Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Tardas
09-03-2007, 14:50
Co wymyka się władzy spod kontroli.
Autor Wiadomość
czyżowska.
Gość
Wysłany: 09-03-2007, 13:11   Co wymyka się władzy spod kontroli.

Witam.
W związku z pracą nad grantem stawiam pytania: Czytam każdą odpowiedz. Zapraszam do podzielenia się wiedzą.

1. Kto potrafi wskazać osoby które będąc zarejestrowane w urzędzie pracy – dostały propozycjie pracy z urzędu. (podać przykład).

2. Należy wskazać , które wg Państwa obiekty w Wieliczce i okolicy można adoptować i na jakie potrzeby( podać przykład).

3. Czy w Wieliczce i okolicy pojawiają się problemy z zalewaniem dróg, piwnic. (podać przykłady).

4. Czy widać troskę władz o estetyke miasta. Czy pojawiające usterki są na bieżąco naprawiane. Czy są stosowane jakiekolwiek działania zachęcające do takich działań.
Czy istniejąca infrastruktura parków jest rozbudowywana. Czy stawy są zarybiane ( grabowskie, koło kopalni soli).Czy straż miejska sprawuje kontrolę nad terenem. Czy ma z tym problemy.

5. Czy urządy współpracują z organizacjami pozarządowymi( podać przykład) .Promocja organizacji pozarządowych czy istniej. Czy którakolwiek dostała propozycjię współpracy z urzędem, starostwem (podać przykład).

6. Jakie działania w Wieliczce i okolicy zupełnie wymykają się władzy miejscowej spod kontroli. Proszę podać przykłady (sklep nocny - strach wieczorem podjechać).
 
     
schoda 
Solanka



Dołączyła: 09 Mar 2007
Posty: 46
Wysłany: 09-03-2007, 13:38   

1. Sama jestem przykładem. Dostałam pracę, która mi odpowiadała (parę lat temu).
2. Nie znam na tyle Wieliczki i nie potrafię wskazać miejsc.
3. -
4.Estetyka pozostawia wiele do życzenia. Myślę, że nalezy rozpocząć od zwykłego sprzątania śmieci, jak i od zajęcia się osobami nietrzeźwymi.
5. -
6.-
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
  Wysłany: 09-03-2007, 15:26   

ad 1. Brak doswiadczen dzieki bogu od 11 lat staram si emiec prace na biezaco.

ad 2. OBiektów jest duzo, ciezko wyliczac - ale dobrym przykladem jest stara bużnica na Klasnie, którą mozna naprzykład odremontować i zrobić centrum pamięci żydów i jakies mini centrum kultury.
W tej okolicy budynki po Polamie, które aktualnei nei wiem w jakim sa stanie ale tez nadaja się do jakiegos wykorzystania.

ad 3. Brak doswiadczen - pamietam ulewy w dziecinstwie ale takie sie juz chyba nie zdazaja.

ad 4. Troska niewielka jest, niemniej sam rynek jest przykladem ignorancji, fontanna z kwiatami fatalna plyta rynku i wystroj. Kolejne bledy to wyjscie z kopalni i spojrzenie w strone miasta, opadajace tynki, brud turysta sie moze wystraszyc. Nie ma zadnego oznakowania prowadzacego turyste po miescie a juz szczegolnie po ANGIELSKU !!!
Dzialan brak w 2003 roku powstal plan rewitalizacji zieleni ( zalaczylem go przy artykule o stoku pod branem - prosze ozbaczyc jest bardzo ciekawy ale niestety nei zrealizowany !!! )
BRAK JAKIEJKOLWIEK infrastruktury, jedynie oswietlenie niepotrzebne wykonane w parku ( moze nie w takiej okazalosci - mozna bylo taniej ), przedewszystkim brak alwek , grabowski wstanie krytycznym, wsedzie pelno smieci , przegi strumykow wygladaja jak mini wysypiska.
O zarybianie nalezy spytac PZW koło Wieliczka narazie w Parku micikiweicza nei ma co zarybiac a w Parku Kingi nie wolno lowic ryb bo to niby tern KSW. Na grabówka ryby sa bo w tamtym roku po zimie pływały sniete karpie :< .

ad 5. Brak doswiadczen

ad 6. Pijana mlodziez, sprzatanie miasta, dzieci szwedzajace sie po miesce wczasie lekcji.
Brak kontroli nad parkowaniem, brak zetelnej informacji turystycznej, fatalny stan dworca kolejowego, brak map miasta po angielsku i tak mozna jeszcze wymieniac, ogolnie ja nie czuje zadnej roznicy od Wyborow poza decyzja o basenie ( ale to tylko decyzja )
Pozdrawiam
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 10-03-2007, 09:01   Re: Co wymyka się władzy spod kontroli.

ad1. moj kuzyn dostal prace przez urzad w jakims biurze nieruchomosci

ad2. wlasciwie to wiekszosc ruder zostala juz zrewitalizowana... ja bym cos tylko z dworem pkp powalczyl, z ulicu Debowskiego usunal te koszmarne magazyny

ad3. nie spotkalem sie

ad4. znowu straz miejska...ehhh, a staw ostatnio chyba wyremontowali, ogolnie przez ostatnie 2 lata nie da sie zauwazyc ze Wieliczka sie zmienia na plus, jednakze zawsze zostana jakies niedociagniecia chociazby to co wklejaja nasi forumowicze, zniszczone znaki, smieci itp.

ad5. nie wiem

ad6. nie zauwazylem takich, moze dlatego ze nie wlocze sie noca po miescie
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
KozaX 
Warzelnik



Dołączył: 02 Mar 2007
Posty: 23
Skąd: Koźmice Wielkie
Wysłany: 17-03-2007, 23:20   

1. Moja lubą.

2. Za dużo by o tym pisać... zresztą każdy ma swoją koncepcję.

3. Tak, Klasno.

4. Nie widać żadnej troski. Usterki są naprawie, ale nie zawsze na bieżąco i nie zawsze przywracane do swego stanu poprzedniego. Nie, nie ma żadnych działań zachęcających - wydaje mi się nieraz, że to wszystko robione jest na przymus. Nie zauważyłem rozbudowy obecnej infrastruktury parków oraz zarybiania stawów. A co do straży miejskiej to pożal się Boże...

5. Nie spotkałem się...

6. Powtórzę poprzedników: pijana młodzież, sprzątanie miasta, dzieci szwędające się po mieście w czasie lekcji, brak kontroli nad parkowaniem, fatalny stan dworca kolejowego, brak map miasta po angielsku, brawurowa jazda po Wieliczce, sklepy nocne, rysowanie po znakach i budynkach, picie alkoholu w miejscach publicznych, itd., itp. :/
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 17