Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
16-11-2010, 11:48
Hiper pormocja majowa - Grand Sal
Autor Wiadomość
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 24-04-2009, 12:52   

agga napisał/a:
Ceny Hoteli podanych przez Ciebie w Polsce też nie są adekwatne co do rzeczywistości.

Bardzo proszę - podaj mi hotel 4* w Polsce nad morzem, gdzie w sezonie jest taniej niz 600 zł.
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 24-04-2009, 14:04   

agga napisał/a:
Moim celem nie jest spieranie się gdzie lepiej, taniej itd. każdy spędza wakacje jak chce na szczęscie teraz możemy pojechać gdzie nas oczy poniosą

Oczywiście masz rację - każdy jedzie tam gdzie lubi i za tyle za ile lubi. Ale jak sie porównuje ceny, to nie mozna brać ceny kwatery polskiej 1 km od plaży i chorwackiej 100 m od plaży i mówić, że na Chorwacji jest drożej.
Hotele o wysokim standardzie są u nas nieporównywalnie droższe niż gdziekolwiek indziej w Europie - dlatego że ich nie ma. Kwatery w kiepskim standarzdie są u nas nieporównywalnie tańsze niz na Chorwacji - bo tam takich kwater nie ma. Po prostu nikt by tego nie wynajął.
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 24-04-2009, 14:15   

Widocznie trafiles w zle miejsce ?
ja bylem w kilku i nie bylo problemow :)
_________________
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 24-04-2009, 14:16   

Cytat:
Bardzo proszę - podaj mi hotel 4* w Polsce nad morzem, gdzie w sezonie jest taniej niz 600 zł.
bardzo proszę
http://www.sandra.ta.pl/cennik.php kiotari, nie oszukujmy się nie porównuj hoteli 4 gwiazdkowych polskich do tych za granicy :)
_________________
Pozdrawiam
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 24-04-2009, 14:50   

agga napisał/a:
nie oszukujmy się nie porównuj hoteli 4 gwiazdkowych polskich do tych za granicy

No i właśnie o tym mówię. Po pierwsze powyższy hotel nie ma nigdzie napisane że jest 4 gwiazdkowy. Po drugie - porównujmy ceny dla tych samych standardów usług. U nas pod mostem zawsze będzie taniej niz na kwaterze w Chorwacji. U nas na kwaterze zawsze bedzie taniej niż w Chorwacji w hotelu 4* przy plaży. I tyle w tym temacie. Bałtyk dla mnie istnieje tylko poza sezonem, bo w sezonie jest drogo, ciasno i za dużo dresów.
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 24-04-2009, 15:08   

Cos sie tak uparl na chorwacje pasuje ci to jedz, niemusisz przkeonywac przeciez innych.
Wybacz ale ja nie uwazam ze koniecznie trzeba przebywac w 4 **** i nie zawsze te 4 **** chorwackie rownaja sie nawet 2 ** w polsce, zalezy gdzie sie trafi.
Dla mnie klimatyzowany pokoj, basen w hotelu nie jest atrakcja bo nie po to jade.

A po to zeby sie pokazac ?
Sorry ale z tego wyroslem :)
_________________
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 24-04-2009, 15:17   

Cytat:
nie zawsze te 4 **** chorwackie rownaja sie nawet 2 ** w polsce, zalezy gdzie sie trafi.
o tym pisałam i to dotyczy nie tylko Chorwacji
kiotari, fajnie jest na Chorwacji nad Bałtykiem i nawet w Kokotowie i tak na prawdę nie ważne gdzie się jedzie ale z kim się jedzie :D
Cytat:
Bałtyk dla mnie istnieje tylko poza sezonem, bo w sezonie jest drogo, ciasno i za dużo dresów.
ha ha proszę Cię a Chorwacja jest cicha ,spokojna dresów nie ma szczególnie od jakiś 10 lat kiedy stała się bardzo modna
_________________
Pozdrawiam
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 24-04-2009, 15:29   

kiotari, zastanawia mnie dlaczego uważasz że wypoczynek w hotelu poniżej 4 * gwiazdek musi być gorszy ?
_________________
Pozdrawiam
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 24-04-2009, 15:37   

w Chrowacji jak się utrafi to można apartament na 2 tygodnie za 300 euro wynająć (oczywiście ciężko z dzieciakami w ciemno jechać to raczej zrozumiałe)..

2 lata temu za 2 tygodnie w 4 osobowym bungalowie na korsyce płaciliśmy 1600pln za 2 tygodnie (załatwiane przez Neckermanna).

każdy ma swój gust, swoje upodobania, ale nikt nigdy mnie nie przekona do wyjazdu nad Polskie morze.. dla mnie było atrakcyjne jak byłem dzieckiem - teraz znam fajniejsze wakacyjne miejsca ;)

jeszcze bym chętnie na sardynie się wybrał ale to już chyba w przyszłym roku bo w tym z niemowlakiem to co najwyżej na bulwarze w Parku Mickiewicza się pokaże ;)
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
zenon
Gość
Wysłany: 24-04-2009, 15:43   

agga napisał/a:
Cytat:
Bałtyk dla mnie istnieje tylko poza sezonem, bo w sezonie jest drogo, ciasno i za dużo dresów.
ha ha proszę Cię a Chorwacja jest cicha ,spokojna dresów nie ma szczególnie od jakiś 10 lat kiedy stała się bardzo modna



agga - a byłaś kiedyś w Chorwacji ?
Bo dresów faktycznie nie ma.
Lubię robić nocne zdjęcia i włócząc się nocą po różnych chorwackich miejscowościach i po plażach i po uliczkach nigdy nie czułem się niebezpiecznie. Żadnych żuli, dresów i typków popijacych piwko w krzakach. W polskim Lubiatowie mroczne typy żądały ode mnie "dobrowolnej opłaty" za prawo do odwiedzenia plaży nocą. W Łebie na okradziono naszych znajomych - złodzieje po prostu zabrali ze strzeżonego kempingu cały namiot wraz z zawartością.
W Polsce nikt nie dba o turystów - traktuje się ich jak barany do ogolenia. Żeby to zrozumieć trzeba jednak pojechać np. do Chorwacji. Tam wiedzą, co to znaczy dbać o turystów.
Dużo łatwiej też znaleźć tam spokojne miejsce, może dlatego że Chorwacja to prawie 6000 km wybrzeża podczas gdy nad polskim Bałtykiem dla turystów dostępne jest zaledwie około 500 km wybrzeża.
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 24-04-2009, 15:46   

Tsubasa, ale nikt Cię nie przekonuje bynajmniej ja :D
Cytat:
eszcze bym chętnie na sardynie się wybrał ale to już chyba w przyszłym roku bo w tym z niemowlakiem
korzystajcie pókiście młodzi :): ) a dlaczego nie ?? Jak to mówią z małym dzieckiem mały problem :): );) Jak stołówka na miejscu to cały świat otwarty
_________________
Pozdrawiam
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 24-04-2009, 20:35   

agga napisał/a:
kiotari, zastanawia mnie dlaczego uważasz że wypoczynek w hotelu poniżej 4 * gwiazdek musi być gorszy ?

Przeczytaj uważnie moje posty - czy ja gdzieś tak napisałem?
Pisałem z jednej strony o kwaterach za 25 Euro i z drugiej strony o hotelach 4*. Każdy wypoiczywa tak, jak chce i tam gdzie chce. Nie lubię tylko jak ktoś od razu porównuje ceny i mówi że nad Bałtykiem taniej - bo to nieprawda i to zarówno w zakresie kwater za grosze jak i hoteli 4*
przemo napisał/a:

Cos sie tak uparl na chorwacje
,
Bo to najblizej POlski miejsce gdzie mozna wypoczać przy gwarantowanej pogodzie.

przemo napisał/a:
Dla mnie klimatyzowany pokoj, basen w hotelu nie jest atrakcja bo nie po to jade.

No i bardzo dobrze, każdy ma swoje priorytety.

przemo napisał/a:
A po to zeby sie pokazac ?
Sorry ale z tego wyroslem

A więc kiedyś to robiłeś? Ciekawe. Ja zawsze jeżdżę po to żeby wypocząć, a nie "pokazać się". Komu i po co? :diabel:
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 24-04-2009, 22:31   

Zrobiła się dyskusja o wyższości świąt wielkanocnych nad bożonarodzeniowymi :)
Każdy jeździ gdzie mu pasuje:)
Ja na tan przykład przez ostatnie 2 lata wybywałem nad balaton. Zalety to ceny takie jak w Polsce (za cały dom w 2 rodziny 10 osób płaciliśmy 80 euro za dobę,200 m od plaży, teraz to trochę więcej, ale jak było po 3zł, było ok :) , pogoda pewniejsza niż w Polsce (na 2 wyjazdy 10dniowe jeden pochmurny dzień) no i największa zaleta to balaton, który jest idealny dla dzieciaków, bo bardzo, bardzo długo jest płytko, dzięki czemu nie trzeba stać non stop wpatrując się czy dzieci nie wyszły za daleko. Temperatura wody 26-27 więc dzieci siedzą cały dzień i nie są sine, ważne jednak, aby jechać tam gdzie jest plaża piaszczysta, bo jednak jest niezastąpiona na zajęcie czasu dzieciakom (i rodzicom) gdy woda się znudzi :) No i tylko 8 h drogi autostradą od nas.
Aha i co ważne, to obojętnie czy przy plaży czy na promenadzie ceny nie są lub co najwyżej nieznacznie są wyższe niż w sklepie.
Największa wada, język ;)

Przyznaje w Chorwacji nie byłem, ale z tego co widziałem i słyszałem, plaże kamieniste i tak jak i w Bałtyku szybko głęboko, więc zapewne się tam wybiorę dopiero jak dzieci podrosną i opanują dostatecznie pływanie ;)
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 25-04-2009, 06:05   

kiotari, nie napisałeś ale z Twoich postów wynika jakby to było najważniejsze bynajmniej taka jest moja interpretacja
_________________
Pozdrawiam
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 25-04-2009, 06:19   

Cytat:
Chorwacji. Tam wiedzą, co to znaczy dbać o turystów.
Dużo łatwiej też znaleźć tam spokojne miejsce, może dlatego że Chorwacja to prawie 6000 km wybrzeża podczas gdy nad polskim Bałtykiem dla turystów dostępne jest zaledwie około 500 km wybrzeża.
tutaj się z Toba zgodzę natomiast powracając do dresów i kradzieży to zdarza się to wszędzie i nie ma znaczenia jaki to akurat kraj nie będę tutaj dla przykładu podawać gdzie kogo okradziono trzeba mieć pecha i już.
_________________
Pozdrawiam
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 18