Poprzedni temat «» Następny temat
Czy myślenie boli?
Autor Wiadomość
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
  Wysłany: 02-09-2008, 11:39   Czy myślenie boli?

Rozpoczął się remont odcinka drogi powiatowej w Kożmicach. Szczegóły tutaj: http://www.kozmice.pl/24.html#przetarg
I wszystko byłoby fajnie, gdyby nie fakt, że remontuje sie jedyny odcinek - około 100 metrów - gdzie był chodnik, którym dzieci idą od przystanku busów do szkoły (podstawowej i gimnazjum), a także do przedszkola i osrodka zdrowia. Dodatkowo termin prac dobrano tak, że chodnik rozebrano w ostatnim tygodniu sierpnia, tak aby na 1 września nie dało sie ani dojechać, ani dojśc do szkoły. Firma remontujaca ustawiła światła tak, że samochody oczekujące na zmianę świateł blokują wjazd do szkoły, a pomiędzy samochodami krążą rodzice i dzieci, które próbują sie jakoś dostać do przybytku nauki, a także do przedszkola. Słowem: Meksyk.
Wiem - zaraz mi sie oberwie, że narzekam jak nic nie robia w Koźmicach i narzekam jak robią - ale ja z uporem bedę zwalczał wszelkie objawy braku myślenia we władzach. Czy tego remontu - wiedząc, że jest to jedyne dojście do szkoły nie dało się zrobic 2 tygodnie wcześniej? Nie podejrzewam nikogo o złą wolę, ale z uporem maniaka apeluję o myslenie. To naprawdę nie boli.
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
Al z Koźmic
Gość
Wysłany: 02-09-2008, 12:12   Re: Czy myślenie boli?

kiotari napisał/a:
[..] ale ja z uporem bedę zwalczał wszelkie objawy braku myślenia we władzach. Czy tego remontu - wiedząc, że jest to jedyne dojście do szkoły nie dało się zrobic 2 tygodnie wcześniej?


Remont wykonuje firma prywatna Andrzeja Grochala. Przetarg został rostrzygnięty 1 sierpnia a termin wykonania całości to 15 października.
Myślę że na termin wykonywania prac w poszczególnych miejscach remntowanego odcinka władze (powiatowe tym razem) nie mają wpływu - decyduje wykonawca.
Więc chyba do niego powinny być kierowane pretensje.
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 02-09-2008, 12:23   

OK - tylko ze przetarg mozna było chyba ogłosic w takim terminie aby wykonawca miał czas na ewentualne manewry. Albo mozna było w warunkach przetargu zastrzec, ze remont chodnika ma być wykoanany w takim a takim terminie, albo zastrzec jeszcze pare innych rzeczy. To wszystko wymaga tylko i wyłącznie dobrej woli i odrobiny chęci - a nie pójścia po najmniejszej linii oporu. Na zasadzie: "Chcecie remontów - to macie".
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
Bogdan Pasek
Gość
Wysłany: 02-09-2008, 17:16   

Remont chodnika w Koźmicach Wielkich nie był przewidziany w tegorocznym harmonogramie prac. Decyzję o podjęciu prac podjęto, gdy okazało się, iż są oszczędności wynikające z przetargów. Dodatkowo przy tego typu inwestycjach obowiązuje montaż finansowy Powiat Wielicki - Gmina Wieliczka. Ta ostatnia również nie miała ujętych środków na ten cel w budżecie. Potrzebna była decyzja Rady Miejskiej o przeznaczeniu pieniędzy na remont chodnika. Dopiero po takim zabezpieczeniu finansów mógł być ogłoszony przetarg i sama inwestycja mogła się rozpocząć. Stąd wziął się taki a nie inny termin.

Podjęcie ten inwestycji to konsekwencja dobrej woli i nie w nim działania po najmniejszej linii oporu. I zapewniam, że przytoczona zasada nie ma tutaj żadnego zastosowania.
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 02-09-2008, 17:34   

Dziękuję za wyjaśnienia - w pewnym sensie tłumaczą one sytuację - aczkolwiek przyzna Pan, że fakt rozkopania jedynego chodnika prowadzącego do szkoły na 2 dni przed jej inauguracją może powodować lekką irytację. Wierzę, że ten remont jak i następne na tej drodze będą przeprowadzane szybko i dobrze - tak aby nie trzeba było znów za 2-3 lata wykonywać poprawek.

pozdrawiam,
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 02-09-2008, 19:25   

Cytat:
Cytat:
Podjęcie ten inwestycji to konsekwencja dobrej woli i nie w nim działania po najmniejszej linii oporu. I zapewniam, że przytoczona zasada nie ma tutaj żadnego zastosowania.
Nie zgadzam się z Panem te i inne decyzje np ciągle trwający remont w szkole podst. nr 2 świadczy o tym że nasze władze nie radzą sobie kompletnie z podejmowaniem decyzji. Skutkiem czego jest bałagan w Koźmicach i ciągle trwający remont szkoły. Przetargi są rozpisywane za późno. Włodarze zachowują się jakby co jmniej mieszkańcom robili łaskę. Ja podobnie jakkiotari, nie zgadzam się z absurdalnymi decyzjami podejmowanymi przez naszą Rade Miasta a już szlag mnie trafia jak dyrektorka szkoły karze mi się cieszyć z tego że w ogóle coś w szkole zrobili. To nie łaska tylko normalna kolej rzeczy.
_________________
Pozdrawiam
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 02-09-2008, 19:31   

Dodam tylko ze ekipa w "2" pracuje do 16:00.
Pozniej panowie ida na fajrant zamiast skonczyc wczesniej prace i pozwolic dziecia sie uczyc.
Jak tym samym tempem bedzie robiona słowackiego to zima ich zastanie jak nic i zobaczymy nowa ulice najwczesniej w lutym 2009 ( jak dobrze pojdzie )
_________________
 
     
Bogdan Pasek
Gość
Wysłany: 03-09-2008, 08:00   

agga napisał/a:
Nie zgadzam się z Panem te i inne decyzje np ciągle trwający remont w szkole podst. nr 2 świadczy o tym że nasze władze nie radzą sobie kompletnie z podejmowaniem decyzji. Skutkiem czego jest bałagan w Koźmicach i ciągle trwający remont szkoły.



Proszę nie mieszać zupełnie odrębnych spraw. Inwestycja w Koźmicach Wielkich jest prowadzona przez Powiat Wielicki przy udziale finansowym Gminy Wieliczka. Natomiast remont szkoły pozostaje w kompetencji tej ostatniej. To pierwsza zasadnicza uwaga. Druga dotyczy obowiązujących samorządy procedur, choćby tylko przetargowych, które wpływają na tempo inwestycji. I tak na koniec dodam, że byłbym ostrożniejszy w kwestii wyprowadzania tego typu konstatacji.
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 03-09-2008, 08:56   

Hmm nie rozumiem tylko jednego. Miasto zna procedury i dobrze wie ile takie przetargi moga trwać. Organizując jakikolwiek przetarg powinno sie brac pod uwaga wszystki emozliwe watpliwosci.
W powiecie i miescie nie ma tego typu perspektywicznego myslenia, rzeklbym nawet ze jest to metoda harcerska :"Znalezlismy srodki, to do dzieła".

Ja uważam ze wszystkie obecnie prowadzone projekty maja problem zarzadzaniem, ale czego sie mozna spodziewac po tak młodej kadrze.
_________________
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 03-09-2008, 09:35   

Podwoziłem dzisiaj kilkoro dzieci do szkoły podstawowej w Koźmicach na godzinę 8.
To co tam sie dzieje o tej godzinie to naprawdę horror. Na polowie ulicy i chodniku pracują koparki. Z drugiej strony jest metalowa barierka wzdłuz której idą dzieci do przedszkola (najczęściej za reke z rodzicami - no bo malucha puścić nie można), do szkoły podstawowej i do gimanzjum. Światła puszczają ruch z jednej lub z drugiej strony, ale są ustwione tak, że wystarczy jeden samochód wyjezdżający spod szkoły, a cały ruch jest blokowany. Z kolei piechotą do szkoły dojść można ulicą, ale jak jedzie autobus lub ciężarówka, to pomiędzy barierką a samochodami zostaje jakieś 40 cm dla pieszego!!! Az dziwne że jeszcze nikomu nic sie nie stało. Przejechanie 150 metrów zajęło mi dzisiaj 15 minut. A będzie gorzej gdyż wszyscy chcą do szkoły dojechać autem, bo strach iśc na piechotę. Proponowałbym zorganizowanie policji przynajmniej w godzinach 7.30 - 8.00 rano, bo inaczej dojdzie do tragedii. Albo moze wymusić na firmie remontujacej wsztrzymanie prac na pół godziny, aby mozna było dojechac lub dojść do szkoły. Poza tymi godzinami tez jest niewesoło, ale nie ma takiego natężenia ruchu i myślę że mieszkańcy jakoś sobie poradzą.
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 03-09-2008, 12:21   

Pytanie do Pana Bogdana Paska:
Czy nie mozna ustalić z firma remontujacą, aby rozpoczynała pracę o godz. 8.00? Na noc sygnalizacja jest zwijana i da sie przejechać i przejśc bez problemu. Gdyby Panowie z firmy remontujacej rozwijali majdan po 8.00 myslę, że wszystkim byłoby lepiej i mniej żółci by sie pojawiało zarówno na tym forum jak i w telewizji (wzmianka o organizacji w/w remontu była podobno w Kronice Krakowskiej).
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 03-09-2008, 12:50   

przemo napisał/a:
Dodam tylko ze ekipa w "2" pracuje do 16:00.
Pozniej panowie ida na fajrant zamiast skonczyc wczesniej prace i pozwolic dziecia sie uczyc

Przemo - gdyby ekipa kończyła pracę jeszcze wcześniej to remont będzie się jeszcze dłużej ciągnął. Powinni zaiwaniać na dwie zmiany. Ale, że teraz jest ciężko z pracownikami i wolnymi firmami - to właśnie oni dyktują warunki.
A co do trwania przetargów to spójrz na przetargi na autostrady - odwołania mogą trwac w nieskończoność - i tego nie przeskoczysz.
 
 
     
Madafaker 
Mina



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1716
Skąd: Małopolska Rulez !!
Wysłany: 03-09-2008, 13:56   

kiotari napisał/a:
Proponowałbym zorganizowanie policji przynajmniej w godzinach 7.30 - 8.00 rano

W dniu dzisiejszym w przybliżonym czasookresie byli tam obecni funkcjonariusze Policji.
Cytat:
pomiędzy barierką a samochodami zostaje jakieś 40 cm dla pieszego.

Bez niepotrzebnej przesady i dramatyzmu...jestem przekonany iż wszyscy piesi cali i zdrowi doczekają nowego wygodnego chodnika.
_________________
Od 0 do 18 cm w 5.5 sekundy :-)
 
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 03-09-2008, 14:59   

Madafaker napisał/a:
Bez niepotrzebnej przesady i dramatyzmu...jestem przekonany iż wszyscy piesi cali i zdrowi doczekają nowego wygodnego chodnika.


Policji nie widziałem - jechałem o godzinie 7.35-7.50. Sam jechałem za autobusem (gimbus, których kilka o tej porze zwykle tamtędy przejeżdża) i widziałem jak kobieta się przyklejała do barierki, żeby jej autobus nie zahaczył. Kawałek dalej matka z dzieckiem uciekała za barierkę - bo na druga strone przejść sie nie dało (pracowała koparka). Więc naprawdę nie przesadzam. Radzę pojechac i zobaczyć o 7.50 rano
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
Bogdan Pasek
Gość
Wysłany: 03-09-2008, 17:55   

kiotari napisał/a:
Czy nie mozna ustalić z firma remontujacą, aby rozpoczynała pracę o godz. 8.00?


Przekażę Pana sugestię dyrektorowi Zarządu Dróg Powiatowych w Wieliczce. Zobaczymy co będzie można zrobić w tym temacie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 17