Poprzedni temat «» Następny temat
Dlaczego lubię bądź nie lubię Wieliczkę??
Autor Wiadomość
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 19-02-2008, 09:07   Dlaczego lubię bądź nie lubię Wieliczkę??

W związku z tym że nasza dyskusja o galerii zboczyła trochę z toru postanowiłam założyć nowy temat chętnie sie dowiem dlaczego wybraliście Wieliczkę na swoje miejsce zamieszkania dlaczego ją lubicie a dlaczego nie jeśli nie to dlaczego tutaj mieszkacie ??

Pozdrawiam
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 19-02-2008, 09:25   

Jeśli chodzi o mnie to :
Lubię Wieliczkę za swoistą małomiasteczkowość nie jesteśmy dużym miastem wszędzie mam blisko urzędy, szkoły, ludzie się znają. jest mi miło kiedy idę na targ a Pani wie że potrzebuję buraki bo wcześniej moja teściowa powiedziała jej że he he ( wiem że śmiesznie to brzmi) u mnie dziś będzie barszcz.
Dużo mogę spacerować ciekawa jestem jak to sie przekłada w statystyce na długość życia mieszkańców. Poza tym jeśli chodzi o mnie mieszkam w cichej i spokojnej dzielnicy gdzie w moim ogrodzie napotykam różne kolorowe ptaszki których w dużym mieście nie spotykam.
Jeśli chcę mogę rozwinąć skrzydła ( bliskość Krakowa) od pracy po rekreacje w pobliżu dużo ciekawych zielonych terenów.
Co mi najbardziej przeszkadza. Brak miejsc gdzie mogła bym spędzać czas z rodziną typu cukierenki, kawiarenki. Cała estetyka rynku woła o pomstę do nieba. Gdyż rynek powinien być sercem miasta. Myślę tutaj o odremontowaniu kamieniczek wprowadzeniu do rynku wszelkiej gastronomi, sklepów z upominkami dla turystów ławeczkach, fontannie w otoczeniu zieleni. Ubolewam też nad tym że młodzież w Wielicze nie ma za bardzo co robić
a jakie jest Wasze zdanie??
_________________
Pozdrawiam
 
     
Nord 
Kierat konny


Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 377
Wysłany: 19-02-2008, 09:39   

Mimo wszystkich wad, zaprzepaszczonych szans, braku parkingów, i zamykania wszystkiego po 18, dla mnie Wieliczka to miejsce które lubię.
Staw salinarny, aleja Jana Pawła II, klasztor franciszkanów, kościółek św. Sebastiana, kościół parafialny ... i jedyna w świecie kopalnia. Oczywiście można narzekać ale ja wierze, że to miasteczko za kilka lat rozkwitnie. Może ktoś powie, że niepoprawny optymista ale ja odpowiem to się zaraź optymizmem. :P
 
     
peter.pan 
Skrzat


Osiedle: Krzyszkowice
Wiek: 48
Dołączył: 01 Wrz 2007
Posty: 32
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 19-02-2008, 10:48   

Ja mieszkam tu od zawsze (z mala przerwa w zyciorysie) i zawsze Wieliczka bedzie dla mnie waznym miejscem. Podobnie jak Nord widze te same wady, ale widze tez zmiany ktore zaszly podczas mojej "nieobecnosci". Zgadzam sie z Agg' ze nasze miasto cierpi z powodu braku centrum "zycia" w postaci rynku na ktorym mozanby usiasc, pogadac, napic sie kawy czy zjesc cos w restauracji. Tylko to ktos to zarzadza miastem powinien sie zastanowic jak w tak bliskim sasiedztwie Krakowa stworzyc takie mozliwosci. Przeciez Ci wszyscy ludzie (ja tez - nie ukrywam) nie musza uciekac do Krakowa. Poza tym wiele pozytywow....
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 19-02-2008, 15:13   

Ja w Wieliczce jestem od 1982 roku i widze jak jest teraz a jak bylo kiedys - i na pewno jest lepiej, moze nie doskonale, ale ja nie narzekam..

do plusow nalezy na pewno bliskosc duzego miasta (zawsze mozna na zakupy wyskoczyc), ciekawa najblizsza okolica gdzie mozna pobiegac z psem, na pewno Wieliczka jest tez bardzo rozpoznawalnym miastem.. szkoda tylko ze mieszkancy sa troche jakby z innej epoki - zamiast jakos nadazac za pedem cywilizacyjnym to sie gdzies tam zatrzymali za komuny i uwazaja ze wszystko im sie nalezy..

do minusow przede wszystkim ruch samochodowy ktory jest wszechobecny..

zawsze odkad pamietam lubilem tu wracac, czy to z wyjazdow, czy z wakacji bo wszedzie dobrze ale u siebie najlepiej.. i tego sie trzymam..
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
Tardas 



Osiedle: Szymanowskiego
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 722
Skąd: Magnum Sal
Wysłany: 19-02-2008, 21:30   

W Wieliczce co prawda tylko od 3,5 roku, ale postaram się podsumować.

Zacznijmy od plusów
-> Małe miasteczko, częściej można spotkać ludzi których się zna
-> Łatwiej rozpoznawalne - gdy się powie, że mieszkam w Wieliczce to się zdobywa większy plus niż gdy się mówi "mieszkam w Krakowie" ;-)
-> - Ciekawa okolica, blisko w plener, można też na kilka godzin z psem na miasto wypaść i potem powiedzieć "złaziliśmy całą Wieliczkę" :D
-> tańsze mieszkania niż w Krakowie
-> Blisko Krakowa, łatwy dojazd, całkiem sprawna komunikacja busowa
-> Sympatyczni ludzie, często przejawiający szczery patriotyzm lokalny
-> Burmistrz (Kozioł) nie tworzący wokół siebie atmosfery dworskiej - spotyka się ze "zwykłymi" ludźmi, rozmawia, żartuje. W wielkich miastach kontakt z prezydentem miasta to chyba tylko przez telewizję.
-> ładne miejsca i obiekty: oczywiście kopalnia, kościół św. Sebastiana, klasztor Franciszkanów-Reformatów, Zamek Żupny, kościół parafialny, Grabówki - stawy i lasek; w najbliższej okolicy też można znaleźć ciekawe miejsca.


A wady? to możę jak sobie przemyślę :P
_________________
http://www.wieliczka24.info - niezależna strona miasta
 
 
     
mgan 
Groty kryształowe


Osiedle: Oś.Sienkiewicza
Dołączył: 26 Lip 2007
Posty: 117
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 20-02-2008, 18:01   

Mieszkam tu od 1972r.Ojcu w Krakowie zaproponowano nową spółdzielnie mieszkaniowią w Wieliczce .Rodzice pochodzą z gór ,a ja urodziłem się Opolu.Podstawówka w Wieliczce to niezła szkoła życia, za to ponadpostawowa w Krakowie już luzik.W Wieliczce brakuje mi kina,w którym spędzilem pół życia.Miasto jako takie jest o.k. natomiast mentalność społeczności lokalnej już mniej,teraz powoli to się zmienia,na skutek dopływu świeżej krwi i ogólnej przemianie polityczno-kulturalnej kraju.
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 20-02-2008, 18:18   

Tardas,
Cytat:
można też na kilka godzin z psem na miasto wypaść i potem powiedzieć "złaziliśmy całą Wieliczkę" :D
a to dobre:):):) albo dzieciaki przegonić he he później już nie w głowie jest im rozrabianie zasypiają jak aniołki :D

Pozdrawiam
_________________
Pozdrawiam
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 20-02-2008, 18:21   

Jak dotąd wypowiadacie się w pozytywach o naszym mieście a ja myślałam że tutaj sobie ulżą wszyscy Ci którym wszytko przeszkadza ;)
Milutko poczytać Wasze wypowiedzi :): )

Pozdrawiam
 
     
peter.pan 
Skrzat


Osiedle: Krzyszkowice
Wiek: 48
Dołączył: 01 Wrz 2007
Posty: 32
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 21-02-2008, 12:04   

Agga najwyrazniej Jolka i jej towarzysz (see: temat galerii handlowej) malkontenctwa sie wyprowadzili z Wieliczki lub jak obiecali nie zagladaja juz na forum. Mysle ze przygotowuje bolkade drogi dla 701 samochodu ktory bedzie chcial wjechac, lub zakopcowali sie w Niepolomicach. Ja tez sie ciesze, ze ludzie widza Wieliczke w pozytywach (w wiekszosci)... :)
 
     
ciamajda
Gość
Wysłany: 21-02-2008, 12:09   

agga napisał/a:
a ja myślałam że tutaj sobie ulżą wszyscy Ci którym wszytko przeszkadza ;)

Wolę pobawić się balonikiem. :D
 
     
pan fajka
Gość
  Wysłany: 21-02-2008, 13:35   mh

mi sie podoba generalnie wszystko ciekawe polozenie miasta posrod wzgorz dziala na mnie w jak najwiekszym plusiema najbardziej chyba podoba mi sie architektura blokow przeplatana ze starymi kamienicami w centrum :D denerwuje mnie natomiast bajzel na koloni ;)
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 21-02-2008, 13:57   

ciamajda
Cytat:
Wolę pobawić się balonikiem. :D

ale pamiętaj o tym że są tacy co nie mogą bądź już nie mogą ;)

Pozdrawiam
_________________
Pozdrawiam
 
     
ciamajda
Gość
Wysłany: 21-02-2008, 16:53   

agga napisał/a:
ale pamiętaj o tym że są tacy co nie mogą bądź już nie mogą ;)

Tobie od razu brzydkie myśli w głowie. A ja dmucham balonik żeby był duży, taki do dalekiego lotu, bo jeden kolega wyrzuca mnie i moją wiewiórkę na księżyc. Czekamy jeszcze na gąsiorka :D
agga napisał/a:
Poza tym jeśli chodzi o mnie mieszkam w cichej i spokojnej dzielnicy gdzie w moim ogrodzie napotykam różne kolorowe ptaszki których w dużym mieście nie spotykam.

A co powiedziałabyś na Galerię Wielicką po sąsiedzku? (za ogrodzeniem).
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 21-02-2008, 20:01   

Wieliczka ma jedną sporą zaletę, będąc ciut większa niż typowe krakowskie osiedle, posiada prawie pełną infrastrukturę miejską (szkoły, sklepy, urzędy, policja etc.), nie trzeba więc daleko jeździć by wszystko załatwić. Właściwie to praktycznie można wszystko załatwić na piechotę :) W urzędach tez ludzie jednak całkiem inni (milsi) niż w Krakowie. A jednocześnie wielkie miasto obok, 20 minut autkiem.

Z minusów nie powiem nic nowego. Irytujący jest wygląd Wieliczki, jej zaniedbanie, ale to mam nadzieję się zmieni. No i sklepy, mały wybór, nędzny asortyment, ale to chyba wynika z małego obszaru handlowego w Wieliczce.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 17