Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
29-06-2007, 08:49
grant - czekamy na odpowiedz P.Burmistrza.
Autor Wiadomość
B.Czyżowska
Bałwan solny


Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 258
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 02-05-2007, 09:11   grant - czekamy na odpowiedz P.Burmistrza.

Witam .

Takiej treści pismo zostanie skierowane do P.Burmistrza.


‘’Towarzystwo Świętego Mikołaja
Działającego cały rok.’’
32-020 Wieliczka – Rożnowa 74.

Urząd Miasta i Gminy WIELICZKA
ul. Powstania Warszawskiego 1
32-020 Wieliczka
Pan Burmistrz
Artur Kozioł.



PROŚBA O UDZIELENIE PISEMNEJ WYCZERPUJĄCEJ INFORMACJI
dlaczego Pan nie wyraża zgody na realizacjię grantu. Odpowiedz Pana zostanie upubliczniona.



Dnia 14. Stycznia 2007 roku zarejestrowałam się na stronie oficjalnej urzędu Wieliczki. Po zapoznaniu się z opiniami mieszkanców zadeklarowałam, cyt:

Witam
Szanowni Państwo - cieszę się że jesteście świadomi , że w Wieliczce kultura w szerokim tego słowa znaczeniu ''leży". Zajmuję się projektami unijnumi, grantami autorskim. Piszę projekty. Jeśli ktoś zechciałby nad takim popracować zapraszam. Bedą chętni projekt będzie. Z mojej strony gratis wiedza. Tematycznie mogę podjąc się każdego zagadnienia.
z poważaniem
boguslawa.czyzowska@interia.pl


Rozpoczęłam pracę nad grantem społecznym. Urząd Miasta Wieliczki utworzył na stronie Wieliczki pozycjie:Programy i granty. W dniu 19 marca zamieściłam obszerne streszczenie grantu. Również zostały wyszczególnione 4 zadania.
Po 3,5 miesiącach pracy w dniu 30. kwietnia 2007 roku niewyraża Pan zgody na pierwszy etap realizacji zadania.

a to: Zadanie 1 - Organizacja spotkania mieszkańców z wójtem, burmistrzem, prezydentem na temat lokalnych problemów, które władze planują rozwiązać podczas swojej kadencji (pisemna deklaracja zobowiązań);

Nadmieniam dość istotną wiadomość cyt:’’ Zadaniem grantu jest wzmocnienie publicznej debaty o lokalnych problemach z udziałem mieszkańców i władz samorządowych oraz budzenie poczucia współodpowiedzialności - zarówno władz, jak i mieszkańców - za losy gminy. Wybór władz samorządowych nie ogranicza się do oddawania głosu raz na 4 lata. Potrzebna jest systematyczna praca przez całą kadencję, nastawiona na budzenie zainteresowania mieszkańców sprawami gminy, a także pokazywanie władzom samorządowym, że do swoich programów powinni przekonywać wyborców przez 4 lata rządzenia, a nie tylko podczas kampanii wyborczej.



Uważam , że obserwowanie funkcjonowania lokalnej władzy podczas całej kadencji jest ważne i mobilizuje samorządowców do realizacji podjętych zobowiązań. Zależy mnie na angażowaniu się obywateli mojego miasta w życie publiczne miasta i gminy w wzmacnianie poczucia współodpowiedzialności za decyzje podejmowane w dniu wyborów.

Akcja służy budowaniu dialogu pomiędzy mieszkańcami a władzami samorządowymi. Władze samorządowe traktowane są na zasadach partnerskich.

Z wyrazami szacunku
Bogusława Czyżowska
 
     
Pan od grantu
Gość
Wysłany: 02-05-2007, 09:57   

B.Czyżowska napisał/a:
dlaczego Pan nie wyraża zgody na realizacjię grantu. Odpowiedz Pana zostanie upubliczniona.

NO i się nie udało :zly: a dlaczego? Co prawda nie znam sytuacji ale dam jeden przyklad z- pani wypowiedzi
B.Czyżowska napisał/a:
Witam.
Kilkakrotnie byłam ostatnio w Urzędzie. Jestem apolityczna zajmuję się tylko grantem. Proszę mnie uwierzyć, że zmany w urzędzie widać oprócz jednej...... burmistrz ma zawsze ten sam granatowy garnitur.

Szanowna Pani - aczy Pani zgodzila by sie na spotkanie, jesli zaraz po nim pani rozmówca pisze na forum, że miała Pani dziure w rajstopie i niemyte wlosy?
 
     
aizuk
[Usunięty]

Wysłany: 02-05-2007, 10:14   

smiac sie czy płakac ?
 
     
Pretekst 
Bałwan solny


Dołączył: 13 Mar 2007
Posty: 222
Wysłany: 02-05-2007, 13:15   

Nie rozumiem istoty tego grantu. Jeżeli p. B. Czyżowska chce zorganizować społeczną debatę to jej sprawa, ale dlaczego burmistrz albo też społeczność lokalna ma brać w tym udział? Chyba istnieje coś takiego jak zasada dobrowolności.

Poza tym, burmistrz nie musi przekonywać mieszkańców o realizacji deklaracji wyborczych przy pomocy Pani grantu. Od tego ma pracowników, którzy są odpowiedzialni za informacje o działaniach urzędu.

Inicjatywy obywatelskie są cenną wartością, ale nic na siłę i tylko dlatego, że komuś akurat tak się marzy. Budowanie dialogu społecznego nie należy budować antagonizując i w pewien sposób szantażując "zaproszone" do niego strony. To na pewno się nie uda.

Może należy zacząć od weryfikacji założeń...
 
     
jerzy.jan 
Bałwan solny


Osiedle: MARDIMEX
Wiek: 74
Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 283
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 02-05-2007, 13:30   

Aizuk i Pretekst - Nic dodać , nic ująć !!!
 
     
arash 
Solanka


Dołączył: 26 Mar 2007
Posty: 41
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 02-05-2007, 13:36   

cytat:
witam
a może by stażnik miejski na osiołku lub kucyku jezdził. Też byłaby to atrakcja turystyczna.


o Straży Miejskiej - funkcjonariuszach publicznych, pracownikach podległych Burmistrzowi też tak Pani pisała. Jako wykonawca grantu pasowałoby jednak troszkę powagi. Mimo wszystko życzę powodzenia w realizacji programu, sam jestem ciekaw co Burmistrz odpisze...:)
_________________
żeby być kimś, zawsze trzeba być sobą...
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 02-05-2007, 22:13   

Do Pani B.
Szczerze mówiąc myślałem już od dawna że tak to się właśnie skończy.
Same chęci, choćby i najszczersze nie wystarczą. Trzeba umieć też i brać się za takie rzeczy.
Ja się wziąłem za jedną i, jak mi się zdaje, zrobiłem dobrze - patrz to forum ;)
Ale na granty nie mam czasu, chociaż ta możliwość, z której Pani korzystała była mi znana.
Niestety trzeba mierzyć siły na zamiary......

[ Dodano: 2 Maj 2007, 23:25 ]
Chociaż z drugiej strony na oficjalnym forum jest taka oto interesująca wypowiedź rzucająca również nieco inne światło na tą sprawę:
http://www.forum.wieliczk...php?p=1510#1510
Wole nie spekulować co to za fundacja, bo się nie chcę ewentualnie denerwować ;)
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
B.Czyżowska
Bałwan solny


Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 258
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 03-05-2007, 06:03   cd.

witam
Na Forum UMiG *[zmienione przez Tardas] pojawiła się nie do informacja. Dla pełnego obrazu prawdy kopiuję informację i moją odpowiedz.
pajac napisał/a:

niechże Pani nie zamydla ludziom oczu, że burmistrz nie chce realizować grantu, bo z tego co wiem, identyczny grant jest realizowany przez inną wielicką fundację i ma wsparcie urzędu. Widać fundacja miała bardziej poważne i profesjonalne podejście do sprawy, bez tych histerycznych i absurdalnych wpisów na forach, bo grant nie na tym przeciez polega, żeby bełkotać trzy po trzy i robić szum wokół własnej osoby. Proszę wybaczyć, że to powiem, ale może okazała się Pani po prostu mało wiarygodnym, mało skutecznym animatorem tego projektu.

źródło informacji
*[zmienione przez Tardas]

Moja odpowiedz.
Wysłany: Czw Maj 03, 2007 4:56 am Temat postu: Wyjaśnienie

--------------------------------------------------------------------------------

Witam
Fundacją, która aplikowała w tym programie jest fundacja o nazwie: Fundacja rozwoju Miasta i Gminy w Wieliczce.
Dysponuję materiałami odnośnie kilkakrotnego wezwania do Tej Fundacji i powiadomienia odnośnie planowanego spotkania mieszkańców Wieliczki i Gminy z burmistrzem - niestety nawet planowanewgo terminu spotkania nie mają.
Drugie wyjaśnienie: Dopuszczalnośc jest aplikowania nieograniczonej liczby stowarzyszeń i fundacji.

---
*Poprawiłem Pani wpis, bo nie jest to stanowisko urzędu gminy. Tardas
 
     
Nord 
Kierat konny


Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 377
Wysłany: 03-05-2007, 14:50   

" ale o co Pani chodzi ?" zdało by sie powiedzieć

Spotkania z burmistrzem sa zapowiedziane podczas konsultacji Sudium Zagodpodarowania Przestrzenego w czerwcu - tak powiedziano u mni na spotkaniu wyborczym sołtysa i rady sołeckiej.
Będa to spotkania w konkretnej sprawie tyczącej kazdego miszkańca, może ludzie się zmobilizują.
Do tej pory słyszy się, że na spotkania wiejskie czy osiedlowe przychodzi góra kilkudziesięciu mieszkańców w najliczniejszym osiedlu śródmieści dzwadzieścia parę. Nie sądzę aby Pani upieranie sie do organizowania koniecznie zebrania (spotkania) wypływało z olbrzymiej potrzeby społecznej.
Natomiast Pani wraz ze swym stowarzyszeniem, może zajmie sie konkretnym grantam zewnetrznym np. z dziedziny kultury lub EFS. Dać by to mogło wymierny i konkretny efekt a Pani miałaby społeczne uznanie.

PS. cierpliwie czekam na odpowiedź na pytania, jakie zadałem Pani 20 marca ?
Cytat:
http://www.forum.wieliczka.gmina.pl/viewtopic.php?p=1416#1416
 
     
bez komentarza.
Gość
Wysłany: 04-05-2007, 09:16   

witam.

Fundację Rozwoju Miasta i Gminy Wieliczka założyli: Zbigniew Zarębski, Jerzy Engel, Artur Kozioł i Maciej Klima. Głównym celem jest pomoc przedstawicielom małej i średniej przedsiębiorczości w staraniach o pieniądze unijne.
 
     
zródło wiadomości.
Gość
Wysłany: 04-05-2007, 09:21   

witam.

zródło wiadomości:
http://www.malopolskie.pl/Prasa/index.aspx?id=1336
 
     
Tardas 



Osiedle: Szymanowskiego
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 722
Skąd: Magnum Sal
Wysłany: 06-05-2007, 18:27   

Szkoda, że nie uda się realizować pani Czyżowskiej tego programu. Może faktycznie zbyt dużo szumu było narobione przed podjęciem jakiejkolwiek wspołpracy z urzędem. Z drugiej strony cieszę się z odzewu, jaki pani Czyżowska miała na forum - zainicjowała bardzo dużo ciekawych tematów i wiele pomysłów i problemów się pojawiło.
No i bardzo mnie też ciekawi jaki powód poda Pan Burmistrz w odpowiedzi na to pismo :!:
_________________
http://www.wieliczka24.info - niezależna strona miasta
 
 
     
B.Czyżowska
Bałwan solny


Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 258
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 27-05-2007, 08:51   czekamy.

Witam

Pismo do Pana Burmistrza zostało wysłane listem poleconym w dniu 4.05.2007 roku. Do tej pory nie dostałam, żadnej odpowiedzi z Urzędu Miasta.

Dla mnie nie mniej wymowne jest milczenie Fundacji.

cdn.
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 28-05-2007, 07:15   

B.Czyżowska napisał/a:
Pismo do Pana Burmistrza zostało wysłane listem poleconym w dniu 4.05.2007 roku. Do tej pory nie dostałam, żadnej odpowiedzi z Urzędu Miasta.

Radziłbym się zapytać w urzędzie czy dotarło.
O ile pamiętam w Panoramie Powiatu były opisywane przypadki w starostwie, że pisma "ginęły".
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
B.Czyżowska
Bałwan solny


Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 258
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 31-05-2007, 22:26   ???????????

Witam
Pojawiła się ciekawa wiadomośc:(strona ''Masz Głos'')

Spotkanie z burmistrzem Miasta i Gminy Wieliczka.
31/05/2007
Spotkanie z burmistrzem Miasta i Gminy Wieliczka odbyło sie 16 kwietnia 2007 w sali Magistratu, w centrum miasta. Już sama zgoda władz na zorganizowanie tego spotknia własne w tym budynku świadczy o tym, że wladze naszej gminy z entuzjazmem odnoszą się do wszelkich inicjatyw obywatelskich, a zwłaszcza tych, które mają na celu poprawienie i umocnienie relacji na linii organy samorządowe-mieszkańcy gminy. Na spotkanie przybył także Starosta Powiatu Wielickiego.

Podczas tego etapu akcji Pan burmistrz przedstawił zgromadzonym mieszkańcom kierunki rozwoju gminy i plany inwestycyjne przede wszystkim na najbliższy rok. W ogólnych zarysach zaprezentował również zadania i cele jakie sobie wyznaczył do realizacji na całą najbliższą kadencję.

Po tej części spotkania, mieszkańcy, mieli czas na zadawanie pytań w których poruszali nurtujące ich problemy, które nie zostały rozwiązane w trakcie poprzedniej kadencji.

Na spotkaniu, w którym uczestniczyło ok 40 osób przyjęliśmy wstępną wersję deklaracji, która w późniejszym terminie została przez burmistrza podpisana.

podpis Fundacja Rozwoju Miasta ...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 18