Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
16-11-2010, 12:04
Becikowe
Autor Wiadomość
rm
Gość
  Wysłany: 21-06-2010, 22:30   Becikowe

Witam wszystkich.

Czu wiecie może, ile wynosi becikowe w Wieliczce?
Słyszałem że w Krakowie płacą 2000 a w Wieliczce 1000. Trochę dziwne bo tam jest prezydent z sld a tu podobno pis rządzi. To jaka to polityka prorodzinna?
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 21-06-2010, 22:35   

W Krakowie becikowe wypłaca też Majchrowski, stąd jest 2000. U nas tylko Giertychowe ;)
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
Bartek
Zawalisko


Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 615
Wysłany: 22-06-2010, 06:14   

Tylko w Krakowie te 2k to niech sobie wsadzą w *****. W Wieliczce nie ma później większego problemu z przedszkolem w Krakowie znaleźć miejsce w państwowym to cud.

Jak by była partia, która zlikwiduje becikowe i tą kasę przeznaczy na rozbudowę przedszkoli i żłobków to miała by mój głos... nawet (tfu, tfu) Samoobrona.
_________________
http://about.me/bolivarinfo
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 22-06-2010, 06:29   

Cytat:
W Wieliczce nie ma później większego problemu z przedszkolem

Mylisz się prędzej w Krakowie znajdziesz miejsce dla dziecka niż w Wieliczce
_________________
Pozdrawiam
 
     
Bartek
Zawalisko


Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 615
Wysłany: 22-06-2010, 06:41   

Tak? jestem ostatnio po małym porównaniu i zapewniam cię, że w Wieliczce jest o wiele łatwiej...
_________________
http://about.me/bolivarinfo
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 22-06-2010, 07:36   

zależy czy brać pod uwagę prywatne czy państwowe..
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 22-06-2010, 07:54   

Ciekawe. Tym bardziej, ze prawie nigdzie w Wieliczce nie przyjmowali 3-latkow. Oczywiscie w panstwowych.
 
     
Bartek
Zawalisko


Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 615
Wysłany: 22-06-2010, 07:56   

Państwowe. Dzieci z tego samego rocznika (mój syn i córka siostry). Jedno w gminie Wieliczka dostało się bez problemów, drugie w Krakowie chodzi do prywatnego - w państwowym bez szans na dostanie się. Sytuacja materialna bardzo podobna, rodzice pracujący, itp.

Cóż może po prostu pech... jednak co rozmawiam ze znajomymi to w Krakowie mają podobnie.
_________________
http://about.me/bolivarinfo
 
     
zenon
Gość
Wysłany: 22-06-2010, 10:56   Re: Becikowe

rm napisał/a:
Czu wiecie może, ile wynosi becikowe w Wieliczce?


a to pewna wiadomość? bo znalazłem coś takiego:

Jola
Wieliczka
15 lipiec, 10:31

W Wieliczce w 2009 NIE WYPŁACAJA becikowego samorządowego. I w najbliższym czasie nie planują tego zmieniać.
Dzwoniłam w tej sprawie z pytaniem do Urzedu.
Niestety.

Dla tych których chcą sprawdzić to osobiście podaję tel do urzędu: 012 278 38 72

link
 
     
Bartek
Zawalisko


Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 615
Wysłany: 22-06-2010, 11:06   

Cytat:
becikowego samorządowego

jeżeli dobrze zrozumiałem to chodzi o te dodatkowe 1000 zł (w sumie były by 2000).
_________________
http://about.me/bolivarinfo
 
     
zenon
Gość
Wysłany: 22-06-2010, 12:02   

Bartek napisał/a:
jeżeli dobrze zrozumiałem to chodzi o te dodatkowe 1000 zł (w sumie były by 2000).


Pytanie było - ile w Wieliczce? I sugestia, że albo tysiąc albo dwa. A z cytatu Joli wynika, że w Wieliczce - ZERO. Bo ten "pierwszy tysiąc" należy się wszystkim, bez względu na miejsce zamieszkania.

Czyli PiS-owski burmistrz Kozioł skąpi na becikowe w gminie Wieliczka. Faktycznie, świetna reklama dla pro-rodzinnej polityki PiS-u. :)
 
     
Bartek
Zawalisko


Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 615
Wysłany: 22-06-2010, 12:11   

Tylko, że ten (tfu, tfu ;-) ) PISowski burmistrz buduje przedszkole, a w Krakowie Majchrowski daje dodatkowe becikowe. Ciekawe co lepsze...
_________________
http://about.me/bolivarinfo
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 22-06-2010, 12:26   

W Krakowie sa 134 publiczne przedszkola. Trzeba by przeliczyc miejsca na mieszkancow zeby porownywac taki parametr
 
     
mac999 
Kopacz


Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 7
Wysłany: 26-06-2010, 22:53   

Witam

W Wieliczce wypłacane jest becikowe ustawowe w kwocie 1000 PLN. gmina nie dodaje nic od siebie, nawet jak się ma bliźniaki (tak jak ja :D ) Kraków daje dodatkowe becikowe gminne też 1000 PLN. W Wieliczce składa się dokumenty w ośrodku pomocy społecznej na Sienkiewicza 34 w tym nowym budynku, poinformowano mnie, że pieniądze pojawią się na koncie do dwóch tygodni. Mam nadzieje, że rozwiałem wątpliwości :)

pozdrawiam
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 07-11-2012, 07:58   

Wszyscy placa ale korzystaja juz niewszyscy. Kolejny krok ku socjalizmowi. Brawo. Stymulujmy rozmnazanie najbiedniejszych, bedzie ich wiecej!

Cytat:
Prezydent podpisał nowelizację becikowego

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy o świadczeniach rodzinnych. Wprowadza ona kryterium dochodowe w przyznawaniu tzw. becikowego. Obecnie świadczenie to przysługuje niezależnie od wysokości dochodów i wynosi 1 tys. zł.

Według nowych przepisów od 2013 r. jednorazowa zapomoga z tytułu urodzenia dziecka ma trafiać tylko do rodzin o miesięcznych dochodach poniżej 1922 zł na osobę.
Zmiana w przepisach dotyczących becikowego to realizacja postulatu z expose premiera, który zapowiadał, że będzie ono przysługiwać rodzinom o rocznych dochodach poniżej 85 tys. zł.
Rządowe Centrum Legislacji zwróciło jednak uwagę, że takie rozwiązanie może być sprzeczne z konstytucyjną zasadą równości oraz sprawiedliwości społecznej - byłyby bowiem najbardziej korzystne dla rodzin wychowujących jedno dziecko. Dlatego nowela zakłada, że becikowe będzie przysługiwać rodzinom, których dochód nie przekracza 1922 zł netto na osobę.
W trakcie prac nad nowelizacją posłowie przewagą jednego głosu podwyższyli kwotę becikowego do 1,2 tys. zł, wbrew intencjom rządu. Wówczas premier zapowiedział, że będzie przekonywał senatorów PO, by to zmienić. Senat wprowadził poprawkę przywracająca pierwotną wysokość becikowego, czyli tysiąc zł, a Sejm 12 października ją zaakceptował.
Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej zapowiedziało, że pieniądze zaoszczędzone na becikowym będą przeznaczone na podwyższenie kryteriów dochodowych i zasiłków przyznawanych co miesiąc, co będzie dla rodzin korzystniejsze niż podniesienie świadczenia przyznawanego jednorazowo.
Według MPiPS prawo do becikowego utraci ok. 10 proc. rodzin o najwyższych dochodach. Da to ok. 39 mln zł oszczędności.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 17