Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
15-06-2012, 08:25
"GRAFFITI"
Autor Wiadomość
TheNaturat 
Żupnik



Dołączył: 02 Lip 2008
Posty: 70
Wysłany: 02-02-2012, 23:37   

Bartek napisał/a:


To co opisujesz to bazgroły.


dokładnie to. Graffiti to sztuka, a to że 15 letni gnojek zasyfi ścianę to inna bajka.
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 03-02-2012, 08:29   

TheNaturat napisał/a:
Graffiti to sztuka
taaa, dopoki nie zrobia ci tego na twojej wlasnosci
 
     
Bartek
Zawalisko


Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 615
Wysłany: 03-02-2012, 09:22   

Taka ciekawostka:
http://technologie.gazeta...acebookiem.html
_________________
http://about.me/bolivarinfo
 
     
TheNaturat 
Żupnik



Dołączył: 02 Lip 2008
Posty: 70
Wysłany: 03-02-2012, 10:17   

ArturSosin napisał/a:
TheNaturat napisał/a:
Graffiti to sztuka
taaa, dopoki nie zrobia ci tego na twojej wlasnosci


Bez pozwolenia właściciela trudno jest zrobić cokolwiek dobrego, zatem kończy się na syfach.

Na szymanowskiego, ktoś próbował na garażach zrobić graffiti i może nie wyszło arcydzieło, ale widać, że ktoś się starał i ta szarość została zabita (w razie wątpliwości - nie mówię tu o tych blaszakach).

Btw. radzę poczytać sobie o niepisanym "kodeksie" grafficiarzy z 3fali, który zakłada nie niszczenie nowych elewacji i historycznych budynków.

Czy komuś przeszkadza np. wzór na szarym posępnym murze? Orlikowe boisko do koszykówki i ta ściana (gdyby nie krzaki) aż się prosi o ładny obraz.
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 03-02-2012, 10:21   

TheNaturat napisał/a:
Czy komuś przeszkadza np. wzór na szarym posępnym murze
Wlascicielowi np. Zapytaj madralo do sie dowiesz.
 
     
Bartek
Zawalisko


Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 615
Wysłany: 03-02-2012, 10:23   

Mi bardzo podoba się podejście dyrekcji w szkole przy Czarnowiejskiej w Krakowie - ładne graffiti, coś co cieszy oko. Zawsze jak tam jadę to patrze czy nie ma czegoś nowego. Zresztą na Wrocławskiej też na murze jest sporo ciekawych rysunków. Nawet miasto Kraków doszło wo wniosku, że warto dać ludziom możliwość legalnego malowania - ul. Powstańców, wiadukt przy Wielickiej/Powstańców/Nowohuckiej itp.
_________________
http://about.me/bolivarinfo
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 03-02-2012, 10:24   

Bartek napisał/a:
legalnego
I to jest slowo-klucz a nie pie....nie o niepisanych kodeksach
 
     
TheNaturat 
Żupnik



Dołączył: 02 Lip 2008
Posty: 70
Wysłany: 03-02-2012, 11:54   

ArturSosin napisał/a:
Bartek napisał/a:
legalnego
I to jest slowo-klucz a nie pie....nie o niepisanych kodeksach


Ale się spinasz ojojoj, biedny. Coś co nie jest skodyfikowane od razu nie ma wartości? Jak jedziesz autobusem to ordynarnie bekasz i puszczasz bąki bo nikt tego nie zakazuje prawem? Rozumiem, że malowanie po murach może być przestępstwem, ale najpierw zagłębij się w temat a nie tylko krzycz, jak to źle. Gdyby taki banksy myślał, czy jego malunki są legalne to współczesna sztuka straciła by wiele. Tym bardziej że w kliku przypadkach jego prace zostały pozostawione i nikt ich nie zamalował. I podkreślam, ze mówię to o graffiti a nie o krzywych napisach "klub X to stara Y".



ArturSosin napisał/a:
TheNaturat napisał/a:
Czy komuś przeszkadza np. wzór na szarym posępnym murze
Wlascicielowi np. Zapytaj madralo do sie dowiesz.


Tak, każdemu co do joty. Lepiej ty się spytaj bo chyba nigdy tego nie robiłeś.
 
     
Bartek
Zawalisko


Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 615
Wysłany: 03-02-2012, 12:04   

TheNaturat, Banksy ma świetne malunki - nawet poluję na jakiś ciekawy album ;-)

Co do samego umieszczania graffiti... hmmm, to jest zawsze drażliwy temat i nie ma rozwiązania. Nawet Banksy miał problemy z tym związane ale o dziwo jak właściciel dowiedział się po zamalowaniu co zrobił to rwał włosy z głowy ;-) Tu dochodzimy do tego - czy namalowane graffiti bez zgody jest złe? Dla mnie powinno być miejsce gdzie to można robić -zniszczenie prywatnej własności powinno być karane.

Jednak przyznam, że od bardzo dawna nie widziałem nielegalnego graffiti*, ale za to codziennie widzę X to Y. Niestety wszyscy wrzucają to do tego samego worka... tak jak nie widzą różnycy między PKO BP a Pekao S.A. ;-)

*za to kiedyś widziałem zamówione graffiti przez kilka firm :)
_________________
http://about.me/bolivarinfo
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 03-02-2012, 13:52   

Bartek napisał/a:
Niestety wszyscy wrzucają to do tego samego worka
Skad ten wniosek? Wszyscy to tez ty, ja, poprzednik itd. co juz jest zaprzeczeniem.
Co innego dyskusja o gustach, jeden chce miec ladny malunek inny odrapany mur. Mozna sobie zamowic, zaplacic, samemu namalowac.
Co innego dyskusja o legalnosci. Nie mozna tego robic na cudzej wlasnosci bez zgody wlasciciela. Za chwile pojawi sie inny oszolom z kodeksem malowania tylko np samochodow marki Skoda bo komu to szkodzi i pomaluja auto Solniakowi.
 
     
TheNaturat 
Żupnik



Dołączył: 02 Lip 2008
Posty: 70
Wysłany: 03-02-2012, 15:42   

Cytat:
Za chwile pojawi sie inny oszolom z kodeksem malowania tylko np samochodow marki Skoda bo komu to szkodzi i pomaluja auto Solniakowi.


Albo pojawi się jeszcze inny oszołom, co nie potrafi wyjść z domu bez sprawdzenia w kodeksie karnym czy naciśniecie klamki jest legalne.
 
     
Bartek
Zawalisko


Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 615
Wysłany: 03-02-2012, 15:55   

Dla mnie ta dyskusja jest bez sensu ponieważ:
- napis w pierwszego postu to nie graffiti
- nie rozumiem o co chodzi z najeżdżaniem na osoby malujące skoro od długiego czasu nie widziałem nielegala graffiti, a tylko jakieś napisy lub wynurzenia "fanów" zespołów

TheNaturat, gdzie w Wieliczce jest jakieś nielegalne graffiti - może coś przegapiłem?
_________________
http://about.me/bolivarinfo
 
     
TheNaturat 
Żupnik



Dołączył: 02 Lip 2008
Posty: 70
Wysłany: 03-02-2012, 15:57   

Bartek napisał/a:


TheNaturat, gdzie w Wieliczce jest jakieś nielegalne graffiti - może coś przegapiłem?


Zapytaj się ArturSosin bo on jest specjalistą w tej dziedzinie.
 
     
saltmine 
Magnum Sal


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 91
Wysłany: 05-02-2012, 16:24   

znam właściciela garażu który z chęcią zezwoli na namalowanie graffiti na swoich drzwiach garażowych
 
     
oseczka 
Zawalisko



Osiedle: Lekarka
Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 926
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 26-02-2012, 01:39   

na święta na pawilonie były ładne życzenia napisane :P przynajmniej było się z czego pośmiać i dowiedzieć się kto owe życzenia napisał :D
_________________
Nadeszło w pore lato powiedz mi co Ty na to? Słoneczko ładnie tańczy ma kolor pomarańczy przy Tobie zaraz płone Twe ciało opalone całuje kiedy tańczy bo smak ma pomarańczy....
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 17