Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
16-11-2010, 11:43
Czy w Wieliczce powstanie wielka galeria handlowa?

Czy jesteś za powstaniem "Galerii Wieliczka" na "Polach Półchłopka"?
Tak
69%
 69%  [ 87 ]
Nie
25%
 25%  [ 32 ]
Nie wiem, trudno powiedzieć
4%
 4%  [ 6 ]
Głosowań: 125
Wszystkich Głosów: 125

Autor Wiadomość
Tardas 



Osiedle: Szymanowskiego
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 722
Skąd: Magnum Sal
Wysłany: 25-07-2007, 08:13   

Tsubasa napisał/a:
ja popieram akcje "budujemy galerie Wielicka"

Głosujmy zatem - kto jest za, a kto przeciw.
Zapraszam, ankieta na górze tematu :)
_________________
http://www.wieliczka24.info - niezależna strona miasta
 
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 31-07-2007, 11:27   

Tsubasa napisał/a:
ze jak "posmaruja" gdzie trzeba to galeria i tak powstanie

Tyle że lepiej żeby "posmarowali" na rzecz gminy a nie konkretnych ludzi ;)
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 31-07-2007, 19:38   

master7 napisał/a:
Tsubasa napisał/a:
ze jak "posmaruja" gdzie trzeba to galeria i tak powstanie

Tyle że lepiej żeby "posmarowali" na rzecz gminy a nie konkretnych ludzi ;)


tak tak.. plonne nasze nadzieje.. ;)
zazwyczaj niestety tak to sie odbywa ale to juz przeciez urok naszego kraju...
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
aizuk
[Usunięty]

Wysłany: 31-07-2007, 20:42   

coś tam sie jednak dzieje widziałem spychacze robiły jakąs droge...
 
     
Nord 
Kierat konny


Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 377
Wysłany: 31-07-2007, 21:39   

Śledząc uwaznie prasę, necik i kojarząc fakty powinni Państwo wiedzieć, że na pewnej części tzw. pól półchłopka będzie się teraz cos działo :
w związku z tym, że "dotychczasowi wieczyści użytkownicy" zbyli prawo wieczystego użytkowania do części grunków ok. 7 ha, a gmina Wieliczka nie skozystała z prawa pierwokupu za kilkanaście milionów- zresztą moim zdaniem słusznie, dlatego firma inmax, obecny nowy uzytkownik wieczysty będzie realizowała to co może tam zrobic zgodnie z planem zagospodarowania czyli budować "Osiedle Wielickie" tak jak to mają na stronie internetowej. Firma wykładając kilkanaście milionów szybko będzie je chciała odzyskać i skorzystać na obecnym bumie mieszkaniowym.
Pytanie pozostaje jednak czy zarabiając na mieszkaniach inmax będzie jeszcze chciał czekac na budowę marketów i galerii, mając w perspektywie fakt, że zmiana w planie zagospodarowania nawet przy dobrych chęciach Rady i Burmistrza ( osobiście nie wierzę aby kupcy nie wywarli wpływu) będzie trwać ok. 3 lat.
Przypomnę, że w miejscu obecnego Lidla, dawny kamping Kinga, tez była koncepcja dwuetapowa w pierwszej zaplecze chandlowe w drugiej hotel. Jak to się skończyło wszyscy widzą. Lidl stoi a hotel.. :P
 
     
PABLO
Gość
Wysłany: 04-08-2007, 13:36   

...a kto jest za tym aby powstało makro cash & carry w wieliczce? makro ma zamiar wyłożyć kupe kasy na wielicką infrastrukturę co znacznie poprawi komunikacje w naszej gminie- poza tym kupcy nie powinni bać się makro- bo to dla nich ta firma istnieje!!! ja jestem za budową makro oraz galerii- a burmistrz niech weznie pod uwagę opinie kilkunastu tysięcy mieszkańców wieliczki a nie swoich urzedników i kilku kupców! co o tym myślicie???

uprzejmie proszę nie pisać pełnych wypowiedzi wielkimi literami: http://pl.wikipedia.org/wiki/Netykieta Tardas
 
     
jacekrys 
Warzelnik



Osiedle: os.Szymanowskego
Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 22
Wysłany: 05-08-2007, 23:11   

no ale kino jakby bylo to by sie przydalo w wieliczce
 
     
sylwia.wk 
Bałwan solny



Wiek: 41
Dołączyła: 01 Mar 2007
Posty: 223
Skąd: wieliczka
Wysłany: 06-08-2007, 13:51   

ja jestem przeciwna.
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 06-08-2007, 14:01   

ja jestem za
_________________
Pozdrawiam
 
     
dzaga 
Bałwan solny



Osiedle: Szymanowskiego
Pomogła: 3 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 02 Mar 2007
Posty: 233
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 06-08-2007, 14:11   

sylwia.wk napisał/a:
ja jestem przeciwna.


jakieś argumenty? niech zgadnę - jesteś żoną/córką/mamą któregoś z wielickich kupców?
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 06-08-2007, 15:12   

dzaga już wyjaśniam dlaczego ??
Przybyłam tutaj 7 lat temu ( heheh zanudze cię historią ) z dużego bardzo rozwinietego miasta. Nie chce się wywyższać ani nic z tego bo w zeszłym roku poczułam się 100 % wieliczanką ( odwiedzałam moją rodzinke i stwierdziłam że jednak tu za głośno ) zaczełam doceniać uroki wieliczki. Nie jestem przeciwna rozwojowi wieliczki w tą strone ( wolę Galerie niż spalarnie śmieci, fabryke asfaltu włączając w to cały przemysł który służy zatruwaniu środowiska). Sądzę też że taka galeria mogła by w pewien sposób ożywić nasze miasto. Zgodzą się ze mną prawie wszyscy że życie tutaj zamiera po godz 17 ( nie mam tu na myśli zamykanych sklepów). Chodzi mi bardziej o brak kawiarenek, restauracji. Galeria mogła by ożywić nasze miasto. Gdyby było jeszcze jakieś kino to dla mnie miodzio. Dla ciebie pewnie też hihi było by lepiej gdybyś po tanie pampersy jeżdziła na obrzeże wieliczki a nie zapierniczała do tesco. ;) . Rynek rodzi rynek i mysle że wtedy można by się było spodziewać dużo zmian w wielickich sklepach może wreście doczekalibyśmy się wyprzedaży. Co do samej wieliczki jak przyjechałam tutaj wieliczka była dla mnie najbrzydszym miastem w jakim byłam szaro ,brudno itd ale bardzo dużo się zmieniło i zmiany postępują oby tak dalej bo po tylu latach człowiek ma dość szarości.
_________________
Pozdrawiam
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 06-08-2007, 15:14   

dzaga "jesteś żoną/córką/mamą któregoś z wielickich kupców?" - hihi nie
_________________
Pozdrawiam
 
     
dzaga 
Bałwan solny



Osiedle: Szymanowskiego
Pomogła: 3 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 02 Mar 2007
Posty: 233
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 06-08-2007, 15:28   

no piękne argumenty piękne - i powiem Ci, że z wszystkimi się zgadzam, bo moje pytanie o argumenty było skierowane do Sylwi.wk która post wyżej ponad Twoim napisała, że jest przeciwna. Takie rzucenie hasła "nie i koniec" jest dla mnie puste i dlatego zapytałam o argumenty. Ja również jestem za budową Galerii - bo kino naprawdę by się przydało (jestem wieliczanką od urodzenia i pamiętam jeszcze czasy gdy mieliśmy kino w centrum Wieliczki - naprawde go brak), ponadto przydałaby się jakakolwiek konkurencja dla wielickich kupców - którzy w końcu może by się zmobilizowali i przedłużyli otwarcie sklepów, obniżyli ceny czy jakkolwiek zawalczyli o klienta - teraz są zbyt pewni siebie. A co do pieluch, to i tak mam kilka kroków do Lidla, więc z tym nie będzie problemu ;) ale dzięki, że się martwisz :P

no i rzeczywiście może w końcu pojawiłaby się jakaś rozrywka w stylu knajpek czy kawiarenek ... Ja już oczami wyobraźni widzę ta upragnioną przez wiekszośc wieliczan Galerię i pokładam wszystkie nadzieje w naszym burmistrzu, żeby zadziałał w tej kwestii (na którego głosowałam - a jak :) )
 
     
sylwia.wk 
Bałwan solny



Wiek: 41
Dołączyła: 01 Mar 2007
Posty: 223
Skąd: wieliczka
Wysłany: 07-08-2007, 11:53   

oj nie niejestem żoną/córką/mamą któregoś z wielickich kupców. po prostu wieliczka i tak juz jest zawalona sklepami itp tylko przyciagnie jeszcze bezsensu bochnie,gdow itp na zakupy, plus wiekszy ruch na ulicach .
ale to jest tylko moje zdanie.
wystarczy juz lidl,plus i paleo.
jesli chodzi o ciuchy ,sklepy sa ,az tak drogo niejest a pozatym prosta droga i latwa do galeri obok dworca w krk do tandety blisko. wiec niewidze potrzeby!
 
     
dzaga 
Bałwan solny



Osiedle: Szymanowskiego
Pomogła: 3 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 02 Mar 2007
Posty: 233
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 07-08-2007, 12:04   

no a podstawa tej galerii czyli kino? Nie chciałabyś znów kina w Wieliczce?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 19