Poprzedni temat «» Następny temat
Godzina dla ziemi
Autor Wiadomość
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 31-03-2009, 12:40   

pablo napisał/a:
A jak będą to będziesz latami oczekiwał na decyzję, bo się będą bali jej podjąć

To trzeba zmienić prawo - żeby było jasne i nie pozwalało na swobodne interpretacje.
Urzędnik ma mieć wysokie wynagrodzenie i ma szybko wydawac decyzję. Jeśli nie potrafi - to znaczy że sie nie nadaje.
Wiem, że to teoria. Nie może byc dobrego prawa w Państwie - gdzie do sejmu wybiera sie wg rankingu popularności i poparcia partyjnego a nie wg umiejętności. Efekt? - prawników w Sejmie juz prawie nie ma, a prawo jakie sie tworzy każdy widzi. Oczywiście - jest całe zaplecze prawne Sejmu itp. itd., ale jak poseł nie rozumie jak działa prawo i ma kłopoty z logicznym myśleniem, to nie uchwali spójnego prawa choćby stanął na głowie i wachlował się uszami.
Ale chyba zjechaliśmy z tematu i nas moderator wytnie :029:
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
raphalsky 
Mina



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 31-03-2009, 12:59   

Eee, ja pamiętam jednego prawnika w Sejmie - Roman G. Ale chyba się nie sprawdził :diabel: :diabel: :diabel:
_________________
Przy okazji uprzejmie informuję, że wbrew temu co twierdzą użytkownicy przemo, nacomito i kszpakik nie jestem Burmistrzem Wieliczki.

Pozdrawiam,
raphalsky
 
     
Majka 
Żupnik


Dołączyła: 04 Mar 2007
Posty: 77
Wysłany: 31-03-2009, 13:05   

quote
A co do wytyczania drogi - nie znam szczegółów, ale zakładam, że jak ktoś tę trasę tam wytyczył to miał ku temu ważne powody. Jeżeli tak nie było - to powinien ponieść KONSEKWENCJE (w tym równiez finansowe). Jeśli Ty w pracy coś schrzanisz, ponosisz konsekwencje. u nas urzędnik jest nietykalny i niekaralny - dlatego jest jak jest. I dopóki urzędnicy nie bedą karani za złe decyzje - lepiej nie będzie
unquote
I dlatego też tylko dzięki tym 'durnym' ekologom nie zbuduja jej w tym miejscu, bo pewnie nikt bynie kiwnął nawet palcem w tej sprawie. I nagle sie okazało,że jednak można ja zbudowac w innym wariancie.
I tak jest ze wszystkim, co z tego że mamy oczyszczalnie scieków, jak w nocy spuszczaja cały syf bez filtrów. Co dopiero pare dni temu był reportaż w TVN jak łódzka oczysczalnia pracuje. Co więcej reporter się podszył i cysterna ze sciekami chemicznymi z Warszawy tez nie stanowiła problemu- wszystko na lewo załatwiane. I to łódzkie, które ma takie problemy z wodą.
A ze spalarnia jak niby będzie? W Austrii np jest spalarnia w samym centrum Wiednia. A u nas co będzie? to samo co z oczyszczalniami- zyłowanie na filtrach, połowa pójdzie normalnie w komin.
O śmieciach w lasach czy przy drogach już nie wspomne, ja nie wiem co pomoże- chyba edukacja dzieci i moze w przyszłych pokoleniach to bedzie lepiej wygladało.
 
     
raphalsky 
Mina



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 31-03-2009, 13:17   

Mamy do czynienia z pewnymi skrajnosciami. Jak dla mnie nonsensem jest podawanie przez producentów samochodów emisji CO2 dla danego modelu. Oczywiście niczym innym sie nie kierowałem przy zakupie :diabel2:
_________________
Przy okazji uprzejmie informuję, że wbrew temu co twierdzą użytkownicy przemo, nacomito i kszpakik nie jestem Burmistrzem Wieliczki.

Pozdrawiam,
raphalsky
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 31-03-2009, 13:22   

Majka,
Masz rację, tylko temu jest winne kiepskie prawo i brak egzekucji nawet tego kiepskiego prawa. Jeżeli spalarnia w Wiedniu (nawiasem mówiąc - po prostu śliczna) wyłączyłaby filtry czy jakies inne uzdatniacze, to dyrekcja nie wyszłaby z więzienia i długów do końca życia. A u nas wszystkim to wisi - począwszy od straznika miejskiego, który woli przywalić mandat babci sprzedającej jajka na chodniku niż firmie spalającej odpady, a skończywszy na posłach, którzy sankcjonują omijanie prawa swoim zachowaniem i chowaniem sie za immunitetem.
A co do "durnych" ekologów - założę się że na nowej trasie obwodnicy Augustowa pojawią sie jakieś niezwykle ważne dla środowiska turkucie - niejadki, które nie bedą mogły kopulować z powodu nowej drogi i znowu będą protesty ekologów.
Bo tam można wyrwać pieniądze (od Państwa, od firmy budujacej droge itp.) Nie łudź sie że ktos to robi dla idei - jeżeli juz to na pewno nie organizatorzy akcji, dla których jest to źródło pokaźnego zarobku, tylko nieświadome dzieciaki przez nich wykorzystywane do takich protestów.
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 31-03-2009, 13:30   

raphalsky napisał/a:
Jak dla mnie nonsensem jest podawanie przez producentów samochodów emisji CO2 dla danego modelu.

A ja na to akurat uważnie patrzę, bo jest to pośrednio wskaźnik zuzycia paliwa i efektywności silnika. Jeśli w paliwie jest C to ono musi zamienić się na CO2, bo zakładam, że CO nie ma w spalinach. Jeśli norma podaje Co2/km, to jest to pomocniczy wskaźnik spalania. Co do podawania samego spalania w l/100 km to jest tyle róznych norm, że sam nie wiesz czy jest to poza miastem, w cyklu miejskim czy mieszanym. Zawsze Twoje spalanie wychodzi wyższe niż podawane w normach dealerów. A norma emisji Co2 jest raczej spójna - jesli firma ją podaje, to musi ja spełniać.
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
raphalsky 
Mina



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 31-03-2009, 13:38   

No cóż, jak widać trudno wszystkim dogodzić. To co jednych denerwuje dla innych jest OK.
Wniosek dla mnie samego - nie ma co sobie nerwów szarpać...
_________________
Przy okazji uprzejmie informuję, że wbrew temu co twierdzą użytkownicy przemo, nacomito i kszpakik nie jestem Burmistrzem Wieliczki.

Pozdrawiam,
raphalsky
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 31-03-2009, 13:42   

raphalsky napisał/a:
Wniosek dla mnie samego - nie ma co sobie nerwów szarpać...
.....Ale porozmawiać zawsze warto :)
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 31-03-2009, 13:52   

raphalsky napisał/a:
Eee, ja pamiętam jednego prawnika w Sejmie - Roman G. Ale chyba się nie sprawdził

Odpowiem Ci jak Albert do Maksa w Seksmisji o Skłodowskiej: "To chyba nie był dobry przykład" :D :D :D
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 31-03-2009, 19:02   

Cytat:
Kilka lat temu była plaga ślimaków (takich czarnych) - skadś sie to dziadostwo przywlekło i przez 2-3 lata zżerało wszystko - po czym sie okazało, że znalazło jakiegoś antagonistę, który to pożera.
przywlekło się z Hiszpanii i niestety nic nie chce tego pożerać :( a nikt to nie wiem trzeba zapytać Francuzów ;) na skutek dużego mrozu część została wymrożona i fakt takiej plagi jak 2003 do tej pory nie było :D
_________________
Pozdrawiam
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 16