Poprzedni temat «» Następny temat
Dzień Dziecka
Autor Wiadomość
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 28-05-2008, 19:00   Dzień Dziecka

Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami; warto pomyśleć o prezentach i wspólnej zabawie, tym bardziej, że w Wielicze 1 czerwca będzie wiele okazji do świętowania, a wielicki rynek na kilka godzin zamieni się w magiczne miejsce pełne niespodzianek. Podczas festynu, na który Burmistrz Wieliczki serdecznie zaprasza wszystkie dzieci z rodzinami, nie zabraknie atrakcji dostarczonych dzieciom przez występujących na scenie małych i dużych artystów. Szczudlarze, żonglerzy i clowni poprowadzą warsztaty cyrkowe oraz zaproszą uczestników do bicia rekordu skoków przez gigantyczna skakankę. W spektaklu, w którym będzie mogła wziąć udział także widownia - poznamy psotną Tośkę, która po skończeniu przedszkola nie mogła się pogodzić ze szkolnymi obowiązkami pierwszoklasisty.

W trakcie całego festynu na dzieci czekać będą różnorodne atrakcje: dmuchany zamek i zjeżdżalnia, wspólne malowanie przy sztalugach w konkursie „Miasto Dzieci", jazda na koniach, a także pokazy wędkarskie i ochotniczej straży pożarnej. Tradycyjnie też będą różnorodne gry i zabawy z nagrodami oraz zgadywanki z udziałem bohaterów bajek.

Podczas całego festynu, który rozpocznie sie na Rynku Górnym o godz. 14.00 najmłodsi będą mogli także wziąć udział w loterii z rowerem jako nagrodą główną.

Miłośników wędkowania Polski Związek Wędkarski - koło w Wieliczce zaprasza na spławikowe zawody wędkarskie na jedna wędkę, które odbędą się na zbiorniku wodnym Grabówki - Duży Staw. Zbiórka dzieci biorących udział w zawodach rozpocznie się o godzinie 8.30, a zawody wystartują o 9.00.

Dzieci z Lednicy Górnej i okolic mogą wziąć udział w festynie zorganizowanym przez sołectwo na terenie placu targowego „Targowiska" w godzinach 13.00-16.00. Podczas imprezy odbędą się m. in.: gry i zabawy zespołowe, konkurs najwolniejszej jazdy po torze rowerowym, konkurs karaoke, a także egzamin na Kartę Motorowerową. Oczywiście nie zabraknie kramów odpustowych, waty cukrowej czy kiełbasek z grila.

W ramach realizowanego przy wsparciu Miasta i Gminy Wieliczka projektu „Zapraszamy do Wieliczki" odbędzie się pokaz iluzjonistyczny oraz zabawy dla dzieci w ogrodzie Hotelu „Turówka" o godz. 16.00.

Organizatorzy imprezy serdecznie zapraszają małych mieszkańców naszej Gminy w raz z Rodzinami, by w niedzielę o godz. 14.00 słysząc trębaczy Orkiestry Dętej z Podstolic i Szkoły Muzycznej I stopnia w Wieliczce ogłaszających otwarcie festynu, licznie przybyły i radośnie się włączyły w wielicki Dzień Dziecka


źródło: www.wieliczka.eu
_________________
Pozdrawiam
 
     
gość
Gość
Wysłany: 28-05-2008, 19:15   

agga napisał/a:
placu targowego „Targowiska"

Czy aby dobra nazwa?
Dla mnie nazwa brzmi od dziesiątek lat " plac Targowica "
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 28-05-2008, 20:09   

jak zauważyłeś zapewne a dole istnieje źródło cytatu.
Cytat:
Czy aby dobra nazwa?
tego to nie wiem bo ja nie tutejsza :P
_________________
Pozdrawiam
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 28-05-2008, 22:36   

agga napisał/a:
Szczudlarze, żonglerzy i clowni poprowadzą warsztaty cyrkowe oraz zaproszą uczestników do bicia rekordu skoków przez gigantyczna skakankę.

Coś mi się wydaje, że produkowal się będzie mój ulubiony „Clown Dyzio Show".
 
     
grand
Kopacz


Dołączył: 06 Maj 2008
Posty: 9
Wysłany: 29-05-2008, 06:16   

fajnie, oby tylko pogoda dopisała :) też wybieram się z pociechami na wielicki rynek i jestem pewna, że jak zwykle przykleją się do dmuchanych atrakcji. Liczę, że te wszystkie zabawy integracyjne też wciągną małych na tyle, że nie tylko ten zamek, ale może rybka, skakanka, malowanka czy konik, no i na szczęście nigdzie nie pisze, że to będzie Clown Dyzio Show, oni byli przeciez beznadziejni, więc nie ma co krakać..

a! i jak czytam- żadna "Targowica" miłe Panie, sołtys Lednicy chyba wie najlepiej co na plakcie pisze, looknijcie same :)) do zobaczenia gg.
 
     
gość
Gość
Wysłany: 29-05-2008, 07:47   

grand napisał/a:
a! i jak czytam- żadna "Targowica" miłe Panie, sołtys Lednicy chyba wie najlepiej co na plakcie pisze

To pewnie też wie że plac targowy "Targowica" nie leży w granicach Lednicy Górnej.
 
     
dzika79 
Kierat konny


Osiedle: centrum
Wiek: 45
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 377
Wysłany: 01-06-2008, 19:35   

Totalna porażka płyta rynku rozgrzana do czerwoności czy nie mozna było zrobić Dnia Dziecka w Parku Mickiewicza przeciez tam jest miejsca wbród, najbardziej zal mi było tych biednych kucyków które dreptały od godz 14 do godz 17.30 tam i z powrotem....co z tego ze dzieci miały frajdę jak musiały odstac conajmniej pół godziny aby móc wsiąśc na kucyka. I jakos nie widziałam bicia rekordu na gigantycznej skakance, a szczuglarz po 15 minutach pokazów na słońce wymiekał ze aż gubił maczugi którymi żąglował. no i tradycyjnie tłumy do dmuchanych zamków ale ta atrakcję akurat zawsze ma frekwencję do ostatnich chwil. strażakom co chwilę padał agregat ale to i tak był jedyny najlepszy pomysł na ten upał, Prawie wszyscy moi znajomi po kilku chwilach zwijali sie i jechali na Dzień dziecka do Niepołomic, gdzie organizacja jak zwykle biła na łeb wielicki "dzień radości". Mała rada dla władz , jak juz chcecie oszczędzać to nie na takich imprezach jak Dzień Dziecka. Gratulacje dla Hotelu Turówka który w zaciszu swojego ogrodu zorganizował godzinny pokaz sztuk magii, a dzieci mogły sobie rysować i co najwazniejsze "nie smażyły sie na pŁycie rynku".
 
     
grand
Kopacz


Dołączył: 06 Maj 2008
Posty: 9
Wysłany: 01-06-2008, 20:42   

dla mnie super, mimo upału tłumy rozbawionych dzieciaków; świetna scena z Tośką i cyrkowcami, a wokół wiele atrakcji, do których ustawiały się długie kolejki, najwyraźniej około pół tysiąca osób wolało spędzić ten czas w Wieliczce i było warto, choć mój syn tradycyjnie wolał dmuchańce :I
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 02-06-2008, 06:53   

Co było takiego fajnego w Niepołomicach? Znowu PŁATNE dmuchane zamki dla dzieci?
 
     
Nord 
Kierat konny


Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 377
Wysłany: 02-06-2008, 12:23   

dzika79 napisał/a:
Totalna porażka płyta rynku rozgrzana do czerwoności czy nie mozna było zrobić Dnia Dziecka w Parku Mickiewicza przeciez tam jest miejsca wbród, najbardziej zal mi było tych biednych kucyków które dreptały od godz 14 do godz 17.30 tam i z powrotem....co z tego ze dzieci miały frajdę jak musiały odstac conajmniej pół godziny aby móc wsiąśc na kucyka. I jakos nie widziałam bicia rekordu na gigantycznej skakance, a szczuglarz po 15 minutach pokazów na słońce wymiekał ze aż gubił maczugi którymi żąglował. no i tradycyjnie tłumy do dmuchanych zamków ale ta atrakcję akurat zawsze ma frekwencję do ostatnich chwil. strażakom co chwilę padał agregat ale to i tak był jedyny najlepszy pomysł na ten upał, Prawie wszyscy moi znajomi po kilku chwilach zwijali sie i jechali na Dzień dziecka do Niepołomic, gdzie organizacja jak zwykle biła na łeb wielicki "dzień radości". Mała rada dla władz , jak juz chcecie oszczędzać to nie na takich imprezach jak Dzień Dziecka. Gratulacje dla Hotelu Turówka który w zaciszu swojego ogrodu zorganizował godzinny pokaz sztuk magii, a dzieci mogły sobie rysować i co najwazniejsze "nie smażyły sie na pŁycie rynku".

Byłem z małym dzieckiem i niemowlakiem i uważam, że bylo fajnie, to że duzo ludzi to było wiadome na takich imprezach otwartych i darmowych zawsze jest dużo ludzi i trzeba poczekać. ok. 17.30 du kucyków bylo mało chętnych. A np. o 15 gdy mala osób szturmowała kucyka lepiej było iśc do stoiska biblioteki i połowić pytania wędką czy pochodzić w tunelu a za wszystko były nagrody. Bylo gorąco ale może to nieco ożywiło rynek, a przecież zawsze można pójść na lody do królewskiej i posiedzieć i wrócić po 40 minutach. Skoki na skakance były ok 18 tej jak odchodziliśmy. Jeśli popatrzyłabyś na żonglera na szczudlach to gubil maczugi specjalnie! aby wciagać dzieci do zabawy aby mu odrzucały i same ćwiczyły - z moim tak sie bawił. Strażakom nie padał agregat tylko uzupełniali wodę a trudno aby agregat wysokiego ciśnienia ze zbiornikiem na 220l hulał 4h bez przerwy. Na rynek cięzko wstawić cięzki sprzęt z 2000l. wszystko by zasłonił, a taki stał u wylotu na kopernika. To były pokazy a nie ostra jazda, a i tak dzieciaki dmuchały wodą ile chciały.
Wiem, że bylo gorąco ale wszystko było w zasadzie gratis i mojemu dzieciakowi sie podobało. Odjeżdżaliśmy z płaczem bo chciał zostać. Czepiać można sie wszystkiego ale sądzę że na gratisowa masówkę to impreza była całkiem całkiem. Szkoda mi było tylko wymęczonych rybek u wędkarzy i koniki tez pewnie przeszły swój, mój nie chciał więc się na tym nie zastanawiałem, ale podejrzewam że kucyki przechodziły gorsze męki. W Krakowie i innych miastach na rynku tez stoją i jeżdżą cały dzień konie na słońcu. Nie powiem, że mi sie to podoba, ale czy przez to trzeba tego całkiem zakazać to juz inny problem.
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 01-06-2015, 08:26   

Jak tam Wasze wrażenia z tegorocznego dnia dziecka w Wieliczce :?:

Byłem z pociechami praktycznie wszędzie poza Rynkiem Górnym gdzie przybyliśmy za późno i wiatr już hulał.
W Solnym Mieście ciasno, obok turniej tańca, parking zablokowany rano przez kolarzy, sala zabaw czyli tzw. kulki były płatne (!!!).
W parku Mickiewicza też się działo ale też bez rewelacji.
Generalnie kolejny rok najlepiej wypadły atrakcje organizowane przez Kopalnię Soli, było i coś dla maluchów i dla trochę starszych.
Wszędzie kolejki niemiłosierne ale cóż zrobić...
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 01-06-2015, 15:39   

Zgadzam się z Twoja opinią :)
_________________
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 02-06-2015, 07:39   

http://www.dziennikpolski...iecka,id,t.html

O kopalni ani słowa...
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 02-06-2015, 16:05   

Kopalnia nie jest w mainstreamie DP. Nie płaci nie ma o niej info. Jaśnie Pan zrobił chłam to trzeba napisać że było BOSKO :)

Świadczy o tym jak zwykle 140 zdjęć na stronei miasta i newsy na zaprzyjaznionych utrzymywanych przez miasto "portalach"
_________________
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 04-06-2015, 06:44   

master7 napisał/a:
Wszędzie kolejki niemiłosierne ale cóż zrobić...
No moznaby chociaz postawic drugie stoisko z wata cukrowa platna ;)
Generalnie duze brawa dla kopalni za impreze, jak i za tworzenie miejsca.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 16