająka.

A może ktoś wie jakie zakłady były na terenie miasta? jA WIEM ŻE DUŻYMI ZAKŁADAMI BYŁY ZAKLADY PRZETWORSTWA TWORZYW SZTUCZNYCH PRZY UL. KOŚCIUSZKI A TAKŻE ZAKŁĄDY SPRZĘTU OŚWIETLENIOWEGO POLAM I ELEKTROMETAL
_________________
MagnumSal
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 21-02-2010, 19:47   

MagnumSal napisał/a:
Na razie znalazłem Monografię miasta Kazimierza Pająka.

To nie jest monografia. To amatorska książka wielickiego nauczyciela, z mocnym ówczesnym zabarwieniem. Zresztą odpowiednią opinię pod względem wiarygodności wystawia jej następująca pozycja, od której powinieneś zacząć:

Wieliczka : dzieje miasta (do roku 1980) / kol. red. Stanisław Gawęda, Antoni Jodłowski, Józef Piotrowicz ; aut. Czesław Brzoza [et al.]. - Kraków : "Cracovia" : zlec. przez Urząd Miasta i Gminy w Wieliczce, 1990 (Krak : DWWLA) - 395, [4] s., [64] s. tabl. : faks., fot., mapy, pl., portr., rys., err. ; 25 cm.

MagnumSal napisał/a:
Interesuje mnie zatrudnienie Wieliczan, jakie wtedy było bezrobocie?ogólnie rynek pracy

A roczniki statystyczne? A biblioteka w Wieliczce?
Byłeś? Zaglądałeś? Pytałeś

Co to ma być? Wypracowanko czy praca magisterska?

Profesjonalnym źródłem wiedzy w tym zakresie jest oczywiście Centralna Biblioteka Statystyczna, no tyle że trzeba się wybrać do Warszawy.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
MagnumSal 
Żupnik



Osiedle: Wieliczka
Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 78
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 21-02-2010, 21:37   

"Wieliczka-dzieje miasta" to czytałem, Pająka też (pisał na co mu pozwalała władzuchna, takie czasy)

szukałem na necie ale o historii solnego miasta z lat po 1945 r. jest niewiele

[ Dodano: 21-02-2010, 21:45 ]
wogóle czytałem różne książki i Wieliczka ma taką bogatą historię. Potrzeba tylko to wypromować
_________________
MagnumSal
 
     
zenon
Gość
Wysłany: 23-02-2010, 09:25   Re: Historia najnowsza Wieliczki od 1945 roku...

MagnumSal napisał/a:
książkę albo opracowanie mówiące o najnowszej historii Wieliczki, szczególnie chodzi mi tu o okres PRL od 1945 roku do 1990.
Interesuje mnie zatrudnienie Wieliczan, jakie wtedy było bezrobocie?ogólnie rynek pracy


A było jakieś bezrobocie w okresie PRL-u ? I napisano gdzieś o tym ? W naszej socjalistycznej ojczyźnie oficjalnie i faktycznie praca była dla wszystkich. Że za marne grosze i zupełnie nieproduktywna to już inna sprawa. Jak to możliwe, że po przeczytaniu tylu książek na to się nie natknąłeś. :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 16