Poprzedni temat «» Następny temat
Dyskusja o działkach
Autor Wiadomość
raphalsky 
Mina



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 08-02-2010, 22:52   

przemo napisał/a:

Z ciekawosci kolezanko powyzej to dzialka kupiona czy po cioci, mamie, tacie, czy wujku ?


A co to za różnica?

To ja zadam inne pytanie przemo: czy pewien turbodiesel palący 5l/100km niezależnie z jaką prędkością się porusza i po jakiej trasie jest własnością nabytą, przejętą od wierzycieli, pożyczoną czy będącą giftem od kosmitów? Oczywiście pytam z ciekawości ;)
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 09-02-2010, 06:38   

Samochodem służbowym.

A róznica w posiadaniu jest taka jak pisałem ja i ma podejrzenia Tsubasa, że mnóstwo ludzi kupiło działki rolne bo ktoś im wcisnoł kit, że zostana odrolnione.
Pisałem, że to tak jak z kupowaniem przysłowiowej " dziury w ziemi u developerów".
Teraz zły Pan minister ale jak kupowali to minister był dobry bo miasł odrolnić.
_________________
 
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 09-02-2010, 08:34   

przemo napisał/a:
Z ciekawosci kolezanko powyzej to dzialka (...) po cioci, mamie, tacie, czy wujku

Może właśnie ta działka jest w rodzinie z dziada pradziada. I teraz stoi odłogiem bo na 30 arach ( min. dla rolnych) to za wiele nie wychodujesz, a jak jeszcze mieszkasz w mieście to już bedzie rolnik pełną gebą. Takich działek odziedziczonych lub podarowanych jest dużo i stoją i zarastają zielskiem. Czas najwyższy to odrolnić i zrobić z tym porzadek. Bo po jakiego grzyba wśród domków ma zostać działka niezabudowana - a takich przypadków zmam kilka.
 
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 09-02-2010, 09:07   

ja nie jestem jakoś szczególnie ani po tej ani po drugiej stronie.. u znajomych mam podobny przypadek - oni chcą bardzo działkę sprzedać i też się denerwują na ministra.
ogólnie więcej jednak jest pewnie liczących na łatwy zarobek niż takich co faktycznie na ojcowiźnie będą chcieli się budować.. tyle że dziś już nie ma takiego parcia na działki więc nawet te 30a będzie ciężko sprzedać za rozsądne pieniądze..

sam się rozglądam za możliwością kupna jakiejś fajnej działki ale jak słyszę ceny jakie "gospodarze" sobie krzyczą to dałem sobie spokój..
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 09-02-2010, 10:51   

Stad moje pytanie, czy ta działka to zakup czy z dzidka pradziadka gdzies na uboczu.
Nie neguje ze trzeba takie dzialki zmieniac, ale moze nie wszystko hurtem i juz bo ktos ma potrzebe.

A dzialki niezabudowane miedzy domami sa potrzebne chocby po to zebys nie mial osiedli blizniakow lub odleglosci 5 metrow dom to dom.
_________________
 
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 10-02-2010, 11:24   

przemo napisał/a:
A dzialki niezabudowane miedzy domami sa potrzebne chocby po to zebys nie mial osiedli blizniakow lub odleglosci 5 metrow dom to dom

Tylko dlaczego ta działka to ma być właśnie moja. Może ktoś odkupi tą działkę za wartość budowlanej i wtedy wszystko ok. A tak to nic z niej nie ma, tylko wszyscy mają miejsce gdzie można psa wys.rać a właściciel musi sprzątać. Ew. może obornik rozrzucić i niech pachnie. Wkońcu to rolna ziemia.
 
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 10-02-2010, 18:02   

Tomek73 napisał/a:

Tylko dlaczego ta działka to ma być właśnie moja..


to dlaczego jej nie sprzedasz jako rolnej? może ktoś odkupi..
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
raphalsky 
Mina



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 10-02-2010, 20:42   

Tomek73 napisał/a:
Ew. może obornik rozrzucić i niech pachnie. Wkońcu to rolna ziemia.


:D
To byłaby skuteczna metoda przekonania sąsiadów do wyższości działek budowlanych nad rolnymi :D
 
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 11-02-2010, 11:20   

Tsubasa napisał/a:
to dlaczego jej nie sprzedasz jako rolnej? może ktoś odkupi

A potem posmaruje gdzie trzeba i wybuduje dom. Bo nagle sie okaże ze tam nie mósi być rolna.
Jeżeli ktoś chce tworzyć enklawy zielenii wśród domów to niech zapłaci za tą ziemię jak za budowlaną. Bo rolnej to na pewno nikt nie odsprzeda. Po prostu nie opłaca się. Chcą mieć duży trawnik wśród domów - to trzeba było myśleć wcześniej -zamiast działki 8 arów mogli kupić 20 i nie było by domów ściana przy ścianie.
 
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 11-02-2010, 15:24   

w zasadzie zrozumiała dla mnie jest jedna rzecz.. perspektywa sprzedaży za 300tys a nie za 30.. tylko nie rozumiem tych którzy dostali spadki w postaci działek rolnych a teraz domagają się ich odrolnienia.. łatwy pieniądz?
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 11-02-2010, 15:35   

No ja z kolei w drugą stronę nie rozumiem, bo jak ktoś dostał w spadku działkę, która była w rodzinie od hohoho i trochę to chyba takiemu komuś należy się konkretna kwota za ojcowiznę, czy możliwość budowy, zwłaszcza, iż w największej ilości przypadków spadki dostają dzieci, które na danej ziemi się wychowały.

Łatwy pieniądz to dla mnie chcieli na tym zrobić ludzie którzy kupili działki rolne często od starszych osób nie orientujących się w aktualnych cenach, a następnie po przekwalifikowaniu chcieli odsprzedać je jako budowlane z wieeelkim zyskiem.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 11-02-2010, 15:41   

100 % racji
_________________
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 11-02-2010, 19:43   

nietopesh napisał/a:
działki rolne często od starszych osób nie orientujących się w aktualnych cenach

tacy ludzie juz daaaawno wymarli
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 11-02-2010, 20:45   

Zdziwilbys sie :)
Niby żaden myślący "na wnuczka" się nie nabierze, a zobacz ile takich przestępstw jest :)

Poczytaj choćby nasza kronike kryminalna.
_________________
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 11-02-2010, 21:01   

to tak. i wiele innych podobnych oszustw. ale mowimy o kupnie ziemi i tym podobnych rzeczach czyli tzw. 'okazjach'. to juz po prostu nie istnieje. okazja=przekret, szachrajstwo. inaczej, jak znajdziesz/uslyszysz o takiej prawdziwej okazji to napisz mi na forum, chetnie skorzystam :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 16