Poprzedni temat «» Następny temat
Godzina dla ziemi
Autor Wiadomość
Ekoludek
Gość
Wysłany: 30-03-2009, 14:19   

Za te wszystkie fanaberie eko-terrorystów powinno sie zamykać. Wg najnowszych danych nie grozi nam ocieplenie a oziębienie klimatu:
http://wiadomosci.onet.pl/1939257,12,item.html
Ciekawe czy za to też będą winić emisję CO2. Zgodnie z ich popi....ną logika powinno sie teraz zwiekszyc emisję gazów cieplarnianych, aby zapobiec zlodowaceniu.
Naciągacze - znaleźli sobie utrzymani kosztem uczciwie pracujących :diabel2:
 
     
raphalsky 
Mina



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 30-03-2009, 15:26   

Ale trzeba przyznać że są oddani swojej ideii.

Z drugiej strony naukowcy co chwila zmieniają zdanie - trudno komuś zaufać.
_________________
Przy okazji uprzejmie informuję, że wbrew temu co twierdzą użytkownicy przemo, nacomito i kszpakik nie jestem Burmistrzem Wieliczki.

Pozdrawiam,
raphalsky
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 30-03-2009, 16:33   

raphalsky napisał/a:
Z drugiej strony naukowcy co chwila zmieniają zdanie - trudno komuś zaufać.


To chyba ci bardziej niedouczeni. Wystarczy poczytać, że w historii planety - nie tak dawnej byly już okresy dużo cieplejsze - jak np. w średniowieczu, gdzie na Grenlandii wypasano bydło. Już sama nazwa wyspy - coś mówi (green - zielony dla tych co akurat angielskiego nie znają), a odkryli ja Wikingowie mniej więcej wtedy gdy u nas Mieszko uganiał sie za Dobrawą. I co? - wtedy też była duża emisja CO2?
Krew mnie zalewa jak co chwilę słysze w TV informacje, że jakiejś drogi nie zbudują bo zieloni terroryści protestują. Ostatnio podano, że mostu w Kwidzynie przez Wisłę też nie będzie, bo się ptaki o konstrukcję rozbijają. I co z tego? - kilka się rozbije a reszta zmądrzeje i swoje "mądrzejsze" geny przekaże potomstwu. Na tym polega teoria ewolucji - przetrwają ci, którzy potrafią sie przystosować. Niestety nam grozi zagłada, bo do żadnych zmian się nie możemy przystosować i wszsytko trzeba oprotestować.
A świadomość ekologiczna polega na tym, że śmieci się wywozi do lasu, ścieki wylewa sąsiadowi do ogródka, a w piecu pali plastiki. Tylko że na walce z tą patologią nikt jeszcze pieniędzy nie zrobił - natomiast z protestów niby-ekologicznych przeciw budowie czegokolwiek można nieźle żyć nic nie robiąc i w nosie mając całą ekologię.
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 30-03-2009, 19:08   

kiotari napisał/a:
mostu w Kwidzynie przez Wisłę też nie będzie, bo się ptaki o konstrukcję rozbijają

Wybudowano na świecie tysiące masztów RTV, wiele z nich na trasach migracji ptaków. Maszty i liny odciągowe siały żniwo wśród skrzydlatych turystów, lecz po kilku latach instynkt pomógł im i skorygowały trasy przelotów. Maszty stoją, ptaki żyją, a nawet na nich się gnieżdżą.
Ciekawe, dlaczego Amerykanie nie walczą z globalnym ociepleniem?
 
     
raphalsky 
Mina



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 31-03-2009, 09:40   

W odniesieniu do ekologii staram się zachować zrównoważone podejście. Z jednej strony absurdy w rodzaju zaniechania budowy mostu mnie irytują ale z drugiej przykład Rospudy też daje do myślenia. Nie można był od początku zaplanować przebiegu trasy tak aby ominąć rejon szczególnie cenny? Miesiące przepychanek na europejskiej arenie.
_________________
Przy okazji uprzejmie informuję, że wbrew temu co twierdzą użytkownicy przemo, nacomito i kszpakik nie jestem Burmistrzem Wieliczki.

Pozdrawiam,
raphalsky
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 31-03-2009, 09:43   

nacomito napisał/a:
Ciekawe, dlaczego Amerykanie nie walczą z globalnym ociepleniem?

Bo są mądrzejsi - umieją sie przystosować i widocznie stoją wyżej w drabince ewolucji. :diabel:
Ciekawe, że buduje się mosty łaczące wyspy (np. w Danii, albo w Holandii) i nikomu to nie przeszakadza. Najlepiej to nakazać ludziom wejść do ziemianek. Ja w ciągu kilkunastu lat znalazłem pod domem kilka nieżywych ptaków - a raz jeden wydzwonił w szybę okna z taka siłą, że tylko pióra poleciały. Bynajmniej z tego powodu nie zamierzam się kamieniować.
Idąc tropem myślenia eko-i-d-i-o-t-ó-w należałoby na najbliższe 2 tygodnie wstrzymać ruch samochodowy w całej Polsce bo żaby zaczynają przechodzić przez drogi do miejsc lęgowych i są masowo rozjeżdżane przez samochody.
Kilka lat temu była plaga ślimaków (takich czarnych) - skadś sie to dziadostwo przywlekło i przez 2-3 lata zżerało wszystko - po czym sie okazało, że znalazło jakiegoś antagonistę, który to pożera. Plaga sie skończyła. Przyroda sobie poradzi - nie należy tylko jej przeszkadzać. Niech każdy wyrzuca śmieci do pojemników, nie do lasów lub do pieca, władza niech zapewni kanalizację i zmusi do jej używania. Jeśli to zostanie zrobione - przyroda sobie poradzi bez XXX akcji typu wyłączanie żarówek, od których specjalistom od poboru energii włosy stają na głowie, Koszty neutralizacji nagłego spadku poboru mocy są dla środowiska dużo większe niż zysk z całej akcji.
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 31-03-2009, 09:54   

raphalsky napisał/a:
W odniesieniu do ekologii staram się zachować zrównoważone podejście.

Ja również - tylko jak Niemcy i Francuzi w latach 60-tych walili autostrady przez tereny o wiele bardziej wartościowe przyrodniczo niz Rospuda - jakoś nikt nie protestował. Teraz nam się zabrania puszczenia autostrady przez terey gdzie występuje jakiś po....solony ;-) motyl. Najlepiej w Polsce puścić furmanki.
Nie znam dokładnie przykładu Rospudy - wiec nie zabieram głosu. Słyszałem tylko, że te bagna powstały posrednio wskutek działalności człowieka - jako efekt uboczny budowy kanału augustowskiego. Nie wiem ile w tym prawdy. Byc może po zbudowaniu drogi przez Rospudę stworzyłyby sie tam np. wspaniałe warunki rozwoju dla podbiału (lub innego chwasta pod ochroną), który porasta pobocza dróg - i mielibysmy reerwat unikalny na skalę galaktyczną.
Wiem, że przejaskrawiam pewne przykłady, ale jak słysze o protestach ekologów to mi się nóż w kieszeni otwiera. Zapraszam ekologów na południe gminy w bezwietrzny chłodny dzień - niech protestuja przeciw paleniu plastików w domach i różnej maści zakładach rzemieślniczych. Tylko, że za taki protest zamiast pieniędzy można dostać po ....ju.
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
raphalsky 
Mina



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 31-03-2009, 11:44   

kiotari,
masz sporo racji. Niekiedy się ludziska do drzew przykuwają. Innym razem wycinają drzewa i nikt o to nie dba - np. w Rynku Głównym.
Niemniej z Rospudą jest ponoć tak, że wydłuży sie droga o 2km za to będzie zbudowana niższym kosztem (brak estakad i takich tam..). Dlatego wydaje się, że jest to optymalne rozwiązanie.
_________________
Przy okazji uprzejmie informuję, że wbrew temu co twierdzą użytkownicy przemo, nacomito i kszpakik nie jestem Burmistrzem Wieliczki.

Pozdrawiam,
raphalsky
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 31-03-2009, 11:55   

jak to ktoś ujął, bagno na drodze budowanej drogi, to żyła złota dla firmy budującej :) bo wystąpi moc "niespodziewanych" niespodzianek, dzięki którym można aneksować umowę ;)
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 31-03-2009, 12:06   

Cytat:
Niemniej z Rospudą jest ponoć tak, że wydłuży sie droga o 2km za to będzie zbudowana niższym kosztem (brak estakad i takich tam..). Dlatego wydaje się, że jest to optymalne rozwiązanie.

Nie znam szczegółów więc nie komentuję Rospudy. Jeżeli bedzie taniej - to lepiej. Oby tylko się nie okazało za 2 lata, że tam latają jakieś ważki i że im TIR-y też będą przeszkadzały w składaniu jajek. :diabel:
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
raphalsky 
Mina



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 31-03-2009, 12:09   

Na razie protestuję jedynie rolnicy - TIRy ponoć zatrują im glebę.
_________________
Przy okazji uprzejmie informuję, że wbrew temu co twierdzą użytkownicy przemo, nacomito i kszpakik nie jestem Burmistrzem Wieliczki.

Pozdrawiam,
raphalsky
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 31-03-2009, 12:26   

raphalsky napisał/a:
Na razie protestuję jedynie rolnicy - TIRy ponoć zatrują im glebę.

I trudno im odmówic większej racji niz obrońcom motyli i ważek - bo jeśli np. jest tam tzw. rolnictwo ekologiczne, to faktycznie spaliny plus solanka po zimie spowodują zatrucie gleby i nici z upraw. Pytanie czy ważniejsze ważki czy rolnicy. Na razie motyle i ważki wygrały z życiem i zdrowiem tych kilkunastu (kilkudziesięciu??) ludzi z samego Augustowa, którzy zostaną rozjechani przez TIR-y w ciągu najbliższych kilku lat dopóki obwodnica nie powstanie.
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
Majka 
Żupnik


Dołączyła: 04 Mar 2007
Posty: 77
Wysłany: 31-03-2009, 12:50   

Na razie motyle i ważki wygrały z życiem i zdrowiem tych kilkunastu (kilkudziesięciu??) ludzi z samego Augustowa, którzy zostaną rozjechani przez TIR-y w ciągu najbliższych kilku lat dopóki obwodnica nie powstanie.[/quote]

Kiotari -a nie dostosują się? Przecież pisałeś wyżej, że ptaki i zwierzeta sie same dostosują. To człowiek się nie dostosuje? Tak jak napisałeś przecież:
''Krew mnie zalewa jak co chwilę słysze w TV informacje, że jakiejś drogi nie zbudują bo zieloni terroryści protestują. Ostatnio podano, że mostu w Kwidzynie przez Wisłę też nie będzie, bo się ptaki o konstrukcję rozbijają. I co z tego? - kilka się rozbije a reszta zmądrzeje i swoje "mądrzejsze" geny przekaże potomstwu''
To idąc Twoim tokiem myślenia, to tez ich troche przejedzie- a uważniejsi przekażą geny potomstwu - nie?:)

Biedny Augustów - tak jakby prawie w każdym innych miastach tiry - nie zapie...rzały przez same centra.
Najłatwiej wywalić autostrade przez sama dolinę- nad inną alternatywą trzeba byłoby się pomęczyć myśleniem. Tak jak w filmach Bareji - od razu przypomina mi się scena z Poszukiwany, poszukiwana: 'Mój mąz jest z zawodu Dyrektorem... Na zebraniu nad mapą zagospodarowania - ..a to niebieskie to co jest? To jezioro Panie Dyrektorze. A to się przeniesie je tutaj a to damy tutaj. Tak to mniej więcej było:)
Także autostrada przez sam środek i najlepiej może jeszcze duże wysypisko śmieci- przynajmniej przydadzą się te bagniska na coś nie?
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 31-03-2009, 13:24   

Majka napisał/a:
a nie dostosują się? Przecież pisałeś wyżej, że ptaki i zwierzeta sie same dostosują. To człowiek się nie dostosuje?

A czy ja gdzieś napisałem, że się nie dostosuje? Oczywiście że się dostosuje!!! Tylko w takim układzie Państwo nam nie jest do niczego potrzebne, skoro ludzie się mają dostosowywać, a nie "czynić sobie Ziemię poddaną". Jeżeli Państwo wiekszą troską otacza płazy, gady i owady niż człowieka, to ja mam gdzieś takie Państwo.
Nie wiem czy byłaś w Augustowie i widziałaś jak to wygląda - zaręczam Ci że nie chciałabyś tam mieszkać i posyłać dzieci do szkoły.
A co do wytyczania drogi - nie znam szczegółów, ale zakładam, że jak ktoś tę trasę tam wytyczył to miał ku temu ważne powody. Jeżeli tak nie było - to powinien ponieść KONSEKWENCJE (w tym równiez finansowe). Jeśli Ty w pracy coś schrzanisz, ponosisz konsekwencje. u nas urzędnik jest nietykalny i niekaralny - dlatego jest jak jest. I dopóki urzędnicy nie bedą karani za złe decyzje - lepiej nie będzie.

A z tym wysypiskiem śmieci - to niezły pomysł na zagospodarowanie bagien. ja bym tam jednak walnął spalarnię śmieci - bardziej ekologiczna :diabel:
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 31-03-2009, 13:31   

Cytat:
I dopóki urzędnicy nie bedą karani za złe decyzje - lepiej nie będzie.

A jak będą to będziesz latami oczekiwał na decyzję, bo się będą bali jej podjąć :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 17