Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
31-08-2010, 13:27
Bezpieczna droga do szkoły
Autor Wiadomość
wieliczka24.info
Redakcja portalu



Dołączył: 14 Gru 2006
Posty: 150
Wysłany: 31-08-2010, 13:23   Bezpieczna droga do szkoły

Jak co roku, policja przygotowuje się do działań związanych z rozpoczynającym się rokiem szkolnym 2010/2011. W tym czasie na drogach powiatu wielickiego nastąpi wzrost ruchu pieszych, zwłaszcza dzieci i młodzieży w rejonach placówek oświatowych oraz na drogach prowadzących do nich.

Biorąc pod uwagę konieczność poprawy bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w drodze do szkoły, jak również powrotnej, Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce, w dniach 01.09.2010 - 10.09.2010 zorganizuje i przeprowadzi wzmożone działania pod nazwą Bezpieczna droga do szkoły.

Celem działań jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży poruszających się po drogach i korzystających ze zorganizowanych i indywidualnych form dowozu do szkół oraz propagowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym i prewencji kryminalnej.

Do zadań policjantów pełniących służbę w pobliżu szkół w szczególności należeć będzie:

► zapewnienie bezpieczeństwa w rejonie,
► pomoc w przekraczaniu jezdni na wyznaczonych przejściach dla pieszych oraz nauka prawidłowego zachowania się na drodze,
► reagowania na wykroczenia popełniane przez kierujących i pieszych,
► kontrola pojazdów jak też kierujących dowożących dzieci do szkół,
► kontrola sposobu przewożenia dziecka w pojeździe,
► bieżące zbieranie informacji od dyrekcji szkół na temat podejmowanych działań, określanie dalszej współpracy, wnioski do dalszego działania.

Dzielnicowi wraz z Zespołem ds. Nieletnich oraz przedstawicielem Stowarzyszenia na Rzecz Praw Pieszych będą odwiedzać szkoły, przeprowadzać pogadanki na temat bezpiecznego poruszania się po drodze i wręczać elementy odblaskowe.

Ponadto w dniach 03.09.2010r. pod nr 12 289-12-12 oraz 06.09.2010r. pod nr 12 289-12-40 w godzinach 9:00 - 11:00 policjanci będą pełnić dyżur telefoniczny celem poznania uwag i propozycji ze strony rodziców, nauczycieli lub innych osób, podnoszących bezpieczeństwo dzieci. Uwagi i propozycje kierować można również drogą elektroniczną na adres rzecznik@wieliczka.policja.gov.pl

Plik ściągnięto 16961 raz(y)
4,2 KB
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 31-08-2010, 16:29   

To ja się tylko przypomnę z tym wątkiem:
http://www.wieliczka24.in...erci-vt2913.htm
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 01-09-2010, 09:00   

Takie akcje mają sens - ale przede wszystkim gmina musi dbać o infrastrukturę - chodniki, przejścia dobrze oznakowane, progi spowalniające itd., łańcuchy itp. A policja - patrole i ładowac mandaty za każde przewinienie w okolicy szkoły - bez pobłażania. Równiez za bezmyślne parkowanie - tak jak na Sienkiewicza.
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 01-09-2010, 12:28   

Ja bym do tego dodał wiaty na przystankach. Wiadomo, że część młodzieży dojeżdża do Krakowa. A w Wieliczce od lat się nic nie robi w tej sprawie.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 01-09-2010, 13:22   

Wiaty na przystankach i kontrola tudzież uregulowanie kwestii przewozów. To co sie dzieje rano w busach - to urąga wszelkim przepisom.... Ale kwestie nowych linii MPK do Krakowa jakoś upadły - może przy okazji wyborów temat odżyje :?:
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 01-09-2010, 16:41   

Gdyby sie ktos jeszcze zastanawial co robi straz miejska i dlaczego nie robi tego co ma robic... Rozmawialem z wlascicielka nowego przedszkola na Poniatowskiego; sam koniec Wieliczki, wiekszosc nawet nie wie gdzie to jest. Odkad otwarli straz jezdzi rano ta ulica ze 4 razy i pilnuje, zeby rodzice odwozacy dzieci nie staneli na chodniku zwezajac go ponizej 1,5 m. Ot, taka wybiorcza dbalosc o przepisy. Ciekawi mnie jakie jest jej tlo.
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 02-09-2010, 11:37   

ArturSosin napisał/a:
Odkad otwarli straz jezdzi rano ta ulica ze 4 razy i pilnuje, zeby rodzice odwozacy dzieci nie staneli na chodniku


Czyżby któryś ze strażników dorabiał prowadząc przedszkole :P

kiotari napisał/a:
Ale kwestie nowych linii MPK do Krakowa jakoś upadły


Upadły ze względu na ZIKIT, który zapowiedział że żadna nowa linia aglomeracyjna nie powstanie, natomiast istniejące nie będą przedłużane, chyba że za wszystko ktoś zapłaci, bo ZIKIT grosza nie da.
Ma to zabarwienie polityczne wynikające z wprowadzenia biletu 15 minutowego. Część radnych koniecznie chce wykazać że wprowadzenie tego biletu spowoduje bardzo znaczny spadek przychodów miasta. Tak na prawdę z nieoficjalnych źródeł dowiedzieć można się, iż posunięcie to spowodowało nie spadek, a wzrost zarobków, bo więcej ludzi przemieszczających się po krótkich trasach zaczęło jeździć komunikacją.
Tak czy siak nie jest to bardzo na rękę pewnej grupie politycznej, której racje się nie potwierdziły.
Dlatego też występowały głośne cięcia w liniach swego czasu.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 02-09-2010, 13:48   

ArturSosin napisał/a:
Odkad otwarli straz jezdzi rano ta ulica ze 4 razy i pilnuje, zeby rodzice odwozacy dzieci nie staneli na chodniku zwezajac go ponizej 1,5 m. Ot, taka wybiorcza dbalosc o przepisy. Ciekawi mnie jakie jest jej tlo.

Przedszkole prywatne? - więc trzeba dokopać kapitalistom i bogaczom, którzy z niego korzystają. Ot taka pozostałość z 50 lat komuny - nie do wyplenienia w narodzie. Pewnie jakiś mieszkaniec napisał donos, bo poczuł "że ma obowiązek złożyć doniesienie" ;)

nietopesh napisał/a:
Tak czy siak nie jest to bardzo na rękę pewnej grupie politycznej, której racje się nie potwierdziły.


I to tylko potwierdza tezę, że na szczeblu lokalnym powinno sie być jak najdalej od polityki.
Przy znanej na tym forum mojej "sympatii" do PIS jestem skłonny głosować na nich w wyborach lokalnych - jeśli tylko mnie przekonają, że mają lepszy program dla Wieliczki (i Koźmic Wielkich) od innych kandydatów.
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 02-09-2010, 23:20   

kiotari napisał/a:
I to tylko potwierdza tezę, że na szczeblu lokalnym powinno sie być jak najdalej od polityki.


Pod tym stwierdzeniem podpisuję się rękami i nogami, bo aktualnie niektóre rzeczy robione są specjalnie na złość.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 03-09-2010, 06:22   

Tez sie zgodze aczkolwiek to raczej utopia. Z drugiej strony ciekawe na ile lokalni identyfikuja sie ze swoja partia
 
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 03-09-2010, 09:29   

Dzisiaj rano na Sienkiewicza pojawiło się dwoje strazników. Pilnowało przejścia. A obok koło kiosku ludzie parkują na samym skrzyżowaniu i oni tego oczywiscie nie widzą. Przecież komendant kazał patrzeć tylko na przejście.
 
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 03-09-2010, 20:01   

Tomek73 a zwróciłeś im na to uwagę?
_________________
Pozdrawiam
 
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 04-09-2010, 11:26   

Nietety nie, bo musiałbym zawrocic samochodem właśnie na tym zastawionym skrzyzowaniu. A miejsca za wiele na to nie było. Ale przeicież oni nie powinni mieć klapek na oczach i wybiorczego wzroku. Zreszta w zeszłym roku bylo podobnie. Wtedy zwróciłem uwage i uslyszałem ze to nie ich sprawa.
 
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 04-09-2010, 17:06   

Pytałam bo tak się zastanawiałam kiedyś czy nie poprosić panów o nr,Imie i Nazwisko. Tak jak Ty nie miałam wtedy czasu a może trzeba by się był za Panów wziąć t co tu się dzieje to jest kpina czasami
_________________
Pozdrawiam
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 04-09-2010, 18:23   

Tomek73 napisał/a:
dwoje strazników. Pilnowało przejścia. A obok koło kiosku ludzie parkują na samym skrzyżowaniu i oni tego oczywiscie nie widzą.

A specjalizacja to co?
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 20