Poprzedni temat «» Następny temat
DO MIESZKAŃCÓW UL. WINCETEGO POLA
Autor Wiadomość
rekin
Gość
Wysłany: 04-08-2009, 22:57   DO MIESZKAŃCÓW UL. WINCETEGO POLA

Szanowni Państwo - mieszkańcy bloków przy ulicy W.Pola 10 12 i 14
Zwracam sie do Was z pytaniem czy zaakceptowalibyście dojazd do swoich domów i miejsc parkingowych od strony pętli autobusowej 304.
Aktualnie, po konsultacji z Wydziałem komunikacji i Policją jest to jedyna szansa aby usunąć postawione niedawno znaki zakazu i parkować po dwóch stronach ulicy W.Pola.

Prosze mi wierzyć jest to inicjatywa grona mieszkańców którzy szukają konstruktywnego rozwiązania i próbują dogadać się ze spółdzielnią, wydziałem, policją ale wszystkie te instytucje szczególnie spółdzielnia opędzają się od nas jak od much, sugerując że reprezentujemy mniejszość.

Bez Państwa pomocy i rady nic nie osiągniemy a Państwa dalsza obojętność spowoduje że będziemy parkować na mieście (Daj Panie Boże żeby nam pozwolili w Wieliczce) lub poza nim.
Bardzo proszę o głos i poradę lub inne sugestie w tej sprawie - szczególnie osoby biegłe w procedurze składania podań i petycji ,dziennikarzy, prawników, a szczególnie naszych szanownych radnych którzy nas reprezentują.

Szczególnie z wybranymi przez nas radnymi spotkam się w każdym dniu i o każdej umówionej z nimi godzinie.

Do wprowadzenia znaku zakazu parkowania wystarczyła decyzja jednej osoby z urzędu, a chcąc ją zmienić lub zmodyfikować musimy miec podpisy zdecydowanej większości mieszkańców osiedla - no Hello!!!.

Na wstępie proszę na tym forum o deklaracje mieszkańców osiedla W. Pola że podpiszą sie pod petycją o zmianie organizacji ruchu na naszej ulicy co przysporzy nam kilkanaście miejsc parkingowych.
Proszę o liczne Państwa posty w tej sprawie (pamiętajcie Państwo że jes tu liczne grono oszołomów którym na niczym nie zależy byle tylko coś anonimowo napisać).
Jeżeli otrzymam liczne poparcie poświęcę każda wolną chwilę dla mieszkańców naszego osiedla choćby tylko po to ., aby mieli prawo do samostanowienia , czego pierwszym przykładem jest sprawa parkowania. Wierzcie mi Państwo, że nasza Spółdzielnia zapewniła nam nmiejsca parkingowe na dachach bloków.

Warunkiem moich działań jest Państwa wsparcie, inaczej dam sobie spokój.

Jeżeli się nie postawimy się i przegramy tą sprawę to otworzy to spółdzielni drogę do innych irracjonalnych posunięć np swierdzą że do klatki schodowej trzeba wchodzić boso, lewą nogą, tyłem a my to przyjmiemy ze zwieszoną głową Na szczęście jestem mańkutem.

PS. Z kół nieźle poinformowanych w dalszej kolejności zakaz zatrzymywania się na chodniku zostanie wprowadzony na ulicy jednokierunkowej przed blokiem nr 20 i 18.
Powodzenia!
 
     
Debris 
Bałwan solny



Dołączyła: 02 Mar 2007
Posty: 236
Wysłany: 05-08-2009, 08:54   

z pewnoscia zakaz pod 18 i 20, moze jeszcze o 16 zapomniales? wszedzie bedzie zakaz i istotnie bedziemy parkowac na miescie. bzdury pleciesz. Byla juz petycja jedna i co? nie chcieli sie Panstwo podpisywac pod nia! dotyczyla wtedy mieszkancow bloku 12 i wszyscy a, ja sie nie podpisze itd. i w efekcie garstka podpisow. Zycze Panu powodzenia w sprawie ale jesli nastawienie bedzie takie jak mieszkancow 12-tki to nie wroze powodzenia.
 
     
dosth
Gość
Wysłany: 05-08-2009, 10:42   

gdyby tylko mieszkaniówka zapewniła nam jakiś parking;

też mieszkam w blokach na ul. W.Pola i cierpię na brak miejsca parkingowego;

najlepszym rozwiązaniem byłoby stworzenie parkingu np. koło bloku 18 są garaże za nimi mała łączka, na której stoi nieczynny kiosk oraz już dawno upadly "zielony" sklep - wyburzyc to, zrobic z 10 -20miejsc parkingowych, może ciut lżej będzie.
hehehe, najlepiej byłoby wyburzyc też te garaże, wybudowac w innym miejscu nowe, albo i w tym samym miejscu wybudowac wiecej nowych garaży;))) - wiem, to już by nie przeszło;)

Za blokiem 20 można zrobic parking,tylko żeby był oświetlony;) przecież na tych boiskach już nikt nie siedzi, kosze są pourywane, wszystko zniszczone...należałoby pomyslec tylko nad wjazdem na ten teren, myślę, że najleszpy byłby od str. "kiosku helki";))

Pod blokiem nr 18 / 20 możnaby na parkingu pomalowac pasy do wjazdu NA SKOS - bo niektorzy parkują za 3 samochody;


Cytat:
Aktualnie, po konsultacji z Wydziałem komunikacji i Policją jest to jedyna szansa aby usunąć postawione niedawno znaki zakazu i parkować po dwóch stronach ulicy W.Pola.

Z kół nieźle poinformowanych w dalszej kolejności zakaz zatrzymywania się na chodniku zostanie wprowadzony na ulicy jednokierunkowej przed blokiem nr 20 i 18.



nie sądzę, żeby był zakaz zatrzymywania się na chodniku pod blokiem nr 18 - przecież tam auta przejeżdżajace mieszczą się spokojnie - a nie tak jak na ulicy koło bloków 14, 12, 10 - gdzie czasem jednym autem przejeżdżało się "na styk" - nie piszę tu już o dwóch pojazdach! także ja jestem ZA znakami zakazu, ktore ułatwiają przejazd:) myślę, że można znaleźc inne rozwiązania, o paru już napisałam powyżej;) wiem, nie są doskonałe ale zawsze można spróbowac;)))

np. pod blokiem nr 10 można ten parking ulepszyc, troszkę powiększyc na koszt terenu zielonego. tak samo pod 12 - chociaż o 2 miejsca parkingowe - bo ja nie mówię tu o 10 czy 20 miejscach parkingowych;)) zawsze to coś...tylko na to wszytsko potrzebna jest kasa i chęc zrobienia czegoś dla mieszkańców:))))) to tylko moje propozycje, zapewnie Pańtswo mają jeszcze jakieś inne pomysły:)
 
     
Debris 
Bałwan solny



Dołączyła: 02 Mar 2007
Posty: 236
Wysłany: 05-08-2009, 18:29   

ten stary kiosk zniknie, bo tam beda budowane garaze ale wylacznie dla tych osob, co maja garaze kolo sanepidu, bo tamte beda wyburzone i w zamian tamci wlasciciele dostana garaze na "terenie kiosku" i niestety beda to garaze wylacznie do ich dyspozycji...
 
     
AdR 
Poprzecznia


Osiedle: W. Pola
Wiek: 36
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 05-08-2009, 22:12   

ja też nie sądzę, żeby to przeszło ;/ niestety... sam cierpię na brak miejsc parkingowych... jak ktoś starszy usłyszy, żeby wprowadzić jednokierunkową to na bank nie podpisze tej petycji - takie są realia. Można wydłużyć parkingi przy 10 i 12 w głąb osiedla, tak jak piszesz, w zamian za trochę zieleni - to by się nawet przydało ze względu bezpieczeństwa bo obecnie gdyby np wybuchł pożar w którejś z ostatnich klatek to straż nie ma jak wjechać. Może straż tym zainteresować?
 
 
     
dosth
Gość
Wysłany: 06-08-2009, 09:34   

AdR napisał/a:
ja też nie sądzę, żeby to przeszło ;/ niestety... sam cierpię na brak miejsc parkingowych... jak ktoś starszy usłyszy, żeby wprowadzić jednokierunkową to na bank nie podpisze tej petycji - takie są realia. Można wydłużyć parkingi przy 10 i 12 w głąb osiedla, tak jak piszesz, w zamian za trochę zieleni - to by się nawet przydało ze względu bezpieczeństwa bo obecnie gdyby np wybuchł pożar w którejś z ostatnich klatek to straż nie ma jak wjechać. Może straż tym zainteresować?


czyli pozostało jeszcze boisko za blokiem nr 20, z któego można zrobic fajny parking;))) hehe
 
     
dosth
Gość
Wysłany: 06-08-2009, 09:35   

Debris napisał/a:
ten stary kiosk zniknie, bo tam beda budowane garaze ale wylacznie dla tych osob, co maja garaze kolo sanepidu, bo tamte beda wyburzone i w zamian tamci wlasciciele dostana garaze na "terenie kiosku" i niestety beda to garaze wylacznie do ich dyspozycji...


a co z resztą mieszkańców?????????;)))))))))
 
     
Amika
Solanka


Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 49
Wysłany: 06-08-2009, 12:24   

Debris napisał/a:
ten stary kiosk zniknie, bo tam beda budowane garaze ale wylacznie dla tych osob, co maja garaze kolo sanepidu, bo tamte beda wyburzone i w zamian tamci wlasciciele dostana garaze na "terenie kiosku" i niestety beda to garaze wylacznie do ich dyspozycji...


Ciekawe skąd takie info masz? Z tego co ja wiem (a i tego nie jestem pewna) to Ci co mają garaże koło sanepidu dostaną ofertę miejsca na którym mają sobie sami wybudować garaże... Tamten teren został sprzedany Starostwu Powiatowemu...

Jest jeszcze teren (łąka) od ul. Asnyka do bloków ... Niewiem czyj on jest ale chyba spółdzielni i tam mógłby powstać spory parking... Jak znam życie to i tak bedzie mało ale z pewnością by ulżyło mieszkańcom.

Wydłużenie parkingów wzdłuż 10 i 12... Dobre... ale drodzy zmotoryzowani... Wtedy dzieci bedą się "bawić" tuż przy waszych cackach... Czy na pewno tego chcecie?
 
     
AdR 
Poprzecznia


Osiedle: W. Pola
Wiek: 36
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 06-08-2009, 20:23   

Amika napisał/a:
Wydłużenie parkingów wzdłuż 10 i 12... Dobre... ale drodzy zmotoryzowani... Wtedy dzieci bedą się "bawić" tuż przy waszych cackach... Czy na pewno tego chcecie?
dzieci maja przecież spory plac zabaw między 14 a 16, na obecnych teranach między blokami to są załatwiane tylko psie sprawy a ja IMO wolałbym mieć auto przy oknach niż psie pozostałości...


a coś takiego jak poszerzenie ulicy Pola i zrobienie wzdłuż parkowania na skos? nie ma drzew, więc można by było coś takiego zrobić ale na wszystko jest potrzebna kasa ;) w radzie członków zasiadają zapewne same dziadki, którzy nie mają samochodów i oni nie dostrzegają problemu :<
 
 
     
Debris 
Bałwan solny



Dołączyła: 02 Mar 2007
Posty: 236
Wysłany: 06-08-2009, 22:54   

drogi Adr, gdybys chcial wiedziec to jak mowie sami sobie winni jestescie mieszkancy 12, bo byl projekt, ktory mial poparcie nawet w spoldzielni, azeby na terenie zieleni zrobic miejsca parkingowe. ale jak wspomnialam, nie bylo chetnych do podpisow.

latwo jest narzekac, trudniej cos zrobic. ja na szczescie zawsze sie wcisne gdzies z autem, bo nie mam potrzeby zeby mi kolo nosa stal, tylko moge sie przejsc, a XXX mnie bierze, jak musze manewrowac wyjezdzajac z osiedla bo mieszkancy 12,10 sobie z chodnika parking robia, a tym bardziej jak widze matki z wozkami sie przepychajace miedzy autami.

miejsca na osiedlu nie ma zeby wyczarowac garaze ani miejsca parkingowe, na czym Pasek korzysta trzepiac ladna kase na blaszakach bo ludzie nie maja wyjscia i chcac parkowac nie pod chmurka, musza wziac garaz u niego. na terenie łąk powstanie szkoła, na terenie kiosków- miejsca dla wysiedlonych spod sanepidu gdzie wiec uwazasz te miejsca urzadzic? wystrzel pomyslem, zloz projekt w spoldzielni i moze ci ktos przyklasnie a nie czekaj az ktos cos zrobi za Ciebie. W ten sposob dalej bedziesz tkwil z ręką w nocniku.


i bardzo jestem ciekawa jak widzisz ten plan poszerzenia ulicy? zabierzesz ludziom ogrodki czy tez zlikwidujesz chodnik?
 
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 07-08-2009, 00:26   

Poszerzyć W.Pola to mozna było kilka lat temu. Przed remontem chodnika. Teraz miasto na pewno nie wylozy drugi raz kasy na te same prace. Poza tym teren zielony nalezy do SM a droga do miasta. żeby poszerzyc ulice trzeba by przenieśc prawo wlasnosci. A jak widac na przykladzie pętli i chodnika do SP 3 jest to operacja prawie niemożliwa. A dlaczego w zamian za kioski mają powstać garaze tego nie rozumiem. Przecież ludzie którzy stawiali blaszaki za sanepidem nie maja w umowach wieczystego uzytkowania, więc dlaczego teraz mają być traktowani inaczej niz inni mieszkańcy. Powinni sie liczyc z tym ze kiedyś ktoś bedzie mial inny pomysl na tamten plac i karze im zabrać garaz. jezeli maja tam powstać garaz to powinno to byc na innych warunkach - np. przetarg lub coś podobnego. I na pewno nie na wlasnośc jak murowańce obok.
 
 
     
AdR 
Poprzecznia


Osiedle: W. Pola
Wiek: 36
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 07-08-2009, 07:59   

Cytat:
drogi Adr, gdybys chcial wiedziec to jak mowie sami sobie winni jestescie mieszkancy 12, bo byl projekt, ktory mial poparcie nawet w spoldzielni, azeby na terenie zieleni zrobic miejsca parkingowe. ale jak wspomnialam, nie bylo chetnych do podpisow.

nie jestem mieszkańcem 12 więc pierwszy raz słyszę o tym projekcie...

Debris napisał/a:
latwo jest narzekac, trudniej cos zrobic. ja na szczescie zawsze sie wcisne gdzies z autem, bo nie mam potrzeby zeby mi kolo nosa stal, tylko moge sie przejsc, a XXX mnie bierze, jak musze manewrowac wyjezdzajac z osiedla bo mieszkancy 12,10 sobie z chodnika parking robia, a tym bardziej jak widze matki z wozkami sie przepychajace miedzy autami.


ja też parkuję w oddali bo dopiero w okolicach 20 - no cóż... jeśli kultura parkowania byłaby inna to wszystko byłoby ok a tak to jeden zaparkuje za 2-3 samochody a reszta ma się bujać, to jest eleganckie :!:


Cytat:
i bardzo jestem ciekawa jak widzisz ten plan poszerzenia ulicy? zabierzesz ludziom ogrodki czy tez zlikwidujesz chodnik?
jakie ogródki? miałem na myśli poszerzenie ulicy W. Pola a nie dróżek międz blokami. gdyby była możliwość poszerzenia W. Pola to trzeba by było zlikwidować albo przysunąć śmietniki bliżej bloków. Teraz wiem, jest za późno, jak napisał kolega Tomek73, ale warto przedstawiać swoje pomysły :D


Tomek73 napisał/a:
Przecież ludzie którzy stawiali blaszaki za sanepidem nie maja w umowach wieczystego uzytkowania, więc dlaczego teraz mają być traktowani inaczej niz inni mieszkańcy. Powinni sie liczyc z tym ze kiedyś ktoś bedzie mial inny pomysl na tamten plac i karze im zabrać garaz. jezeli maja tam powstać garaz to powinno to byc na innych warunkach - np. przetarg lub coś podobnego. I na pewno nie na wlasnośc jak murowańce obok.
mój sąsiad ma garaż za sanepidem to tłumaczył mi to tak, że spółdzielnia ma mu zagwarantować miejsce na swoim terenie, żeby mógł sobie postawić blaszak, takie dostał pismo ze spółdzielni... więc no sorry... ale spółdzielnia sobie sama strzela w kolano???
 
 
     
Amika
Solanka


Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 49
Wysłany: 07-08-2009, 09:27   

Wiecie co... puste gadanie ... nic się nie da z tym zrobić... Jeśli wejdzie droga jednokierunkowa i parkowanie na W.Pola to znów będzie problem z wycofywaniem spomiędzy bloków... Jeśli likwidacja zieleni pomiędzy blokami - kłopot z dziećmi (ja osobiście swoich bym dwa bloki dalej nie puszczała) . Łąka beee... Nic wam(nam) nie dogodzi... Ja na całe szczęście już tam nie mieszkam... Ale jak przyjeżdżam do mamy to mnie szlag trafia przy cofaniu... dlatego to podniosłam...
 
     
atam 
Mina


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Lis 2008
Posty: 1021
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 23-04-2012, 19:28   

jakiś pxxx skxxx spuścił mi dzisiaj powietrze z 2 kół w samochodzie w bocznej bitej drodze pierwszej w prawo od WPola po wjeździe... śpieszyłam się do lekarza z młodym, ale niemniej nie widziałam zakazu wjazdu ani oznaczeń, że to droga prywatna... za wycieraczką zastałam kartkę "napompuj koła", tylko nie widziałam jej no i odkryłam po przyjeździe do domu... nie ma jak to życzliwość społeczna...
 
     
kmc 
Kierat konny



Osiedle: Krzyszkowice=>Os. Bogucice
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Cze 2009
Posty: 330
Wysłany: 23-04-2012, 19:33   

Cytat:
atam napisał/a:
jakiś pxxx skxxx


Oj tam, oj tam.
A może po prostu cichy wielbiciel. :D
_________________
Panie, strzeż mnie od przyjaciół... Z wrogami jakoś sobie poradzę.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 16