Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
28-10-2009, 13:01
Akcja ZNICZ 2009 - 30 października - 2 listopada
Autor Wiadomość
wieliczka24.info
Redakcja portalu



Dołączył: 14 Gru 2006
Posty: 150
Wysłany: 28-10-2009, 12:53   Akcja ZNICZ 2009 - 30 października - 2 listopada

Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce rozpoczyna w dniu 30 października br. działania pod nazwą "Znicz 2009". Potrwają one do 2 listopada br. Obchodzone w dniu 1 listopada Święto Zmarłych wzmaga ruch pojazdów oraz pieszych zarówno w rejonach cmentarzy jak i na drogach. Uwzględniając sytuację pogodową, która w okresie jesiennym dodatkowo wpływa na niekorzystne warunki ruchu na drogach oraz często samopoczucie kierujących wynikające z pośpiechu, zmęczenia, obniżenia poziomu reakcji na bodźce zewnętrzne, 136 policjantów dbać będzie o zapewnienie bezpieczeństwa i płynności ruchu drogowego w rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych oraz głównych ciągach komunikacyjnych.

Wzorem lat ubiegłych policjanci będą zwracać uwagę w szczególności na:
- utrzymanie płynności ruchu głównie w rejonach cmentarzy i na drogach dojazdowych,
- eliminowanie z ruchu nietrzeźwych uczestników,
- właściwe używanie świateł zewnętrznych (w okresie całej doby),
- prowadzenie kontroli pod kątem poszukiwanych pojazdów i osób,
- udzielanie informacji o możliwościach dojazdu do parkingów.

Należy bezwzględnie przestrzegać poleceń policjantów pełniących służbę w miejscach, gdzie przewiduje się wzmożony ruch drogowy.

W następujących terminach obowiązuje zakaz ruchu na drogach pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton /z wyłączeniem autobusów/.

31 października 2009r. - w godz. 18:00 - 22:00
1 listopada 2009r. - w godz. 8:00 - 22:00


Policjanci będą przekazywać informacje o potrzebie należytego zabezpieczenia pojazdów i znajdujących się w nich rzeczy przed kradzieżami. Bezpieczeństwa osób odwiedzających groby strzec będą policjanci zarówno mundurowi jak i po cywilnemu, policjanci przechadzać będą się alejkami cmentarnymi zwracając uwagę na wszelkie przypadki zakłócania porządku i bezpieczeństwa, bezwzględnie z terenu cmentarza eliminowane będą osoby zakłócające spokój, jak też i nietrzeźwe. Celem patrolujących policjantów stanie się także zapobieganie przypadkom kradzieży czy napadów.

W celu uzyskania / lub przekazania informacji o występujących lokalnie utrudnieniach w ruchu drogowym prosimy o kontakt z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce tel. 012 289-12-11 , 997, jak również z służbą dyżurną Komisariatu Policji w Niepołomicach tel. 012 281-19-97, 997 Komisariatu Policji w Gdowie tel. 012 251-40-07, 997.

Poniżej przedstawiamy projekt organizacji tymczasowej ruchu drogowego w dniach 31.10.09r. - 01.11.09r.

Plik ściągnięto 872 raz(y)
203,31 KB
 
     
dociekliwy
Gość
Wysłany: 29-10-2009, 19:12   dziura w całym

Nie wiem czy dobrze się temu przyglądnąłem czy nie, ale wydaje mi się że ul.Grottgera w zamyśle ma być jednokierunkowa. To ja mam pytanie
Nie ma zakazu skrętu w lewo z ulicy Rejtana w ul.Grottgera i będzie klops? To ludzie będą jeździć pod prąd ?

Ale może tak ma być w końcu specjaliści to wymyślali :<
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 29-10-2009, 19:52   

wystarczy ze bedzie nakaz jazdy w prawo :0 zakazu nei musi byc :)
_________________
 
     
dociekliwy
Gość
Wysłany: 29-10-2009, 19:57   

ale nie ma w projekcie ?
Chyba się nie mylę Przemo ?
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 30-10-2009, 06:23   

w opisie gdzies bylo. zobacz inne posty
_________________
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 31-10-2009, 19:55   

Zastanawiam się po co te mapki, znaki, setki złotych wydanych na ich zawieszanie, na blokowanie ulicy , stojący nieopodal patrol straży miejskiej, policje i inne cuda skoro idąc czarnochowska widzimy taki oto widok.


I jak ludzie w polsce maja przestrzegac kodeksu drogowego i bac sie robic takie rzeczy na codzien :)

Znak zakazu a wszyscy maja w doopie :)
Zero reakcji straży miejskiej
Plik ściągnięto 13 raz(y)
115,19 KB
_________________
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 31-10-2009, 20:36   

a gdzie Ci ludzie mają stawać? nie ma miejsc parkingowych wokół cmentarza, wszystkie uliczki przy cmentarzu zapchane..
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 31-10-2009, 20:43   

Tsubi, cała czarnochowska po prawej ( jadac do miasta ) byla z zalozenia do parkowania.
Od Legionow w gore byla zamknieta.
Ale jak zawsze u nas ludzie chca stanac pod samym cmentarzem bo ciezko podejsc 100 metrów.
Pozatem niech stawiają, tylko po chooj wtedy ten znak ???? Żeby raził w oczy innych co stają przepisowo ?
_________________
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 31-10-2009, 20:45   

trochę Tsubi masz racje ale widzisz jak widzę ludzi, młodych ludzi z Wieliczki którzy sobie w taki dzień parkują samochody pod cmentarzem to trochę jestem zniesmaczona bo dla mnie to oczywiste że trzeba zostawić miejsca parkingowe dla przyjezdnych tym bardziej że mamy mały parking i my miejscowi o tym wiemy, trąbią o tym w tv ale przecież ludzie miejscowi by się zmęczyli jakby tak sobie pospacerowali raz w roku w taki dzień.
_________________
Pozdrawiam
 
     
BRUNO 
Gwarek


Dołączył: 05 Paź 2009
Posty: 16
Wysłany: 31-10-2009, 21:12   

przemo napisał/a:
Zastanawiam się po co te mapki, znaki, setki złotych wydanych na ich zawieszanie, na blokowanie ulicy , stojący nieopodal patrol straży miejskiej, policje i inne cuda skoro idąc czarnochowska widzimy taki oto widok.


I jak ludzie w polsce maja przestrzegac kodeksu drogowego i bac sie robic takie rzeczy na codzien :)




Pamiętacie jak było kilka lat wcześniej? Nie było mapek, znaków, pieniędzy na ich montaż itp... Nie było też możliwości przejazdu przez ulicę Czarnochowską w taki dzien jak dzisiaj, stłuczki i wyzwiska kierowców. A dzisiaj - poza kilkoma baranami którzy nie potrafią czytać znaków i jadąc "pod prąd" utrudniali ruch NORMALNYM kierowcom było całkiem nieźle. A polacy naród przekorny - wyznaczone miejsca parkingowe po prawej - to parkują po lewej za znakiem zakazującym postoju! Dlaczego - nie wiem! W sumie stojąc po prawej trzeba by przejść przez drogę, a to dodatkowe pięć metrów. A że chodnik zajmują pieszym - niech sobie piesi kupią samochody i po problemie. Żenada. Zastanawia mnie tylko czemu Polacy tak się stosują do przepisów po przekroczeniu granicy RP jadąc na wczasy albo do roboty "na zachód". Demokracja po polsku. To się raczej nie zmieni!
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 31-10-2009, 21:30   

Wiesz Agga. coś mi się zdaje że gdyby tak wszyscy się stosowali do znaków to u Was pod domem nie dało by się z podwórka wyjechać 1 listopada.. pomijam fakt że na konopnickiej od skrzyżowania stoi zakaz zatrzymywania i postoju i też co roku wszyscy mają go w d.. no ale w sumie się nie dziwię bo jak jadę do rodziców to też na niego nie patrzę.. najważniejszy jest zdrowy rozsądek, a tego niestety wielu brakuje.. (zresztą jak byłem duuużo młodszy, odkąd pamiętam to co roku 1 listopada tylko wypatrywałem czy ktoś stanie tak że utrudni nam wyjazd z podwórka.. oczywiście zawsze kończyło się to awanturą z kierowcą - i zawsze to samo tłumaczenie - przecież to tylko na chwilę)
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
oseczka 
Zawalisko



Osiedle: Lekarka
Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 926
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 31-10-2009, 21:42   

Jeśli chpodzi o Grottgera to chyba nie ejst cała udostępniona do parkowania bo "strefa" wyznaczona jest od ul Kochanowskiego do ul Wawrzyckiej :/ czyli tak jak by tylko na tym odcinku miała być jednokierunkowa :)

PS Policja dzisiaj się napracuje nad ślepymi kierowcami zwłaszcza na ulicy Grottgera którzy chcą jechać w stronę Piłsudskiego od strony "4"

Zauważyłam że ludzie stają się z roku na rok bardziej leniwi, dzisiaj gość podjechał mercedesem pod "Pawilon" pyta się jak on ma podjechać pod to nowe wejście na cmentarz koło "Wesemu" skoro tu jest jedno kierunkowa :/
_________________
Nadeszło w pore lato powiedz mi co Ty na to? Słoneczko ładnie tańczy ma kolor pomarańczy przy Tobie zaraz płone Twe ciało opalone całuje kiedy tańczy bo smak ma pomarańczy....
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 31-10-2009, 21:46   

Ja profilaktycznie czesc ulicy zapalikowalem :)
A jak to nie pomoze to wentylki polecą :)
Zobaczymy co sie jutro będzie dziać :)
_________________
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 31-10-2009, 23:13   

przemo napisał/a:

Zobaczymy co sie jutro będzie dziać :)


oj będzie, będzie.. na szczęście jutro z rana na cmentarz idę na piechotę a potem jadę do Krakowa.. wiesz Przemo, w razie czego zdjęcie i wiadomo jaka strona ;)
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 31-10-2009, 23:21   

Strona strona ale jak mi znowu jakis jak......pl wrzuci badyle pod plot ( jak rok temu ) to marchewka w wydech i powietrze z opon jak nic :)
_________________
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,39 sekundy. Zapytań do SQL: 19